Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
oak 3 16.10.2003 u 22:33:30 profil autora
Ekskluziva! Recenzija Pipsa u 'Mojo'-u. Tri zvjezdice.
Hvale album. Javila Sally iz londona
Nastaviti?
simon 16.10.2003 u 23:34:31 profil autora
REALLY!??
U kojem broju to, najnovijem? To moram kupit!!
lollipop 17.10.2003 u 01:24:29 profil autora
wow.....oooooooo.......
a mi tu sjedimo u malom svijetu nista ne sluteci......
goldietrickz 17.10.2003 u 02:29:16 profil autora
a kolko je zvjezdica najvise tamo?3?:) ja mislim da je ovo jedna od,ako ne i prva recenzija neceg sa ovih prostora u "Mojo"!cool!
Gospodnetić 17.10.2003 u 12:26:42 profil autora
Igraj igraj, stisni stisni!!
Filip 17.10.2003 u 12:38:53 profil autora
vohooo.. odlično! valjalo bi objaviti recenziju na sajtu.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
piggy 17.10.2003 u 12:56:12 profil autora
daj nastavak!
arhimed 17.10.2003 u 14:51:37 profil autora
Nastaviti?


da, nastaviti.
vlado 17.10.2003 u 15:56:35 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
mashala.
oak 3 17.10.2003 u 19:20:28 profil autora
Pipschips&videoclips
***
Drvece I Rijeke (menart)

Fifth album from a Zagreb band, recorded in Croatia, mixed and mastered by Flaming Lips producer Dave Fridmann in New York state.


Their first single was a reworking of football anthem You'll Never Walk Alone and their debut album, Shimpoo Pimpoo, was named after the slang for 'suck my dick'.
But this album is something else entirely. Delicate pianos, muted woodwinds, haunting arrangements and some gorgeous melodies give a late-night, jazz-tinged air akin to French multi-intrumentalist Pascal Comelade. The vocal sound suitably world-weary, although sice they're sung almost entirely in Croatian, and my knowlage of the language doesn't go much futher than how to ask for a large beer ('veliko pivo', if you are interested), they could be reciting the proverbial phonebook, but it really doesn't metter - the one song in English is easily the least interesting thing here. This album has a powerful charm all its own, regardless of any language barrier.
(Max Decharne)
vlado 17.10.2003 u 19:27:54 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
:)
dju 17.10.2003 u 20:29:20 profil autora
bože, ko da su mene pohvalili
eto, tako mi je
simon 17.10.2003 u 20:30:11 profil autora
Max Decharne, ravno na zid moje sobe.
Danas sam kupio krivi MOJO, zaboravio sam da sada i recenzije Pipsa stižu u Hrvatsku sa mjesec dana zakašnjenja.
big:)
piggy 17.10.2003 u 22:07:56 profil autora
wow,wow & wow!
jelena 18.10.2003 u 00:03:46 profil autora
ljudi, pa to je bas super

markos 18.10.2003 u 12:55:06 profil autora
Ispricao sam ovo curi i ona me pomalo zatekla protupitanjem "pa sto oni ne snime par pjesama na engleskom?". I zaista, zasto ne? Daddy? Mislim, ocito je da su pipsi "prerasli" ex-Yu i da rade kvalitetnu muziku u svjetskim okvirima, pa zasto ne pokusati probiti se vani. Bambi Molesters su npr. postigli prilican uspjeh...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
goldietrickz 18.10.2003 u 13:03:20 profil autora
slazem se...mislim da engleski nije problem nikom u bandu,samo su onda problem tekstovi.tko ce to pisat a da zadrzi ovaj smisao i poetiku?al da je idejchina,jest.
bambi molesters su uspjeli.da,samo sto je to uglavnom instrumentalna mjuza.ne znam imaju li ijednu stvar gdje se i pjeva?:)


a i vidi ovo...

the one song in English is easily the least interesting thing here. This album has a powerful charm all its own, regardless of any language barrier.


moglo bi uspjeti 100 posto.kompromisa mali milijun i eto prodanih ploca mali milijun!
sadrzaj je izmijenio/la - goldietrickz u 18.10.2003 u 13:04:52
markos 18.10.2003 u 14:19:10 profil autora
Ma jasno mi je da postoji milion razloga protiv, ali opet, kopka me... Nikad ne znas.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
arhimed 18.10.2003 u 21:20:00 profil autora
ne znam imaju li ijednu stvar gdje se i pjeva?:)


imaju. zove se 'ice & pinewood trees' (album: 'sonic bullets: 13 from the hip'), a pjeva ju chris eckmann. za ovu pjesmu su snimili i spot. lijep je.
arhimed 18.10.2003 u 21:45:19 profil autora
zapravo, postoji još jedna stvar u kojoj se pojavljuje vokal, ali ne pjeva već samo usput nešto kaže na španjolskom tako da se u recenzijama uvijek govori samo o 'ice & pinewood trees' kao jedinoj vokalno-instrumentalnoj skladbi the bambi molestersa. ova na španjolskom se zove 'corazon del loco jorge' i također je s albuma 'sonic bullets: 13 from the hip'. kad smo već kod uspjeha CRO izvođača vani, u lipnju se pojavila vijest da će bambiji svoj idući album snimati u pragu i da će im se na snimanju pridružiti praška filharmonija. na papiru, ova kombinacija djeluje više nego fenomenalno, ali ne znam je li to istina. morat ću provjeriti na njihovom web sajtu.
sadrzaj je izmijenio/la - arhimed u 18.10.2003 u 21:46:28
radovan 3. 20.10.2003 u 20:14:01 profil autora
ej a zaboravili ste maximusa mrvicu!
vlado 20.10.2003 u 20:24:32 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
I Toncija Huljica!
trias 20.10.2003 u 21:21:29 profil autora
da da. nemojmo zaboraviti i vucu koji se probija na angloameričkom tržištu sa hitom; love and drinkin'

E, od kud vam smileyi?
Hadzo 21.10.2003 u 09:12:51 profil autora
I nemojte zaboraviti Karmu koja je prva na češkoj top ljestvici, pa Ninu koja je bila prva na talijanskoj dance listi...Ajme, koji vašar taštine. Prava istina je da nitko iz bivše i sadašnje države do sada nije uspio napraviti pravi proboj vani, osim Bregovića ali on je posebna priča. Bambiji imaju svoju publiku koja puši taj usko specijalizirani žanr i oni su u toj vrsti glazbe jedan od najjačih bendova na svijetu danas, ali govoreći o pop glazbi u širem smislu...Tko? Wild Strawberries? Daj nemojte me zajebavati...
piggy 21.10.2003 u 13:24:57 profil autora
a zaboravili Rivu koja je pobjedila na euroviziji...hahaha
trias 22.10.2003 u 16:30:18 profil autora
a od kud vam smileyi?

imaš kunu?
dulce 22.10.2003 u 16:45:10 profil autora
hej trias, ovdje su monolozi nekad jako u modi. ne shvacaj to osobno.

kad se logiras, idi na 'moje postavke' i klikni na 'pokazi traku sa vizualnim cuvstvima' il tak nekako. onda ces i ti imati smajlice. have fun.
trias 22.10.2003 u 19:44:33 profil autora
Jel se vama neš sjebalo na ovoj temi? Malo su postovi ispremješani. kaj to neki error?

Dobio sam smajliće. Jupi!

imaš kunu?
Filip 23.10.2003 u 00:34:57 profil autora
možda si kao smjer prikaza poruka izabrao obratnim kronološkim redom

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
piggy 23.10.2003 u 11:15:09 profil autora
objavili i na HTnetu.plus nagradna igra, plus najava koncerta.jebate, sad buju pipsi ko seve -čim otvoriš neki sajt,časopis,whatever - iskače daddy&comp
oak 3 10.11.2003 u 20:22:40 profil autora
u današnjem večernjem listu, u forumu na 11. stranici uvaženi profesor Darko Glavan u članku "sebični rokeri" iznosi jednu neistinu.

on kaže; "...Usput vrijedi naglasiti kako su Bambi Molesters naklonost stranih medija i ispomoć vrhunskih svjetskih glazbenika poput gitarista R.E.M.-a Petra Bucka, zadobili isključivo svojim glazbenim odlikama, dok su Pipsi svoj "prodor na Zapad" ostvarili prvenstveno zahvaljujući poduzetniku Emilu Tedeschiju, čija je sponzorska podrška pokrila troškove angažmana svjetski priznatog producenta Davea Fridmanna...."

Doživljaj novog albuma, te koncerte benda, kao i glazbene odlike kako ih vidi uvaženi profesor Glavan ne želim komentirati. Svatko ima pravo na svoj stav.

Ono što želim primjetiti da profesor Glavan ne iznosi istinu kada tvrdi da sam pokrio troškove angažmana Dave Fridmanna. Iste je pokrila diskografska kuća benda; Menart prema potpisanom ugovoru s bendom.

Zašto je Dave Fridmann prihvatio miksati album "drveće i rijeke", da li se to može naručiti i kupiti, već je o tome bilo riječi kako na ovom forumu, tako i u drugim medijima.

Da li je Menart sebičan kada kaže " da recenzija u mnogočemu predstavlja jedinstven slučaj na domaćoj glazbenoj sceni"?

Tko iole prati ovaj forum znat će za stav benda prema Bambi Molestersima.

S druge strane ako Mojo objavi recenziju benda koji pjeva na hrvatskom, zašto se ne bi govorilo o recenziji koja u mnogočemu predstavlja jedinstven slučaj na domaćoj glazbenoj sceni?

U čemu je Menartov dopis medijima, nešto što bi profesor Glavan smatrao sebičnim i za što daje preporuku "da je ovaj dopis trebalo nesebično intonirati kao još jedan uspjeh hrvatskog rocka"?


I konačno u čemu je to bend sebičan?! Ili "sebični rokeri" iz naslova ide diskografe iz Menarta???