Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
sally 26.08.2003 u 00:04:27 profil autora
atlaščiću, atlaščiću, gdje je najljepše na svijetu?
....................................................
smrt masovnom turizmu, živjela egzotika i mašta! di bi najrađe išli kad nikakvih restrikcija ne bi bilo (lova, politika... whatever)? mali otoci ili veliki gradovi? planirate li kakvo zanimljivo putovanjce? što ste do sad vidjeli, kud ste sve lutali? ulazim u jedno relativno statično razdoblje godine, pa raspalimo maštu, iskopajmo uspomene..
sadrzaj je izmijenio/la - sally u 26.08.2003 u 00:05:18
waiter in his 60s 26.08.2003 u 00:09:54 profil autora
k. reardon: interpersonalna komunikacija! yes baby!


nema tog malog otoka / velikog grada koji će te spasit
od rirdona! nema !


happiness is a warm gun>


sadrzaj je izmijenio/la - waiter in his 60s u 26.08.2003 u 00:12:59
sally 26.08.2003 u 00:13:27 profil autora
standardna cjepidlaka: rirdonica, kathleen. zensko.
sally 26.08.2003 u 00:16:59 profil autora
enivej, mene kopka mali otočić zvan nauru, jedna od bogatijih država na svijetu, i to zahvaljujući ptičjem izmetu (velki izvoznici fosfata). zvuči dovoljno twisted za jedan kjutijev i moj izletic tamo.
i ja bi na kubu, ful jako jako jako. al brzo, dok je jos fidelito ziv.
i novim zelandom bi rado lunjala sve zeleno, plavo, vodene boje...
uh. zagreb.
waiter in his 60s 26.08.2003 u 00:22:22 profil autora
otok od ftičije kakice, kak romantično... mogu i ja
s vama ? samo kasnije, sad se moram ufatit svoje
rirdonke

laku noć

happiness is a warm gun>

sadrzaj je izmijenio/la - waiter in his 60s u 26.08.2003 u 00:25:16
darko 26.08.2003 u 00:55:51 profil autora
planirate li kakvo zanimljivo putovanjce


Ideja je stara tek oko mjesec dana, ali već lagano počinjem štedjet lovu... Naime, iduće ljeto , ako se sve poklopi, ako Bog da, ako bude sve u najboljem redu, ako... - želio bih provesti 2 mjeseca putujući po Europi , ali kao tzv. backpacker - s ruksakom na leđima, koristeći vlakove, autobuse i (eventualno) autostop i spavajući po hostelima, prihvatilištima i privatno (kod nekolicine ljudi/frendova koje poznajem/ću upoznati). Putovanje bi otprilike bilo orijentirano na SZ Europu (Češka, Poljska, Njemačka, Danska, Benelux, Francuska, Engleska i Wales, a ovisno o lovi Švedska i Norveška). Troškovi bi bili minimum minimuma, ne bih kupovao nikakve suvenire i gluposti , samo zastavu od svake zemlje koju bih posjetio. Računam da bi mi za mjesec dana bilo dovoljno 1000 eura, a možda i manje. Naravno, sa sobom bih uvijek nosio minimalno keša. Cilj mi se povezati s ljudima iz skupljih gradova, kako bih troškove smještaja sveo na minimum. Zasad imam uvjetno rečeno osiguran smještaj u Londonu , Amsterdamu i jednom gradiću u Švedskoj. Naravno, idealno bi bilo kad bih našao partnera, da ne idem sam, no pretpostavljam da će to bit malo teže. Ako je tko zainteresiran...
darko 26.08.2003 u 01:16:16 profil autora
što ste do sad vidjeli, kud ste sve lutali?


Doma imam zastavu od svake države u kojoj sam boravio:
Austrija, Australija i Grčka.
Ne računaju se šoping u Trstu, kupanje u Čatežu, šoping u Načkanjiži, i boravak na aerodromima u Zurichu i Kuala Lumpuru.
Izdvojio bih Australiju (2001/2002.), mjesec dana u Perthu i tjedan dana u Melbourneu. Nema sad smisla pisati tu nekakve zgode, doživljaje, uzbuđenja i impresije, no činjenica je da je to sasma drugi svijet, 20 000 km i 20 godina (malo sam rekao!?) udaljen od nas. Sve ono stoji, i ljubazne tete i sistem s vrećicama u dućanima, čistoća ulica, pa onda... u svakom restoranu i većini pubova mo'š jest u wc-u s poda kak je čisto, pa onda u parkovima i šetalištima stupovi s vrećicama , u koje pokupiš 'mister henkija' kojeg je na sred travnjaka ostavio pas kojeg šetaš (u protivnom 25$ kazne ). I tako, ima još bezbroj toga. Te sve sitnice su mene fascinirale. Kad sam se vratil u vukojebinu, mjesec dana sam bil u depri, a onda se opet naviknuo. (Camus i navike?) I sad sam tu gdje jesam... I opet mi je dobro...
electro cute 26.08.2003 u 01:31:57 profil autora
okej.bejbe idemo di god oćeš. pa makar i u govna (hehe)
moje želje su
finska, norveška, island, škotska, irska, čile, novi zeland, kina...
bijo i vidijo
madžarska, češka, slovačka, poljska, bjelorusija, slovenija, austrija, italija.

sve neki istok jebote.
funfact:u bosni nikad bio.

ps ne znam čemu svi fetišiziraju kubu. mislim, okej je, al brate ne tolko. ja volim sjever. volim kišu. to me podsjeća na ljubav. sva ta voda. i volim zeleno. sally, amo negdi di je zeleno. al ne na sljeme. od sljemena dobijam napadaje.

da se potrudim mogo bi si sredit čikago dogodine. al čisto sumnjam.
zomri 26.08.2003 u 03:33:03 profil autora
e kjuti fakat ti je vrijeme da s bosnom izgubis nevinost
imas smjestaj kod mene, a i vodicu te na cevape i na tufahije i baklavu hehehe
sally 26.08.2003 u 09:12:40 profil autora
mmm... australija. darkec, za backpackiranje stoljecima trazim nekog ko bi zujao okolo. evo. idem ja s tobom. moze? moze!
i obavezno idemo u skotsku. that's d lend ov maj drims.
tamo je sigurno najljepse na svijetu. mora bit.
dju 26.08.2003 u 11:14:27 profil autora
Već godinama maštam otići u Armeniju i Gruziju, ma zapravo cijeli bivši SSSR.
I definitivno, u Burkinu Faso.
Ali nitko ne želi sa mnom.
sadrzaj je izmijenio/la - dju u 26.08.2003 u 11:14:50
Filip 26.08.2003 u 12:40:14 profil autora
jebote! i ja još nisam bio u bosni! a prošao sam sve ostale republike (pa čak i pokrajine, kosovo) bivše juge.
hmm.. moje želje:
želim da vidim barcelonu, da idem u irsku, da idem u kubi (umalo smo otišli preko faksa na apsolventsku ekskurziju), da proslavim novu godinu na velikom trgu u moskvi. onda nizozemska, portugal, meksiko, pa one aziske zemljice: tajland, tajvan, singapur i malezija. popeo bi se i na kineski zid. jako jako bih volio da vidim egipatske piramide. i da idem u ujedinjene arapske emirate. i london! uglavnom.. znam da previše tražim, al nadam se da ću nešto i videti.
a gde sam bio.. pa ne baš puno..
već sam reko o zemljama iz eks juge, onda bugarska, grčka, turska, italija, austrija, njemačka, češka, madžarska (samo nekoliko sata).

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 26.08.2003 u 12:44:44 profil autora
eh da! sledeće godine želim da idem u ateni na olimpiske igre.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 26.08.2003 u 13:27:18 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E buraz, ako propustim OI u Grckoj 2004. i SP u Njemackoj 2006. stvarno sam papak.
jelena 26.08.2003 u 15:36:58 profil autora
putovanjaaaa, putovanjaaaa, da se masta da se sanjaaaaa...
dulce 26.08.2003 u 16:47:27 profil autora
di me nadjoste s ovom temom,,, mene ne zovu dzaba stokuca. sad me fakat isto vec hvata depresija a tek sam dosla s godisnjeg. hm. sto se cube tice, to putovanje sam si obecala poslije diplome pa kud puklo da puklo. a trebalo bi to biti uskoro... jest da je sebicno, al nadam se da ce castro pozivjeti jos do tada, prije nego amerikanci pruze sape i promjene sve na cubi. zamalo ne odoh jednom u brazil kod frienda, pa mi je to vec duze vrijeme neispunjena zelja. a on mi vise i nije neki friend. pih.
uglavnom, bila u svim ex-yu republikama (skopje is the best), italiji, grckoj, austriji, njemackoj, holandiji, belgiji, spaniji, turskoj, san marinu, hehehe, madjarskoj, ceskoj, slovackoj, danskoj, vel. britaniji (tj. engleskoj, skotska me jos ceka). bugarska ce se desiti uskoro. a moldovu i gruziju bih strasno voljela vidjeti.
my favorite: stopanje u grckoj od atene preko korintije do delfija pa natrag. keep your eyes on the road, your hands upon the wheel...
sadrzaj je izmijenio/la - dulce u 26.08.2003 u 19:29:32
vlado 26.08.2003 u 19:16:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
I sta kazes, dobro je u Skopju?

:))
dulce 26.08.2003 u 19:39:55 profil autora
ma skopje je zakon. grad sa super vibracijama. nekad '98 sam tamo zaglavila u nekakvoj kafani u kojoj je ciganski orkestar svirao pjesme tome zdravkovica dok je moja tadasnja saputnica upravo oplakivala prekid dugogodisnje veze. danas je vec sretno udata za istog tipa. neponovljivo. ohrid mi je prelijep. treba otici do sv. nauma, pozeljeti zelju i ubaciti novcic u bunar. u ranu jesen je pejzaz isaran toplim bojama i kraj istovremeno izgleda i pitomo i divlje. sa druge strane albanija. upoznala sam super ljude u gostivaru. tamo gdje sunce vjecno sja, tamo je makedonijaaaaaaaaaaaaaaaa, narod i zemlja koju volim jaaaaaaa
vlado 26.08.2003 u 20:00:57 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Provjerit cemo...

;)
arhimed 26.08.2003 u 20:56:19 profil autora
najviše bih volio otići u london. do sada sam bio u francuskoj, švicarskoj, austriji, španjolskoj, češkoj, mađarskoj, srbiji.
waiter in his 60s 26.08.2003 u 21:00:39 profil autora
i ja sam nekad mašto o putovanjima, ali sad za njih nemam
ni novaca, ni zdravlja, a bome ni volje. imam još samo
jednu fantaziju. volim alpe i kad mi voda pređe preko
grla volio bi se teatralno bacit niz jedan planinski slap
u sloveniji
arhimed 26.08.2003 u 21:04:40 profil autora
eh da, zaboravio sam italiju. gardaland + još nekoliko gradova, ali to je bio samo usputni obilazak.
trixy 26.08.2003 u 22:01:22 profil autora
ja maštam samo o japanu.
i to ne veliki gradovi, nego selo - priroda, vrtovi, hramovi, sklad ljudi i okoline, vreli bazeni na planinama, trešnjini cvjetovi, šmrc... tako daleko, tako skupo...
electro cute 27.08.2003 u 01:05:15 profil autora
koji sam ja papak! a mogo sam ić u holandiju. jebemumater! al bio sam mlad i propustio vječnu priliku. eh da i u sloveniji sam bio/živio mjesec dana. kako sam to mogao zaboravit.

ja oču glasgow i edinborough. i londru.
darko, jel ima mjesta za mene?
electro cute 27.08.2003 u 01:07:36 profil autora
o, već napiso sloveniju. ispričavam se.
zomri, fala na pozivu, odazvaću se čim prije.
dulce 27.08.2003 u 10:41:14 profil autora
kilimandzaro!!!!! I'm coming!!!!
piggy 27.08.2003 u 11:09:40 profil autora
put oko svijeta.ni više ni manje.a fakat bi voljela vidjet mongoliju,saharu,indiju.ma..sve.dosad bila u italiji,španjolskoj,francuskoj,mađarskoj,ex juga skroz(plesalo se davnih dana u folkloru...
darko 27.08.2003 u 17:25:21 profil autora
darko, jel ima mjesta za mene?



sadrzaj je izmijenio/la - darko u 27.08.2003 u 17:25:44
dju 27.08.2003 u 18:51:27 profil autora
ja sam mislila da sam dosta putovala dok nisam srela svog muža koji je bio, ono, svuda. Svuda di su naši prsti šarali po atlasu.
Njemu se najviše svidjela Afrika. Veli da su svi veliki gradovi isti, svi mali također, a da su jedino afričke zemlje čudo svaka za sebe.
Ja bila s njim u Keniji. Neizrecivo iskustvo.
Ili, što kaže Vlado, o tome se može još jednio strip napraviti.
I opet bi dosta ostalo neiskazano.
dinar 29.08.2003 u 02:29:08 profil autora
Ovo za OI u Atenu, uopce vam ne zavidim na zelji. Takav kaos, u takvoj zemlji, u takvom gradu. Grozno. Atena je katastrofa, preurbana je, ruzna, a i antika je takva klasika u arhitekturi da se i ne cijeni ono originalno. Pirej je druga stvar. U grckoj valja vidjeti otoke (Kiklade- Paros, Naxos, Ios, Santorini) i Thessaloniki...i Hilendar, Svetu Goru, naravno...k'o psu mi je zao sto nisam bijo...
Zelja je puno, novaca premalo...za mene su bliski istok te srednja i juzna amerika droga...Ovo prvo je najnovije, ima izgleda da za novo leto idem tamo. Ili to ili kuba u narednih mjesec, dva...prije dva.
EP u Portugalu odlicna prilika za Spaniju i Portugal (interrail zona) i maroko, a ima vremena za skupljat pare...
Taj interrail je super stvar, treba to prije 26te...pasal san 2 zone, istocnoevropsku i skandinavsku...

A najveca zelja...Peru, definitivno. I Bolivija. I unutrasnjost brazila...
dulce 01.09.2003 u 19:28:56 profil autora
filipe, pokusavam ti poslati mail vec par dana, ali iz meni nepoznatog razloga ne ide. imas li neku drugu adresu? undeliverable! thx na poruci.