Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zumbula 03.09.2003 u 14:28:03 profil autora
Prvo da se ispričam dečkima što smo nakon 'Ljeta u zlatnoj dolini'zbrisale iz pozorišta, ali bilo nam je važno vidjeti i osjetiti grad što više u onako kratko vrijeme. Najbolji filmovi kao što je rekao Zomri bili su prikazani prije našeg dolaska no..
Prvi put da sam rezuckala kupončiće i slala ih, pa još k tome žicala prijateljicu jednu i drugu da čuvaju Večernjake. Dakle, poslala sam bahato tri koverte. Svaku sam ubacila u drugi sandučić. Knežija, Gornji Grad, Centar. Kako je ovaj na Gornjem Gradu pored krovova ne sumnjam da je baš taj bio izvučen.Krenuli 21. u 13 trebali u 12, da se mene pitalo kretali bi ujutro. ali, dobro. Kombi Generalturista, simpatična novinarka i njen dečko. Na prvi pogled simpatičan i vozač, ali kasnije će se otkriti da je on jedan od onih sveznajućih tipova koji se rijetko ili nikada ne primaju za džep da bi platili bar svoj dio računa, ali uredno se šmajhlaju za sve runde ića i pića. Ne obraćam nikad na to pažnju, pa dok skužim već je kasno za spuštaljke.Dakle sve što prati put iza Slavonskog Broda depresivno je. Gradi se da, ali ono malo novih kuća novopečenih bogatuna sa stranim registracijama uglavnom su tornjići sa lavićima i tigrićima u barbi rozoj ili munjeno žutoj boji, ali zato ne moramo preći Brod možemo se slobodno uputiti do Trešnjevačkog placa ili okolice Zagreba, pa ćemo uživati u istom. Dolazak u Holiday inn, auto koji čekaju ispred hotela i furaju na projekcije goste hotela. Stroj za peglanje za koji smo mislile da je sprava za vježbanje(to je tako kad su ti tri zvijezdice vrh, di ćeš pet)Izvrsna organizacija, pažnja i srdačnost koja godi. Sve je nekako opuštenije. Dali zbog filmskog festivala ili je tako inače? Ne znam, ali uživam. Debljam se kod Ferhatovića, guštam iz fildžana. Naravno ni to ne znam sipam kavu u dvije kockice šećera i glumim da mi nije preslatko. Prihvaćam stereotipe o krutim zagrepčanima i opuštenim bosancima...dali zato jer sam ovdje samo tri dana neznam i ne želim znati, bar još malo...slikanje se moralo obaviti. S koliko volje vidi se po fotki na kojoj izgledam kao golman nekog nogometnog kluba u usponu. Gledala sam 'Ljeto u zlatnoj dolini' i 'Gori vatra' Filmovi su dobri. Slažem se sa onim koji je napisao da je kraj filma Gori vatra prepatetičan i nepotreban. Ali, od svega onako stvarno bilo mi je najdraže kad su se isti tren čim sam ih nazvala pojavili Nikola i Mirza i zahvaljujem im se na prekrasnom društvu duhovitih ljudi...Ado i ostali...Nikolina simpatična cura. E, da ljudi Nikolin šarm već poznajete, ali ja sam i Mirzin upoznala...bilo je tu još puno lijepog i velikog...Ilidža...vrelo Bosne...najmanje filmova, ali ne žalim.Ta sam tri dana stvarno bila sretna.
zomri 03.09.2003 u 14:53:07 profil autora
e, cuj, ja cu ti halalit sto si se onako izgubila al bojim se da cute nece jerbo sam mu moro neke cdove po tebi poslat

i ovo za kahvu iz fildzana: istina to se pije bez vadjenja secera, tajna je u tome da se ne kahva ne mijesa kad je uspes u fildzan. prvi mozda i jeste malo sladji, ali kad zaspes drugi onda osjetis svu caroliju turske kahve. ako si ju popila za brze od pola sata isto ko da ju nisi ni pila to se pije, onako, s cejfom, natenane, mislis, razgledas, pa kad ti se prohtije gricnes malo rahatlokuma tek da ti bude slatko u ustima, pa opet mislis, razgledas, UZIVAS... prica ne sjeda uz to.
zumbula 03.09.2003 u 15:16:33 profil autora
E, pila i sat vremena, al skužila sam da neki umaću šećer u kavu. He,he naravno da sam promješala.
jelena 03.09.2003 u 17:11:07 profil autora
zumbul, znas sta je merak? e to ti zomri objasnjava
dju 03.09.2003 u 21:52:37 profil autora
zumbulice,
pratim te od tvojih forumaških početaka...
ovako dug post, tko bi se tome nadao.
očito ti je trebalo sarajevo da te razmekša.

sadrzaj je izmijenio/la - dju u 03.09.2003 u 21:52:56
zomri 03.09.2003 u 23:32:37 profil autora
"Najbolji filmovi kao što je rekao Zomri bili su prikazani prije našeg dolaska no.."

mala ispravka: bio je jos jedan dobar film koji smo gledali zadnji dan - Dogville!!! ostali ste postedjeni izvjestaja sa projekcije tog filma iz jednostavnog razloga sto ja, zomri, nisam znao sta uopste da mislim o onoj razvaljotki od filma. bio sam apsoštrumfno šokiran. sada sam nacisto - film je jebeno remek-djelo, mada shvatam i one kojima se film ne svidja. naime, ima jednu jako izrazenu antihumanisticku ideju. otprilike nesto kao supernova music talents na celu sa m. skorom
zumbula 04.09.2003 u 09:07:46 profil autora
Nego da je trebalo dju. Morat ću ponovit što prije. Je, da zomri mi smo išli na Kenovićevu svjetsku premijeru koja nije bila prikazana jer su poslali zajebanu kopiju, pa nije bilo titla i tona. Nego može li se muzika iz filma Gori vatra nabavit. Meni se nekak sviđa. Jest da je Lošić radio, al dobra je. Merak Jelena..polako..naučit ću...
dulce 04.09.2003 u 11:38:38 profil autora
jelde da je dobra, zumbul? i meni se soundtrack svidio. kupila sam original CD kad sam bila u SA i fakat je dobar. mislim, ima dosta stvari koje su jednostavno prerade. kao npr. 'suada' u izvedbi serifa konjevica?!! ali ima par pjesmica koje je uradio na turskom i talijanskom (io sono di piu je pravo simpa), i koje stvarno dobro zvuce. razvala CD-a je 'iznad tesnja zora svice' u 4 verzije (malo je pretjerao)! jasna zalica me tu odusevila sa glasom. pravi narodnjak, al nekak sjeda... nije valjda ovo prvi znak da starim???

anyroads, ne znam pomaze li ti ikako cinjenica da sam ja u posjedu tog CD-a s obzirom da nismo u istom gradu, ali sam otvorena za sve opcije. :-)
zumbula 04.09.2003 u 12:17:24 profil autora
Mh ja bi to pod svaku cijenu. Da, narodnjak je, ali narodnjak od kojeg te prođu trnci. Jasna Žalica mi je fantastična u filmu. Kako profil ne mogu otvorit moja je adresa romana.brolih@zg.hinet.hr pa da se nekako dogovorimo. djuu imaš ti kakvu žnoru za dostavu cda?
dju 04.09.2003 u 13:05:27 profil autora
pa, ne baš. sav transport robe i novca na relaciji zg-bih obavljam preko ljudi. ono, kad neko krene "dole" i obrnuto. vladika bi tu mogo bit koristan, on ima jače kontakte.
dulce 04.09.2003 u 13:24:40 profil autora
hm. nisam ja 'dole', nego 'gore' :-) dijaspora speaking. ja sam u Becu, al javim ti se na mail, pa cemo se nekako zdogovoriti.
zomri 04.09.2003 u 14:07:54 profil autora
ej pa i ja imam cd! uzeo jucer u magazi da recenziram. imam i soundtrack od remake-a ako koga zanima.

meni je soundtrack gori vatra "onako" ali je fantasticno uklopljen u film. jedva cekam da izdadje strack ljeta u zlatnoj dolini. koje je ono razvaljivanje! jedva cekam da cujem kako edo repa po onim ubitacnim razvaljivackim podlogama sto se cuje u filmu!
dju 04.09.2003 u 14:10:53 profil autora
dulce, sorry.
al, evo, dobra vijest. imam vrlo dragog frenda u Becu, dolazi dva puta mjesecno u Zg. dakle, dalo bi se sredit.
dulce 04.09.2003 u 16:51:11 profil autora
ma dju nema potrebe za isprike. kako li sam to samo zvucala? :-)
super to za frienda. dobijes mail uskoro ako ovaj iz profila vrijedi, pa se uvezemo da zumbul dobije svoj zeljeni cd.
zomri 04.09.2003 u 17:31:16 profil autora
mislim ako vam se ucini laksim izorganizirat, mogu vam ja poslat cd? nazalost ne znam nikoga ko ide u zg ovih dana, ali ako vi znate nece mi bit problem sprzit i poslat.
vlado 04.09.2003 u 18:36:42 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E jebiga, bio mi rodjak pa otiso...
terrapin 06.09.2003 u 23:37:01 profil autora
drago nam je sto smo te upoznali zumbulice i naravno tvoju frendicu ivu. haj vozdra i naletite nam opet.