Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
> Filmovi > lxg
 
Filip 15.09.2003 u 02:43:06 profil autora
lxg ili the league of extraordinary gentlemen. u planu je bilo da pogledamo ovaj film dok je bio vlado u skopje, ali.. jebiga! film je snimljen po stripovima kojih su crtali alan moore i kevin o'neill. nisam bio dovoljno informiran, pa jedan moj prijatelj mi je rekao da su to 2 serijala po 6 stripa. a njemu je hobi da skida stripove sa interneta. i obećao mi je da će mi ih spržiti.
glavni likovi u filmu su i glavni likovi dobro poznatih knjiga. da počnemo od lika koji glumi sean connery - allan quatermain. tu su i likovi kao: captain nemo, mina harker, dorian gray, tom sawyer, rodney skinner (nevidljivi čovjek), doktor jekyll i mister hyde, ishmael, itd. dok smo izlazili iz kina čuo sam puno komentara, i pozitivnih i negativnih. naravno.. film je različit od stripa, takođe i likovi u filmu nemaju baš iste osobine kojih imaju u knjigama iz kojih su "posuđeni". ima neke scene kao što je moment kad se pojavljuje nautilus što mi se ne dopadaju. moglo je to puno bolje da se uradi. u svakom slučaju, jedan od boljih filmova kojih sam pogledao ovu godinu. mogli bi opisati ovaj film kao x-men koji se dešava u prošlosti.
samo nek produže sa ovim adaptacijama stripova u filmove.
preporučujem lxg! posebno strip fanovima.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...