Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
dju 14.10.2003 u 16:44:28 profil autora
Kad imam jako puno posla koji MORAM obaviti, onda obično zaglibim u poslu koji uopće ne moram raditi. Elem, danas je to bilo prekopavanje po gomili fascikli, skripta, papira i starih Homo Volansa, koje čuvam već godinama iz sentimentalnih, a ne interesnih razloga. I u broju 18. od 13. 11. 1996. natrčim na tekst Slavena Jelenovića «Tulumudraca», o brucošijadi Filozofskog fakulteta, održanoj u Domu sportova 8. 11. 1996. Unutra, između ostalog, piše kako je Šajetin nastup ljude uspavao i odmorio za
«kulminaciju večeri, utjelovljenu u inače mi nesimpatičnom, novozagrebačkom fakinu koji, pored svega još glumi i otkačenog intelektualca i sam sebe pompozno naziva Ripperom. Dok su dečki iz PCVC ugađali glazbala, Danijela je (znate s koje televizije) u stanci pokušala animirati publiku. (...) I dok je Danči nesuvislo trtljala, Pipsi su se sami pobrinuli i počeli s prvim taktovima one pjesme koja govori o tajanstvenoj centrifukalnoj sili. I tada je počeo urnebes. Ima nečeg u Ripperu, mora biti. Tko bi drugi u sekundi uspio podići na noge tri tisuće i nešto ljudi i natjerati ih na famoznu čagu u stilu let me go , a da Dinamova himna nije bila ni najavljena. (...) Pipsi su bili uvjerljive zvijezde večeri.»
Na stranu iritantni Jelenovićev stil, tekstić me podsjetio na činjenicu da su Pipsi nekad bili popularan bend.
Što više razmišljam o muzici s Drveća i rijeka - ma koliko mi taj album bio drag - to sam sklonija stavu da bi trebali raditi svidljivije pjesme. Komercijalnije, što bi se reklo. Disco, pop, veselice, poskočice. Stavit dvije takve na album, za raju, a ostalih osam za sladokusce i tzv. rafinirane ukuse.
Nek se proda.
Zar bi se itko od nas uvrijedio? Zar bismo okrenuli glavu od Pipsa i mrmljali da su se prokurvali? Ja bih radije da na sljedećem albumu jednu pjesmu s Pjevačem u duetu otpjeva Nina Badrić, nego da se sljedeći album uopće ne pojavi.


daddy 14.10.2003 u 18:33:00 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
daj molim te.....
vlado 14.10.2003 u 18:34:32 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Prodace se, polako. Neke stvari imaju dugotrajniju vrijednost koja se ne iskazuje u kratkotrajnim racunicama.
Sta znace pjesme za raju?
Pa sve su pjesme za raju, jebemu...
A ko da su Pipsi jedini koji u ovim okolnostima pushe, ko to prosperira?
simon 14.10.2003 u 18:44:38 profil autora
Ne znam šta da kažem...
Znam samo da si zadnjih dana u glavi vrtim imaginarni kraj Mrguda koji se pretvara u gitarsku jump-'n-shout veselicu a-la-Weezer (recimo nešto brži bratec martin zvuk iz Dan, mrak).
Također, genijalan mi je onaj glasno/tiho/glasno/tiho dio u Bajci na live nastupima, koji se na albumu ne čuje.
Baš me zanima hoće li biti još takvih ili sličnih trenutaka u budućim PCVC, eto!
dju 14.10.2003 u 19:07:15 profil autora
daddy, vlado! ko vas je šta pitao? samo sam "naglas" razmišljala.
od vas dvojice već dugo ne očekujem da se složite sa mnom. - ne oblizujem se, nego vam plazim jezik!

prodat će se album? oće u panjevima. nemoj mi samo onih floskula da su teška vremena, ili da su Pipsi ispred svog vremena. okej, možda će Daddyjeva praunučad živjet od tantijema, ali jebeš svijetlu budućnost u kojoj nas nema.

simon, vidim s tobom bi se već dalo razgovarat
vlado 14.10.2003 u 19:43:06 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jebes svijetlu buducnost u kojoj nas nema?
A ha, pozdravio te Igor Mirkovic.
dju 14.10.2003 u 20:45:55 profil autora
mirković?
ne kužim.
vlado 14.10.2003 u 20:48:57 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Skuzices.
electro cute 14.10.2003 u 23:18:27 profil autora
e, al najbolja mi je ova
daddy ko je tebe šta pito?
stvarno, šta se on ima miješat u raspravu o tome kak bi pipsi trebali zvučat
kako ja volim ovu našu dju!
ne slažem se. mislim da je najveći zajeb šta uistinu živimo u vukojebini.vani autisti poput radioheada rasprodaju turneje u trenu.a šta je s ljudima koji ne rade muziku već šumove? npr. aphex twin ima vlastiti label i može si priuštit zajebanciju u vidu vožnje tenkom po londonu, matmos (likovi koji su ritam radili od zvuka izvlačenja sala prilikom liposukcije) i autechere (jedan od najneslušljivijih bendova ikad) žive sasvim pristojno-ne za hrvatske, već za europske prilike...
da pipsi kojim slučajem stvaraju u britaniji gdje bi im bio kraj? ali ne, osuđeni su (malo pretenciozno zvuči) na ovu vukojebinu.ak našem pjevaču treba lova, nek osnuje neki side project i nek šiba po njemu i diže lovu, al u bend nek ne dira.ovo nije prijetnja, ovo je molba.bojkotirajmo dju !
vlado 14.10.2003 u 23:36:04 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ne radi se po meni, a nije me niko nista pito, o RASPRODANIM turnejama.
Radi se o osnovnom minimumu POSLA.
Da citiram jednu raspravu u KLUBU, razlika izmedju npr. Edine knjige i Dubravkovog albuma je strahovita u infrastrukturnom dijelu:
1. knjige se ne mogu przit
2. drzava otkupljuje knjige

Pa jebote, jedan knjizevnik u prosjeku godisnje vise cita svoju knjigu, nego sto neki band svira koncerata.

I jebemu,
nitko, ponavljam NITKO NE ZNA KOLIKO LJUDI SLUSA NOVI ALBUM PIPSA!!!
NITKO.
zumbula 15.10.2003 u 09:17:50 profil autora
Vlado misliš na ovaj Mirkovićev film što se reklamira? Da, eto složila bi se djelomično sa Dju bar u onom djelu što se tiče praunučadi i tantijema. Što znači polako? Pa, jebo te to polako već predugo traje. Duet s Ninom Badrić? To je zajebancija...nadam se. Mislim..ne okrećeš glavu od nekog čiju glazbu cijeniš tek tako,ali... Sjetila sam se neki dan je pisalo u Novom listu da će Josipa i Vuica zajedno pjevati na Zadar festu. Čuda su moguća..to kaj se meni ne sviđaju nema veze neki ljudi poput Josipe kod mene imaju kredit što god da naprave..ako je to uopće važno.
Hadzo 15.10.2003 u 09:38:47 profil autora
Mislim, tko uopće u Hrvatskoj živi od glazbe? Hladno Pivo je trenutno najpopularniji rock bend u nas ali svi dečki imaju redovne poslove. Od cedeja ne živiš, prodao ih 500 ili 5000 primjeraka, tantijeme su otprilike dovoljne da platiš mjesečni račun za struju (malo skromniji,)znači ostaju turneje, gdje se suočavaš s nedostatkom prostora za svirku, pogotovo izvan metropole i gdje te kojekakvi "promoteri" pokušavaju zajebati gdje god stignu, i u tome često uspijevaju. Znači, ako već imaš skučene mogućnosti zarade od svoje glazbe i pomirio si se s time, onda bar možeš raditi glazbu iz gušta. A Pipsi imaju vjernu publiku, malu ali odabranu. Ili što bi onaj splitski grafit rekao: "Malo nas je al' smo govna", he he he...
markos 16.10.2003 u 10:25:43 profil autora
Ja sam vidio verziju grafita "malo nas je al smo zakurac" gore na Splitu 3...
Inace, dju, takvo nesto sto ti predlazes se, ako se ne varam, obično naziva "podilaženje publici", dok bi malo ekstremniji fanovi upotrebljavali rijec "izdaja, prodaja" i slicno. Mislim da umjetnik (pipsi su rijedak bend u HR za koje se moze reci da su umjetnici) mora ostati vjeran sebi do kraja. U momentu kad krenu kalkulacije i razmisljanja tipa "ovo je dobro ali to raja nece popusit pa cemo to izbacit" onda je vrijeme da se stavi kljuc u bravu.
Mislim, pogledaj npr. na što liči Prljavo Kazalište. Bi li ti zeljela da se Pipsi pretvore u to ?!!!!
Ja u nekom svom filmu pipse za nekoliko godina vidim u "Nick Cave and The Bad Seeds" formi benda. Sto se love tice, lets face it, jedini koji u ovoj drzavi dizu lovu od mjuze su bozemiprosti Thompson, Severina, Magazin i njihovi manje uspjesni prostituizirani klonovi, uz više manje časne iznimke poput Gibe i Olivera...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Hadzo 16.10.2003 u 17:10:01 profil autora
Ruku na srce, ne bih Gibu ili Olivera nazvao časnim iznimkama. Gibonni je proračunati kalkulant koji točno zna kako napraviti album koji će se dopasti i tebi i tvojoj mlađoj sestri i tvojoj baki i to radi sasvim korektno. Takav mainstream uvijek prolazi. A Dragojević je matora lešina koja već odavno nije snimila ništa vrijedno spomena ali ima legiju fanatičnih obožavatelja i može snimiti album sa sat vremena stenjanja u zahodu i to će imati prođu. Ali to je sve u okviru te neke srednje struje, od koje očekuješ da će dići lovu.
Hadzo 17.10.2003 u 10:12:17 profil autora
Ispravak krivog navoda, jučer sam u razgovoru s ekipom iz H. Piva saznao kako su svi oni ostavili poslove koje su radili ranije i koncentrirali se isključivo na glazbu. Znači, može se i od rock glazbe kod nas živjeti. Naravno, potrebno je da na svoje albume ubaciš malo hitića na prvu loptu, za široke narodne mase (npr. Politika ili Zimmer frei) da tinejdžerice mogu đipati i eto ti veselja. Znači Daddy, ako hoćeš neku materijalnu korist od onoga čime se baviš, možda da ipak poslušaš Dju i pozoveš Badrićku na sljedeći album, he he he...
markos 17.10.2003 u 12:36:59 profil autora
Za Olivera bi se i slozio dok za Gibu bas i ne, ali dobro, to nije ni vazno u ovoj raspravi...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
piggy 17.10.2003 u 12:45:50 profil autora
možda bolje umjesto Nine Badrić pozvat Anđu Marić, hahahaha...


All animals are equel but some animals
are more equel than others