Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
piggy 05.11.2003 u 11:34:37 profil autora
znam da vam je zlo od politike, al me kopka hoćete li i da li inače obavljate svoju građansku dužnost i kaj mislite može li severina priskrbiti koji glas više malom ivici..i sve u tom smislu.
nikad neću zaboravit' svoje prvo glasanje davne 1990.g. starci su se svečano obukli,meni ozbiljnim glasom pojasnili važnost biračkog prava i zajedno se uputismo na glasanje. doduše fino su mi preporučili da bi bilo zgodno glasati za franju.ja sam glasala za vladu.
i odma je došlo do unutarobiteljskih stranačkih podjela.jebga.prvo umro vlado, a ondak i franjo.inače sam građanski prilično svjesna, znam da nije pristojno pitati za koga ste ili niste, ali ko je reko da sam ja pristojna..
ja ću ko i svaki put od kad je vlado umro glasati za zelene.

All animals are equel but some animals
are more equel than others
linda 05.11.2003 u 12:09:21 profil autora
meni je ovo prvi put da izlazim na glasanje i ne znam jos kome cu dati svoj glas. mozda odlucim i u zadnji cas i dam onome tko mi se ucini najsimpaticnijim (mozda ih i prespavam), jer dozivljavam te izbore kao jedan veliki cirkus i zajebanciju - kako god to zavrsili nece nam biti bolje iducih 800 godina. bas sam ultraoptimisticna:)
goldietrickz 05.11.2003 u 12:33:04 profil autora
svaki put biram,i to cak u dvije drzave.svaki put se razocaram i najvjerojatnije je da nikada necu biti zadovoljan izabranom vlasti i da se nikada necu prestati nadati boljem.:)
ovaj put biracu izmedju najmanjih mogucih zala HNS i SDP dok se ne pojavi neka nova najmanje zla stranka.
dju 05.11.2003 u 12:36:22 profil autora
neću glasat. ne osjećam se pozvanom.
Hadzo 05.11.2003 u 12:54:27 profil autora
Moj je stav da na izbore treba izaći i dati nekome glas. Nitko te naravno ne tjera na to, ali onda nemaš pravo sljedeće 4 godine srati o tome što valja ili ne valja, jer si imao/la šansu nešto promijeniti pa nisi. Drugo je pitanje kome dati glas, i kako je to izbor između dva zla, osobno bih radije odabrao opciju koja se zalaže za prava homoseksualaca, protiv smrtne kazne, protiv miješanja crkve u poslove države, za abortus te za eutanaziju u određenim slučajevima. Mislim da je još prerano za legalizaciju lakih droga, što također podupirem. Za mene su gore navedeno civilizacijska dostignuća koja se opiru podjelama na lijevo ili desno, ali ako me to svrstava u ljevičare, so be it.
piggy 05.11.2003 u 13:07:22 profil autora
i kad smo već probili led, jedna (a vjerujem da će ih ovih dana biti tona) humoristična crtica. Osim što je smiješno samo po sebi kaj je S.Letica nositelj liste HSPa u Zg, dotični danas najavio sutrašnji odlazak na Svetu Geru, gdje će od slovenskih vojnika zatražiti da napuste hrvatski teritorij.
nego, dju, pa kako se ne osjećaš pozvanom?

All animals are equel but some animals
are more equel than others
zumbula 05.11.2003 u 13:13:10 profil autora
Glasam za Vedranu Rudan. A ne, nema nje na listi..onda niš..
dju 05.11.2003 u 14:32:38 profil autora
piggy, pošto smo obje udate žemske, dopusti mi "bračnu metaforu": da izađem i glasam, osjećala bih se ko da sam se udala za nekog tek toliko, da se udam i ne ostanem usidjelica. to mi je nekako protiv dobrog ukusa. rađe ću sama kačkat do smrti pokraj prozora i gledat druge, zavidjet onima koji su dobili što su htjeli i rugat se onima koji su popušili. a ti što puše, vazda su većina.
baš iz straha da ne budem jedna od njih, otići ću i pošarat svoj listić.
goldietrickz 05.11.2003 u 14:36:56 profil autora
bude li letica dobio vise od 3 glasa na izborima,Hrvatska zbilja ne zasluzuje zivjeti bolje.
gdje će od slovenskih vojnika zatražiti da napuste hrvatski teritorij


majko bozja...meni to vise nije ni smijesno.anyway...:)
Josh 05.11.2003 u 14:53:00 profil autora
prokleti kralj
glasat cu, desni krose
piggy 05.11.2003 u 14:58:14 profil autora
dodatak Letičinoj akciji...on će naime na Sv.Geru prihajat jašući na bjelcu Emiru i obučen u odoru bana Jelačića!!!
ajmee
nego, dju, pa tak reci, išla buš, al buš pošarala! pa to se traži, mislim bar to..

All animals are equel but some animals
are more equel than others
piggy 05.11.2003 u 15:24:50 profil autora
zbog nepravilnosti odbačena kandidatura Stranke zelenih!! pa jesul oni normalni, pa za kog ću sad glasat...a niš.pridružit ću se dju i pošarat papirić.
vlado 05.11.2003 u 15:49:46 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nema teorije da na to trosim makar pola sata dragocjene nedjelje.
Depressed 05.11.2003 u 15:50:49 profil autora
Da nam rikne 120 vatrogasaca, to bi bio strašan gubitak za Hrvatsku. Da nam umre 120 najboljih vozača ZETa to bi bilo strašno. Da nam umre 120 najboljih matematičara to bi bio ogroman gubitak za našu zemlju. Da nam umre 120 znanstvenika - katastrofa. 120 umjetnika - katastrofa....
Ali da netko uđe sa strojnicom i pokosi 120 budžovana u saboru... (kad bi ih se ikad toliko uspjelo okupit na radnom mjestu). Jebomepas ako je to šteta. Dat ću glas samo zato što mi je to princip. Najrađe ga ne bi dao nikom.
Filip 05.11.2003 u 17:02:18 profil autora
mrzim politiku. mrzim izbore.
kad sam napunio 18 godina i dobio pravo glasati, glasao sam na izbore za gradonačelnik skopja, jer su mi rekli da se treba to uraditi. al tad još nisam kužio kako funkcioniraju stvari. nije mi trebalo puno da skužim. već na sledeće izbore nisam glasao.
to su mi bili prvi i poslednji izbori.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 05.11.2003 u 17:04:13
sally 05.11.2003 u 17:25:30 profil autora
ja idem. em sta nisam doma bila jako dugo, em sta me nova osobna ceka u policiji od 6. mjeseca. pa cu i glasat. zelena ljevica rulz.
DanMrak 05.11.2003 u 22:29:00 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
meni su ovo kao i Lindi, prvi izbori. ja se u tu politiku NIŠ ne kužim (ma uostalom ko i 90% Hrvata) No,ipak...otici cu tam, pa makar sam pošarat taj listić. Iskopala sam iz nekog prastarog Nomada...kaj daddy veli o tom(ne znam dal to mišljenje još uvijek stoji,al po meni je u redu)....evo sam dio: "Svaki mladi čovjek mora znati da to što ostane doma jer misli da je sve u kurcu i da će svi ostali biti u kurcu i koji ću ja kurac promijeniti, ne vodi ničemu i da mora barem glasati!" daddy stoji li to?
arhimed 06.11.2003 u 02:05:28 profil autora
i meni su ovi izbori prvi na kojima imam pravo glasa. do prije dva mjeseca mislio sam da nema smisla ići na izbore zato što nema nijedne stranke u koju imam povjerenja i kojoj bih dao glas. sad razmišljam drukčije. izaći ću na izbore i dat ću glas nekoj autsajderskoj stranci koja nema šanse za pobjedu, a čiji mi se program koliko-toliko sviđa. držim da je to najbolje rješenje zato što mainstream stranke ionako neće niš' napravit pa im ne dam glas, a ako prekrižim listić, postoji mogućnost da će to neko zloupotrijebit. doduše, ko nam garantira da neprekriženi listići neće biti izmanipulirani, ali pretpostavimo da neće.
dinar 07.11.2003 u 03:19:17 profil autora
Svatko treba birati, svatko treba glasati. Izabrati makar i najmanje zlo, slijediti mamin i tatin savjet.
Dvojba je moja, da li zaista dati glas nekome (glas koji ce ostati zabiljezen, prijec izborni prag) - HNS-u (najmanje zlo) ili glasati po uvjerenju i baciti papiric u vjetar - SRP i Stipe Suvar...
dulce 07.11.2003 u 09:15:55 profil autora
u vjetar, u vjetar... tamo se najbolje primi...
zumbula 07.11.2003 u 09:20:44 profil autora
Slažem se i ja bi radije u vjetar nego u 'najmanje zlo'
trixy 07.11.2003 u 09:24:10 profil autora
nisam htio, ali već se dva puta to spomenulo - po čemu je HNS najmanje zlo? po onome što sam do sada imao prilike vidjeti i čuti, to je jedno jaaako veliko dobro skriveno ZLO
ja zadnjih par godina glasam u vjetar, i dobro se osjećam
piggy 07.11.2003 u 16:59:28 profil autora
svi oni imaju putra na glavi, reći ću to ovako blago. mislim da je pravo pitanje ovih izbora -dati ovoj vladi (odnosno sdp-u,hns-u,libri,ls-u,hss-u) još jedan mandat ili sve razbucat', pa kud koji mili moji.možda ne treba slušati srce, već razum.

All animals are equel but some animals
are more equel than others
vlado 07.11.2003 u 17:20:13 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kod mene u kvartu padaju dileri. Dolaze izbori!!!
dinar 08.11.2003 u 15:33:27 profil autora
tomcic leti balonom 5 metara iznad cakovca (usro se valjda pa privezan ko pas paradira na visini), letica se sece u odori bana jelkya, sramoti sve nas zajedno sa svojim primjerom slobode govora, sanadera u spotu vole i staro i mlado, i sportasi i umjetnici (ma je li tako da je tako!!), hns su manje isti...ali ipak isti...

dolazi cirkus u nas mali grad, sirokim drumom sto zovu se mediji...


citajte jelenu lovric
marsovac 08.11.2003 u 16:39:36 profil autora
Ja svoj glas, prema trenutačnom raspoloženju i stanju u kojem se nalazim kao i vlastitim razmišljanjima, najrađe ne bih dao nikome. Ali nekome moram pošto sam uvjeren da moj glas nešto znaći. Sad još je daleko dvadeset i treći i nisam sto posto uvjeren da budem prekrižio kandidata iz te stranke ali sam jako blizu tom rješenju. Da ne duljim, danas bih glasao za HSS. Zašto? Zato jer volim svoju zemlju.:)

Ma neću ništa brisati.
sadrzaj je izmijenio/la - Marsovac u 08.11.2003 u 16:48:05
piggy 08.11.2003 u 20:58:59 profil autora
nego,jeste l' zamjetili kak' snader u spotu, osim što glumi božanstvo, pa sve neka svjetlost isijava oko njega, na kraju spota lagano odgurne šuicu..htio joj "dat pet",al fulo jadan,pa izgleda ko da ju oće šorat ?!

All animals are equel but some animals
are more equel than others
Josh 09.11.2003 u 13:53:50 profil autora
prokleti kralj
moram to vidjeti, kako moja gradonacelnica gets her ass kicked :)


ps. jucer sam milovao po glavi preeeeekrasnoga maloga magarca, cca 2 mjeseca stara, nevjerojatno iskustvo :)
Franka 10.11.2003 u 14:39:51 profil autora
hej josh
ovaj magarčić, to ima neke veze s izborima? asocijacije ili ? ;)
(by the way, ak već nisi provjerio poštu, imaš tamo nešto :)

svi su oni bagra, neki više neki manje
ali ići ćemo!!!
pa makar zbog toga da na vlast ne dođu ovi isti
ili oni manje isti (ha ha! krepala sam skoro od smijeha! to bi se reklo da su oni kakti veći cirkusanti od ostalih ili što?)

sadrzaj je izmijenio/la - franka u 10.11.2003 u 14:42:02
Josh 10.11.2003 u 15:28:27 profil autora
prokleti kralj
hm, baš i nema veze, samo mi palo na pamet dok sam postao :)
a mozda i ima, valjda je tovar simbol dalmacije, tadić je iz dalmacije, tj. hvaranin je, i za njega glasamo!
blah, sto sam ovo naprdio :)
arhimed 10.11.2003 u 17:58:18 profil autora
copy paste s www.zbrdazdola.com

Političke stranke u svojim alkoholnim delirijima grle se sa stablima i patetično kunu u punu zaposlenost, informatizaciju škola i fakulteta, zagrijane bolnice i vrtiće koji ne prokišnjavaju, a da ih pitaš bez problema bi ti obećali i ukidanje svih poreza, poljoprivredne poticaje za marihuanu, nuklearno oružje i svemirski program sa zrelim planovima da se, najkasnije do ljeta 2008., hrvatska ekspedicija iskrca na Saturnu.
ANTE TOMIĆ, Jutarnji list, 31.10./1.11.2003.