Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
lollipop 10.11.2003 u 13:20:41 profil autora
Putesestvija
Zao mi sto electro nije iso s nama, sigurno bi nas uveselio s jos jednim zanimljivim poutopisom. Ovako, moram ja.
Na kraju nam se nitko nije pridruzio u nasoj turbo ladi. Nije to bilo ni skroz lose jer uz nas dvoje te dugog mi brata nije bas puno toga stalo sastrane. Jedini bed je bio zbog para, al jebiga. Dve frendice koje su trebale ici s nama na kraju su zajebale, nisu dobile karte ili tko zna sto vec. Vrlo zanimljiv prizor – ulazimo na koncert, redari(ka u mom slucaju) nas vrlo temeljito prepipavaju, kad kaze dip – gle, Maja. Moje dvije prijateljice mi masu s blagajne. U petak su dobile karte, ali mi smo vec bili otisli. Krenule su u Bec u nedjelju, stopom, krenule u 6 ujutro, stigle u 5 popodne..... sta vam je ljubav prema bendu. I onda su cijeli koncert odsjedile sastrane, crknute, nisu mogle gledat.
Mi smo prvo stajali negdje iza iako sam se kunula da cu ovog puta biti u prvom redu (iznenadenje s frendicama je sprijecilo tu nakanu) pa nam je sound sve nesto bio cudan, zakljucili smo da ne da je losiji od radioheada, nego je losiji i od pipsa. Ondak smo ipak otisli puno blize, na kraju sam i zavrsila u prvom redu, ali ful sastrane, kod zvucnika, mislim da posljedice toga osjecam jos i danas, ali se barem zvuk bio znatno popravio tako da smo na kraju ustvrdili da je koncert bio odlican i bas smo bili poneseni njime.
Set lista je doduse bila malo cudna. Sve neki hitovi, malo pjesama s novog albuma. Light im je bio minimalisticki, vidis da opreme imaju, ali vrlo sofisticirano postavljena, izgleda da nemaju nista. I to je to. Sjetim se rejdioheda koji je imao pol bine do dva metra uvis raznorazne opreme, nije da usporedujem, radi se o dva benda sasvim razlicitih zvukova, ali ipak, blur me podsjetio na simpler times in music. I bas mi je drago zbog toga.

Zanimljivosti iz Beca: da li ste znali da postoje kade ugrađene ispod kuhinjskog elementa (u kuhinji, dakle) koje se izvuku, pipa iz sudopera sluzi ti ko tus (vodu je gotovo nemoguce izbalansirat u mlaku), a odvod funkcionira tako da nakon sto se otusiras (u vlastitoj nakupljenoj prljavoj vodi) pritisneš šalter koji tu vodu usiše, ali ti na kraju uvijek malo vrati, obicno sa svim smecem iz odvoda? Pa, nismo ni mi, dosada.
Becanima od nedavno rade ducani i nedjeljom (ono sto nama vise ne). ALI, nedjeljom su neki artikli pod kljucem, tako da tim danom ne mozes kupiti bas sve sto ti padne na pamet.
McDonalds, koji je svuda u svijetu isti (ustvari, ne znam za ameriku, rodnu mu majku, jer tamo, za divno cudo, nemaju veggie), u Becu je znatno losiji.
I nista im nije jeftinije. Barem je dva put skuplje nego kod nas, druga je stvar sto su im place 4 put vece. Ipak, ima par ducancica miljenika (New Yorker i jos neki) gdje mozes za smjesne pare kupit robu o kojoj u Zgbu mozes samo sanjat (jeste vi vidjeli ove osamdesete koje sve vise preplavljuju ducane?!? Ne znam za vas, ali ja se toga grozim, mrzim ih, najruznija dekada u povijesti covjecanstva, ruznija i od medvjeđe koze i krinolina, dobro da si mogu sama sasit robu jer vidim, jos koja godina i rađe cu hodat gola), pa si je tako dip kupio odlicne hlace, majicu i dugu jaknu (ala komandosica, u ducanu NoBoys, molim lijepo), sve za 500kn.
Ruku na srce, lijepo mi se vratit doma. Nikad mi taj Bec nije bas smekao. Idem sad prat kosu. Tamo bi to bilo preveliko mucenje pa nisam.
Ah, pa ja sam jucer bila na Bluru! Nije valjda da cu morat cekat jos 6 godina? I nije valjda da ce im albumi biti sve losiji? Graham je falio. Al su svirali njegovu pjesmu (imam snimljeno na mob, wow, yeah). Onaj novi se uopce ne uklapa. Mislim, vizualno.
Cheers


sadrzaj je izmijenio/la - lollipop u 10.11.2003 u 15:41:24
arhimed 10.11.2003 u 23:51:00 profil autora
na kraju sam i zavrsila u prvom redu, ali ful sastrane, kod zvucnika, mislim da posljedice toga osjecam jos i danas


uvijek se pitam koliko je muzičarima koji su odsvirali x koncerata i turneja oštećen sluh ili imaju neku zaštitu koja im sprečava oštećenje. postoji li pored čepića još neka mjera prevencije? treba li se netko prije nego što ozbiljno pristupi radu s bendom pomiriti s tim da će mu se sluh oštetiti u većoj mjeri nego ostalim ljudima kojima prirodno slabi s godinama?
Filip 11.11.2003 u 02:50:36 profil autora
ej sorry lolli, al nisam skužio.. u kom klubu se održao koncert? (ako je uopće bio u nekom klubu)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Depressed 11.11.2003 u 12:00:03 profil autora
Održan je u Bank Austria Halle, popularno - Gassometer. Tri okrugle zgrade od stare plinare su preinačene u stambenu četvrt sa ludim stanovima(okrugli zidovi) i gomilom pratećih sadržaja u koje spada i koncertna dvorana.
Evo vam moj doživljaj koncerta:
Dakle ulazio sam na koncert malo suzdržan jer sam znao da kad koncert završi, vozim 380 km do Zagreba i ujutro se dižem na posao. Primjećujem da još uvijek gomila ušminkanih(alternativno) tinejdžera(ki) posjećuje Blurov koncert. Kupujem luđački skupo pivo, i ulazimo u dvoranu. Unutra sviraju neki ljudi u crvenoj obleki, imaju tri gitare i sviraju jako doobro neki - brit pop. Mogli su mi bit super ali u tom trenutku se uopće ne osjećam raspoložen da im dam minimum od šanse tako da izlazim van i pijem to pivo , i gemište. Napio sam se. Imam katastrofalno nisku toleranciju za alkohol ako sam gladan ili umoran. Taman kad mi je pijanstvo bilo na vrhuncu, počinje blur i mi ulazimo u dvoranu. Nagužvalo se dosta ljudi, ali mi smo odlučili ići naprijed jer otraga kod miksete zvuk cucla. Ambulance još traje, i tad mi je sinulo, jebote pa ja sam tu nakon što sam stopedest godina čekao da dođu u blizinu i da ih konačnoo vidim u živo. Ambulance - I ain't nothing to be scared of...knedla mi ispunjava cijelu utrobu i tad jednostavno počinjem pjevati, boli me kurac za zvuk, za uši, za sve...sve je lijepo. Beetlebum - Simon Tong je super, ali graham je to svirao nekako tečnije...mah, glupo je žaliti za starim dobrim vremenima, GirlsAndBoys - vrištim onaj glupavo istinit napjev, šiparice vrište za ostarjelim Damonom...Good Song - lijepa balada za kratkotrajni odmor, a onda Gene by Gene, na to hopsam i nadam se da me neće srčani udar, jebote kako sam star, zatim Tender za široke mase i onda Caravan - svatko razumije lalala i savršeni nastavak na tu pjesmu - Out of Time. Brothers and Sisters, nekako me ne dotiče ta pjesma na albumu, ali live me razvaljuje, a onda Song2 vrištim i skačem, buka je maksimalna, prejaka, jebe me u uši, opet se prisjećam misli s početka koncerta da su mi pipsi imali daleko bolji zvuk. Onda To the End i End of the Century, još dvije s Parklifea...Trimm Trabb - luđački dobra stvar, u vrhu popisa najboljih stvari od blura, a meni se piša užasno, pišam i trijeznim se u isto vrijeme, i vraćam se žurno na posljednju minutu pjesme. I onda ide Battery in Your Leg. Megatužna pjesma koja grmi svoju tugu i "drobi kosti". Universal mami suze na oči svojim sugestivnim pjevom, i onda odoše. Pa smo ih dozvali natrag. Instrumental za zagrijavanje...The Debt Collector(mislim da se tak zove), luđački cirkuski valcer..., For Tomorrow meni tako draga pjesma. On the Way to the Club, a onda svi vičemo We've Got a File On You jednu minutu, i padamo u provaliju sa This Is a Low. Kraj. Pale se svjetla. Samo je jedan bis bio. Mrzim ih zato što mi ne žele svirati do kraja života. Slatki osjećaj po cijelom tijelu traje i traje...vozim turbo ladu. Happy sam. Samo ponekad komentiram kak su blur super. I kak nemaju dobar light, i kak im je razglas srednja žalost(prenisko postavljen by the way) al ipak su ogromni. I kak su mi dragi, makar su istjerali jednog genija iz benda...I hvalim se na poslu da sam bio na turbo super odličnom koncertu.
markos 11.11.2003 u 17:06:20 profil autora
Dobro, zasto je na kraju Graham otisao? Covjece, Blur mi je bez njega... ne znam... ko Floydi bez Watersa, Suede bez Butlera, Peppersi bez Frusciantea... Nadam se da ce se vratit.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
electro cute 12.11.2003 u 11:26:25 profil autora
jebeš bend koji medju opremom nema analogue integrator rs 6000.
electro cute 12.11.2003 u 11:27:57 profil autora
ma shalim se ja, i meni su blur super. s tim da mi je zadnji najbolji.pa 13 i blur.
al fakat nisam mogo ich.
a sad su prokleti grendedi u bechu.
zašto ja nemam para, o zašto zašto zašto???????!!!!???
zomri 12.11.2003 u 15:56:35 profil autora
"jebeš bend koji medju opremom nema analogue integrator rs 6000."

e na ovo sam se ismijo cute :)) jebote da ne znam odakle si pomislio bi da si iz bosne. samo bosanci znaju ovako podjebavat hehehe
Depressed 12.11.2003 u 16:35:53 profil autora
Samo se vi smijte ali lo i ja smo dogovorili da ce nam se dijete zvat po tom aparatu.
lollipop 12.11.2003 u 16:45:05 profil autora
markos - ode graham jer 1. on i damon su imali prevelika ega da bi stali zajedno u sobu (sve su to napisali u svojoj knjizi) 2. graham je bio(?) vrlo teski alkoholicar te se s njim, kazu, nije moglo raditi. osobno smatram da je doslo i do muzickog raskola. ko je slusao grahamove albume, koji su, baj d vej (osim drugog), genijalni znat cena sta mislim. meni je nevjerojatno zao zbog toga jer je graham bluru svojim stilom sviranja gitare i svojim idejama davao vrlo prepoznatljiv zvuk zbog kojeg, pretpostavljam, netko i voli blur. iako se druze u bitnijim prilikama, cisto sumnjam da ce se graham vratiti, oh da se barem varam! uglavnom, popljuvao im je zadnji album i reko da mu je drago da vise tamo ne svira jer bi mu bilo neugodno. ipak, blur nije graham, pa tako blur ide i dalje.
lollipop 12.11.2003 u 16:50:35 profil autora
e da, zaboravila sam komentirat, a podsjetila me dulce - kad u becu dodjes na koncert, onda te uopce ne smije iznenaditi to sto na tribinama svi stvarno sjede. i sjede. i sjede. pljescu i sjede. iako su i dragi nam pipsi to prakticirali (jednom je neko cavea u lisinskom spomenuo, ali, buduci da sam tamo bila, sa sigurnoscu mogu reci da se tamo nije sjedilo, cak stovise) i ne mogu reci da je bilo lose, meni je to ipak presmijesno bilo za vidjeti. tako da ja podrzavam koncerte na kojima mogu skakutati, u najmanju ruku njihati se (stojecki)
e da. i ne da u becu samo sjede, nego ako pokusas plesati (njihati se!) na tribini, cak i ako nikome ne smetas, dodu redari i obracunaju se s tobom. to je izvjestaj jedne frendice s koncerta bowiea u becu. publika je, zacudo, cak stala na njenu stranu i rekla da kakav je to rock koncert na kojem nesmijes plesat (ni pusit, sto je otkrila kad je zapalila cigaretu), ali nije bilo pomoci. eto vam!
goldietrickz 12.11.2003 u 17:07:38 profil autora
sjedilo se u lisínskom.dok nije poceo koncert a cave sve pozvao da se dignu.:) dobro ja ne mogu sa sigurnoscu to reci posto sam bio tada pod utjecajem raznoraznih opijata(ne probavati kod kuce),moguce da sam pomijesao lisinski i cirkus krone u muenchenu,ista godina.
e blur sam i ja gledao sa jednom malom crnom,1997-e u istom tom,kobnom,muenchenu.bio je dobar gig.The Universal,je u favoritima zauvijek.Iz sentimentalnih(najgorih) razloga.
dulce 15.11.2003 u 01:00:48 profil autora
ah da, to sa sjedenjem je uobicajeni reportoar u vienni. strasno se pobune ako se pozelis pridici i zapljeskati svom omiljenom bendu. pa kakvo je to ponasanje, niste u vrticu?!
zomri 15.11.2003 u 12:35:28 profil autora
pa ja, jebote, đeš na koncertu pljeskat???
papci.
electro cute 17.11.2003 u 12:11:27 profil autora
sramota.
kako li se to ponaša katolička mladež.