Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
amnesiac 29.10.2003 u 00:28:29 profil autora
zasto je fight club tako dobar film?

da li se bojis da se ne probudis kao netko drugi u nekoj drugoj zemlji sa nekim drugim imenom...

da li je amnezija nacin zivota... bledo, sasvim je isprano secanje moje, ne zelim da znam.

ja sam u stvari OK, samo prolazim kroz vrlo zajebanu fazu u zivotu.

danas je padao sneg u novom sadu. ja sam damir - drago mi je!

kako se zoves ti???

OK. Posto je ova tema naceta sa cinjenicom da je FIGHT CLUB naj… sta vec na svetu, intersuje me kakva su vasa razmisljanja glede drugih filmova. Da budem jasan - LISTA 10 NAJBOLJIH FILMOVA + kratko obrazlozenje zasto bas TAJ film i ZASTO bas na TOM mestu. Cisto da vidimo da li se ukusi poklapaju ili… Eh da, pre nego sto pocnem da nabrajam filmove, moj muzicki ukus je duboko zacementiran sto nije slucaj i sa filmovima s’toga daj da vas vidim na delu. Sutra stize i moja lista filmova posto danas nisam imao zivaca da je sastavim. Znate kako je to! Kao krenes lak posao onda se udubis, pocnes da prevces po policama razne vhs/divx/dvd i onda na kraju shvatis da zapravo ti nemas 10, nego vec 110 najfilmova, te ovaj zbog ovoga, te onaj zbog onoga… jebi ga, obecavam sutra ili za koji dan punu listu FILMOVA da tada bi zeleo da vidim kako stoje stvari kod vas.

Evo sta je slusam: [ RadioHEad I MasSIve AttACk I POrtisHEAd I BjOrk ]


sadrzaj je izmijenio/la - amnesiac u 15.11.2003 u 21:45:30
zomri 29.10.2003 u 01:44:46 profil autora
koja koincidencija, ja upravo prije dva sata zavrsio citanje istoimene knjige!

ja sam Dzoovo Slomljeno Rebro, drago mi je... ;)
Hadzo 29.10.2003 u 09:19:33 profil autora
Moje ime je Hadžo a ovo sve oko mene je crno bijeli svijet...

Postoji milijun razloga zašto je Fight club sjajan film ali jedan od tih je Edward Norton, definitivno najbolji glumac mlađe generacije koji ima karizmu do neba. A i Brad Pitt odlično funkcionira. Plus, film je fenomenalno napisan i sjajno režiran. Mislim, to je film o kojemu se može pričati satima (jednom sam sudjelovao u takvoj raspravi nakon nekog koncerta i zaružili smo do 3 i nešto u Londoneru pričajući o vrlinama i manama tog filma). Nemam ništa protiv da se to i ponovi, doduše...
trixy 29.10.2003 u 10:17:12 profil autora
zašto filma nema na devedeju? o, zašto?
piggy 29.10.2003 u 16:15:34 profil autora
Brad Pitt ima tu manu da jebeno dobro izgleda.al htjeli vi to priznat il ne, tip je odličan glumac, više od "dobrog funkcioniranja".

All animals are equel but some animals
are more equel than others
zomri 29.10.2003 u 16:21:39 profil autora
šta glumac? glumčina... i ima tanke listove
Hadzo 05.11.2003 u 12:45:32 profil autora
I beg to differ. Pitt ima jednu ulogu za koju je zaslužio Oscara, a to je stonirani junkie u "True romance". U FC je vrlo dobar, kao i u Kaliforniji i to je to. Ostalo što je snimio je smeće. U mom sustavu vrijednosti 2 ili 3 od 20 baš i nije parametar kojim bih nekoga nazvao velikim glumcem. Pogotovo što to ne sudim po boji očiju ili listovima. Ali, to sam samo ja...
electro cute 06.11.2003 u 10:15:01 profil autora
imho bradati je odličan u sedmici.a u true romansi genijalno glumi.no, u tom filmu je čak i balki bartokomus, sjajna zvezda čikaške debilane potpuni stranci, ispoljio sjajnu ulogu.
bdw klub boraca je uvjerljivo najlošija chuckova knjiga.vjerujte mi!znači da su ostale...jeboteja!
dju 06.11.2003 u 10:59:40 profil autora

ispoljio sjajnu ulogu

Ispoljio!!!
Cute, ti si meni persu.
dulce 07.11.2003 u 10:19:14 profil autora
Ostalo što je snimio je smeće.


uloge u "snatch", "ocean's eleven", "seven", "sleepers", "seven years in tibet" (btw obozavam mu frizuru u ovom filmu) i last but not least u "thelma & louise" su tebi smece?! hej, ja se nimalo ne lozim samo na lijepe oci i listove(?!), a pogotovo ne na ljepuskaste plavusane, ALI ne smijemo ni Brada gledati samo kroz to sto mu je bog dao da bude tako sladak! bez zeze, kvalitativno gledano, njegov izgled je Bradu veliki hendikep kada dodje do vrednovanja njegovih glumackih sposobnosti. samo FC bi bio sasvim dovoljan da kod mene do kraja zivota ima kredit.

btw je li itko gledao njegov film "the dark side of the sun" koji je rezirao bata nikolic?? film je snimljen 1988., ali distribuiran tek 1997. dobio je uzasne kritike. milena dravic mu glumi mamu. bas me zanima kako to izgleda.
zumbula 07.11.2003 u 10:25:55 profil autora
ALI ne smijemo ni Brada gledati samo kroz to sto mu je bog dao da bude tako sladak! bez zeze, kvalitativno gledano, njegov izgled je Bradu veliki hendikep kada dodje do vrednovanja njegovih glumackih sposobnosti.

Toooooooooo dulce o tom smo baš trixy i ja često raspravljali. Taj dečko je jakooo dobar glumac.
dulce 07.11.2003 u 10:44:09 profil autora
hajmo se mi otcijepit i napravit brad pitt fun club web site.
zumbula 07.11.2003 u 10:59:38 profil autora
na sjednici pansvemirskog povjerenstva
unutar odbora specijalno iniciranog
samo za tu priliku
donesen je jedan jedini i mogući
zaključak:
koliko je samo
GLUMACA NA OVOM SVIJETU A TAKO JE MALO VELIKIH
piggy 07.11.2003 u 17:18:33 profil autora
osim što potpisujem sve kaj je dulce tak fino napisala..jedno pitanjce..mislim,Hadzo kaj je tebe u njegovoj "ulozi" junkera u "true romance" zadivilo? to mu i nije neka uloga.
al ko što rekoh..najveći je bradov bed to kaj je taki komad.

All animals are equel but some animals
are more equel than others
Franka 10.11.2003 u 14:28:57 profil autora
bok ljudi
ne navraćam baš često, al eto, imam i ja nekaj za reć'

počeli ste kakti o fajtklubu, ne?
a taj film je jedna skroz inteligentna stvar. i tko god mi kaže da je film bezveznjak, očito je da ne kuži kako funkcioniraju stvari!

bez daljnjega, film za inteligentnu ekipu!!!

jedino je kraj, mora se priznati, bolji u knjizi.
a i osobno smatram da je, kaj se tiče glumačke ekipe, Norton zbilja ono kaj je obilježilo film!

(sorich curke!;)
Hadzo 10.11.2003 u 15:22:45 profil autora
Ispričavam se, "Snatch" sam ispustio iz vida. Što se ostaloga tiče, stojim iza svojih tvrdnji. A kad pomislim da nam dolazi "Troy" u kome on glumi Herkula...Smrznem se!
piggy 10.11.2003 u 17:53:41 profil autora
curke su pričale o glumi b.pitta kao takvoj.al ne bi rekla da norton "nosi" f.club.to bi bilo malo previše
Filip 11.11.2003 u 02:37:51 profil autora
meni je fight club odličan film. a i norton i pitt. jednako su mi dragi. i jedan i drug imaju puno dobrih uloga.
kad smo već kod brada, htio bih izdvojiti meni odlične njegove uloge pored fight cluba:
snatch, seven, seven years in tibet, 12 monkeys, true romance, spy game. uf.. a meni je dobar i meet joe black.
btw, u troy glumi ahila.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 11.11.2003 u 02:39:35
zv 11.11.2003 u 09:41:19 profil autora
to do: svaš
ja bi samo tijo rec da se u zadnjih nekoliko godina stovanja bpita nekako suptilno uvlaci tom kruz sa nekim novim idejama. a pocelo je jel sa magnolijom di je genijalan. sad sam se ful nabrijao na povijesne spektakle tipa zadnji samuraj i troja. uf!
a bil muraj mi je zakooon zaaakon. neki dan sam dva sata umirao od smijeha na onaj film neki na novoj sta je bio (covjek koji nista nije znao or something), a jucer u busu mi opet pustili beskrajan dan.
fenomenalan je.
gubitak u prijevodu necu ni spominjat.
Hadzo 11.11.2003 u 11:59:51 profil autora
Što? U istom topicu spomenuo si Pitta i Cruisea s legendom Billom? Treba te biti stid, odmah do najbliže ispovjedaonice okajat svoje grijehe. A za pokoru pogledati "Meet Joe Black" i "Far and Away"...U nizu! To će te naučiti ne spominjati ime Svevišnjega uzalud!
trixy 11.11.2003 u 12:42:57 profil autora
kad se već spominju uloge bipija (hehe) - fenomenalan je i u thelma & luise!!!

bill murray mi je zakon, legenda, genijalac. prošli petak je bio 'the man who knew too little', a u ovaj petak na novoj je 'beskrajan dan'! yeeeah babe
electro cute 12.11.2003 u 11:41:45 profil autora
pod broj jedan.franka.
završetak knjige puno je lošiji od završetka filma.zašto?
zato jer je završetak potpuno isti, al je u filmu puno bolje prikazan (i zato šta u pozadini piče piksizi koji su meni jedan od najdražih bendova).
pod broj dva b pitt je vrlo dobar al ne i odličan glumac.
pod broj tri netočno je da na svijetu nema puno odličnih glumaca. ima ih kolko hoćeš. sam treba znat gledat. napomena:oni obično ne tumače glavne uloge.
nažalost, nema puno dobrih glumica. problem je to što se scenariji ne pišu za žene (zato je meni bergman super, i zato su mi sati persu) i problem je to što holivud (daklem institucija koja daje pare) postavio sljedeče pravilo:"mala ne zna govorit, glupa je ko kurac, al ima dobre sise.e ajmo je stavit u film, šibnit je na plakate, u foršpanu stavit groplan njenih sisurina i da vidiš kak će se to prodavat, ko halva jeboteja"

e.

a bill murray je genije. nažalost idm na brucošijadu fera, pa neču gledat beskrajan dan (dan mrmota u serbiji i crnoj gori).i meni je on super kad glumi trbuhozborca u cradle will rock.genije!
amnesiac 12.11.2003 u 22:53:11 profil autora
Prebacio sam ono o filmovima na prvu stranu...
sadrzaj je izmijenio/la - amnesiac u 15.11.2003 u 21:47:39
Hadzo 13.11.2003 u 09:30:58 profil autora
Ja sam nedavno na jednoj drugoj forum skupini priredio svoju listu top 20 filmova i naravno negdje je netragom nestala. Ali, moj No. 1 film svih vremena je "American graffitti" Georgea Lucasa iz 1969., posveta jednom vremenu koje je odavno prošlo i nikada se neće vratiti. Pri vrhu je i trilogija Kuma, posebice drugi dio, kao i legendarni western Sama Peckinpaha "The wild bunch" iliti Divlja horda. Od novijih, tu su neizostavno "The usual suspects" i Tarantinovi "Reservoir dogs" i "Pulp fiction". Pokušat ću doći do te moje liste pa je postirati ovdje. Zasad toliko.
lollipop 13.11.2003 u 11:04:06 profil autora
btw je li itko gledao njegov film "the dark side of the sun" koji je rezirao bata nikolic?? film je snimljen 1988., ali distribuiran tek 1997. dobio je uzasne kritike. milena dravic mu glumi mamu. bas me zanima kako to izgleda.

bio je na otv-u, ne tako davno. cak sam si ga i snimila, ali trebala mi kazeta pa sam ga i presnimila. film je uzasan. pitt vecinu filma provede u crnom odjelu (i preko lica, jer se ne smije izlagat suncu) tako da se ne vidi, onda skine tu masku pa bude smijesan 5 minuta, a onda ga ukrase krastama do kraja filma. film zapocinje njegovim urlikom I wanna live!!! uglavnom, pisaona.
nego, kako se tek sad ukljucujem u raspravu: u vrijeme legende o jeseni svi su obozavali pitta, meni je isao nevjerojatno na zivce jer su svi tvrdili da je zgodan, sladak, meni bio bezveze. tako da sam imala velike predrasude prema njemu. onda sam vidjela 12 majmuna i seven i pocela lagano mijenjat misljenje o njemu. danas mi je on odlican glumac, jedan od najboljih i legenda o jeseni mi je super film. jasno mi je da je npr. meet joe black snimljen samo zato da bi curice gledale njegove krupne planove, ali cak i u tom filmu (koji je dosta dobar prvih sat vremena a onda ode u k) pitt ima par odlicnih trenutaka.
dulce - jeste, u 7 godina u tibetu (mislim da sam ga s tim filmom onako pravo zavolila jer sam u to vrijeme bila opsjednuta tibetom, i inace jako volim tu zemlju) ima stvarno odlicnu frizuru. bas je bonboncic! ja inace obozavam plavusane. (al se rijetko nade koji zgodan)
dulce 15.11.2003 u 01:09:22 profil autora
ja sam u stvari OK, samo prolazim kroz vrlo zajebanu fazu u zivotu.


tek mi sad ovo zapade za oko, amnesiac, join the club.
zumbula 15.11.2003 u 01:11:12 profil autora
he,he