Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zomri 09.09.2003 u 02:29:50 profil autora
ne, neću ovdje po ko zna koji puta lamentirati nad zlom sudbinom koja je upokojila ovaj izvrsni pervanov mp3 sajt. rijec je o topicu sasvim druge vrste.

svi valjda već znate ko su bili i jesu danas Manic Street Preachersi. e onda sigurno znate i sve moguće i nemoguće rasplete sudbine njihovog nestalog člana Richey Manic Edwardsa. čovjek je dakle nedavno oficijelno proglašen mrtvim nakon 10 godina bezuspješne potrage za njim ili barem onim što je od njega ostalo.

današnji Start pozivajući se na neimenovanog svjedoka tvrdi da je Richey živ (!!!), i da se, za vrijeme nedavno završenog film festivala opijao u jednoj sarajevskoj kafani. svjedok koji je ovo saopštio novinaru Starta kune se majkom i rahmetli nenom da je svojim očima vidio famozni ožiljak na lijevoj Richeyevoj podlaktici, ali i to da se Richey udebljao (???), zapustio bradu i ofarbao kosu u plavo.

šta mislite da li se ovdje radi 1) o prevelikoj maštovitosti Startovih novinara (Start inače slovi za veoma pouzdanu novinu) ili 2) o rezultatu tek još jednog pijanstva vječitog studenta ispred likovne akademije? neverdles, prilika je ovo i da se prisjetimo i posvemašnog opusa, lika&djela Uličnih Svećenika.

dulce 09.09.2003 u 11:01:45 profil autora
dobar fol. nema sta. ma u sarajevu se sastaju svi pokojni. malo-malo neko s ahireta svrati da proseta vratnikom.
de mi samo reci jel se zezas za to da 'start' vazi za pouzdanu novinu ili je to bila ironija?
simon 09.09.2003 u 11:20:55 profil autora
Ahmadajneseri!!!!!!!!
Ahrghrharharharhahahaopijaukafanihahaharjarmalopoblajhaokosicunabaciokojukilu(4st7lbs)harharhar!!!!
Zapravo me i ne zanima novi album Manicsa, niti Lipstick Traces, a niti zadnja dva nije da sam se baš naslušao.
Holy Bible beše i ostade maserpis, premda se i sami odriču nekih pjesama ('Revol', npr.) kao nepotrebnih.
Ali i taj njihov najveći domet čini se danas više kao enciklopedijski kuriozitet, zajedno sa svim njihovim jebo-svijet citatima po novinama.
Prošle godine sam čitao u MOJO-u nekakav presjek njihove karijere, standardna sranja, ali bila je tamo jedna slika Richeyja sa jednog od njegovih zadnjih koncerata.
Kaže tip koji je fotku snimio da se Richey, vidjevši ga, zaledio i zagledao prazno u kameru, ali kao da gleda kroz kameru i da se tipu smrzlo govno, i stvarno to se itekako osjeti na toj fotki, totalno spooky.
Nemojte pjevušit Motorcycle emptyness dok se šećete centrima grada navečer.
zomri 09.09.2003 u 12:22:27 profil autora
jeste dulce istina je, start zbilja vazi za pouzdanu novinu s obzirom na bosanski prosjek. senad avdic (bog; za naslovnicu ovog starta sliko se u majici na kojoj je print face Sulejmana Tihica, bosnjackog clana predsjednistva i predsjednika sda) kaze recimo za avaz kako vise ni njihovim osmrtnicama ne vjeruje.

a za manicse mislim kako poslije everything must go slijedi nepovratno srozavanje benda. sto se tice onoga prije holy bible mi je fantasticna ploca u teoriji. u praksi je poslusam jednom u dva tri mjeseca.
dulce 09.09.2003 u 23:49:48 profil autora
iii, mozda je start u poredjenju s ostalima ipak 'pouzdaniji', ali to i nije neka utjeha, ako imas npr. avaz u konkurenciji. oni su vec odavno cista zajebancija, za koji nikako da shvatim da jos uvijek ima onoliki tiraz. da ne spominjem express, azru i ostala sranja od zute stampe. ali vratimo se 'ozbiljnim' politickim magazinima ili koji bi bar to zeleljeli biti. sta ja znam, list koji na 80% svojih naslovnica objavljuje cure u toplesu a fura se na ozbiljna bavljenja sa bitnim temama, ne kotira bas visoko kod mene. osim toga, dobro se sjecam kada su svoju rubriku '101 pitanje' skresali na '69 pitanja'(?!) uz tragikomicno objasnjenje koje je pratilo intervju sa anom vilenicom, koji je bio toliko bez sadrzaja da bih, kad bih ga sad htjela opisati, vjerojatno trebala ostaviti par praznih redova. uglavnom, mozda imas pozitivnija iskustva sa startom, al osim ozrena kebe (koji je vise pisac nego novinar), ja tamo ne znam nijednog kvalitetnog zurnalistu, pa tako puno ni vjerujem u njihovu pouzdanost.
helem, slabo da je to stvarno bio richey, al mi je stvarno shega da se sluze tako jeftinim senzacionalizmom. sorry, ja ovdje prosuh elaborat, al sam fakat isfrustriana sa siromastvom bh. medijske scene. mislim, imamo mi pun k**** nekakvih (ne)zavisnih medija, ali samo rijetki znaju raditi svoj posao.
zomri 10.09.2003 u 00:24:32 profil autora
start jeste jedna od rijetko dobro radjenih novina u bih. znam da ce ti ovo zvucati cudno, ali kod njih se stvarno vidi da svakim brojem zele biti bolji, napreduju. e sad pitanje je sta da smatramo napretkom: imati bolje tekstove ili bolju prodaju. mislim kako je sredina najbolji izbor, ali i da start otkako ih je preuzeo kebo stalno raste. moras shvatiti da publika starta i publika jednih Dana recimo ni priblizno nije ista. start je vise populistican i ne trudi se biti nikakvim kriterijem za bilo sta u bosni, dok su dani simbol svega elitistickog. dakle, start je prilicno dobar u onome sto mu je ciljana profilacija.

i ne bih rekao da su skresali 101 pitanje samo zbog vilenice, jer bi to znacilo da su i svi sagovornici poslije nje dosadni. a nisu.

ista stvar vrijedi i za avaz: i kod njih se isto sa zarom pristupa novini u svim njenim segmentima, sto je i kebo priznao u jucerasnjem broju. e sad druga je stvar sto je avaz dno dna prema nekim drugim kriterijima, civilizacijskim, moralnim, ideoloskim, profesionalnim. zasad imaju srece jer nemaju konkurencije, ali proricem drastican pad uticaja i tiraza avaza u narednih pet godina ako nastave sa istom uredjivackom politikom.

i da, mislim kako je ono za richeya totalna ubleha, kao i prije par brojeva svjedocanstvo trinaestogodisnje djevojcice iz zenice o njenoj redovnoj telefonskoj komunikaciji sa eminemom.

a da mi otvorimo poseban topic o ovome?
dulce 10.09.2003 u 23:21:17 profil autora
mogli bismo. al evo ja ipak nastavljam ovdje

start je vise populistican i ne trudi se biti nikakvim kriterijem za bilo sta u bosni


moram priznati da ne kontam sta si s ovim drugim dijelom recenice htio reci. al mislim da pomalo naslucujem, a to mi govori da nazalost onda samo idu u liniji senzacionalizma kao sto sam vec rekla. generalno, populisticke novine kojima je u biti vise stalo do tiraza nego do kvalitete, sto si sam stavio pod pitanje, ne idu bas sa odlikom 'pouzdanosti'. to je to sto sam mislial kada sam te pitala jel se zezas il stvarno. ima se u startu sto-sta zanimljivo procitati, ali tako neke stvari, poput ove s richijem, mi totalno smrde. bespotrebno gube na autoritetu. to mi smeta. ako se vec krenulo raditi nesto dobro, bar su imali te namjere, onda je bezze kad pocnu objavljivati te stvari.
pogresno si me skontao ono s vilenicom, ili sam se ja pogresno izrazila, whatever. nisam mislila da su zbog intervjua s njom reducirali broj pitanja, nego se samo sjecam da je to bilo u tom broju.
da se mene pita, ja bih izgradila novu zgradu oslobodjenja, napucala opremu, dovela stare dobre novinare (kojih btw ima napretek, pocevsi od koleta jovanovica koji je zavrsio na hayatu pa do kemala kurspahica koji je danas njaki glasnogovornik UN-a) kao i nove generacije, vise gradjanski, ako bas hoces, lijevo orijentiranih mladjih ljudi, kriticki raspolozenih prema raznoraznim drustvenim anomalijama i vratila oslobodjenju imidz i kvalitet koji je imao ranije. jedna od rijetkih stvari u kojima se slazem s alijom - ako ne bude 'oslobodjenja', nece biti ni bosne. al fakat bez pretjerivanja. ok su i danas, ali je jadno koliko je jasno da su pravi kokuzi. toliko od mene u ovom broju. udavih. al znas kako se kaze, svak se cese, gdje ga svrbi. a ako cemo dalje, onda otvaraj topic.
egoritam 17.09.2003 u 01:42:10 profil autora
Iskreno, i pord dobre volje, ne vjerujem novinama , koje nastoje izgraditi "ozbiljnost" sa hibridno sisatim djevojkama na naslovnici. Ta prica o njegovom pojavljivanju u Sa je ocito samo pokusaj da se pribere jos koji citatelj sa siromasnog "stola citatelja"! Kad vec zivimo u zemlji gdje ljigavi Expres kupuje 100000 ljudi ocito politika Starta konta da nije zgoreg sa ponekom "senzacijom" svoj mali tiraz bar malo povecati, za pocetak! Senzacije puste senzacije!
coflek 16.11.2009 u 12:59:56 profil autora
majkl đekson je u bosni ... budem poslusao msp ...