Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
Hadzo 11.11.2003 u 12:18:27 profil autora
Realno, zaslužuje li ova vlast novi mandat? Ne. Ali, zaslužuje li prethodna povratak na vlast? Bože sačuvaj. I tu se vrtimo oko načela glasanja za manje zlo. Išarati listić je sasvim OK, on je nevažeći i s njim se ne može ništa drugo. Ostaviti listić praznim je opasno. Ne izaći na izbore i otkriti da ste uredno zavedeni u popis onih koji su glasali, to je opasno. Znači, izađi i glasaj, pa makar ni za koga. Još nešto: svi oni koji glasaju za zelene ili ružičaste ili plave moraju znati da ako njihov favorit ne prijeđe prag, ti glasovi odoše istim onim dripcima koje niste htjeli zaokružiti, pa ni tu niste baš mnogo dobroga napravili. Jebote, gadan pos'o ovo glasanje, ne?
piggy 12.11.2003 u 11:21:47 profil autora
je, znam hadzo da zeleni i plavi i nezavisni glasovi ako ne prođu (a nikad ne prođu) odlaze onoj stranci koja pobere najviše glasova. al to mi onda ipak dođe ko moj glas pripojen glasovima većine. a vjerujem da je većina ljudi u ovoj zemlji normalna i ne pati od kolektivne amnezije, tak da sumnjam u pobjedu desnice. bojim se samo situacije da nijedna lijeva stranka neće dobiti dovoljno mandata za sastavljanje vlade, a s hdz-om neće koalirat, pa tek onda počinje drama.al za svaki slučaj neću glasati za zelene i plave i nezavisne već ipak za sdp pa nek im bude. do prave promjene doći će tek smjenom generacija, a to je prirodni proces koji traje i traje...za nekih 10-15 godina politika neće biti glavna vijest.i to me veseli.
electro cute 12.11.2003 u 12:08:11 profil autora
ja neću glasat.
nemam za koga.a sem toga protivim se biračkom pravu.
o da, ja sam za aristokraciju, novi feudalizam, ja sam pokvareni elitist, pizdin dim i sve ostalo.i dok sam živ na glasanje neću ić. ne serem protiv nikog jer nemam pravo, al isto tako ne osjećam se dovoljno odgovornim da na vlast dovedem neku ekipu koja će zasrat stvar.
mislite li da će nam biti bolje nakon izbora? ili da politika može popraviti neke stvari? da je otvaranje 100000 radnih mjesta pitanje dobre politike???još uvijek očekujete da će država riješit vaše probleme????
hm...
ne znam baš.
malo sam skeptičan.
građanski neposluh i sve to.
p.s. izbor između ljevice i desnice u danim okolnostima nije izbor između dva različita načina vođenja države, to je samo maska...okej ljevičari će se možda zalagat za prava homoseksualaca, a desničari za prava krizmanika, al, afterol, sve je to isti kurac.
dali glas za srp il za hip isti vam je kurac.samo što će vaša savjest bit zadovoljena jer će na vlasti bit ljudi koji govore prave stvari.a mene su učili da riječi jesu važne, al su djela mnogo važnija.

daklem, ne budem se glasao.

i dinar, srp je užasno smiješna stranka.ak nisi, pročitaj kojiput hrvatsku ljevicu.prekrasan jedan časopis.

a na vama dragi gledaoci ostaje da izaberete:ustaše ili partizani. ko kad smo se ko mali igrali rata.
vlado 12.11.2003 u 12:43:02 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ovo su najneizvjesniji i najbeznacajniji izbori dosad.
piggy 12.11.2003 u 13:43:27 profil autora
mislim da nikako ne može biti isto ako su nam na vlasti desničari, a ne ljevičari.
ako pljuješ po biračkom pravu, pljuješ po mogućnosti da je pojedinac važan, ma kolko to tebi zvučalo pretenciozno, glupo i uzaludno.
ne želim se tu razmahivat povijesnim činjenicama i navoditi promjene potaknute od strane nekog pojedinca (-ke).
naravno, možemo se kolektivno zatvorit u svoje male svijetove, a možemo se i uključiti u taj svijet i ne banalizirati vlastitu ulogu u istom.
promjene su teške,nekad predugo traju, ali su neizbježne.

sve je stvar izbora,ja sam za "plug in"!
Hadzo 12.11.2003 u 15:12:39 profil autora
Da, možda electrocute živi u svom matrixu u kome je sve lijepo i krasno i to je fine. Ali ja odabirem crvenu pilulu jer me zanima dokle seže zečja rupa. Realnost je gadna stvar ali nemamo drugu, nažalost.
vlado 12.11.2003 u 15:26:28 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Da, ali ono sto mi percipiramo kao svijet politike virtualna je, beznacajna i lazna, seoska predstava, koja se odigrava u Saboru na TV-u ili na pressicama u tisku...
Prava politika, ono pravo trgovanje i dogovaranje van je naseg dometa i opazaja.
Dakle, ta realnost koju navodite meni je - nerealna.
Vi koji cete glasali ste, kao, realni?
Po cemu ste realniji od mene ili Cutea koji ne zelimo glasat?
arhimed 12.11.2003 u 15:34:20 profil autora
sad mi više ništa nije jasno. do prije nekoliko dana mislio sam da se išarani ili prekriženi listić na kraju pribroji kao glas stranci koja je dobila najviše glasova, a sad hadžo veli da nije tako već da se stranci s najviše glasova pribroje glasovi autsajderskih stranaka, a ja sam se baš naoštrio dati glas nekoj od tih autsajderskih stranaka. znači, ako tako postupim, moj glas ide nekome kome ja ne želim da ode? neka mi neko objasni to s glasovima.
sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 12.11.2003 u 15:36:19
Depressed 12.11.2003 u 15:42:03 profil autora
Ne znači moj glas ništa. Ja ću ga dati zbog vlastite čiste savjesti. Jer, jebiga, zrno po zrno pogača. Naše društvo treba još stopedest godina društvene evolucije da bi izbori poprimili ozbiljnije značenje. Al zato se već sad valja igrati izbora da bi jednom kad odrastemo uistinu birali...za 150 godina...
zumbula 12.11.2003 u 15:44:30 profil autora
arhimed
Tvoj glas ide tom kom si ga dao. Pošarani listić je nevažeći. Za prazan uvijek postoji opasnost da ga neko zaokruži, ali izborno povjerenstvo i birački odbori nisu tako neozbiljni kako se čini. Ljudi koji rade i provode izbore su jedini koji crnče i bljuju slušajući svakakve pizdarije a rade od jutra do mraka..sve drugo je seoska zabava..dakle, ako glas daš srpu zelenima i sl.to je kao da si ga bacio u vjetar..realne šanse za ulazak u sabor su hdz, sdp hns i hss...pa biraj...ako si razumio..tvoj glas zelenima teško da će njima pomoći, ali je glas manje sdp u ili hns u što znači da hdz ima veće šanse..ne znam opet sam zabrijala..nema veze...
sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 12.11.2003 u 15:45:13
Hadzo 13.11.2003 u 10:10:42 profil autora
Nažalost, tako je. Prema D'Hondtovoj metodi izračuna, glasovi za pojedinu stranku u svakoj izbornoj jedinici dijele se sa zajedničkim djeliteljem u toj izbornoj jedinici što znači da će sveukupnu količinu glasova podijeliti samo one stranke koje su prešle izborni prag od 5%. Pojednostavljeno, glas za SRP ili zelene ide HDZ-u ili SDP-u kao najjačim strankama, mada to ovisi o rezultatu pojedinih stranaka u pojedinoj izbornoj jedinici. Tragično, zar ne? Naravno, to se odnosi samo na važeće listiće, nevažeći su nevažeći ali oni ionako ne kroje ničiju sudbinu.
dinar 13.11.2003 u 11:52:01 profil autora
Ne slazem se s tobom, Vlado. Oni za koga cemo glasati, bolje da kazem oni koji ce pobjediti (nije nuzno ista stranka) su oni koji mogu utjecati na taj nerealni svijet. Kapitalizam - korporacije, vojska i vlada. Kod nas vojska je manje bitna, a na jednog od ostale dvojice mozes utjecati svojim glasom...isnt't that all there is to it?
ec, nisam dosao u dodir s tim listom, bas cu ga potrazit danas na kiosku. Srp, smijesan ili ne i dalje ima Stipu Suvara. Dobio sam dojam, sudeci po web stranicama da su na neki nacin politicki amateri i da im je management izuzetno los. I u rijeci bi mogli proci...
Hadzo 13.11.2003 u 12:08:47 profil autora
Uostalom Vlado idi reci porodiljama kojima je ova vlast skresala njihova prava kako je to sve samo virtualna predstava. Ili onoj gomili od stotinu tisuća ljudi koje je HDZ-ova pretvorba pretvorila u nezaposlene kako se to njima samo čini. Jesi li možda imao neki spor na sudu u posljednjih 10 godina koji je pokrenut ali još nije završio zbog naše kontinuirane "reforme pravosuđa"? Spusti se iz svoje kule od slonove kosti i pogledaj oko sebe. Slažem se da Sabor prečesto liči na neku seosku verziju Predstave Hamleta u Mrduši Donjoj sans humor, ali ekipa koja tamo ima većinu izabrat će ekipu (tvoje imenjake u Vladi) koji će nam krojiti sudbinu sljedeće 4 godine. A mali ljudi mogu odrediti tko će to biti, lopovi ili nesposobnjakovići (a vi pogađajte koji su koji).
piggy 13.11.2003 u 12:09:05 profil autora
ma da vlado, mi smo nerealni, vječni optimisti,budale koje se nadaju..
nije stvar u realnosti, već je stvar u stavu -baš me briga, ionak to niš ne mijenja ili briga me,vjerujem da je svaki glas bitan.
iako se politika provodi na raznorazne načine, nemoj sad trkeljat da sabor, vlada, poglavarstva i ostale institucije služe za mazanje očiju..ma daj.
naravno, kad si insajder informiraniji si minimalno sto put više negoli prosječni građanin, čisto zbog prirode posla,vjeruj mi znam kak je to.
i naravno da ti dođe muka od silne količine informacija i dilova i namještenih tekstova i ciljanih reportaža etc..
al' nisam nerealna kad tvrdim da se stvari mogu mijenjati na bolje, rekla sam već da je to teško i sporo, ali ide. stojim iza te tvrdnje, jer sam kroz svoj posao to doživjela.
i bez obzira kaj se svi novinari trpaju u isti koš neprofesionalnosti, lijenosti i škarta, naravno da je i tu istina negdje između.
A ljudi(narod) su puno pametniji negoli političari, pa i "nezavisni" mediji to misle.
može se mijenjati i utjecati, može, kako da ne.
samo treba za to imati volje.
ja imam i volje i mogućnosti i svakodnevno pokušavam u to uvjeriti što više ljudi oko sebe. pa nek' gruda krene...

All animals are equel but some animals
are more equel than others
dinar 13.11.2003 u 12:25:00 profil autora
tako je
Hadzo 13.11.2003 u 16:40:19 profil autora
Amen!
darko 17.11.2003 u 02:12:21 profil autora
Link

"smijesna strana ozbiljnih izbora"

toplo preporucam pogledati galeriju plakata i galeriju fotografija

<crosspost>
zumbula 19.11.2003 u 00:05:55 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 19.11.2003 u 00:29:18
Hadzo 20.11.2003 u 11:23:57 profil autora
Za one koji još nisu sigurni za koga će glasati, a žele izaći na izbore, možda ovo pomogne:

http://www.iskon.hr/vijesti/izbori/page/2003/11/18/0247006.html

Ja sam ispao 67% HNS, što je u skladu s mojim razmišljanjima. Zapravo, svi koji su mi se javili rekli su da je ovo vrlo vjeran prikaz njihovih političkih opredjeljenja, pa tko voli nek' izvoli...
Josh 20.11.2003 u 17:46:28 profil autora
prokleti kralj
dobre rezultate izbacuje :)
marsovac 21.11.2003 u 21:51:37 profil autora
Poprilično dobre.
Josh 23.11.2003 u 23:19:39 profil autora
prokleti kralj
bravo hsp!
zumbula 23.11.2003 u 23:34:30 profil autora
naka se čudo desi, neka se čudo desi..
electro cute 24.11.2003 u 12:44:31 profil autora
ja sam pisao post godinu ipo dana na onoj temi o dnevniku napisao šestt kartica teksta i onda mi izbaci ono jebeno wow houston i ja se bekam i teksta nema!!!!a tam sam sve lijepo napisao.

sad ću samo kratko

ja ne živim u svom matrixu (film nisam gledao, al prepostavljam o čem se radi). ja živim u ovom kurčevom svijetu i ak je moj izbor ne glasat jer ne vjerujem da moj glas išta mijenja, onda je to moj izbor i svi vi koji pokušavate osporit moj izbor ste fašisti i napušite mi se kurca.meni argumenti ne trebaju.
osim toga hdz i sdp imaju potpuno istu politiku. samo jebiga nasljeđe je bitno.opet kažem ideologija je jedino što je kod njih drugačije.a sutra, ak budem imat volje budem opet napisao to o dnevniku.ma...
Josh 24.11.2003 u 16:56:17 profil autora
prokleti kralj
pardon, pardon..nisam vidio Dnevnik....isprika!
goldietrickz 24.11.2003 u 17:41:19 profil autora
ja sam vidio dnevnik ali ne mogu izdrzat...

Žrtve ove nesretne priče koja se ponavlja od završetka rata jesu ljudi koji nisu u stanju svoditi vlastita društvena bića na gole materijalne činjenice, niti su u stanju na ideologiju, politiku i duhovne institucije gledati isključivo kao na oblike javne teatralizacije. Žrtve su ljudi koji preozbiljno i doslovno shvaćaju izgovorene riječi, simbole vide takvima kakvi oni jesu, pa im i kukasti križ s koncerta Miroslava Škore ili ustaški pozdravi s nastupa Marka Perkovića Thompsona djeluju kao nešto prema čemu valja zauzeti stav. Kao nešto što ima svoj povijesni kontinuitet i širok spektar zastrašujućih značenja. Žrtve su ljudi koji, vjerovali ili ne vjerovali u Boga, žive u uvjerenju da baš svaki biskup ili svećenik vjeruje u Istoga i plaši se paklenoga ognja bude li s oltara zazivao mržnju. Žrtve su ljudi koji nemaju dvije pameti i dva srca: za ovu i onu stranu kućnoga praga. Žrtve su oni koji ne shvaćaju da katkad valja skloniti pogled u stranu ili zaurlati, ako zatreba, nešto poput: Neka Bog blagoslovi svakog ubojicu iz našega roda! Takve stvari ne govore se doma, među vlastitim toplim zidovima. To se govori kad hoćeš zaštititi svoje pravo da se nikada ne nađeš u manjini. Prave su žrtve uvijek u manjini. Njima je zajamčen poraz na izborima. Ovim i svim sljedećim.

Po ljudima koji ne mogu prihvatiti da je sve ovo samo fol i jeftin trik prepoznaju se tužne pokrajine Europe. Sve one su od dva brata djeca.


Miljenko Jergovic,BH Dani 336,19.11.2003