Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
simon 21.11.2003 u 00:04:33 profil autora
Trljajući ručice u nadi da Lambchop dolaze sljedećeg proljeća, imate li nešto preporučiti ljepuškasto i nekonvencionalno iz ove ladice?
Albumi, pjesme, bilo što...hajde, hajde, nemojmo to držati za sebe!
Gospodnetić 21.11.2003 u 13:26:29 profil autora
Ne kuzim....iz koje ladice?
Alternativni country ili Lambchop?
Meni ti to nis nije jasno...po kojem to kriteriju Lambchop spada u country?
Ja ne znam uopce kaj to znaci...i koji bi to bandovi spadali u taj žanr.
Nesto sto mi pada na pamet a sigurno nije Alternativni country no u djelu svog opusa me jako podsjeca na Lambchop su legende iz Walesa- Gorky Zygotic Mincy.
Na zadnjem albumu postoje dvije predivne balade-neznam tocno kak se zovu ali su pjesme broj 2i3. Jedna od njih je Stood on gold, vidio sam nedavno spot na Vivi i predivna je. Sjetio sam se sad. Druga se zove Honeymoon with you.
Jel se to pise zajedno ili odvojeno??
Na jednom ranijem albumu-Spanish dance troupe ima puno pjesama -tipičnim Lambchopovskih balada. Naravno, kao i vecina bandova iz Walesa koje volim, oni su pre raznovrsni da bi ih uopce mogao svrstati u bilo koji žanr. Ta svrstavanja zapravo ni ne volim, nikad se nisam s tim zamarao. Kao i kod bilo kakve umjetnosti, jedino me zanima koliko to mene i kako dotakne...
simon 21.11.2003 u 14:09:00 profil autora
Pa, evo, muzika tipa Lambchop, Sparklehorse, Ryan Adams, Flaming Lips, Folk Implosion, Sebadoh, Mercury Rev, East river pipe, Grandaddy...lista se nastavlja...su ono što je definitivno DOSTUPNO i poznato.
Mislio sam da bi ovdje bilo zgodno da postamo preporuke (uz male opise) nekih drugih imena koja nisu toliko dostupna, ili pak, nešto onako, avangardnije naravi ovih poznatih imena, jer alt.country/americana ladica je definitivno prevelika za jednoga da je sam otkriva, a ujedno i premala da svakome ne bi pao pod ruke neki biser kojeg se itekako isplati čuti.

Pa, recimooo...što mislite o Ryanu Adamsu ? Jel nekome pao pod ruke najnoviji 'Love is hell EP' ili 'Rock & Roll'?
I, jel netko čuo novi album Garyja Allana ili Lucinde Williams ?
arhimed 21.11.2003 u 14:31:51 profil autora
Honeymoon with you


gospodnetić, ima li u toj pjesmi melodičnih gitara i vokalnih harmonija? ljetos sam čuo jednu takvu pjesmu, a u refrenu se pjevalo o nekom hanimunu. možda su to bili upravo gorkis zajgotik manki.

ne znam u što ovo spada, ali svakako je vrijedno slušanja - maria mckee 'if love is a red dress (hang me in rags)'. tu pjesmu ste sigurno već čuli.
Hadzo 26.11.2003 u 09:56:25 profil autora
Za ljubitelje takve glazbe preporučujem Magic Bus emisiju Radija 101 koja se emitira ponedjeljkom od 22 30 do ponoći i okrenuta je baš alt countryu, americani i sličnim pravcima. A što se novih izvođača tiče, možda ste čuli za The Waifs, koji imaju istoimeni album na kojemu se nalazi predivna balada London Still. Definitivno jedna od najljepših pjesama godine. Novi Ryan Adams (dva Ryana zapravo) je više klasično rockerskiji, žešći ali ako vam dođe pod ruku bacite uho.
zomri 27.11.2003 u 15:32:58 profil autora
dofurajte si saleta dragasa na forum i imacete sve sto trebate o toj muzickoj ladici. :)))
simon 28.11.2003 u 00:23:32 profil autora
Ghahahaha.
Hahaha.
Ha.
Ne kužim.
zomri 29.11.2003 u 11:26:24 profil autora
ma zajebavam se