Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
zadnjijeprvi 21.10.2003 u 16:11:37 profil autora
Ako sve bude kako smo planirali premijera videospota "Kako funkcioniraju stvari" odrzat ce se 28.10. u emisiji "Gradski ritam".
Nazalost, mjesta za premijere na HTV-u ima jako malo i zato smo bili prisiljeni ugurati spot cim prije. Srecom "Gradski ritam" ima reprizu - petkom navecer, 3. program

Nakon premijere spot ce se uvrstiti i u "Hit depo" i "Glazbenu TV" i lijepo bi vas zamolio da glasate za nas.

Takodjer, skoknite i do http://www.radio101.hr/?section=9&page=1&item=63 i http://www.otvoreni.hr/default.asp?ID=44 i dajte "KFS"-u pokoji glas.

thanx
marsovac 21.10.2003 u 16:59:41 profil autora
Konačno da i ova stvar dobije vizualnu pozadinu.
Hadzo 22.10.2003 u 09:17:41 profil autora
Na 101-ici sam vec dao glasove za stvar, ali moram ovdje reći kako me je iznenadio njen odabir za single/spot (osobno, to mi jedna od najmanje interesantnih stvari na albumu, no to sam samo ja). Naravno da spot necemo vidjeti 28. jer smo na koncertu ali valjda ce se tu i tamo zavrtjeti na nasoj dalekovidnici uskih nazora...
zumbula 22.10.2003 u 10:17:35 profil autora
Meni je kfs jako dobra stvar, ali daleko mi je bolja Vjetar, no bez obzira, jako se veselim spotu.
dju 22.10.2003 u 10:34:13 profil autora
upravo sam svojim glasom preselila KFS sa devetog na osmo mjesto.
ponosna li sam!
Hadzo 22.10.2003 u 16:52:19 profil autora
Inače, za one koji ne znaju glasovanje na netu u ceneru je goli kurac, jer bez obzira koliko vi glasali, njihova glazbena redakcija također odlučuje i ako se njima neka stvar ne sviđa ili prestane sviđati, ona nakon tjedan-dva odleprša s liste. Mrgud je bio jako dugo na listi ali Porculan nije čak niti ušao na nju, nije bilo dovoljno glasova, a sam sam bio dao tri komada(sa svakog kompa po jedan).
darko 22.10.2003 u 17:01:04 profil autora
Evo, upravo sam svojim glasom i glasovima svojeg bifseg razreda iz srednje preselio Pipse na 2. mjesto Cenera. Dosta za sad.
:-*
vlado 22.10.2003 u 18:05:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ajd idem i ja... Drugo mjesto, kazhesh?...He he he
darko 22.10.2003 u 18:16:09 profil autora
Megalomanski. Si primijetio da imaš tajanstvenog pomagača? Team work...
dju 22.10.2003 u 22:30:38 profil autora
123 glasa! prvo sam se poveselila, a onda se sjetih da će sanja i ilko nakeljit nekom drugom cca 100 glasova "glazbene redakcije" pa mi opet pušimo.
jelena 22.10.2003 u 23:31:35 profil autora
ja dala stodvaestcetvrti da potvrdim to prvo mjesto
kad je bal nek je maskenbal.
Filip 23.10.2003 u 00:57:13 profil autora
ja sam dao nešto više glasova. al ne bih o tome na forumu. pričaću vam više kad se vidimo.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Hadzo 23.10.2003 u 09:10:39 profil autora
Evo i moj 126., plus Pivo, Bare i Predin. Reperima ništa ovaj put, neka se sami snalaze.
sis 23.10.2003 u 11:43:37 profil autora
još možeš popraviti sve
Obavih građansku dužnost.
zadnjijeprvi 23.10.2003 u 13:31:27 profil autora
Ljudi, vi ste zakon.
zumbula 23.10.2003 u 13:54:20 profil autora
129
piggy 23.10.2003 u 16:36:31 profil autora
131
vlado 23.10.2003 u 17:08:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nece niko sjebat KFS. Zasto? Psihologija.
Placljivka nece pustiti, ali placljivkovu zenu, a u inat placljivku, ce hvaliti. Bute vidli.
I zato je KFS u ovim usranim vremenima pravi izbor.

Evo, TV-Story, glazbena lista, gospodin Sven Semencic, KFS je gore. Ne znam na kojem mjestu...
arhimed 23.10.2003 u 19:35:07 profil autora
i ja sam obavio građansku dužnost prije par dana. moj glas KFS-u je bio, ako se ne varam, četrdeset sedmi.
trixy 24.10.2003 u 15:15:00 profil autora
moj je bio 125.

nego da pitam nešto:
pošto je premijera spota 28.10. na teveu, taman kad je većina nas u akvariju, možemo li očekivati projekciju spota u dotičnom prostoru?
daddy 24.10.2003 u 21:49:22 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
hoćete li u nedjelju gore? ako dovla organizira, ja dofuram.
trixy 25.10.2003 u 19:45:12 profil autora
naravno

sadrzaj je izmijenio/la - trixy u 25.10.2003 u 19:48:41
trixy 26.10.2003 u 20:53:11 profil autora
vidli smo spot.
daddy stvarno ne pretjeruje u dnevniku. možda je čak i bio blag.
bacite pogled na fotke (gotovo) sve same govore
Link
dju 26.10.2003 u 21:31:06 profil autora
namjerno nisam danas pročitala dnevnik. znala sa da ći ić pogledat spot, pa nisam htjela da mi daddyjeva ocjena a priori zagadi pogled.
ma nije tako strašno. spot vrlo malo komunicira s pjesmom, kadrovi se presporo smjenjuju, dvije plesačice su bezveze, plešu ofrlje i bitno lošije nego što ja plešem pred ogledalom kad sam sama doma, a ja baš nisam superdenserica, al, jebiga, imam osnovni smisao za ritam, za razliku od njih (osim, ako, oprostite mi na neznanju, moderni ples počiva na ignoriranju ritma)
al, ono, spot, osim što je dosadan i spor, ima simmpatičnu osnovnu ideju. ja bih najrađe da se snimi iznova, na istu foru, samo brže, živahnije, poletnije.
i jedino u spotu što korespondira s pjesmom, to su one kružnice.

zomri 26.10.2003 u 22:52:03 profil autora
cujte, svaki skorojevicki reziser pokusava, kad vec dobije lovu i to, isfurat svoje djecacke reziserske zelje. jeste li ikada pustali muziku nekome ili snimali kompilacije? kladim se da ste tamo stavili samo stvari koje vi volite. e, stvar je ista i ovdje. zato me ne cudi sto su nasi reziseri spotova toliko losi. spotove snimaju radi sebe samih, a ne radi onoga ko ih je narucio.
zato sam i predlagao daddyju da proba sa nekim izvan hrvatske (ne mora nuzno biti iz bih, slo, sicg...). edo recimo snima novi spot u sloveniji. prosla dva je snimao u bih (jedan u sarajevu i jedan u tuzli), a onaj bozicni u zagrebu. koliko su njegovi spotovi dobri prosudite sami.
dju 27.10.2003 u 09:08:27 profil autora
Kad smo ono muž i ja odlučili malo dotjerati naš životni prostor, prvo smo tjedan dana potrošili tražeći radnike koji će obaviti sav posao. Naravno, šljakeri sa sobom ne nose curriculum vitae, ne znaš njihove reference i teško ih je procijeniti. Odlučili smo se za ekipu koja se činilao poštenom i radišanom. Kako se radilo o nizu poslova koje su trebali obaviti (zidanje golemog zida, mijenjanje poda u kuhinji i potkrovlju, stavljanje zidnih i podnih pločica, probijanje stropa, farbanje drvenarije, brušenje i lakiranje parketa…), mi smo s njima sastavili ugovor. Sve smo štreberski napisali i unaprijed predvidjeli troškove “ruku” i materijala, ostavljajući naravno mogućnost sitnih preinaka, ali i zadržavajući pravo da tražimo popravke ukoliko nam se nešto ne svidi. Povrh toga, svakodnevno smo nadgledali što ti ljudi rade. I ne samo silom prilika (ja sam, naime, bila na tzv. ljetnim praznicima, tako da sam, htjela-ne htjela uglavnom bila doma), nego se činilo prirodnim da kontroliramo kako idu radovi i je li sve to vrijedno našeg novca i truda.
Oprostite mi što ja uvijek moram od stoljeća sedmog, ali moram priznat da sam malo bila zatečena kad sam skužila da se spot za KFS kompletno napravio bez uvida “naručioca radova”. Meni je to malo neozbiljno. Ne kažem da bi spot bio genijalan da je Daddy čučao na setu i onako, daddyjevski, njurgao na sve što se radi. Ali se ponešto sigurno moglo napraviti ako ne objektivno bolje, onda barem više u skladu s njegovim tankoćutnim i zahtjevnim ukusom.
Vjerojatno ja stvarno nemam pojma Kako Funkcioniraju Stvari u glazbenom svijetu, ali jebemu, pa i tamo valjda vrijede neka pravila ponude i potražnje, robe i novca, a famozna “nezainteresiranost”, očito, kao i na svakom drugom poslu, na koncu najviše košta onog tko si ju je luksuzno dopustio.
zumbula 27.10.2003 u 10:50:04 profil autora
Da jedino kružnice korenspodiraju sa spotom, početak i kraj spota. Ideja je super al je loše realizirana. Kaj se tiče ponude i potražnje to valjda jedino s tekstovima ide onak kak treba iako se to meni nimalo ne sviđa jer mi taština uvijek pojede razum al dobro brzo ga zbljuje nazad. Ovdje kad se naručuju tekstovi jednako tako se vrate ako se ne sviđaju naručitelju ili ih se pretumbava i traži da vidiš kroz glazbu ono kaj ti ne vidiš, pa se na kraju tebi ne sviđa ono kaj si napravio,ali čovjek plača a ti si tu kao neki zanatlija(izgleda da ipak nisam)i tišina...kaj se tiče spotova previše je ljudi u igri i svi trebaju biti plačeni za svoju šminku, kostime, glumu itd iako i kod tekstopisaca i kompozitora ima onih kojima moraš garantirati da ćeš uzet pjesmu makar ti se ne sviđa jer on je genijalac a ti moraš bit sretan kaj ima pjesmu za tebe...to su uglavnom ovi bogomdani hiperproduktivci..kao kaj bi ti on je tu uložio vrijeme i trud(moš mislit)..još uvijek ne znam koji je način ispravniji...i radnici ti mogu zasrat nekaj pa im opet plačaš, ipak mislim da bi naručitelj trebao sudjelovati u rađanju spota itd..evo udavih.
morsky 27.10.2003 u 11:04:18 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
KFS-spot

Od svih spotova pvc-a ovaj spada u viši razred od mars napada, jedan razred. a šest razreda ispod dan mraka.

Konceptualno je promašen u odnosu na moj doživljaj suštinske poruke pjesme. U KFS-u daddy koristi efekte disco muzike sedamdesetih, no to nije glavna osovina pjeseme. Dok je u spotu to glavna osovina, jadno izvedena, toliko da je cijela pjesma izbanalizirana.

Pitao sam daddya za posljedice nepuštanja spota, pogubne su.

Ja nebih pustio spot. Zato jer je taj spot na engleskom (ref.Mojo).

tko je kriv?
meni nebitno, no trebalo bi nešto promijeniti u tehnologiji narudžbe/izrade spotova, kako bi izbjegli opetovane situacije i proizvode.
piggy 27.10.2003 u 12:19:14 profil autora
e jebga, opet promašila nedjeljno okupljanje.čitajući sanjin-daddy prepisku sve me strah uopće gledat spot,al ovak naslijepo se već slažem s dju - ak već plaćaš, pa nije loše malo nadzirati radove,pa bili oni i umjetnički

All animals are equel but some animals
are more equel than others
zomri 27.10.2003 u 12:56:58 profil autora
meni se sve, iz šturih opisa spota što ih pročitah ovdje na sajtu, nekako čini da je redatelj pokušavao skinuti low-budget uspjeh jednog "Praise You". jebiga nije svako Spike Jonze...
zadnjijeprvi 27.10.2003 u 13:20:28 profil autora
ajd da se i ja malo ukljucim - ipak sam jedina odgovorna osoba za spot.

ideja nije bila da skinemo "praise you". nitko te paralele nije niti vukao. ideja spota je bila da napravimo malo drugaciji spot, koliko god to stereotipno zvuci. zato smo angazirali mladu reziserku koja dosad nije radila spotove, ali je dobila nekoliko nagrada za kratke filmove i ima odlicne preporuke. zato smo angazirali i ekipu s Akademije koja ima znanje (doduse ne i iskustvo). zato smo se i odlucili kontaktirati ivu i dariju (plesacice) nakon sto smo vidjeli njihov nastup na tjednu suvremenog plesa. zato smo i trazili posebne prostore koji nece kostati milijun kuna. zato smo napravili dosta stvari koje ce spot napraviti dobrim, posebnim, pomalo artistickim, ali nikako banalnim, jeftinim i smjesnim. mislim da smo u tome uspeli. ja sam, doduse, jako subjektivan, ali smatram spot jako dobrim.