Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zumbula 06.11.2003 u 11:28:02 profil autora
Eto došla mi u ruke zanimljiva monografija koju je uredio Feđa Vukić a izdao AGM, pa tako listajući naiđem na sljedeći tekst koji je napisao Aleksandar Dragaš u eseju Zvuk grada
'Pips, Chips& Videoclips pjesmom 'Dinamo ja volim' u ranim 90-ima predstavljali su simbol bunta i otpora Tuđmanovoj samovolji, snažno izraženoj u mijenjanju imena najvećega zagrebačkog nogometnog kluba Dinamo u nakaradnu kovanicu HAŠK-Građanski(prije Drugoga svjetskog rata to su bila dva rivalska kluba),pa u ime Croatia. Naknadnim albumima Pipsi su se okrenuli brit-popu, a sada i poetici Radioheada i Flaming Lipsa, čiji im je producent Dave Fridmann producirao album 'Drveće i rijeke'(menart,2003). Njihova lidera Rippera gotovo svi mrze, ali uvijek ga slušaju jer je njegov bend sustavno promicao granice domaće pop-rock glazbe i hvatao toliko nužan priključak sa svjetskom kremom indie-rocka.
dulce 07.11.2003 u 10:31:33 profil autora
it's better when they hate you than ignore you...

ne znam ciji je ovo tacno citat, al mora da je bio neki pravo pametan(na) ciko/teta. ja se u svakom slucaju slazem...
piggy 07.11.2003 u 17:24:43 profil autora
a čuj ocjenu "njihovog lidera gotovo svi mrze"!!!?? koji to svi? glazbeni kritičari, kolege mužikaši?