Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
linda 29.10.2003 u 20:22:20 profil autora
prekrasno. svaka druga rijec bila bi suvisna. thanx.
ana 29.10.2003 u 20:23:12 profil autora
Dali će koncert biti prikazan na HTV-u?
daddy 29.10.2003 u 22:07:18 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
da.
darko 29.10.2003 u 22:35:22 profil autora
vidim, forum je (očekivano) živnuo. i taman kad sam uspio sve pročitati, must go offline (znate već...). Koncert? sve je već rečeno. osobno, rosita mi je bila višak, a waiter manjak...
arhimedu, prištedio si mi sinoć laganini neugodnjak.

<offtopic> takodjer, molim čovjeka (momka) koji mi je na ulazu posudio svoj odrezak od ulaznice (a obećao sam mu vratiti, jer skuplja(!?)) da mi se javi na mail, jer je isti (nenamjerno) ostao kod mene.

i za kraj evo jedan Link =osvrt s koncerta

sadrzaj je izmijenio/la - darko u 29.10.2003 u 22:38:02
arhimed 29.10.2003 u 22:43:18 profil autora
arhimedu, prištedio si mi sinoć laganini neugodnjak.


zbilja? kako?
nitko 30.10.2003 u 09:49:55 profil autora
možda sam pomalo ipak razočaran. nakon oduševljenja proizvedenog promocijom boga, kazališne sredine i jednog sasvim novog i zasluženog pristupa glazbi, možda sam, što se samog načina prezentacije tiče, očekivao čak nešto i više, ako je to uopće moguće. koncert je bio odličan, ali taj grč očekivanja promocije u kojoj po meni, unatoč potrebi za dizanjem atmosfere, neće biti pjesama sa meni već dalekog freda, a niti boga (osim trenera u novoj verziji)nisam očekivao u tolikoj mjeri.
ma znam to je samo moje mišljenje, ali imam osjećaj da bi definitivno pjesme poput porculana, bajke i vjetra bile znatnijim intenzitetom zaživljene da se tu radilo o sjedećoj varijanti, poput meni oduševljavajućih fenomenalnog dana i koncerta u gjuri. ipak, za ovakvu vrstu koncerta, događaj je bio potpun. hvala vam.
čarolija još uvijek traje, iako neke pjesme nisam (da, koja još uvijek očekuje dinamo, dokaz nekolicina oko mene u dijelu ispred mix pulta)znao dohvatiti u potpunosti.

ma možda je samo problem oduševljenje albumom koji je definitivno po meni nadišao ovakve koncerte pa makar bilo i deset ljudi, ja se još uvijek nadam takvoj prezentaciji drveća i rijeka.
daddy 30.10.2003 u 10:17:29 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
jebiga, u pravu si. jasno ti je da danas za nešto slično nemamo......novaca?
piggy 30.10.2003 u 10:24:16 profil autora
izašli prvi osvrti na koncerat u večernjaku ("uvjerljiva stilska preobrazba",D.Glavan) i jutarnjem ("pipsi nastupili pred kamerama i malobrojnom publikom"V.J)..jutarnji ne piše ništa o kvaliteti odsviranog, odpjevanog, pjesmama.naravno ubačena crtica o skorom očinstvu, a spomenut je i Filip Makedonac. Glavan u večernjem (bdw glavonja bio tik do mene, odslušao pažljivo čitav koncert i pomno pratio reakcije publike,pa i one iza mix pulta gdje se smjestio...)izražava čuđenje manjkom publike, hvali akvarijus kao dobru lokaciju za promociju, mrzovoljna estradna osobnost D.I. ovog puta iznenađujuće intonacijski korektna i scenski dinamična.uspješno položen ispit prvog koncertnog nastupa.ostaje upitno hoće li publika podijeliti mišljenje kritike.
zadnjijeprvi 30.10.2003 u 10:49:15 profil autora
ljudi, prije svega, htio bi vam se svima puno zahvaliti na dolasku i fenomenalnoj podrsci. bili ste stvarno super.

sto se snimke koncerta tice - bit ce emitirana na htv-u, ali jos ne znamo kada. slijedeci tjedan idemo pregledavati materijal.

osvrti u medijima - jako je tesko utjecati na misljenje novinara, a pogotovo onih koji s naramkom predrasuda dolaze na koncerte. osim toga, to je njihovo misljenje na koje oni imaju pravo. medjutim, nemaju pravo na iznosenje krivih informacija. recimo - jutarnji pise da je bilo 300-tinjak ljudi sto je apsolutna laz jer ih je prema broju prodanih karata, donesenih pozivnica i imena na popisima bilo vise od 600. to su mogli lako saznati da su pitali ljude u klubu (ne mene, ja bi im lagao u facu da je bilo barem 2 soma i da ih je jedno 400 ostalo pred vratima). novi list je duhovit pa pise da je tehnike i osoblja kluba bilo koliko i fanova... duhovito.
nazalost, mediji su neprijateljski nastrojeni prema bendu i posebno daddyju i u svemu tome im je puno korisnije i interesantnije polemizirati o broju ljudi, mjestu koncerta ili danu kad ce daddy postati daddy umjesto da napisu koju o samom nastupu. a on je, priznajmo, bio uistinu fantastican...
zumbula 30.10.2003 u 10:53:59 profil autora
Vjesnik i Večernji su ok. ipak objektivniji. Osim što je Đana Šegota, al to je već tak normalno...
leon 30.10.2003 u 13:21:28 profil autora
Predivan koncert. Prvi put sam gledao pipse uzivo na jednom cijelom koncertu i odusevljen sam. Da mogu samo bi dvije stvari promijenio. Vjetar ipak nije pravi bez Jaje. To mi je najdraza pjesma s novog albuma ali dozivljaj nije potpun kad Jaja ne pjeva svoj dio. I jos jedna stvar. Ne svidja mi se "Trener morskih pasa" u novom ruhu. Fali mi malo agresivniji refren : "I ako se vrati..." kad bi mi emocije bile najjace. To je moj subjektivni dojam koji je vezan i uz neke prosle dogadjaje :)
dulce 30.10.2003 u 17:00:42 profil autora
mislim da je dovoljno ako kazem da se isplatilo svo putesestvije do zg zbog ovog koncerta. cijeli dozivljaj je bio intenzivan od pocetka do kraja, al me 'placi' naprosto razvalila. muziku vam dajem k'o slamku. hehe. za narka sam se pshiciki pripremala, pa mi je bilo ok kad je krenuo. bilo je ono kao - evo ga sad stisni zube i izdrzi do kraja. 'nacionalni park' - bijes u valovima. ge - ni - jal- no.
to sto se prebacuje dubravku da je malo pricao. pa znate sta, meni je to ok. jbg, al nisam dosla zbog njega, vec zbog njegove muzike. a na njoj mu hvala. ah da, thx i na upadu. no comment. ako vam kad bude trebalo krvnih zrnaca, zovite.
Hadzo 30.10.2003 u 17:01:14 profil autora
S time bih se mogao složiti, ali nakon što sam skinuo mp tricu te pjesme i nakon što sam je ponovo čuo u Aquariusu počela mi se sviđati i u novoj verziji. To je jednostavno jedna od onih pjesama koje sjaje u koje god ruho da ih odjeneš.

I htio bih se još zahvaliti Daddyu i Sanjinu na tome što su izišli u susret ekipi s foruma po pitanju upada na koncert. Sanjine, nismo se vidjeli ali cuga te neće mimoići...
dulce 30.10.2003 u 17:07:35 profil autora
i jos nesto. dok su me jucer dragi forumasi pratili na kolodvor, dju me upitala kako sam dosla na forum. i onda se sjetih kako sam nekad u junu (ako se ne varam) poslije koncerta u sa napisala daddyu mail da se ne nervira zbog lose organizacije jer D&R svakako ne mogu nikada zvucati uzivo tako dobro kao na albumu. on odgovori da je obratno i da trebam pitati ljude koji su bili u ksetu. tad sam checkirala forum. sad znam da je bio u pravu.
darko 30.10.2003 u 17:09:48 profil autora
Za one koji dosad nisu uspjeli pročitati Glavanovu recenziju koncerta u Večernjaku dajem
Link
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 10.11.2003 u 21:08:28
arhimed 30.10.2003 u 19:51:35 profil autora
darko, nisi zadovoljio moju znatiželju.
trias 30.10.2003 u 20:18:12 profil autora
Čitam vas i nije mi žao kaj nisam išao na konc. jer sam se navikao na neizlaženje iz sobe a i istinabog nemam mnogo osjećaja.
Kao takav.
Ne bih vas htio sada gnjaviti istinom o sebi na ovoj temi gdje raspravljate o gigu za koji vjerujem da je bio odličan. Negdje oko 23 sata na dan koncerta pustio sam si KFS i zamišljao da sam na koncertu. Jebiga. Snalazim se.

imaš kunu?
linda 30.10.2003 u 21:16:35 profil autora
Evo uhvatih malo vremena da ipak napisem koju rijec vise o koncerticu.
Pocelo je kako se i ocekivalo s predobrim "dobro" i meni posebno dragim makom. Bila sam jako sretna i uzbudjena, noge su mi podrhtavale sve dok nije zavrsila treca pjesma, kao da mi se dogadja nesto strasno veliko i znacajno (a ruku na srce i dogadjalo se)...srce je lupalo jace, nisam skidala osmjeh s lica. Gledala sam sretne ljude oko sebe kako skupa pjevaju i vesele se..jednostavno je sve bilo onako kako treba. Cak sam i kamermana ulovila da pjevusi:). Strasno sam se veselila pjesmama s drveca, al su me naravno po 9673. put odusevili i narko i dan, mrak, sao paolo, postar, za trenera da ne govorim..rosita i discofriend su me nekako neobicno iznenadile, placi i ljeto uvijek volim cuti iako se definitivno ne uklapaju sa repertuarom s drveca, al opet..lijepo se sjetiti faze freda i dernjave. Sto se tice kfs-a..sve je receno. Yaya je ipak jedna i jedinstvena s predobrim glasom i buduci da nas je navikla na savrsenstvo svaka zamijena ne bi nam bila dovoljno dobra.
Daddy je bio sretan i zadovoljan, vidjelo se da mu ipak sve to skupa puno znaci..zracio je nekom pozitivnom energijom i cesto se zadovoljno smjeskao . slazem se da je ostatak ekipe bio dosta ukocen, trema il sto vec..al oprosteno im je jer super su odradili posao.
Hm..2 bisa..jednostavno nisam mogla vjerovati, prekrasno. I za to HVALA. Jer sam ipak cula susjede:).
Bilo je jako, jako lijepo. sretna sam i jedva cekam opet.

Hadzo 30.10.2003 u 23:11:22 profil autora
Ja sam primjetio nešto staro, a to je da se Fridman ponovo navodi kao producent albuma. Inače je recenzija korektna, ali i puna općih mjesta. Mogao ju je napisati i iz Zanzibara sa studijskog putovanja. Tja, nakon 30 godina pisanja o bespućima domaće glazbene scene teško je izaći iz rutine, zar ne?
goldietrickz 31.10.2003 u 10:25:02 profil autora
Ivaniš i sadašnja postava Pips, Chips & Videoclips uspješno su položili ispit prvog koncertnog nastupa, no ostaje upitno hoće li publika podijeliti mišljenje kritike.


molim?"...upitno hoce li publika podijeliti misljenje kritike."
prvi koncertni nastup?
koji kreten...
sick boy 31.10.2003 u 16:57:03 profil autora
prešao 100 km(u oba smjera) i vrijedilo je. pobjegao sa zadnja 3 sata al jebiga - opravdat će se...
imam d&r doma al ih ne volim pretjerano slušati, nekako rijetko u meni izazivaju zadovoljstvo koje imam kad pustim boga ili čak freda.
ipak, bilo je super. do daljnjega ne prepuštam svoje mjesto u prvim redovima.
simon 31.10.2003 u 17:56:11 profil autora
Ajde da i ja nagombam par riječi.
Baš sam skužio da mi vremenska udaljenost od koncerta baš i nije nešto previše oduzela...ma bilo je persu.
Furao sam i dva frenda sa sobom na koncert, stalno me golicalo kako se to njima sve dopada, a s druge strane strašno bih volio da sam prvi put čuo sve te pjesme,
aaaali: neke sam čuo na potpuno nov način, recimo Mrgud, imam osjećaj kao da sve pleše oko onog šajnanajnanananajnanananananajnanajnana, koji preeejeeebeeeno zvuči.
Nacionalni park i Rosita...kosternacija!!! Zemlja se tresla!!! Ja stvarno nisam mogao fokusirat pogled, stalno mi se kadar tresao!!
Nisam iz Zagreba i skužio sam da se na nekom nekom mikronivou zna kad Pipsi sviraju u Zg-u. To je dan kad sviraju Pipsi i to je to.
Prva stvar koju sam skužio na prvom slušanju D&R bio je Tinov beat. Tin jebeno rulz!!
Malo sam se osvrtao oko sebe na koncertu, uvijek se nešto zanimljivo, nesvakidašnje vidi na koncertu Pipsa. Ovaj put za vrijeme Narka (opet! svaki put!) vidim tipa koji zove (valjda svoju devojčicu) na mob, kaže 'slušaj.' i okrene mob prema stejdžu. Okrenem se desno, sasvim normalan tip lagano se odvaja od ekipe, zažmiri i okameni se na sljedećih pet minuta. Eto, to je koncert Pipsa.
Ja sam se fino naskakutao, nanjihao, naslušao. Ma nauživao!
Al još mi nije dosta, not even close!
Filip 02.11.2003 u 21:09:29 profil autora
preteško je opisati riječima kako je bilo u aquariusu. samo bih rekao: hvala pipsi! bilo je fantastično! tenks za ovaj fenomenalan provod.
i da.. novi aranžman trenera je odličan!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Hadzo 02.11.2003 u 22:10:00 profil autora
Moguće je da si upravo opisao mene majstore, to je baš onako kako Narko djeluje na mene, 6 minuta zatvoriš oči i zaboraviš kojem svijetu pripadaš. To je jedna od onih magičnih pjesama koja svaki jebeni put zvuči sjajno i na albumu i uživo. Što je jedan od razloga zašto matori cinik poput mene voli Pipse, takvi su trenuci rijetki i time dragocjeniji.
Franka 03.11.2003 u 12:34:53 profil autora
ljudi, cyberpunk žmarci!!!!!!!

daddy s rukama u džepovima
a onda rif
a onda zadržiš dah
a onda glas....
mensch!!!!

Josh 03.11.2003 u 16:54:02 profil autora
prokleti kralj
jebemu, zavidim vam svima ;)

amo, turneja :)