Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
oak 3 14.11.2003 u 23:03:16 profil autora
sutra se vidimo u koprivnici.

a za one koji ne mogu vrijede sljedeći gradovi i okvirni termini;


siječanj 2004.
- osijek, dječje kazalište
- zagreb, gavella
- rijeka
- pula, uljanik

veljača 2004.
- london, spitz


upravo slušam demo drveće i rijeke iz ljeta 2001.
ima tu materijala za jedan rarities bonus cd.
možda se izborimo da forumaši dobiju mogućnost jednog preslušavanja u rupi ili u krovovima.
Filip 14.11.2003 u 23:44:30 profil autora
london??!? ono, london glavni grad engleske?
juhuuuuuuu!!!! sretan sam. ne mogu povjerovati svojim očima. čitam ovaj topic 100 puta. evo sad šaljem poruke forumašima. nazivam moje prijatelje u skopju. sretan sam i moram podjeliti ovu vijest sa ostalim.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 14.11.2003 u 23:48:55
zumbula 14.11.2003 u 23:47:44 profil autora
Veseli me čitati ovo veseli me Filipovo veselje..sad ću lakše podnijeti što sutra moram radit..
lollipop 14.11.2003 u 23:52:34 profil autora
pravo zbori filip, tako i mi dobismo od njega sms s najnovijim vijestima.
spitz, navodno je intimnog ugodaja, nikad bila, ali mislim da sad imam razlog. ionako sam se spremala (doduse, ja se UVijek spremam). sta je, ljudi, idemo?? pa naravno!
darko 15.11.2003 u 00:04:13 profil autora
Ofkors! Gavella se podrazumijeva, posjetimo Simona i Cruzera u Rijeci, Hadzu u Osijeku i nakaraju charter letom do Londona. WoooHooo. Sad imam motiva za asketski zivot (=stediti ;-)) u sljedeca 2 mjeseca + obaviti sve poslove do kraja godine (=uciti)... Thnx Fila, thnx Oak3 i Pipsi, thnx Forume:
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
plan štednje:
-nema telefoniranja u smislu pozivatelja (ušteda: 100kn mjesecno)
-Internet 1×tjedno 1 sat (usteda: 200 kn mjesecno)
-Nema Snickers čokoladica i Jaffa keksa (ušteda: 200kn mjesecno)
-nema najfinijih stvari iz menze (odsad derem samo po meniju) + najvise 1 cokoladno mlijeko po obroku (umjesto dosadasnjih 4-5) (usteda: 100 kn mjesecno)
-nema pića u kafićima (usteda: 100 kn mjesecno)
-ostalo (usteda: 100 kn mjesecno)
-nema kupovanja knjiga, cd-a, nista za bozicno-novogodisnju kupnju (usteda: 500 kn)
UKUPNO: 2500 kuna do kraja sijecnja.
Dovoljno za bus do Trsta, Ryan Air do Londona + 3 dana boravka u Londonu?
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 15.11.2003 u 00:42:44
zumbula 15.11.2003 u 00:08:24 profil autora
Kolko je karta do Londona? Joj darko sad imam komp. doma bit će zabrana...
dulce 15.11.2003 u 00:55:41 profil autora
kopiram s drugog topica:

ma ti si prorocica, idem u london, al u februaru, malo si uranila. samo ne znam hocu li sresti tamo tvog brata, tebe ili pipse mozda?! ovo je k'o ono kad ti gledaju u soljicu od kafe i kazu - imas put...


sally sanjala, ja lupila kako bih jos mogla sresti i pipse u londonu. fucking twilight zone. al definitivno pozitivno. ipak se okrece.
lollipop 15.11.2003 u 12:24:26 profil autora
prema trenutnom stanju s ryanaira:
bolonja: 0.24 funte
trst: 1 funta
klagenfurt: 1 funta
jedino glupi grac i dalje ima visoke cijene (a on je najblizi): 20 funti.
znaci, idi mi dodji mi karta bi (da ne gledam sad tocno, ne da mi se) dosla 25 ojra.
i hev a fri stej in london (doduse, voiljela bih da mogu bit negdje drugdje, al nekad treba stisnut zube radi visih ciljeva), ali se inace moze naci, na odlicnoj lokaciji za 15 funti nocenje, cak i za 14 funti (earl's court). sally zna vise o tome.
jedino..........glupa viza.......bilo je da ce ju ukinut, onda mi je frendica rekla da nema sanse (samo tranzitnu). jer....ja nema sanse da vise dobim vizu, nisam student, ne radim......idem sad zabit glavu u jastuk (ko i svaki put kad se sjetim te glupe prepreke)
vlado 15.11.2003 u 12:33:16 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Idemo minibusom i u London!!!
Lamanche preplivavamo.
oak 3 15.11.2003 u 14:33:43 profil autora
sanjin će pokušati pomoći svakom dragom i provjerenom forumašu na dobivanju vize.
ne bi to trebao biti najveći problem.
i to je dobro
Filip 16.11.2003 u 03:55:47 profil autora
sally sanjala, ja lupila kako bih jos mogla sresti i pipse u londonu. fucking twilight zone. al definitivno pozitivno. ipak se okrece.

hej sally, daj sanjaj i skopje.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
lollipop 17.11.2003 u 13:36:39 profil autora
ultraoptimizam ili ne na stranu, zanima me koliko je siguran taj london. jel postoji neki datum? pregovori ocito postoje, ne bi oak bezveze pisao.
a pitam za datum jer je na ryanu najbolje sto prije kupit karte, BAR dva mjeseca prije ako se hoce za sicu ici, znaci lagano je vrijeme. any kind of infromation please, thank you
oak 3 17.11.2003 u 13:50:22 profil autora
sanjin je danas u rijeci.
sutra mora govoriti s londonom.
i bend bi trebao ryanom.

ako sve bude po planu, te malo bolje, osijek
bi mogao već u prosincu.
i to je dobro.
zadnjijeprvi 18.11.2003 u 11:34:38 profil autora
Spitz ce biti u ozujku, ne veljaci.

U sijecnju cemo pokusati odsvirati i Cakovec, te ako se otvori jos nesto (Zadar, Slovenija)...

Hadzo 19.11.2003 u 11:47:51 profil autora
Ne želim ništa obećavati jer smo u velikoj gužvi s poslom, a kako će biti u prosincu ne mogu sad reći, ali ako koncert u Osijeku bude, i forumaši budu nazočni, vodim vas na večeru na neko fino mjesto. Nećete otići iz moga grada ni gladni ni žedni, a vjerujem kako će i bend biti u elementu pa ćete otići i glazbeno zadovoljeni. Poruka Sanjinu: pokušajte doći u Osijek tijekom sljedećeg ljeta, na osječko ljeto mladih ili neki sličan događaj, onda se kod mene na terasi može napraviti roštilj, sad je malo too chilly za takve podvige.
arhimed 20.11.2003 u 20:51:03 profil autora
pitanje za forumaše koji su koliko-toliko upoznati s cijenama u londonu i troškovima puta do londona: koliko bi otprilike mogao koštati odlazak na gig u spitz?

naravno da nisam siguran da ću ići na taj gig zato što je ožujak daleko i svi planovi se mogu sto puta promijeniti, ali, za svaki slučaj, želim biti informiran.
sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 20.11.2003 u 20:51:48
arhimed 20.11.2003 u 21:04:54 profil autora
eh da, zaboravio sam pitat za cijenu vize.
sally 21.11.2003 u 10:04:57 profil autora
viza je oko 450 kn. za nju ti treba: izvadak sa bankovnog racuna (tvog ako radis, ili od tvojih roditelja ako samo studiras), popunjeni formulari koje mozes skinut s neta, ili doc u ambasadu v. britanije po to. trebaju ti rezervacija smjestaja, avionska karta (ili potvrda kojom je preuzimas). mislim da je to to.
a sto se tice londona, bezobrazno je skup, ali znam super mjesta za spavat, cisto i uredno, u 2 zoni, po relativno maloj cijeni od 10-14 funti po osobi po noci.
+ tamo valja uzet travelcard za underground i bus, a i to kosta (za 7 dana 20 funti. pa racunaj). i vlak od aerodroma do grada i nazad (21 funtu).
al sve ovisi, naravno, o duzini putovanja...

i tak..
lollipop 21.11.2003 u 11:36:03 profil autora
ovaj, za vizu, vrlo vazno - trebaju ti dvije slike. i ako si student treba ti potvrda s faksa da si student. ja nisam nikad morala dati bankovne izvode, a ni avionsku kartu (prvo vidim ocu dobit vizu pa onda kupujem avion, bilo bi glupo obrnuto, to smo ih i pitali i rekli su da je to ok), a ni potvrdu o smjestaju, ali da, to ti treba, meni je u mom slucaju trebalo garantno pismo osobe kod koje cu bit. u principu ako si student, pogotovo visih godina, ne bi trebalo biti problema. iako su moju frendicu bas nesto zagnjavili, ali ne da mi se o tome.
inace, nije london TAko skup (je, ali moze i ne bit, uglavnom su izlasci jako skupi, upad u klubove u koje bi mi s ovog sajta isli su od 2-6 funti, super je ako si izvadis isic kartu onda imas neki popust, obicno po funtu za upad, a cuga je od 2.5(u ludim slucajevima ima za 1) - 4 funte). muzeji su im uglavnom besplatni i to je super. nego, prevoz. da, on je najgori sto se para tice, ali ima jedna fora za koju sam ja uvijek bila prelijena da ju isfuram - tocno je da te karta za tube (a vrijedi i za ostalo) za prve dvije zone kosta blizu 20funti, za prve 3 zone 23 funte, ali postoji opcija da se vozis samo busom i onda je to uzasno jeftino. ne mogu se sjetit, ali 2 funte za vikend? tako nesto. jedino sto je london ogroman i ceste su zakrcene i s tubom ti treba sto godina da stignes na udaljenija mjesta, a tek s busom...jedina prednost je sto vidis grada. inace, nocni prevoz im je za 5, taksiji nisu bas jeftini. ali moze se prezivjet. no, nema potrebe.

e.........ajde da vam to ne propadne..........to bi bio fakat super razlog za ic....ja sam se fakat napalila, sad kad pisem......skoro pa mi suze dolaze na oci. bolje da stanem da opet ne napisem 7 stranica... :(
sis 21.11.2003 u 13:20:28 profil autora
još možeš popraviti sve
Zna li se kad je Gavella?
arhimed 21.11.2003 u 14:24:38 profil autora
lolli, sally, hvala na infu. znači, ako budem išao u 'spitz', morat ću izdvojit... koliko? 3000-4000 kn? (pritom mislim i na troškove puta, i na troškove boravka, i na troškove vize.)
sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 21.11.2003 u 14:25:37
ZeeK 21.11.2003 u 20:05:49 profil autora
he,he nisam bas pratio forum u zadnje vrijeme, i ovo s londonom me bas odusevilo, PC&VC moving forward!!!
marsovac 21.11.2003 u 21:10:00 profil autora
Jednostavno teško za povjerovati, ali neka.
darko 23.11.2003 u 13:09:18 profil autora
evo, ja sam ovaj tjedan ustedio 40 kuna... nije lose za pocetak, s obzirom da pravih izvora prihoda nije niti bilo.
cruzer 27.11.2003 u 23:23:30 profil autora
dakle ja idem u london 28.12. pa cu da vas izvjestim , al stric mi je tamo svako malo kaze da je skup rece sally brezobrazno(kaze moja baka). karta je ryan air 101 euro (tu je i neka pristojba ukljucena). uvijek imate last minute flajtove za 0 ili 1 euro al to je rizik na 55-u.
cruzer 27.11.2003 u 23:26:59 profil autora
takodjer sam cula za pojavu hotela koje drze hrvati u londonu koja je veri povoljna ako si dakle hrvat. trebalo bi se preko neta raspitat. pitat cu i ja susjede.
lollipop 29.11.2003 u 12:50:03 profil autora
karta je ryan air 101 euro (tu je i neka pristojba ukljucena). uvijek imate last minute flajtove za 0 ili 1 euro al to je rizik na 55-u.

ovaj, kako molim? mislim da si mozda nesto pobrkala, ili sam ja nesto pobrkala, ali nisam.... nije mi jasno kako ti je karta uspjela ispast toliko eura ako si ju na vrijeme uzela. bas sam gledala za neke tocne datume da recimo sad kupim za drugi mjesec i ispadne 50eura i to cak i iz graza a ne samo trsta. ustvari, ima jedna stvar koja mi na tom rajanu nije jasna - trenutno su neki letovi free, imas odredene dane kada ih mozes bookirat i odredene datume kada ih moras iskoristit. ali kad ja bookiram, oni daju neku svoju cijenu i nema veze s tom free spikom. ako je nekom drugom jasno (sally?) nek mi pliz pojasni. inace, cijene su uvijek navedene bez pristojbi, koje su pak uvijek razlicite (na istom aerodromu). to mi je funny, al ajd dobro.
inace, da nadopunim jos, mislim arhimedu. mislim da ti je za 4 dana (3 nocenja) 3000kn sasvim dovoljno, ako se bas hoces bahatit onda 4000kn.
cjenik (sve cca) za 4 dana:
150kn npr. bus do trsta povratna karta
375kn avion (50eura) povratna karta
120kn vlak od aerodroma do londona povratna karta (dobi se neki popust ako si letio rynom, al ne sjecam se tocno cifre)50 - 220kn travel card, ovisi za koliko dana
500kn 3 nocenja
264kn (66kn dnevno) za neku hranu. da prezivite. a i vise. ovisi kolko jedete
500kn za izlaske ta 3-4 dana. i to skrto. upad + 1.5 cuga.
total: 2129kn (s travel cardom koji vrijedi tjedan dana)
eto, najosnovnije, pa si vi dalje racunajte. ovo sam onako, asketski. ali nije da se ne moze.
nego, cruzer, sis, daj raspitaj se za te hrvate hotele, sto prije, bas me zanima. i ljepo se provedi!
arhimed 29.11.2003 u 18:08:36 profil autora
inace, da nadopunim jos, mislim arhimedu.


tenks, lollipop.
cruzer 03.12.2003 u 23:13:13 profil autora
NE KUZIM LOLLI, JA SAM TOLIKO PLATILA, toliko je cijena na netu pisala i telefonom sam bukirala. a kako to vlakom od aerodroma do londona, tu se meni/in maj kejs spominje neka cifra 90 funti povratna karta aerodrom ,smjesta,aerodrom, a i na netu sam gledala slicne su cijene?
lollipop 04.12.2003 u 01:08:38 profil autora
ma ne, ne, oke je, samo sto si mogla i jeftinije proc. (jesi kupovala preko ryana opce, jesi, jelda?) stvar je samo u tome Kada, a pogotovo koliko unaprijed kupujes kartu. sto kasnije kupis, to je veca cijena. ja kad sam isla kupila sam za 50eura, a sutradan sam iz fore isla gledat kolko bi me doslo, bilo je 25 eura. eto ti zajeba. al dobro to sad.
VLAK - te vozi od aerodroma do grada. o kakvih ti to 90funti pricas stvarno nemam pojma, to je nebuloza. osim ako ti to nije cijena smjestaja koji takoder spominjes, taj dio nisam bas shvatila. enivej, taj vlak te ni u ludilu ne moze kostat vise od 16 funti (a mislim da je 8), na zalost se ne sjecam tocne cijene. znam da ako sletis na gatwick onda te vlak dode cca 10funti. ako sletis na heatrow onda ides podzemnom pa kupis kartu za podzemnu. eto to je ono sto ja znam, ova tvoja kombinacija mi nije jasna. mozda taj tvoj smjestaj koji si uzela ti automatski placa kartu od aerodroma do grada? for any further information mozemo se i mejlat (u svakom slucaju ce me zanimat ako saznas ista o onim hotelima o kojima si pricala)

eto, sad mi dragi kaze da ima neki easy jet koji ide iz minhena i da je to jos jeftinije od ryana. treba se raspitat, al bogte, daleko je taj minken.
cruzer 04.12.2003 u 10:00:14 profil autora
lolli imas mejl.