Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
piggy 20.11.2003 u 12:01:15 profil autora
iako je anketa anonimna,ja ću ovdje baš reći da sam svoj glas dala za zadnji odgovor.
stavovi se mijenjaju jakako. pa ljudi se pobogu mijenjanju s godinama, kad su već fizičke promjene evidentne, što ne bi i one oku nevidljive bile?
iako se uopće ne slažem s daddyevim stavom da ne treba glasat, jer kajkuracsvisusmeće, slažem se da osobni stav nekog profesionalca (glazbenika,snimatelja,tehničara whatever) nema nikakve veze s tim kaj on u vrijeme predizborne kampanje za novce radi za bilo koju političku stranku.
al malo me čudi gnjev i srdžba spram bilo koje političke opcije, jerbo nije osigurala dovoljnu zastupljenost u medijima ili se pobrinula oko mirovinske osnovice.
ja zbog toga ne pljujem po sdp-hns...opciji ili hdz-u s druge strane već po svojoj profesionalnoj udruzi, čiji je to posao i za što su plaćeni i od dijela moje plaće, koju mi uzimaju za članstvo, zaštitu, poboljšanje uvjeta rada truć,bruć...



All animals are equel but some animals
are more equel than others
vlado 20.11.2003 u 14:45:56 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Morao sam se oglasiti. I to konkretno.
Ja ne vidim zašto bi neko zamjerao ljudima što sviraju na predizbornom skupu neke stranke. Jer, doitsa nikom ne pada na pamet da meni, koji stavljam Sanaderov plakat na 32. stranicu, bilo šta sere.
I ne samo to.
Čak ću mu, ako treba, kontrastirati oči, da upečatljivije gleda.
Eto.
I još me super-masno plate za to.
trixy 20.11.2003 u 15:10:49 profil autora
I još me super-masno plate za to.


ozbiljno?
markos 20.11.2003 u 16:05:34 profil autora
Ja cu se isto oglasiti javno, zasto ne. Ja sam glasao protiv nastupa za HDZ.
Razlika izmedju Daddy-a i ostalih koji sudjeluju u kampanji (tonci, rasvjeta, ljudi koji tiskaju plakate itd.) je po meni ta sto ovi-drugi vise manje nemaju izbora niti se njihov angazman moze tretirati kao podrska ovoj ili onoj opciji. Tiskar u tiskari stampa ono sto mu sef kaze. DTP-as u Jutarnjem radi svojih 2-3 stranice onako kako mu urednik kaze, itd. itd. Medjutim, u ovom slucaju Daddy svjesno bira hoce li ili nece svirati za neku politicku stranku, dakle ima mogucnost izbora. Naravno da je novac jedini motiv u ovom slucaju, (sto mi se pogotovo ne svidja, jer me bolno podsjeca na neciju izreku da svaki covjek ima svoju cijenu) ali to IPAK obicnim ljudima izgleda drugacije, izgleda kao potpora kampanji, tj. ovoj ili onoj politickoj opciji.

Na kraju, iako sam glasao protiv, ja ne bi pipsima zamjerio nastup za HDZ ili nikog drugog, jer jebi ga, od neceg se mora zivjeti, to mi je potpuno jasno. jedino sam uvjeren da bi u pitanju morala biti neka gadna lova jer Daddya ne dozivljavam kao covjeka koji bi za sitnis trpio malogradjanstinu, demagogiju, licemjerstvo i sva ostala sranja koja idu uz takve "priredbe". A pogotovo kad je u pitanju HDZ.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
radovan 3. 20.11.2003 u 16:41:50 profil autora
ja reko da je tak svejedno za kog se svira. sve su to manje vise ista govna...., ali stvarno bi bilo smjesno da sanader stisce saku i grli dudu(jebiga meni se ne svidja to "daddy") i onda arlauce svoje parole, e to bi vrijedilo vidjeti...isto ko i ovo s prljavim kazalistem...silly
trinity 20.11.2003 u 17:03:16 profil autora
ja se ne slazem da su svi ista govna. neki su veca :) i ako volim neki bend a on svira u kampanji stranke s cijom se politikom ne slazem ni malo, taj bend cu i dalje isto slusati. zasto ne bi svirali i nesto zaradili?
i ne kuzim toliki ripperov gnjev.. ispada da mu je politika kriva za sve.. i da su stoka svi koji se bave politikom, pa cak i oni koji ce glasati!??
uciteljica 20.11.2003 u 18:00:58 profil autora
take the money and run.
dinar 20.11.2003 u 18:31:22 profil autora
Ma ako placaju, nek se svira...pokretenimo hrvatsku na bilo koji nacin. I nek se kupe karte, nek se otidje...bog zivili
simon 20.11.2003 u 19:15:22 profil autora
Anketa mi ima okus "kakve palačinke više voliš" pa su ponuđene 2 opcije: sirova smjesa i zagorjela palačinka. Tako da mi se nimalo ne razlikuje od topica o politici. Koji mi je ok.
Baš me zanima,a što da se postavila, recimo, opcija: okej, ionako bi glasao za hdz, pipsi su mi super? I recimo 20% klikne na to? Jel to, kao, njesra? Iako smo, recimo, kliknuli na "sve su to ista govna"?
Kliknuo sam na "ništa od navedenog" jer mi je to, gle jebote:ironija! najmanje nihilistički od svega ponuđenog. Kliknuo sam jer me tako neurocortex bocnuo. Na glasanje izlazim, jer glasanje studiram. Skoro pa da mi je to praksa. Za koga ću glasat ovisi kako se probudim u nedjelju.

sadrzaj je izmijenio/la - simon u 20.11.2003 u 19:37:10
dju 20.11.2003 u 19:47:07 profil autora
ja sam glasala za četvrti ponuđeni odgovor.
prvo, zato da vidim kakav je to osjećaj nekom tko ti je drag a tko te naljuti opsovati "u facu"
drugo, zato što je to bio najbliži odgovor onome što bih pomislila
zumbula 20.11.2003 u 22:49:27 profil autora
Kaj je anketa anonimna? E, pa više nije. I ja sam glasala za onu "uzmi novac i bježi". Obrazloženje? Neema obrazloženja.
sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 20.11.2003 u 23:04:05
dinar 20.11.2003 u 23:21:17 profil autora
cekaj da se ispravim...ja nisam da se bjezi i napusta, ja ja ne mislim da su SVE to ista govna. I glasao sam ono prvo. da.
Filip 21.11.2003 u 02:43:18 profil autora
ja sam glasao za "uzmite im novce!" varijantu.

p.s. što se to desilo kuljišu? čitam da su ga prebili.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Hadzo 21.11.2003 u 09:07:56 profil autora
I ja sam glasao za četvrti odgovor. Ogorčeni sam protivnik HDZ-a i svega što ta stranka predstavlja i zalaže se za, tako da mi se angažman benda poput Pipsa na takvom skupu čini umobolnim. Uostalom, zamišljam Dubravka pored Šeksa, Glavaša i sličnih likova kojima je mjesto u zatvoru a ne na svjetlima pozornice, pa ozbiljno, čemu to? Samo novac? Da je Daddyu stalo do novca štancao bi pretpostavljam Fred Astair 2, 3, 4...itd, išao na stadionske turneje po lijepoj našoj i bio idol nedozrelih klinki. Ali dobro, mladi ste, shvatit ćete jednog dana da novac ipak nije sve...
Sasa 21.11.2003 u 15:30:29 profil autora
E, vidis, ti koji bi dosli u Pulu (ili gde vec), dosli bi na koncert Pipsa. Ljudi ne dolaze zbog tehnicara i ostalih koji ce tog dana zaraditi dnevnicu, vec zbog grupe. I muzicari i ostali ganjaju platu, svako na svoj nacin, ali na flajeru za svirku je ime benda, a ne nekog Zvonimira koji radi lajt. Zbog njega ionako niko ne bi dosao.
Ako su svi i ako je sve otislo u kurac, treba li se tome pridruziti? I pravdati se pricom kako sam ja, eto, muzicar koji samo zaradjuje kintu, jer drugacije ne ume.
Dakle, ne treba svirati, ako ne iz moralnih razloga (koji se Ripperu ocigledno gade), vec zato sto je stvar ljigava sama po sebi. Pisem ovo iz Beograda i povlaceci paralelu sa nasom (jednako sjebanom) stvarnoscu, isto bi bilo kada bi neki bend od digniteta odavde svirao za fasiste iz Seseljeve SRS ili Miloseviceve SPS.
dinar 21.11.2003 u 16:58:11 profil autora
e, a ja bi samo htio dodati nesto o smanjenju mirovinske osnovice , na koju se, daddy, pozivas. HDZ je tu osnovicu doista umjetno drzao na 5500 kn (pa prosjecna placa je bila 3600!) i oni su takvo sto "krpali" zaduzivanjem, kako kod domacih poslovnih banaka, tako i u inozemstvu. Sjetite se koliko su prije bile saborske place, koliko se prije auta vozilo, s cim se prije putovalo (mislim na vladu). Opcenito potrosnja javnog sektora je bila prevelika. Kazete, pa sad je javni dug 7-8 mil $ veci?! E, pa to je zbog autoceste i kredita nasih sugradjana za bolje aute, skuplje stanove, itd. To se zove erozija srednje klase, pomicanje drustvenih vrijednosti, materijalizam. A javni dug ce i dalje rasti i rasti i rasti dok god bude uvoz veci od izvoza i proizvodnja i industrija na nuli. toliko.

a da je esdepe socijalan i nije, ali anforchnatli kad ti mmf da pare, onda moras i raditi sto oni kazu. it is a vicious circle.
DanMrak 21.11.2003 u 17:01:21 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
I ja sam glasala za 4. zasto???? pa upravo iz istog razloga ko i dju.
prvo, zato da vidim kakav je to osjećaj nekom tko ti je drag a tko te naljuti opsovati "u facu"
drugo, zato što je to bio najbliži odgovor onome što bih pomislila


mislim...iskreno prvo mi je palo na pamet.
ali na neki nacimn i kuzim da su tu samo velke pare u igri.
piggy 21.11.2003 u 18:51:51 profil autora
i meni je ideja da pipsi sviraju na skupu hdz-a malo bizarna, al i dalje stojim uz take the money and play .
ekipa koja pohodi predizborne skupove nejde na iste zbogradi sdp-a,kgb-a,hdz-eja i ostalih bećara, već zbogradi seve,let 3,barea,colonie,prljavaca..njih bar 60 posto. i boli ih dupe kaj tam neki lik trkelja. prvih deset redova su fanatici,volonteri,stranačka kasta.iza je raja koja se došla zabavit.
u tom kontekstu i danas i za pet godina biram zadnji odgovor.
nije vrijeme za fromma, već za nietzschea.


All animals are equel but some animals
are more equel than others
dju 21.11.2003 u 19:11:24 profil autora
ne bih htjela bit pogrešno shvaćena... nije meni TAKO strašan hadeze, pogotovo ih nikad ne bih trpala u isti koš u koji ih trpa saša (sale, nema ljutiš, al i crna boja ima više nijansi), koliko mi je nesimpatična ideja da Pipsi sviraju za njih (ma ne za lovu, za njih!)
veli dino dvornik: ako sviram na svadbi, ne znači da se ja ženim
istina. ali biraš na čijoj svadbi sviraš.
marsovac 21.11.2003 u 21:23:22 profil autora
Zašto ne? Pravi fanovi mu nikad ne bi okrenuli ledja, a može pridobiti još pokojeg. A kako se pipsi ne bave muzikom iz zabave ili razonode matematika je tu barem jasna.
Poznata je ona stara da para vrti gdje burgija ne može, no kako je sad sve gotovo od toga ništa.