Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
oak4 27.08.2003 u 10:45:17 profil autora
Već ranije najavljen koncert Blue Šalata koji se trebao održati sredinom lipnja, prebačen je za datum 26.09..
Obzirom da organizator respektira moguće probleme s vremenskim (ne)prilikama, koncert je preseljen u Boćarski dom na Prisavlju.

Datum ostaje isti; 26.09.2003.
Od organizatora je potvrđen sljedeći line up;

Pips Chips & Videoclips
Edo Maajka
Bambi Molesters
Dogma


Narednih dana čitajte više o 26.09..

Očekujemo slobodan ulaz i punu dvoranu.
dju 27.08.2003 u 11:45:34 profil autora
oak, rijetko si na forumu, ali to nadoknađuješ dobrim vijestima.
bravo.
baš si mi popravio usrano jutro.
darko 27.08.2003 u 12:35:53 profil autora
Dakle, ipak necu na more krajem rujna. Razlog je i više nego dobar (možda ih bude još?). Nego, u petak u Vrbovcu nastupaju Bambi molestersi . Besplatno za raju!!! Ko bi rekel da ce i oni zalutati u ovu moju vukojebinu? Da, ak vas zanim, ovaj vikend, osim Bambija, dolaze i Cetinski ,Crvena jabuka i Gazde.

Bili su i Pipsi 1998. u Vrbovcu. Znao sam samo Dinamo , Poštara i Malu fuficu . Tjedan dana nakon toga sam kupio Freda. (Tada sam dobio hi-fi i to mi je bil prvi cede u zivotu). Tako je valjda sve to krenulo...
Samo, jedna stvar. Jedan moj znanac tvrdi da su svirali u sklopu kampanje i na poziv mladeži hadezeja. Ofkors, nema šanse da je to istina...

sadrzaj je izmijenio/la - darko u 27.08.2003 u 12:40:04
daddy 27.08.2003 u 14:19:28 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
istina je da smo svirali koncert u vrbovcu u organizaciji hdz mladeži. bila je to vrlo zabavna svirka, bez hdz propovijedi i politikanskih sranja. ma, apsolutno sam za takve prilike. ljudima su dali nešto normalno, a nisu zloupotrebljavali.
pitam ja vas: u čemu je razlika između tog vrbovca i organizacije crnog mačka? zato jer se antunovićka nije potpisala na plakat? pa ko u bjelovaru jaši maglu, gospodo moja?! pa ko u zagrebu daje kaubojima sredinom 90'-tih fiju briju i zgareb gori? pa koja je razlika između pokroviteljstva tvornice duhana rovinj i pokroviteljstva političke stranke? pa sve te lure i agrokori peru lovicu sa raznoraznim natječajima i nagradicama za mlade neafirmirane umjetnike. u čemu je problem? pa tko drži htv, gdje jedino možete (ako, ako!) vidjeti spotove, između ostalih, i mog banda? pa kaj, da se ukinem?!
ili je možda otv bolji u tom pogledu? ili nova? hahahahahahahahahahahahahahahahah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
piggy 27.08.2003 u 14:36:23 profil autora
pa super..još da su i jinxy na tom popisu..al i ovak je više negoli ok.
zv 27.08.2003 u 15:04:39 profil autora
to do: svaš
nov@ nikako!
piggy 27.08.2003 u 15:08:54 profil autora
to ti se zove politički kapitalizam tatek..ono,dobrodošli u 'Rvacku. ili plivaj s ajkulama il' potoni! a kaj ti imaš protiv Petrovića T.?? hahaha,pa vid' ga kak je mali darker, il ko kaj bi moja jedna frendica rekla,ofucani bowie, sad vel'ki manager vel'ke pevaljke Severina joj ime. a ona pak postade vel'ka glumica,a još ni premijeru ne vidjesmo! pa dobro jutro!!! a isti ta manager godinama, da ne velim desetljećima renta od grada Jabuku za smiješnu lovu. i svima kul. a ima toga još tonu..sam preveć' bi zasmrdila sajt s tim govnima..
Filip 27.08.2003 u 16:10:41 profil autora
grr.. zavidim vam! a ja 26.09. imam ispit. zadnji. i onda spremam diplomski.
ma dobro.. nije samo ispit, i pare su u pitanju.. al ipak obećavam da ću položiti i da ću skupljati pare da dođem na samostalni koncert koji će biti u sklopu turneje.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
darko 27.08.2003 u 17:36:18 profil autora
imam ispit. zadnji. i onda spremam diplomski

Svaka čast, majstore! (a onda u Hrvacku na postdiplomski?!?) Tko zna što nam budućnost sprema...


ma, apsolutno sam za takve prilike. ljudima su dali nešto normalno, a nisu zloupotrebljavali.

Agreed!
Znači, zahvaljujući hadezeju sam upoznao i počeo slušat Pipse. Koja ironija...
Filip 27.08.2003 u 19:38:59 profil autora
Svaka čast, majstore! (a onda u Hrvacku na postdiplomski?!?) Tko zna što nam budućnost sprema...


paa.. nadam se.. al znaš ono.. stipendija i te stvari. uglavnom, lijepo kažeš, tko zna što nam budućnost sprema.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
electro cute 28.08.2003 u 00:26:20 profil autora
superička! ja imam ispite tud nekud pa bum moral i ovako i onako u zagabriu!

inače, kad već se spominju ta pokroviteljstva i sve, danas sam čitao full monty (jedini daddyev dnevnik koji imam spremljen) i onako, u kojoj to mi pripizdini živimo.

mislim evo nam deveti mjesec tu pred vratima, evo je prošlo pet meseci od izlaska drveća i rijeka a pipse još nikor nije zvao u jebeni split svirat!!!! split, majstori moji dragi! a onda šta imamo pričat o vrgorcu i ostalim mjestima (iako sam stoposto siguran da bi u vrgorcu bilo sto jebenih puta bolje nego u splitu!).
a sjećam se kad su pipsi svirali (kolko se sečam bili su plakati, al tih dana me baš strefila viroza od 40 gradi fibre tak da je sve u izmaglici, a i tad sam imo kolko? četrnajst?) u jebenoj haciendi usred bračke visoravni. onako, gornji jebeni humac!!!!
imamo najboljši bend u kroaciji, sa najboljšim albumom u zadnjih parstohrvatskihgodina i njih nitko ne zove svirat. a da ih zovu ne bi imali di (ovo sam danas prolazio kraj doma mladeži u st-u pa me malčice onako...)
piggy 28.08.2003 u 10:18:31 profil autora
možda se ljudima ne sviđa novi album,pa ih niko ne zove. mislim, nemam pojma,al možda je to razlog..
daddy 28.08.2003 u 11:39:22 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
pa, naravno, u pravu si. ono što će te možda iznenaditi jest podatak da je ovako već 7 godina, a to ti je u diskografskom smislu sve iza "dernjave". dakle, koliko god ti čudno bilo, ako si u pravu onda se baš nikom u splitu (ni u mnogim drugim mjestima) ne sviđa fred, bog i d&r.
bliže sam istini kad njušim na ovosezonskim gigovima da su hrvati tek sad usvojili fred astaire. a o ostalom da i ne pričamo...ti si živi primjer.
polako, polako, ali sigurno....
dju 28.08.2003 u 12:38:46 profil autora
Baš će bit simpatično kad publika 2015. počne na gigu vrištati i tražiti Mak.
piggy 28.08.2003 u 12:54:40 profil autora
e,pa jebga,bit će da je tako,tu mač ste ispred vremena...možda da se vratite koji korak unazad..
vlado 28.08.2003 u 13:29:58 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ovo oko ljudi kojima se ne svidja album...
Ma gdje su to ljudi mogli cuti ALBUM?
Mogli su cuti samo fragmente, a ono, ako ne poslusas "Porculan" 6-7 puta, jebiga...
Ti fragmenti nisu dovoljni...
piggy 28.08.2003 u 13:30:37 profil autora
bog & fred se nemru uspoređivat s d&r..to je neka druga priča.
piggy 28.08.2003 u 13:37:09 profil autora
recimo na cd plejeru.obično to bude tako.
darko 28.08.2003 u 13:51:50 profil autora
bog & fred se nemru uspoređivat s d&r..to je neka druga priča


mogu, mogu, itekak mogu. samo to treba znat povezat. ne kažem da je način na koji sam ja to povezal (jedini) ispravan. no: između freda i boga priličan je skok, no recimo, zadnja pjesma na fredu "na putu prema dole " odlično najavljuje novi album: "bog ", a isto tak smatram da su "bog " i "drveće " dvije povezane cjeline. Evo, recimo, zadnje riječi na albumu "bog ": "i ne plači u društvu..." odzvanjale su mi u ušima sve dok nisam čuo pjesmu "dobro ", koja počinje blago rečeno morbidno, a nakon minutu i pol dolazi do prelaza, završava dio gdje dominiraju puhači i počinje pravi pravcati uvod u drveće i rijeke. ono, welcome...
mislim da netko tko nije slušao "boga " ne može u potpunosti "shvatiti" i doživjeti "drveće i rijeke ".
ali isto tak se osjeća da to još uvijek nije zaokružena cjelina, još uvijek visi jedan veliki upitnik , tj. osjeća se da to nije kraj.
nadalje, mnoge pjesme sa ta 3 albuma mogu se vrlo dobro povezati, npr.
dan,mrak - 2×2;
bog - baka lucija;
narko -porculan;
na putu prema dole -mak; (možda najočitiji primjer)
itd.
mislim, barem ja to tako povezujem.


sadrzaj je izmijenio/la - darko u 28.08.2003 u 14:09:41
piggy 28.08.2003 u 14:08:25 profil autora
ok darkec,ipak si ti rok kritičar, a i tata te imal kaj naučit ak si ti taj darkec. a mogo bi bit.
darko 28.08.2003 u 14:14:02 profil autora
draga moja miss piggy, s glavanom i ciglenečkim (ne znam na kojeg misliš, vjerojatno na glavana) imam zajedničko samo ime. sve je to okej, svatko ima svoje doživljaje. u tome je čar muzike.
piggy 28.08.2003 u 14:45:28 profil autora
mislila sam ovog drugog. al imaš potencijala. i da naravno, živjele različitosti.
Filip 28.08.2003 u 14:50:00 profil autora
ja se slažem sa darkecom oko povezanosti albuma pipsa. baš sam i sa vladekom pričao oko tog. i kao što je bog bila na albumu bog , na drveću mi je spava . pjesma koja je u stilu.. doviđenja do sledećeg albuma.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
darko 28.08.2003 u 14:51:03 profil autora
Thnx, ali ak' ovdje tko ima potencijala onda je to Hrvoje, poznatiji kao Electrocute. Taj dečko ima zavidnu pecepciju za muziku. A ja sam samo najobičniji pipsofil, i amaterski pipsolog.
electro cute 29.08.2003 u 01:05:44 profil autora
meni je miss piggy pravo interesantna pojava.
naime, razlučio sam da postoje dvije vrste ljudi kojima se d&r ne sviđaju. prvi su ljudi mahom iz novog zagreba kojima shimpoo pimpoo (ma zamislite!) i dernjava vrhunac muzike. fred im je okej (posebno drugi dio ploče) a bog im je sranje s pokojom dobrom pjesmom (rosita, jedan od nas, nacionalni...) obično prva dva ili čak tri albuma imaju orginal, dok su boga i drveće zpržili. s tim da tvrde kak na drveću nema niti jedne dobre pjesme.
drugi tip ljudi je onaj koji ripera ne podnosi (sad mi tek pada na pamet da nadimak riper nema veze s rasparačom već s ripanjem pjesama), a ivaniša još manje. to su ljudi koji pomno prate događaje u bendu, mahom ljudi koji imaju veze s glazbom (nažalost ne i muzikom).ti se ljudi kunu u kralju i tiću. oni jednostavno ne podnose ripera. "Koji kurac on ima bit tak nakurčen? mislim, fakat koji mu je kurac. onak, živi u vili na mihaljevcu, ima super pičku za ženu, a sve mu plaća onaj tajkun tedeschi. i kaj? onak, kužiš, ja ti doma nemam ni za jest, a sviram već dvadeset godina. a on ionak ne zna pjevat i sve kaj je dobro taj bend snimio napiso je kralja. kuiš? a riper ionak ne zna pjevat! mislim, on i bare, nebo i zemlja". (ovom razgovoru, manje više autentičnom sam prisustvovao dok sam čekao djevojku u importaneu, a slično smo doživjeli ja i sally ispijajući sok ispred kina europa jednog sunčanog popodneva.
dakle postoje takva dva tipa ljudi.i njima je d&r sranje. (inače analiza je provedena na uzorku od 15 ispitanika)
i mene piggy fascinira jer očito voli bend, a d&r su joj bezze.čudno.

ps darko tenks za potencijal
dju lol lol lol i jedan jer mi se čini da si u pravu. a šta je najgore mislim da ćemo ja i ti bit oni koji će tražit mak. a opet...
stvarno ne znam otkud mi taj ultraoptimizam.
piggy 29.08.2003 u 09:58:07 profil autora
znaš kjuti i sama se sebi ponekad čudim
cruzer 29.08.2003 u 21:31:50 profil autora
ajm bak. a cujte , ja nisam intenzivno slušala pipse dok nisam čula boga, a da ne pricam da d/r svakako smatram najboljim albumom hrvatske scene vec ono godinama. recimo jedino sto mi je od hrvatske glazbe hvale vrijedno u zadnje vrijeme svakako je gabi, al i to je neki stariji stih koji mi je super , al ne vidim tu neku (r)evoluciju glazbe, čisto simpatičan album.meni su ostali u pameti samo nola, yammat i mayales (ne odgovaram za tipfelere) a zadnji su put izdali nesto prije nove ere. i o tome ja pricam, ne znam kako netko može odgovorno tvrdit da drveće i rijeke nisu naisle na publiku koja će slušat takav album, u državi u kojoj je u malom gradiću Bakru , klub Ludnica glavna furka već goooodianma a tamo je pevaljka svaki vikend, d.j. krmak ...... who the ....is he??

al opet se vraćamo na početak bla bla....
pustiti ti to dju , glavno da i ja i ti budemo na tom koncertu 2000 neke kad budu tražili mak.
electro cute 30.08.2003 u 00:01:37 profil autora
yammat-imali su šansu da postanu najveći pop bend u državi, da, čak veći i od jinxa, imali su supersuper stvar putujem i onda su sve sjebali.
mayales-unatoč nekolicini dobrih stvari (kada hodam, od ljubavi) i impresivnim vokalima bili su previše jazzy da bi bili bitni. a, ionak, izdali su jedan album. u zadnjih petnajst godina.
nola-misliš li možda na simpatičan country-pop i pjesmu osmjeh? jer oni su bili samo simpatični. iako. svatko koga sam ovo pitao nije nikad za takvo nešto čuo. godine 2000 ili 2001 na htv-u sam u dva navrata imao priliku vidjeti spot grupe nola (sličan onom spotu od zvuk broda) za pjesmu život je san. i to je zvučalo, onako, treip jebeni hop, mesiv etek, portišhed...i niko živ ne zna za to
bdw, briljantni pop trenutak hr muzike je pjesma places grupe thee larch (mislim da je ovako nekako) koju, naravno, niko nije skužio.
danas u zemlji ima nekoliko fascinantnih bendova (galax 54, lunar, šumski, jeniffer's band...) predvođenih genijalnim svadbasima (jug je meni tri koplja iznad fred astaira, da se razumijemo) al za kurac nam sve. jer ni pipsi nemaju izgleda.
šta sad? oćemo objavit kapitulaciju?
oćemo kurac.
jerbo, luke haines je trebao zblajhat kosu i osnovat black box recorder da bi mu priznali (i to ne baš u potpunosti) njegov pop genij, jarvis cocker je nakon pesto godina otkrio potrebnu kombinaciju i postao zvijezda i seks simbol britanije. a bendovi kao što su yo la tengo, grandaddy i belle&sebastian ni u inostranstvu nisu baš popularni.
što sam u biti želio reći?
nean pojma.
onako, nadam se da će bit bolje, da će ekipa skužit tu muziku...mislim, jebe se meni, neka svake sedmice u gradu sviraju i colonia, i ivana banfić, i severina, i dražen zečić, al nek bar dva puta godišnje pipsi dođu svirat. ja za sebe više ne tražim.
markos 30.08.2003 u 00:47:19 profil autora
>yo la tengo, grandaddy i belle&sebastian

đe me nađe....

Inače, ja pipse slušam, ali baš slušam, od Freda. Bog mi je bio odlicna, a D&R mi je genijalan. Prva dva mi imaju neke svoje jake momente, ali priznajem da ih nemam u oriđiđi izdanju niti ih bas cesto stavljam u plejer.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
electro cute 30.08.2003 u 01:41:57 profil autora
gume na kotačima-pjevač bitlsa i stonsa-plači-narko-porculan.
niz.
puno, puno lipo.

m, šta ti to znači đe me nađe...
inače, citiraju se glavonje..zakon..
Filip 30.08.2003 u 04:30:13 profil autora
danas u zemlji ima nekoliko fascinantnih bendova (galax 54, lunar, šumski, jeniffer's band...) predvođenih genijalnim svadbasima (jug je meni tri koplja iznad fred astaira, da se razumijemo) al za kurac nam sve.


jedino nisam poslušao jeniffer's band od ovih kojih si nabrojio. i da.. moram priznati da su svadbas jebeno dobri. a i galax 54 su mi stvarno fantastični. i meni se puno spava. laku noć!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...