Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
DanMrak 29.10.2003 u 01:04:39 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
2 riječi : FENOMENALAN DAN!!!!!!!!!!!!!
Bravo ljudi!
dju 29.10.2003 u 07:52:49 profil autora
odličan je bio koncert.
baš sam zadovoljna.
u prvi mah mi se činilo da je Pjevač preglasan, a
poslije mi je bilo okej.
ostali u bendu su stalno imali smrtno ozbiljne face. u ksetu su se pak stalno smješkali.
KFS je, krivnjom pjevačice, bio osrednji.
discofrend mi je bio baš drago iznenađenje.
čak je i publika bila dobra. nažalost, malo je ljudi bilo.
otišla sam kad se svirala bajka. na šanku se zamalo spotakla o ćelavca urbana, a na gardarobi srela odlazećeg Kralju. da sam ja jedan od njih, jučer bih mislila kako o sebi i onome što radim trebam još jednoč dobro razmisliti.
Hadzo 29.10.2003 u 09:04:15 profil autora
Doista, odličan koncert. Nakon Kseta i Exita pomalo sam se pribojavao kojekakvih tehničkih i inih problema no sve je teklo kao po loju. Ubacivanjem starih favorita koncert je otišao iz područja "tihe mise" i dobio je na tempu (Mada, ruku na srce, "Ljeto 85", koliko god mi bila draga i pjevljiva, ne uklapa se nikako pogotovo tekstom u ostatak koncerta). Moram priznati da sam dobar dio koncerta proveo u back stageu (tj. kod šanka) pa nisam imao kompletan audio-vizualan užitak, ali sve ono što sam htio čuti na koncertu Pipsa čuo sam, uz izuzetak "Na putu prema dole". Đana je dobro funkcionirala na kfs-u, mislim, Yaya je ipak zaštitni znak te pjesme i da dovedeš Josipu Lisac da ti to pjeva to ne bi bilo to. Što se celebrities i onih koji se takvima smatraju, osim Urbana i Kralje kod šanka su još bile i jake snage Hladnog Piva (Mile, Suba i Stipe), Samir iz rahmetli Jinxa i nisam siguran za gitarista Psihomoda. Što je dobar znak, kad te konkurencija dolazi gledati u tako velikom broju.
zumbula 29.10.2003 u 09:26:07 profil autora
Koncert je bio fenomenalan.Dubravko je pjevao i to dobro pjevao. Što me posebno iznenadilo na Vjetru gdje sam očekivala Đanu. Što se Đane tiče istina je da je Yaya obilježila pjesmu tako da su usporedbe vrlo osjetljiva stvar iako mi se čini da je promjenila boju glasa ili je fora u tonalitetu, ne znam, pa mi se manje svidjela nego mi se inače sviđa. Jer ipak ona je jedan od rijetkih specifičnih i jako dobrih vokala ovdeka. Prijateljica mi je rekla da bi bilo dobro da su stavili stolce što mi je prvo zvučalo kao zajebancija, pa kao bedastoća poslije kad me je frajer drmnuo rukom u glavu, drugi me maltretirao baš kad je počeo Vjetar pomislila sam..mmmm Lisinski otvori se..sori al za većinu stvari s Drveća i rijeka trebam tišinu...kaj se tiče kolega na koncertu ne doživljavam ih kao konkurenciju Pipsima..E da, bile su i Meritasice bez obzira koliko vam to (ne)znači...Hoćemo još, hoćemo još...
Depressed 29.10.2003 u 09:26:43 profil autora
Koncert je bio super. Odlican osjecaj. Predivno. Volim vas sve.
piggy 29.10.2003 u 09:37:07 profil autora
koncert bio baš dobar, čulo se da ste vježbali mjesecima, a to je kaj ja volim na koncertu - kad je dobro odsviran.sjajno mi je novo pakiranje nacionalnog parka, a đana mi nije bila tak loša, zapravo sasvim ok. al opet kažem, svirka za plus 5. kaj se tiče poznatih faca, pa ja mislim da je to više negoli divno vidjet kak se ljudi zanimaju za ono kaj pipsi rade.baš mi žal kaj kralju nisam vidla. a naravno žao mi je i kaj nikog od vas nisam upoznala, al nisam uspjela locirati gospodnetića,a još jedan je dečec ispal loša veza.što me baš čudi. drugi put.
bajdvej,neznam ste skužili onog dj-a,koji lik! al najbolji mi je bil kad je nakon pipsa,psihića, azre i te ekipe pustil -prljavo kazalište!aaaa! strava..

All animals are equel but some animals
are more equel than others
piggy 29.10.2003 u 09:39:58 profil autora
e,da,zaboravih prispomenut -šinec rulz! koji multiinstrumentalista!!!

All animals are equel but some animals
are more equel than others
trixy 29.10.2003 u 10:29:02 profil autora
nije mi suđeno da napišem dojmove ovdje.
prvi put sam se raspisao, smrzli su mi se windozi.
drugi put sam malo skratio, al mi forum javio grešku da object is not closed?
nemam više snage.
bilo je izvrsno!
divljas 29.10.2003 u 11:27:41 profil autora
bilo je persu. svi i sve. ljudi taman, pjesme su sve lijepo legle, i nove i stare, lijepo su se složile (dobro, ajde, josh da je yaya uletila...)

p.s. jel se zna kad ce se vrtit na tvu?

...evo, da se javi napokon i netko od nas voajera:)
morsky 29.10.2003 u 11:39:21 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?

jučer mi je prijatelj odletio u drugu galaksiju, dok sam mu ja mahao, prepun sreće.

bravo, weltmaister-u. sretan ti put!

morsky 29.10.2003 u 11:39:28 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?

jučer mi je prijatelj odletio u drugu galaksiju, dok sam mu ja mahao, prepun sreće.

bravo, weltmaister-u. sretan ti put!

markos 29.10.2003 u 11:59:09 profil autora
Moji su dojmovi nesto drugaciji... Koncert je bio dobar, bez daljnjega. Dobro slozen i tempiran, s odlicnom setlistom (osim sto bi ja jos rado cuo i npr. Na putu prema dole) ali daleko od toga da je bio fenomenalan ili fantastican. Bar meni. Ne znam. Mozda je to zbog prostora, prejakog osvjetljenja (pretpostavljam da je to moralo biti zbog TV-a), publike, ali atmosfera mi nije bila prava, falilo mi je "ono nesto" (sto sam pak osjetio u Ksetu, usprkos mozda nesto losijim tehnickim uvjetima). Ono sto me strasno rastuzilo, i sto sam si nakon velike borbe sa samim sobom morao priznati (ono, srce te vuce na jednu stranu, ali razum govori suprotno) je da su mi stare stvari bile puno uvjerljivije od novih. To je mozda ipak posljedica sto je novi album zatvoreniji i trazi intimniju atmosferu u kojoj onda savrseno funkcionira (npr. KSET ili rupa)? I uopce nije bila stvar u izvedbi, bend je uvjezban (iako su mi se cinili malo ukoceni, mozda zbog treme ili prevelikih očekivanja, vidi se da im treba vise koncertiranja, da udju u rutinu, da steknu malo lezernosti u svirci) i vecinu novih stvari su jako dobro izveli (osim Mrguda, koji je katastrofalno poceo, iz meni nepoznatih razloga, djelovalo mi je ko da je Deniju gitara totalno rastimana, te mozda "Susjeda" gdje je Ivina gitara bila pretiha - ako se ne varam na prijasnjim koncertima je Deni svirao gitaru na susjedima?), pogotovo Porculan, koji je meni jedna od najljepsih stvari na albumu, te Dobro, 2x2 ili Vjetar. Sve mi se cini da bi to skroz drugaciji dozivljaj bio da je i ovaj koncert bio u npr. Gavelli. A opet, mozda su ovo sve i moja umisljanja i posljedica toga sto sam na koncert dosao pomalo nadrkan zbog prepirke s ljepsom polovicom:-))) No svakako, ono sto je definitivno drugacije je da sam na ovaj koncert isao sa skroz drugacijim pristupom nego na bilo koji drugi, zbog rupe, zbog foruma... Osjecaj pripadnosti, valjda. Bilo mi je strasno drago zbog Daddyja koji je cijelo vrijeme bio dobro raspolozen i nasmijesen, gotovo da je samo zbog toga je vrijedilo doci. I da, "Trener morskih pasa" je predivan u novom ruhu... Definitivno jedan od favorita... Sve u svemu, bilo je ipak jako dobro i nadam se da necemo opet tako dugo morati cekati na sljedeci...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Blue 29.10.2003 u 13:10:41 profil autora
Atmosfera na koncertu je bila loša iz jednog jedinog razloga, a taj je... Reaper. Njegova mizerna interakcija sa publikom je uzrokom da je publika ostala onako hladna i nezapaljena. Pogled konstantno uprt negdje prema gore (valjda u svoju projekciju na platnu), pjevanje tko zna kome (često okretanje leđa publici), najblaže rečeno loš scenski nastup. To definitivno nije mana samo Reaper-ova nastupa, već bih rekao da je to postao standard nastupa i drugih naših izvođača... Vjerujem da nije lako postići kvalitetan odnos sa publikom, no usporedba ovog koncerta sa koncertima nekih stranih izvođača ukazuje na to da je taj segment od presudnog značenja za jedan uspješan nastup. Na žalost, kod Reapera se ne vidi niti želja da se "stopi" sa publikom, odnosno da je osjeti i "podigne". Vrhunac neinventivnosti u odnosu sa publikom su pauze između pjesama koje Reaper koristi za banalno najavljivanje predstojeće pjesme...
Svaka čast sviračkom dijelu benda, vrhunski su odradili svoj posao, no, i oni su pridonijeli ovome o čemu sam pisao gore.
Depressed 29.10.2003 u 13:32:47 profil autora
Nije tamo bio nikakav Reaper. Prijatelju ti si bio na nekom drugom koncertu. Mogo si bit u prvim redovima pa bi ti atmosfera bila drukcija. Ti si vjerojatno od onih tipova koji odu na koncert Bowieja na stadion i onda to gledaju s tribine, s kokicama u ruci. Priznaj, star si, postao si dosadan i bezveze, i sad za to krivis druge. Opusti se malo.
d*dog 29.10.2003 u 13:36:59 profil autora
Volio Pipse zbog par pjesmi, ušli mi u uho..upoznao curu, Mateja joj ime, i zbog nje zavolio Pipse još više, a od jučer volim ih i zbog sebe!!!! Dobri ste bili, možda malo smireniji (čitaj ozbiljniji) nego na prošlom snimanom koncertu (mislim da je to bilo u Tvornici), ali to dolazi s godinama :o)

Nego, stalno se pričalo, kuhalo ljetos kako ćemo PC&V vidjeti malo dalje od Zagreba, npr. Koprivnici. Dajte dečki posjetite nas, napunit ćemo prostoriju gdje god svirali!!
sadrzaj je izmijenio/la - d*dog u 29.10.2003 u 13:37:50
d*dog 29.10.2003 u 13:37:01 profil autora
Volio Pipse zbog par pjesmi, ušli mi u uho..upoznao curu, Mateja joj ime, i zbog nje zavolio Pipse još više, a od jučer volim ih i zbog sebe!!!! Dobri ste bili, možda malo smireniji (čitaj ozbiljniji) nego na prošlom snimanom koncertu (mislim da je to bilo u Tvornici), ali to dolazi s godinama :o)

Nego, stalno se pričalo, kuhalo ljetos kako ćemo PC&V vidjeti malo dalje od Zagreba, npr. Koprivnici. Dajte dečki posjetite nas, napunit ćemo prostoriju gdje god svirali!!

uvijek imaj FENOMENALAN DAN!
Depressed 29.10.2003 u 13:51:40 profil autora
I zaboravio sam...usporedba s kojim stranim izvođačima? Imenom ih navedi. Argumentiraj po čemu su oni toliko bolji.
sally 29.10.2003 u 14:03:00 profil autora
pipsici, hvala vam za ono sinoc.
ju nou, mozete na koncerte gledat ko na seks, na primjer. imas ih svakakvih. one night stand. pa imate seks s prijateljem. pa imate tehnicki jako dobar seks,bez obzira na osjecaje. ima i kad nekog puno volite al tehnika ne stima.
e pa sinoc je seks bijo tehnicki savrsen. plus osjecaji. puuuuuno osjecaja.
eto.
daddy 29.10.2003 u 14:03:14 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
BLUE, nema frke, apsolutno imaš pravo na svoj stav.
a sad ti evo moj stav: ne jebem nikoga koji se na ovaj sajt "prijavi", odnosno 1. post potroši na apriori negativnu vibru. (najčešće, oni do 10. posta ni ne dođu. ne zato što ih ja tjeram, nego, jebiga, ovdje se ne osjećaju ko doma.) kažem, apriori. jer nisi ti ovdje dobronamjerno došao ukazivati na greške, ne, ti imaš već stvorenu predrasudu na koje kalemiš doživljaje koji na koncu moraju "pasati" uz već prije stečeni stav. s tvojom se frustracijom ja ne bih rogoborio.
markos 29.10.2003 u 15:24:27 profil autora
Odgovor na zapis u Dnevniku...

Daddy, jasno je da band vise voli svirati "Drvece i rijeke". Zbog toga su dosli u Pipse, zar ne? Istina je da su me brže stvari povukle, osjecala se velika kolicina pozitivne energije u samom izvodjenju tih pjesama (izmedju ostalog tvojom velikom zaslugom, uvjerljivom i "uzivljenom" interpretacijom) ali s druge strane problem je što ja jaaaaako preferiram "Drvece i rijeke" nad svim ostalim albumima. Shimpu i Dernjavu niti nemam kao albume doma(!?), ne sjecam se kad sam zadnji put slusao Freda ili Boga, a DiR se i dalje ne miče iz playera...
Ono sto sam htio naglasiti je da mi stvari sa Drveca i rijeka nisu uspjele proizvesti istu kolicinu emocija kao npr. u Ksetu ili u rupi, a pogotovo kuci (uz iznimku Porculana, koji me uvijek iznova dirne). I opet kazem, nije
stvar interpretacije, nego (mislim) gotovo iskljucivo prostora. Na pamet mi kao usporedba pada Nick Cave i njegov koncert na "The Boatman's Call" turneji u Lisinskom u Zagrebu, koji je bio predivan, bas zbog te atmosfere koja je pasala uz album i setlistu. Da su svirali From her to eternity to sigurno opet ne bi bilo to.
Ali dobro, gnjavim te i drobim previse, sorry.


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
zv 29.10.2003 u 15:25:27 profil autora
to do: svaš
sve su price ispricane.
ding-dong, didingding-dong, di ding di dong.... AAAAA.
ne otvaram padobran!
Hadzo 29.10.2003 u 15:30:16 profil autora
Bob Dylan u Grazu u nedjelju...Fenomenalan koncert a čovjek riječ nije prozborio s publikom, čak se nije ni zahvaljivao između pjesama niti ih pozdravio na odlasku. Da ne ispadne sad da uspoređujem Dubravka s nedostižnim Bobom, ali teško je očekivati jaču interakciju publike na koncertu koji je većim dijelom komornog tipa. No, Daddy je u pravu kada govori o prekoncepcijama s kojima neki ljudi dolaze na njihov koncert. Ekipa s kojom sam bio kod šanka i koji nisu ljubitelji Pipsa nisu bili previše zadovoljni koncertom, jer su im pjesme bile dosadne, jer nisu svirali Dinamo jer se Dubravko preserava...Čemu onda uopće trošiti 50 kuna ako nisi spreman pružiti mogućnost izvođaču da te iznenadi i pobije tvoje predrasude?
zv 29.10.2003 u 15:31:40 profil autora
to do: svaš
mislim oprostite, da ja znam da sam ja u publici u picku materinu pa ni ja ne bi gledal dole.
ali meni nema pomoci :(
markos 29.10.2003 u 15:47:36 profil autora
Ruku na srce, komunikacija sa publikom (na nacin na koji to Blue gleda) je nesto sto rijetkima uspijeva (Balasevic, Edo Maajka...), i mene osobno obicno jako ugnjavi. I uostalom, puno mi vise znaci daddyjevo "thanx" sa iskrenim/zadovoljnim izrazom lica nego tamo nekakvi monolozi (e to je tek preseravanje).

Također, ni meni nisu jasni ljudi koji dodju na koncert sa unaprijed negativnim stavom, legnu na sank i seru "kako je to zakurac, dosadno i glupo, frajer se preserava". A da malo pokusamo biti open-minded, za promjenu?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
vlado 29.10.2003 u 16:05:34 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Bilo je odlicno.

Pipsi su sinoc letjeli na 380 km iznad zemlje, otprilike onoliko koliko je Filip presao od Skopja do Zagreba.
piggy 29.10.2003 u 16:24:27 profil autora
e,da.obzirom da nisam bila u prvim redovima,mala opaska glede publike od sredine, prema izlazu..najme kaj.
ekipa si je na sve,al baš sve stvari s D&R ugodno žamorila,bez ikakvog interesa.
mislim, kolko god d. misli da na koncerte pipsa dolazi profilirana publika, pravi štovatelji, ne nužno fanovi, al ipak ljudi koji slušaju pipse, tome baš u akvarijusu i nije bilo tako.
bilo je tamo i oveća količina ekipe koja je došla ne bi li bila viđena, standardni "špiceri". i tak su si oni pričali.mislim, malo mi je to bilo smiješno, brijem da se "naprijed" to baš i nije skužilo. uostalom, ko ih 'be

All animals are equel but some animals
are more equel than others
daddy 29.10.2003 u 17:15:45 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
na SVIM koncertima, svih izvođača je tako. u aquariusu 85% njih iza mix pulta ne prati koncert i nisu zbog toga tamo. dakle, kad imaš preko soma unutra, budi siguran da ih jedno 400 uopće nije pratilo koncert. nas je jučer 400 slušalo. 200 njih ušlo je na raznorazne načine i boli ih k. za nas. cool. i mene za njih.
sve što sam rekao uz dnevniku vezano je za publiku do mix pulta. hvala na razumijevanju.
Ostap_Bender 29.10.2003 u 17:18:15 profil autora
Bilo je jako, jako dobro. Dobro odabran repertoar, dobro odsvirano... Posebno dobri Sebastijan, 2x2, Dan Mrak, Trener, Postar, Narko... Publika mislim sve bolje profilirana, dosla je poslusati i pokloniti se novim stvarima ali se i meni cini da je bolji odziv bio na starije stvari koje su, by the way, bile odlicno odsvirane.

Primjedbe: jel se jos nekom cini da su dosta falili prateci (zenski) vokali? Cini mi se da se iz dizalice Mrguda moglo vise izvuci. Na putu prema dole fali. Rasvjeta, efekti i to... isto moze bolje.
trinity 29.10.2003 u 18:25:26 profil autora
koncert sto se tice benda je bio skroz ok, jedina primjedba bi bila prostor. ni da je bilo vise ljudi ne bi bilo bolje. u ksetu je atmosfera ipak bila intimnija sto pase zadnjem albumu, al to je stari problem s koncertnim prostorom u gradu :)
vidimo se na sljedecem koncertu..
arhimed 29.10.2003 u 18:57:02 profil autora
pretpostavljam da je to moralo biti zbog TV-a


hoće li kojom srećom snimka koncerta biti na hrt-u?

(pretpostavljam da je ta TV ekipa snimala materijal za 'gradski ritam', ali za svaki slučaj želim provjeriti.)
sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 29.10.2003 u 18:57:37
goldietrickz 29.10.2003 u 19:01:14 profil autora
Na pamet mi kao usporedba pada Nick Cave i njegov koncert na "The Boatman's Call" turneji u Lisinskom u Zagrebu, koji je bio predivan, bas zbog te atmosfere koja je pasala uz album i setlistu.


offtopic sorry ostali.i ja sam bio na tom koncertu,a i na onom nekoliko dana prije u Muenchenu(na oba je nidzo pozvao publiku da ustane sa stolica.i da zapale cigaretu ako hoce:))
jest.lisinski je puuuuno bolje mjesto za takve koncerte kao sto je vjerujem bio i ovaj pipsa,bez puno euforije i nepotrebnog vristanja i skakanja(drugim ljudima po nogama,kao sto je bilo na mizaru prije koji mjesec).jedino,pache.osim rupe.
Aidan iz Arab Strap btw.pola koncerta provede okrenutih ledja publici.Nitko se nije bunio.:)