Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 12.09.2003 u 18:02:00 profil autora
jučer sam u jednom magazinu pročitao da moloko dolazi u skopje. bilo je i pre toga nekih dezinformacija da će moloko održati koncert tu, pa i ovog puta nisam bio baš siguran. otišao sam na njihov veb sajt da to proverim. i evo na što sam naletio:

National Palace of Culture, Sofia - 11.10.03
Skopje Fair, Skopje - 12.10.03
Zagrebski Velesajam, pavillion 15, Zagreb - 14.10.03

Razzmatazz, Barcelona - 24.10.03
La Riviera, Madrid - 26.10.03
Trinity, Limerick - 28.10.03
Olympia, Dublin - 29.10.03
Heineken Music Hall, Amsterdam - 31.10.03
Forest National, Brussels - 01.11.03
itd.

zadnju večer dok je vlado bio u skopje, kod jasmine 2 u stanu tako puno smo se iznaslušali moloko-a. i onda mi recite da je sve to slučajnost.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 12.09.2003 u 18:09:29
Filip 23.09.2003 u 02:37:47 profil autora
danas sam doznao cijenu karte.. smješnih 10 eura. zanima me koja je cijena u zagrebu.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 23.09.2003 u 03:23:25 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Gle ga kako nas jebe...

:)
Filip 23.09.2003 u 11:59:22 profil autora
ma neee... buraz, ja samo čisto informativno.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 13.10.2003 u 15:37:29 profil autora
dobro, znam da 12.10. biće zapamćen po klubu posvećen 40 godišnjici smrti edith piaff, al neko ko nije imao priliku da dođe tamo, morao se zadovoljiti sa koncertom moloka.
uglavnom.. krenuli smo prema sajmištu sat vremena pre koncerta, a ceste su već bile prepune autima. rijeke ljudi su išli prema sajmištu. ušli smo u hali 30 minuta pre najavljenog početka koncerta.
i onda.. kad smo svi očekivali da će koncert početi u 9. ništo. pa čekajte. i čekali smo.. koncert je kasnio čitav sat i 10 minuta. već smo naveliko psovali sve po spisku organizatoru. svi su pričali kako samo skopje može imati vakvu lošu organizaciju koncerta.
i onda na bini se pojavljuju moloko. počinju sa familiar feelings. nakon samo sekund zaboravljamo to da smo čekali sat vremena. na bini izlazi roisin. obučena u najluđoj mogućoj odeći. sa buketom cvijeća u rukama. ludilo u publici. neko je nakon nastupa morcheebe na zg open air-u rekao da je skye polubožica, ljupka i sexy. e onda rosain je sve to x3. koju je samo energiju imala ta cura! svaka joj čast! mogao bih reći da je ona izrasla u pravi seks simbol savremene glazbene scene.
bend je uglavnom izvodio stvari sa novog albuma, statues, ali bilo je i pjesme sa starijih albuma. definitivno publika je najbolje reagovala na već dobro poznate hitove kao.. time is now, fun for me, forever more, day for night i fantastičnu remiksiranu sing it back koju su izveli zadnju na bisu. publika ih je dočekala kao prave zvijezde, i sa svojim odličnim nastupom oni su to dokazali. htio sam reći, da je ovo koncert koji sigurno ulazi u top5 koncerta ove godine (kojih sam posjetio). naravno nakon pipsa, a bogami i nakon massive attacka. eto, treće mjesto i nije tako loše.
ovaj koncert je samo najava lijepoj glazbenoj jeseni. za koji dan počinje jazz festival (david murray, joao bosco, cristina branco, maria joao & mario laginha...), ma čut će te i o tom festivalu.
a lithium records već najavljuje svoje 5to izdanje festivala taksirat za 12.12., kao hedlajneri u prvoj hali su najavljeni the cardigans. prema neoficijalnim informacijama za hedlajnera u drugoj hali vode se pregovori sa kosheen i orbital. ma pričaću o tome kad se sve zna.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 13.10.2003 u 15:37:42
Hadzo 13.10.2003 u 17:10:47 profil autora
Bit će da mi šefe nismo gledali isti bend, jer oni Moloko koji su svirali ove godine na Exit festivalu bili su jebena gnjavaža, toliko dosadni i ljigavi da smo nakon nekoliko pjesama pobjegli glavom bez obzira. Možda taj njihov salonski pop ima nekog učinka u disko klubu ali na otvorenom, pred masom ljudi, njihov zvuk totalno se rasplinuo. Od neke energije o kojoj ti pričaš nije bilo niti traga. Možda nije bio njihov dan, ne znam, ali znam da ih ja neću gledati, pogotovo što je sutra Steve Wynn u Ksetu. Na Moloko će otići šminkeri, neka idu, ja znam gdje sam sutra. Ide li još netko na Wznna sutra?
Filip 13.10.2003 u 21:32:09 profil autora
pa da. čuo sam da su na exitu bili sranje. čuo sam da i ozvučenje na nastupu u novom sadu je bilo isto lošo. bolje rečeno jedva sam naterao jednog frenda da dođe, jer je i on kao ti, bio razočaran od novosadskog nastupa.
nakon koncerta zahvalio mi se što sam insistirao da dođe.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
jelena 13.10.2003 u 23:18:27 profil autora
super su mi molokovi :)
ja sam cula od jednih da je na exitu bilo ludo i nezaboravno, od drugih da je bilo skroz lose. istina je da su se ovi naprijed super proveli, ali da je u zadnjim redovima bilo lose i mlako, jer je navodno pozornica bila ogromna i prepuna, tako da se nije moglo uzivat jednako naprijed i nazad.
moji su prijatelji bili u prvom redu i oduseviti su. eto.
arhimed 13.10.2003 u 23:52:26 profil autora
pročitah negdje da su kritičari počeli uspoređivat moloko s pulp, cabaret voltaire i još jednim bendom kojeg se ne mogu sjetit. nisam puno slušao ni moloko ni pulp, ali na osnovu singlova koje sam čuo ne vidim kakve to dodirne točke oni imaju. neka me netko prosvijetli.


kao hedlajneri u prvoj hali su najavljeni the cardigans


nabavi mi autogram, nabavi mi autogram
electro cute 14.10.2003 u 00:20:32 profil autora
i mene pobogu!
moloko rade dobre, na momente i vrlo dobre pop pesme, pulp su radili odlične pop pesme. i to je otprilike jedino šta je zajedničko.senzibiliteti im se razilaze hiljadu kiljometara.
a cabaret voltaire? šta nisu oni industrial bend iz bristola? kombinacija laibacha i einsturzende neubauten?
ak jesu onda oni i moloko imaju isto što i ljubo česić rojs i zdrav razum. dakle...
meni se čini da te neko zajebava.
Filip 14.10.2003 u 00:54:26 profil autora
i meni se čini da te netko zajebava. ona zajednička stvar koju je spomenuo kjuti.. okej.. al opet moloko i pulp su mi totalno različiti. a cabaret voltaire.. nisam ih slušao previše.. al i po meni to je industrial. a mrzim da djeli glazbu po žanrovima.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
sadrzaj je izmijenio/la - Filip u 14.10.2003 u 00:57:44
Filip 14.10.2003 u 00:56:56 profil autora
nabavi mi autogram, nabavi mi autogram

okej, prijatelju. ne mogu obećati da ću nabaviti autogram, al pokušaću.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
arhimed 14.10.2003 u 23:05:14 profil autora
filipe, ne moraš se gnjaviti s time. ja sam to rekao u šali.

svejedno, hvala ti na kooperativnosti
electro cute 14.10.2003 u 23:28:17 profil autora
danas sam slušao cabaret voltaire.prijatelju, neko te gadno gadno gadno zajebava.
dulce 12.11.2003 u 16:01:25 profil autora
nakon sinocnjeg koncerta u becu mogu samo potpisati filipov post. i jos dodati - ta zena je najseksi stvorenje koje sam vidjela barem u zadnjih godinu dana. skakala sam ko blesava dva sata. predgrupa gus gus su takodje bili zestoki. luda ekipa. sto je najsmjesnije, pjevacica ne samo da zvuci kao björk nego je imala i haljinu slicnoj björkicinoj obleki sa MTV music awards , ono kad je licila na labuda. haman ih stancaju tako na islandu.
roisin je ipak nenadmasiva. kako ta zena pjeva i zna napravit atmosferu! hej, kad je uspjela zamrznute beclije da drzi na nogama i rubu glasnih zica puna dva sata, onda moze svakog. trust me, I know what I'm saying. kraljica se u momentu bacila u publiku i onda ju je rulja njihala par minuta. tad su svirali remix sing it back. ja sam poludila na cannot contain this. u principu je lista pjesama bila ona koju je naveo filip. na bisu su razvalili salu sa 100%. mark se uobicajeno grcio i cak bukvalno skakao po klavijaturama. sumnjivi su mi njih dvoje. cini mi se da je to jedna od onih ljubavi koje ne umiru.
koncert je odrzan u beckom gasometru. hocu jos!
lollipop 12.11.2003 u 16:32:14 profil autora
zavidim ti na gus gusu. kad sam cula da su oni predgrupa.... ali dalek je bec grad. za dva put u jednom tjednu. ne zavidim ti na moloku. iako primamljivo zvuci ono sto pises, na albumima su mi dosadni. sve kao nesto fora, al onda zakljucim da nije. iako, volim sexy zene. mozda da je vidim..... :)
Filip 13.11.2003 u 01:30:35 profil autora
ah. i meni su gus gus super. kakva odlična imena je izbacio island. sa tog malog otoka i mum su mi odlični.
a moloko. pa čuj lolli, meni apsolutno različito zvuče na koncertu i na albumskoj varijanti. mada meni i albumi su okej.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
dulce 15.11.2003 u 00:58:52 profil autora
lolli, mozda albumi zvuce dosadno, al ta se zena fakat ne moze opisati, vec se mora dozivjeti. cista energija.