Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
> Ostalo > KLUB
1 2 3 4
 
lollipop 29.09.2003 u 20:09:25 profil autora
Ustanovili smo da necemo o tome pisati ovdje, ali cisto sumnjam da necemo imati sta za reci. Meni se po glavi motaju svakakve ideje. Neke sam vec iznjela Vladi (o ljudima koje bih eventualno mogla dovesti), a neke cu ovdje. Pitala sam Vladu, ali nije mi bas razjasnio, kakva je uopce koncepcija Kluba. Istina je ono sto je daddy rekao da je to otvoreno za sve i da mi nismo toliko relevantni, ali smatram da sada, u pocetku, kada za to ionako nitko ne zna, mi jesmo dosta bitna baza koja bi lako mogla biti pokretacka. U smislu sirenja vijesti i privlacenja/dovodenja ljudi. Jer sada, kada vijest jos prakticki nije presla okvire foruma, mi jesmo kriticna skupina koja nosi dogadanja, sto se i vidjelo sada u cetvrtak kada gotovo nitko nije dosao, sto je pokazatelj da publiku trenutno sacinjavaju ljudi okupljeni oko foruma. Naravno da niti mi, a niti gazda, ne zeli da na tome ostane, mislim da stvarno nitko Klub ne zamislja takvim. Time bi se automatski izgubio i smiso i svrha, ali kao sto sam rekla, to niti ne dolazi u pitanje, jer nitko takve tendencije nikada niti nije ocitovao.

Za sada, prema onome sto mi je Vlado rekao, koncepcija se sastoji u tome da svaki cetvrtak dolazi neki gost i to uglavnom izgleda kao sto je izgledalo kada je bio Edo Popovic. To je divno i krasno, na Edi je bilo bas zanimljivo, ali mislim da se ne bi trebalo zaustavljati samo na gostima, jer dobila sam dojam da je Klub zamisljen kao nesto puno sire. Pratim tu ideju vec par godina (pratim! smijesna rijec) i jos prvi put kad ju je daddy spomenuo bila sam se tome uzasno veselila jer cijeli zivot prizeljkujem postojanja upravo tako necega, i evo, to se napokon pocelo realizirat.

Mogu vam predstaviti kako to ja vidim (tu i jesmo da izmjenjujemo ideje, zajedno smo jaci :) ): ono bitno sto vec postoji je mjesto. To mjesto bi trebalo polagano postati okupljaliste mladih nadobudnih umjetnika i njihovih pristasa. Zamisljala sam da bi u jednom uglu Krovova trebao biti neki stol s panoom iznad, na kojem bi ljudi mogli ostavljati svoje radove, prijedloge, ideje, sto god (uvijek ostaviti mogucnost kontakta), i onda bi drugi ljudi to mogli vidjeti, kontaktirati one s kojima imaju sto podijeliti ili vec ako je netko u mogucnosti pomoci nekome tko mu je posebno zapeo za oko. Smatram da bi se kroz to mogli ostvariti mnogi kontakti, ali i zanimljive suradnje, jer bi ljudi dosli u dodir s ljudima koji mozda razmisljaju na slican nacin, koji si imaju sto medusobno dati. Omogucio bi se flux kako informacija, tako i ideja, a sve u nekom zastitnickom znaku mjesta you can call your own. Zamisljam tako da npr. odem ujutro u Krovove na kavu (za mene uvijek figure of speach, ja ne pijem kavu) i nadem skup prica Ivana Ivanovica, procitam ih, i u biljeznicu/knjigu predodredenu za to napisem svoje dojmove. Tako bi Ivan mogao dobiti povratnu informaciju, a mislim da je ona mladim umjetnicima posebno bitna. A MOZDA onda dode neko bitan i vidi nesto bitno i ucini nesto s tim. Time se Klub ujedno ne bi ogranicavao samo na jedan dan, nego bi postojao uvijek i u svako vrijeme i ti bi znao da bilo kada mozes nesto uciniti. A onda bi se cetvrtkom radile tzv. prezentacije na kojima bi se razgovaralo s poznatima ili nepoznatim gostima. Da ne ostane sve na razgovoru, bilo bi dobro orijentirati se i na prakticnost, tako da ponekad neki gost moze pricati i o tehnikama svog zanimnja, a tako nesto bi se moglo odvijati i u drugo vrijeme. Vec samo medu nama postoje ljudi koji bi imali sto za podijeliti (na pamet mi padaju sally, zv), nazvala bih to razmjenjivanjem znanja, jer prije svega, Klub ne vidim samo kao mjesto gdje umjetnici prezentiraju svoj rad, vec i mjesto koje bi obogacivalo one ljude koji bogatiji zele biti, jer svatko od nas zna nesto sto netko drugi ne zna. Klub bi time obogacivao kvalitetu zivota (da netko ne pomisli, dakako ne u materijalnom smislu), a zamislite da svatko od nas to prenese na 5 svojih prijatelja koji ce to siriti dalje......dok takvo mjesto ne postoji, neki od tih
marsovac 29.09.2003 u 20:23:03 profil autora
Ovo bih htio nadodati kao nadopunu tvojem textu Lolly da se slažem s time i da bi to bilo nešto dobro.
vlado 29.09.2003 u 23:25:17 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Napisao sam u ovaj prozor svasta,
al fakat nema smisla.
Sve se svodi samo na jedno:
treba shutit i radit.

Ostalo je besmisleno i opasno.

sadrzaj je izmijenio/la - vlado u 30.09.2003 u 03:53:12
vlado 30.09.2003 u 02:37:18 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ja bih molio Filipa Makedonca da nam ovdje nabaci kako je on radio web-site Vardara i sta je od tog bilo. Molim te, Filipe.
dju 30.09.2003 u 10:09:48 profil autora
Sve se svodi samo na jedno:
treba shutit i radit.

Ostalo je besmisleno i opasno


Vlado, ne pretjeruj. Treba izgovarat stvari. Da se zna s kakvim ljudima i idejama raspolažemo.
Zna se kakvi su ljudi, dvoje je društvo, troje je već gužva, a nas ima i više. Svi smo veliki na riječima, a usrani pred činom. Ali, od riječi sve kreće.
Jednom je, kaže legenda, riječ čovjekom postala.

Lolli, ne daj se obeshrabrit.
Vladika te samo iskušava.
sadrzaj je izmijenio/la - dju u 30.09.2003 u 10:10:20
piggy 30.09.2003 u 11:27:18 profil autora
mislim, krovovi su iovak i onak prostor poznat po okupljanju umjetnika svih profila.
svojedobno sam imala čast prisustvovati pokretanju i aktivno poduprijeti, te eksponirati medijski (što mi je još draže) sad već prilično afirmiranu scenu Amadeo (ljeto na Gornjem gradu). a kad se sjetim kak' je sve počinjalo, ajme..dakle, mislim da su krovovi sjedište dobrih duhova i pozitivne energije ovog grada. shodno tome, podupirem ideju,pomoći ću kak' znam i mogu.
možda ne bi bilo loše razmisliti o osnivanju građanske udruge, tako se bez problema mogu dobiti i neka financijska sredstva iz bogate nam gradske kasice.znam puteve

All animals are equel but some animals
are more equel than others
lollipop 30.09.2003 u 12:21:54 profil autora
Vidjela sam ono Vladino Ma..... i pomislila sam si – sta sam sad opet rekla?? Samo sam iznjela svoja razmisljanja, ocekujuci da ce i drugi iznjeti svoja razmisljanja, da se nesto dogada. Meni je jasno da Klub nema veze s forumom, ali kako je, kako je receno, klub otvoren za Sve, valjda medu te sve spadamo i mi (odnosno, tko hoce), ili?
Dju, hvala na podrsci.
A to da treba sutit i radit....ako si vuk samotnjak, ali u grupi (dodala bih dobronamjernika) sutnja ne vodi nikuda, jer poanta i je u tome da se ideje razmjenjuju i sire.
I ne mislim ostati na rijecima. Covjek predlozi, bude prihvacen ili odbacen. Ako je odbacen, jebi ga, rijeci ostaju neiskoristene, ako je prihvacen, rijeci se pocnu realizirati. Ideje nisu uvijek dobre, zato ih i kazes da cujes misljenje, da dobijes zeleno ili crveno svjetlo.
Bas me zanima sta je Vlado prvobitno napisao, pa nisam te valjda necim naljutila?? Onak...da sam imala i najmanji dojam da to radim...........
Maybe I'm just a little clueless fool

Piggy, gradanska udruga, cool, dobra ideja (para, na zalost, uvijek treba)
Filip 30.09.2003 u 15:04:44 profil autora
mhm.. evo vam priču..
evo što i kako se dešavalo sa tim veb sajtom. nije baš nešto povezano sa ovim topicom (bar ja tako mislim) ali eto.
ja, kao veliki navijač vardara (najbolji nogometni klub u makedoniji, a nemaju oficijalni veb sajt! ) sam rešio da napravim neoficijalni veb sajt kluba. jer nemam pojma u veb dizajnu, morao sam da potražim pomoć od mojih prijatelja. moj frend gorast (još jedan student glume! nema spas od njih ) uopće ne prati nogomet, al eto.. imao je želju da mi pomogne. prvo smo ja i on nacrtali na papiru kako bi trebalo to da izgleda, nekoliko varijante. onda smo nekoliko dana radili intro (samo intro, a tek ostali dio sajta!) u flashu. i takve stvari. uglavnom, on je uradio dizajn, ja sam svako jutro trčio da kupim vjesnike i odma ubacivao novosti povezane za klub. to mi je bilo ko dobro jutro, tek nakon tog sam išao na doručak.
jednog dana smo došli na ideju, da ponudimo klubu da ovaj naš mali projekt bude oficijalni veb sajt. naravno.. u klubu u kom se vrte ne male sume eura i dolara, prvo su nam rekli kako nemaju pare da nas plaćaju. al mi nismo hteli pare, ja jednostavno sam to radio iz ljubavi prema klubu, a gorast zbog tog što mi je frend. tražili smo samo potvrdu u kojoj piše da klub nam odobrava da naš sajt postane oficijalni.
onda sa tom potvrdom smo otišli u jednog od internet provajdera. u provajderu nam kažu, čuj potvrdu imate, domejn možete registrirati, al to košta.. i rekli neku sumu, ne sećam se tačno koliko. nakon tog smo im objasnili, da uprava kluba uopće nema pojma što je internet, što bi za njih značio oficijalni veb sajt i da nemaju namjeru da nam plate za domejn. provajder je odlučio da bude sponzor tog sajta. naravno postavili smo njihov baner.
i radili smo. puno smo radili. pratio sam kako su dizajnirani sajtovi velikih klubova. naravno, moraš učiti od većih. ubacili smo glasanje (svakog tjedna novo pitanje), ubacili smo forum, ubacili smo chat, ubacili smo virtualnu šetnju kroz stadion. stigli smo do stadiuma kad smo morali dobiti pomoć od uprave da bi mogli ići dalje. to bi značilo ići svaki dan na trening, ići sa klubom na sva gostovanja, prevjesti sajt na engleskom. uprava očito nije htela to, jedina pomoć koju smo imali od njih je to što su nam platili film (jedan put!!!) sa kojim smo slikali stadion. smješno, ma ne.. bolje reći tragično.
izlazi da ja osim tog što nisam dobijao platu za to što sam pošteno radio (što bi bilo normalno, zar ne) sam trebao da plaćam i put za gostovanja i da plaćam čovjeka koji bi prevodio sajt. e jebiga. to nisam mogao. odustao sam.
ipak taj veb sajt mi je jedno veliko veliko iskustvo u životu.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 30.09.2003 u 15:05:15
vlado 30.09.2003 u 15:17:56 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Hvala ti Filipe.
E sad, citajte i razmislite malo o tome svemu sto je napisao Vardarlija...
Ja jesam.

Jedini koji me je ikad naljutio postom jest onaj Shola...
Ja se na rijeci, u principu, ne ljutim.
lollipop 30.09.2003 u 19:45:22 profil autora
Stvarno ne znam zasto se nesto unaprijed mora osuditi na propast, ako se nije niti pokusalo.
Mene Filipova prica, onak, niti najmanje ne cudi. S takvim stvarima se covjek, pogotovo u ovim krajevima, susrece svaki dan. Mogla bih o slicnim iskustvima, ali nema veze sad.
Mozda si ti htio da poanta ove price bude – bez para nema muzike.
Nije li to svima jasno?
Jer, drugu poantu ne vidim. Nije li to ono o cemu ovdje stalno pricamo – narod je toliko negativisticki i pesimisticki raspolozen prema svemu, a osjecam takav stav i ovdje, jedino mjesto za koje sam bila sigurna da su ljudi dovoljno 'glupi' da to notorno ignoriraju.
Ok, zar to znaci da od svega u zivotu treba odustati? Pa, jebote, ne posoji niti jedna stvar koja ce ti ici smooth, a pogotovo ne ovdje. (Da ne kazem da je po tom principu daddy vec davno trebao odustat. Da ne bi.) Ali to ne znaci da unaprijed treba dici sve cetiri u zrak i odustati od svega. Zar ce tebe jedan poraz pobijediti? Mene mozes rusit koliko god hoces, ali nema sanse da prestanem vjerovati u nemoguce. Call me a fool, ali ja bar nakon svega necu imati za cim zaliti. Moj moto je da se nikada ne nadem u prilici pitati se ŠBB KBB.

Bilo je tu jos teksta, ali srezala sam ga.
vlado 30.09.2003 u 21:40:29 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma gle, Lolli.

Stvar jednostavno poprimi realniji oblik kad udjes u birtiju (u koju dolaze gosti za dvadesetak minuta) i skuzis da nema nikoga i nicega.

Jer, ovo o cemu ti pricas, sorry, nema veze sa zivotom.

Oprosti, ali ajmo ovako, odgovori mi:
zbog cega si ti dreknula na urednicu iz Meandra da su joj skupe knjige (time si definirala Klub. Ne, ne serem) te kakve veze imaju tvoji gornji postovi sa - tim?

Ajd sad, da cujem o fluxu, pozitivnim razmisljanjima, dobrim zeljama, leptiricima i cvijecem na proplanku!?
vlado 30.09.2003 u 21:44:04 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Zar ce tebe jedan poraz pobijediti?"

Nece.
Al me bogme nece ni jedna pobjeda poraziti.
vlado 30.09.2003 u 21:46:20 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Mene Filipova prica, onak, niti najmanje ne cudi."

Ne?
Covjek je 365 dana, 12 mjeseci, jednu jebenu godinu KRVAVO RADIO na sajtu.
Iz ljubavi. Bez parola.

Eh, da mi je Serafimov ovdje...
waiter in his 60s 30.09.2003 u 22:42:44 profil autora
a jebi ga, nije ti filip ovdje, pa se jadan moraš zadovoljit
s lollipopkom koja je tako inertna i beskorisna da ti je
napisala čitavu stranicu o tome na koje se sve načine
želi angažirati oko kluba

Sve se svodi samo na jedno:
treba shutit i radit.

Ostalo je besmisleno i opasno


vlado, lako je tebi šutit i radit kad ti je jedinom jasno kfs.
kao što vidiš, nama baš i nije, pa smo prisiljeni otvorit ta
naša opasna usta puna besmislica i postavljat pitanja.
evo, mene npr. zanima hoće li se događanja u klubu odvijati
po nekakvom planu / programu. ako je odgovor da, kad i kojom
metodom ( demokratskom ili onom drugom ) će taj program biti donesen ?



sadrzaj je izmijenio/la - waiter in his 60s u 30.09.2003 u 23:52:26
vlado 01.10.2003 u 00:14:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma bas sam htio sazvat kvorum, ha ha ha
sadrzaj je izmijenio/la - vlado u 01.10.2003 u 00:49:33
waiter in his 60s 01.10.2003 u 01:19:57 profil autora
hvala ti na odgovoru punom poštovanja prema svima nama
forumašima. znači, ako lolli hoće i može dovest x.y.-a
i razgovarat s njim, a tebi se ta ideja ne sviđa, nećeš
pitat nas, publiku, šta mislimo o x.y.-u kao gostu, nego
te večeri jednostavno neće bit nikakav program ? vrlo
simpatično.

p.s.
( odgovor na originalnu verziju tvog posta: )
kakve veze s ičim ima moje postanje u poeziji, šta oćeš
reć ? pa to je običan topic za kojeg nitko nema ambicije
da postane nešto drugo... jest da je dugovječan, ali takvi
su i 'compliments...' i 'stvari koje želite podijelit...',
a i 'prozni citati' i 'linkovi' će sigurno doživit duboku
starost...
daddy 01.10.2003 u 01:31:54 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
waiter, došlepaj svoju guzu u krovove i ne zajebavaj vladu. nema priče. end.
vlado 01.10.2003 u 13:25:00 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Gle, Waiter,ne zelim se obracunavati sa razlicitim levelima uvrjedjenosti.
Ako Y.X. zeli dovesti gosta X.Y. neka dodje u Krovove, zaboga, na dogovor, da rijesimo Z infrastrukturalnih pitanja.

Da bi pustili jebeni film, treba nam 28 telefonskih razgovora, 8 vidjenja i 3 navlacenja za rukav i pregrst nerviranja. Kome nama?
U ovom slucaju Morskom, Daddyju, Gospodneticu, meni...

Mislim, ja pokusavam isfurat telepatiju, al ne ide...
piggy 01.10.2003 u 13:44:38 profil autora
vidim, sve sami muškarci uključeni u organizaciju..
možda da uključite i neko žemsko čeljade, pa krene na bolje...

All animals are equel but some animals
are more equel than others
waiter in his 60s 01.10.2003 u 20:14:01 profil autora
gle, vlado, pročitaj sve što si napiso u ovom topicu i
onda mi reci da ne odašilješ nejednoznačne poruke. oprosti,
ali mene takve stvari zbunjuju. ništa, vidimo se
vlado 02.10.2003 u 14:36:19 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa da.
Umjesto da ovdje trosimo prostor, rijesimo sve u pet recenica na picencu...
To i hocu reci cijelo vrijeme.
lollipop 02.10.2003 u 15:22:05 profil autora
vidim, sve sami muškarci uključeni u organizaciju..
možda da uključite i neko žemsko čeljade, pa krene na bolje


imas ti pravo, piggy. pa ajde nam se razotkri, npr. danas u krovovima, pa da vide oni kada zene polude :)
piggy 02.10.2003 u 15:56:18 profil autora
jako rado,al nisam ziher za večeras.bolesna sam,pere me temperatura,grebe grlo i curi nos.al ko zna...inače, nisam ti ja baš tak nepoznata nekima s ovog foruma.pitaj vladu i gospodnetića sve kaj te zanima al,voljela bih uhvatit vremena za jedan četvrtak s vama u krovovima.stvarno je teško ponekad skombinirat poso,obitelj i malo dijete.tak da mi je skoro, pa nedopustiv luksuz bit bolesna.

All animals are equel but some animals
are more equel than others
waiter in his 60s 03.10.2003 u 07:06:28 profil autora
nisam došo samo jer nisam uspio. da se moj nedolazak
ne shvati kao political statement
dulce 04.10.2003 u 00:48:38 profil autora
ja nisam jer sam bila sprijecena iz vrlo razumljivih razloga koje ne bih detaljnije izlagala sada i ovdje. posto klub shvacam kao state of mind a ne odredjeno mjesto ili vrijeme, nadam se da dovoljno doprinosi moja radost sto osjecam pripadnost grupi ljudi koju povezuje dosta stvari. ne bezuvjetno jedan ili pet propustenih cetvrtaka. a conspiracy theory. zelim vam puno snage i zelje da istrajete u odrzavanju dobrog duha. on je jedini bitan.
electro cute 06.10.2003 u 23:48:36 profil autora
e baš je super kad se svi ovako volimo i ljubimo i pomažemo jedni drugima da malo poboljšamo ovu našu ravan egzistjencije.ko štrumpfovi, jebote!
e, a znaš, baš sam si nešto razmišljao (da, čak i ja ponekad pribjegnem toj drevnoj i na našim prostorima odavno zaboravljenoj vještini) kako će taj klub bit nešto, ono, veliko.i nean pojma zašto tako mislim, al...ono, pa mi smo gore gledali intervju s danilom kišom, dečki su pili pivo, pičke su pile sokove, i meni je baš bilo fino.ugodno.domaće.
a to je ključno.
ono što ja mislim je sljedeće.ne treba od krovova napravit obavezu.ne treba to shvaćat ko trening. znaš ono, volim nogomet al u kurcu mi je ić ponediljak, srijedu i petak trčat sto krugova oko igrališta da bi u nedjelju igra na tekmi.mislim da sve treba promatrat ko zajebanciju.znaš, kad pozoveš prijateje i kažeš šta se radi večeras.ništa.mogli bi roštilj kod mene.more.ti donesi piće ja ću sjebat meso.ok vidimo se.
jer najbolje stvari su počele ko zajebancija.ono, monti pajton, tln...ko zajebancija s vizijom.a meni se čini da će od ovog bit nešto jebeno veliko.
ljudi di ste u četvrtak?
u krovovima!
šta ima? ko je gost?
ma nema nikog...
ok, dolazim.
e kad ovo postane stvarnost onda je to to.
a to more postat stvarnost sam ako mi to želimo.za desetak ljudi sam siguran, a mislim da ih ima još više.

vidimo se gore.
trixy 09.10.2003 u 23:44:18 profil autora
straaaašno sam umoran, nema potpisa pod fotkama, a tko hoće pogledati nove neka slijedi stari Link
electro cute 10.10.2003 u 00:07:55 profil autora
fotke? linkovi? ekipa, amo se ševit.
electro cute 10.10.2003 u 00:10:20 profil autora
a sad za ozbiljno. kak je bilo na psihijatru?
jel klub pokazuje znakove života?
p.s. strah me da možda neću bit sljedeći četvrtak, možda ostanem malo duže doma...
kad će više ti teleporteri, majku im jebem.
Filip 10.10.2003 u 00:41:59 profil autora
sudeći po fotkama i po odličnom izboru gosta djeluje mi da je današnji klub bio pun pogodak.
jel bi ste mogli napisati nešto više o gostu za one koje nisu u mogućnosti doć u krovovima?

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 10.10.2003 u 00:42:52
Filip 10.10.2003 u 00:43:43 profil autora
stvarno, kad će više ti teleporteri.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...