Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
zv 27.08.2003 u 18:26:58 profil autora
to do: svaš
opet sam prekap'o po policama sa starim novinama. sad sam naletio na nesto deblju hrpu casopisa godine nove (u mene ih sedam + jedan, taj definitivno zadnji. ostali, ovi izmedju sedam i zadnjeg su poput racica. rakove djece, jer - vidite - u mome se zivotu pojavila sestrica koja uopce nema obicaja paziti na stvari. tak da to nije ovak evidencijom arhivirano ko moje ).
volim cuvati i prelistavati stare novine i casopise radje nego stare fotografije. to je jedan od paradoksa. kad slika ne vrijedi tisucu rijeci. mozda vrijedi u pocetku, ali s vremenom... i vise volim okolinu nego sebe promatrati s vremenskim odmakom (makar i tako malim kao sto je pet godina npr.). a za to mi trebaju casopisi i knjige...
prelistavam malo...
ah sjecam se sad da sam na kiosku kupio tek broj 2. pa sam onda - zima 1998 - pisao neko pismo kao urednistvu valjda pa su mi poslali prvi broj - ljeto 1997. kuriozitet je i glupa cinjenica koje se tuzno prisjecam da sam se odzdravio sa hail hitler. s tim da je hitler bilo prekrizano. ne sjecam se tocno al brijem da je to bilo ono neko smrdljivo doma neofasista u vlasti pa je to valjda bila moja pubertetska odmazda ili oporba. whatsoever. ekipa mi je za djabalesku poslala novine. bas sam bio ponosan na njih i na sebe.
anyway listam ja tako novine iz ljeta 1997. interviewi i price sa antom tomicem i zoranom fericem. borivoje radakovic i robert perisic (on je meni vidite tako genijalan pisac ali mi je istodobno tolikotoliko jadan kao alkoholicar da ga ne podnosim). Tatjana Gromaca (di je ta sad?). Uglavnom okej stivo.
U drugom broju pak edvard popovic lamentira (nakon novinarevog - glumi ga simo mraovic - pitanja o rolanju sa pipsima , a zato jer je ovaj u recenici prije opisao utrine kao tuzan kraj gdje je svaki dan prosinac. to potvrdjuje i đurđa - kraljin pas! u tom lamatanju spominje korner, dinamo, jug, etc. super simpaticno )
posebno mi je zabavan treci broj (zbog intervjua sa drazenom lalicem - njega sigurno primjecujete na drzavnoj televiziji nakon svake utakmice u kojoj nasi nabijaci rade zulume! uglavnom on mi je sad skroz drugi neki. jako je zabavan.)
btw, stio bi pitat tko se jos u dobrom svjetlu sjeca odgoja djevojaka u ceskoj?!?
od cetvrtog broja tu su matakovicevi stripovi. i ivice ivanisevica tekstovi obaraju.

a onda... onda sam otvorio kutiju sa starim biljeznicama
dju 27.08.2003 u 18:46:18 profil autora
Dobre su bile Godine Nove, i ja sam ih čitala. Šta je Perišić fakat alkos? Šteta, neloš je, mislim da nije glup, a i dragi su mi njegovi i novinarski i literarni tekstovi.
Je l ko zna za Homo Volans? Nekad su izlazili u okviru Vijenca, pa su se odcepili, pa zbog neimaštine riknuli(ili, kako kruže glasine onih koji su s njim radili - zbog - poslovične neprofesionalnosti Valerija Jurešića). Meni su to bile baš baš drage novine.
Usput, zv, Tatjana Gromača radi kao novinarka za Feral već neko dulje vrijeme.
sadrzaj je izmijenio/la - dju u 27.08.2003 u 18:47:19
zv 27.08.2003 u 19:11:29 profil autora
to do: svaš
e jebiga. ja ne citam feral.
i opcenito steta je sta svi oni moraju na kraju postat novinari.
dju 27.08.2003 u 20:29:22 profil autora
da ne bude zabune, ja čitam feral rijetko, broj-dva godišnje. nisu mi drag, nimalo. ne mislim da su izmislili neovisno novinarstvo. odnosno, možda neovisno o ondašnjoj vlasti. ali jebeš parcijalnu neovisnost.
imaju tendenciozne članke. pisali su za vrijeme rata gomilu neistina, od kojih su me se neke izravno ticale.
sad sam ljuta na sebe što sam uopće povukla tu temu, ali eto, nek se zna.
electro cute 28.08.2003 u 00:50:55 profil autora
o feralu se već raspravljalo i prije.
tražilica, anyone?
feral je ipak izrodio jednog ćiću senjanovića (izrodio bi se i on sam...) koji danas piše kolumnu u slobodnoj (najinteresantnija novina u hrvatskoj, iz crnog u crveno.bdw vlado jesi vidio možda novi dizajn? šta kažeš?)
a ćićo senjanović je, ono, ćićo.
i uopće ne sumnjam da će me dju sad posrat.
dju 28.08.2003 u 08:22:14 profil autora
Cute, šta ti je, pa i meni je Senjanović duhovit. Baš zbog njega se ne bih prije jako kajala kad bih dala petnaest kuna za feral. Sad se svaki put baš jako kajem.
Meni je novi dizajn u Slobodnoj grozan.
piggy 28.08.2003 u 10:27:40 profil autora
e,pa ja sam eto pripadnica mrske vam medijske grupe. od novina,časopisa,tjednika,čegavećsvene,lovu sa zadovoljstvom dajem samo za Feral. al ak ste već brijali po toj temi, eto neću je sad razvlačit.tek napomena, kad si "unutra" lijepo je vidjet da neko ipak ima muda sve to napisat i za vanjski svijet. zato ih ne vole ni bivši, ni aktualni vlastodršci.
dju 28.08.2003 u 12:45:42 profil autora
piggy, prvo, nemoj shvaćat osobno. kad netko kaže da je Filozofski faks koncentracija pretencioznih neznalica, nadobudnih štrebera, kvaziintelektualaca s nedefiniranim svjetonazorom i povodljivim karakterom, mene to ne dira, iako sam, formalno, dio tima.
drugo, ne vidim puno razloga za divljenje nekomu tko ima muda.
svi ih mi imamo, doslovno ili metaforički. pitanje je za šta ih koristimo i kome ih pokazujemo.
piggy 28.08.2003 u 13:25:27 profil autora
nisam ja to shvatila osobno.nisam dio feralove medijske grupe.nažalost.jedna sasvim drugačija grupa u pitanju..tek napisah što mislim.
vlado 28.08.2003 u 13:54:34 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
ECute, vidio sam novi dizajn "Slobodne". Tamo se dogodilo nesto strasno, mislim da nije samo do dizajnera...
darko 28.08.2003 u 14:00:06 profil autora
nažalost.jedna sasvim drugačija grupa u pitanju


hrvatsko slovo?
piggy 28.08.2003 u 14:23:50 profil autora
ha ha ha.nećemo sad ić' u ekstreme..
arhimed 28.08.2003 u 15:55:19 profil autora
ja imam jedan broj godina novih i to onaj sa ženskom stražnjicom na naslovnici. je li to zadnji broj? izašao je u svibnju 2002. (ili možda u travnju). sviđa mi se taj časopis, a naročito tekstovi o kolodvorima.

dju, kako komentiras izjavu predraga raosa:"ako želimo imati dobru književnost, prvo moramo baciti atomsku bombu na filozosfki." (ovo sam napisao po sjećanju, ali smisao je isti.)
dju 28.08.2003 u 17:52:59 profil autora
ha! Na zagrebačkom Filozofskom su studirali ovdje na forumu vrlo hvaljeni Simo Mraović i Edo Popović.
Pa, ajd sad ti komentiraj tu Raosovu izjavu.
waiter in his 60s 28.08.2003 u 23:29:22 profil autora
na forumu vrlo hvaljeni


fakat garancija prvoklasnosti



I do not think that they will sing to me.
arhimed 29.08.2003 u 00:38:44 profil autora
ja mislim da je raos to rekao u hiperboli jer izjava je pretjerana. ja obicno citam pisce s engleskog govornog podrucja i nisam kompetentan u procjenjivanju kvalitete onoga o cemu raos govori zato sto, nazalost, nisam procitao dovoljno djela hrvatskih pisaca.
inace, raos mi je jedna fascinantna licnost, ali cini mi se da je malo samoljubiv. kako vi gledate na njega?
electro cute 29.08.2003 u 01:27:47 profil autora
vlado pitam zato jer je dizajn radio ilić. himself.
meni je dobar, u odnosu na prošli.
u slobodnoj će se i dalje događat očajne stvari, za to se ne treba bojat. kad sam mislio da je najzanimljivija mislio sam na događaje u novinskoj kući ne na novine kao novine.

raos je meni pravo zanimljiv. i smiješan.
treba bacit bombu na akademiju dramskih umjetnosti. likovi s filozofskog napišu i nešto dobro. likovi s dramske zasad ništa.
dju 29.08.2003 u 07:36:27 profil autora
Raos je definitivno vrlo duhovit tip. Čitala sam njegovu knjigu "Uhvaćen za izraz" i tamo naišla na jedan od smješnijih momenata u hrv. pisanoj baštini. Ide nešto kao, on opisuje tko se sve skupio na nekom sastanku članova Društva hrvatskih književnika, nabraja ih i onda kaže: "...i Dragutin Tadijanović, jedan od naših najznačajnijih predstavnika kikizma".
Gledam, nemam pojma šta je kikizam, nikad čula. Kadli slijedi Raosovo objašnjenje u zagradi: Bilo kuda kiki svuda.

Cute, Akademija dramskih? Moram priznat da ne pratim njihov rad, čitala sam samo nešto malo onog Mihanovića i Ivanu Sajko. On mi je još kako tako čitLjiv, a ona nikako. Ne znam zašto je toliko hvale. Možda zato što nitko ne kuži o čemu piše, a svi se srame to priznat.
piggy 29.08.2003 u 11:08:12 profil autora
Raos je jedna osvježavajuća figura u Hrvata. nekim spletom okolnosti nađoh se u nekom društvu i tak počeli mi nešto pričat o pisanju, i tad doznah kolika je velika njegova posvećenst pisanoj riječi. naime, tražio je savršeni stolac za pisanje. u kojem će moć' provodit' maksimalan broj sati,jer kad piše, onda piše non-stop. i tako se dosjetio - specijalno za njega napraviše pilotski stolac,navodno najudobniji na svijetu. i tak sad,priča on,u njemu piše,jede,pa čak i spava. kaj ti je strast prema poslu!
vlado 29.08.2003 u 12:45:25 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E pa Cute, Dalmaciju nije radio Ilic - himself...
Imao si nedavno Krsicevo "objasnjenje" u Jutarnjem...
A cim ides objasnjavat...
electro cute 30.08.2003 u 00:17:55 profil autora
ne ne ne
nisam tako mislio, dju...
mislio sam na redatelje koje akademija izbacuje (iako je naš najbolji, u biti jedini odličan film, došao s akademije, radi se naravno o epohalnom djelu s početka 90-ih koji se zove mirta uči statistiku, a ko ga je režiro, e pa da me ubiješ mnemren se sjetit).to je čisti užas.

vlado...???
kolko ja znam slobodnu su radili ilič i još jedan dizajnerski tim (oni šta su arkzin radili...)
vlado 30.08.2003 u 00:43:29 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E ti su potonji maheri su radili to sto gledas...
arhimed 30.08.2003 u 03:33:10 profil autora
"Raos je definitivno vrlo duhovit tip."

slažem se. usudio bih se reći da je genijalan. takav dojam ostavlja na mene.
cruzer 30.08.2003 u 09:42:05 profil autora
hej a šta je s tim arkzinom, kakva je to ideja i di se to može pogledat. nailazila sam na taj naziv više puta i na tvu , al sve fragmentarno pa nisam ubrala priču.
vlado 30.08.2003 u 14:34:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma to ti je bila onak dobra novina...
Znalo je biti odlicnih tekstova, furali su pametnu spiku i nisu potcjenjivali citatelje...
Bili su naslonjeni na financije iz neovisnih izvora (Soros, kojekakve zaklade) buduci da su imali i neku udrugu nepamtljive aktivnosti i imena. No dobro, vec i sam Arkzin je bio dobar proizvod... Imali su i strip na zadnjoj strani.
E sad dolazimo do dizajna...
Buduci da je otpocetka bio autorski jak dizajn te novine je postao posebna prica... U pocetku stidljivo, aposlije sve jace i jace se isticao... U jednom trenutku Arkzin je izgledao svjetski u odnosu na svu konkurenciju u zemlji... Na vrhuncu, primjecuje ih, posredstvom Ilica, graficki urednik magazina "Eye", mozda najznacajnije dizajnerske novine na svijetu... I oni postaju, ajmo to tako reci, slavni i priznati u bijelom svijetu... Sto je konacna pootvrda u ovoj drzavi.
I tu, na vrhuncu, pocinje drama...
Noseni krilima laskavih priznanja, dizajneri u novini postaju vazniji od novine... Arkzin se sve manje radi za citanje, a sve vise za gledanje. U jednom trenutku, to su postale novine koje se prije mogu objesiti na zid i gledati, nego citati...
I onda je i pukao i HDZ, i sve je otislo u vrazju mater...
Naprimjer, Cruzer, jesil ti cula ikad za - Borisa Malesevca, dizajnera?...
Kad bih ti nabrojao sta je taj sve radio, zbunila bi se, jer bi se zaklinjala da bi ga trebala znati...
Al u tome je velicina pravog dizajnera...
Njegovo ime je nebitno.
Kao i, ustalom, pravi ginekolozi...
Vazna je diskretnost.
Jer, ako novinu shvatimo kao zenu, dizajneri su njezini ginekolozi...
E sad, ima svakakvih zena...
arhimed 30.08.2003 u 15:21:52 profil autora
Boris Malesevic

je li to onaj sto dizajnira, izmedju ostalog, majice? sijed i procelav. mislim li na pravog, vlado?
vlado 30.08.2003 u 15:58:54 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ne, to ti je Boris Ljubicic. I frajer radi majice iz zajebancije, inace, on ti je dizajnirao Mediteranske igre u Splitu... Official logo Mediteranskih je zapravo njegov, i to napravljen tada, za Split... Kum mi je poklonio knjigu o MOI '79 u Splitu, u kojoj se nalazi i knjiga vizualnih standarda, brale, to ti je ono... beton!!!
Taj Ljubicicev znak i pahuljica za ZOI' 84 u Sarajevu su najvisi domet jugoslavenskog dizajna ikad.
Nisam ja to izmislio i to nisu moje rijeci...
piggy 01.09.2003 u 10:48:44 profil autora
a izmedju ostalog Malešević radio i logo za Narodni radio..hahaha
vlado 01.09.2003 u 11:20:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ne kuzim, primjecujem li to nekakvu ironiju?
piggy 01.09.2003 u 12:42:31 profil autora
pa mislim, taj mu pjevac koji bajdvej izgleda ko kvočka fakat nije trebal...al, okej,lova je lova.
vlado 01.09.2003 u 16:54:45 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Trebao njemu? Ne, dizajn je trebao NJIMA!
I ti, draga moja Piggy, NE SLUSHASH Narodni radio! Sto bi djeca rekla, ne pikas se...
Eh, al pitaj moju komsinicu Dragicu, sto radi u trecoj smjeni u uljari i ne gasi Narodni... to je to!