Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
zv 18.08.2003 u 15:44:42 profil autora
to do: svaš
e, znaci danas je na redu ciscenje. malo mi je soba sjebana jos otkad sam se vratio doma pa sam uzeo metlicu i lopaticu. najvise ima najlonskog smeca. ne znam kako ni na koju foru ali imam jedno sedamsto plasticnih vrecica u sobi. u najnevjerojatnijim ku(t)cima... a iza toga najvise novina i casopisa formata a4.
i kak to obicno ide sa pospremanjam - zavrsio sam sjedeci na krevetu i citajuci stare novine. naso sam onaj FM, ako se netko sjeca. to je gall htio pravit rockerske novine, ali su propali nakon tri (ili mozda 4) broja. medjutim interesantan je prvi broj u kojem je huge intervju s (tada) riperom koji je radila neka pavica knezovic. zanimljivo stivo. uz par mrak fotki (borscak je ISTI, ali ISTI onaj neki danasnji dalmatinski drekpjevac, ne znam veli sestra da se zove zoran jelenkovic ili tak nesto na slikama sa sessiona).
a od teksta zanimljivo je recimo (a sto sam skroz zaboravio ako sam ikad i znao) da se (tada) ripper kune da ce u buducnosti sa goranom bregovicem radit! i s gobcem, ali to mi nije tolko zanimljivo.
pa onda kaze da jako cijeni urbana jer radi fenomenalnu novu plocu koja ce biti na tragu mobyja i depeche modea (dva broja kasnije urban se nesto kao ogradjuje od rippera jer kao obojica su u svjetskim okvirima bzvz-e!)
i tak, dodatna fora koju nisam isto tako znao je da je kao u dodji vilo ("u dodji vilo definitivno sam raskrstio s gospodicnom, no ja ne znam je li ona to shvaca") ruza definitivno popusila. kao! (intervju je napravljen nedugo nakon izlaska FA-a!).
i tak meni je bilo super zanimljivo danas spremat stvari po sobi :))
a u drugom broju jinxi imali intervju.
e i ima i veliki naslov: radiohead i pipsi! kao po anketi za najbolje albume godine FA i ok computer! :)
a ima na par mjesta i o tbf nesto (pa za ne prepoznat je taj lvky ili kak se to vec pise!)
dju 18.08.2003 u 17:54:22 profil autora
"neka pavica knezovic" :)
a ona sigurno misli da je novinarska zvijezda
daj još
zv 18.08.2003 u 19:28:51 profil autora
to do: svaš
ma ne, ja se ispricavam, ja ne znam tko je ta. a zaista sto je ona, gdje radi sad?!?

jos? veli da je javio "fan iz osijeka" nest da su pustali neku (ili skinuli) pjesmu s albuma. a ti si dju onda bila broj 2, koji je to iz osijeka?!? neki nas?!?
zv 18.08.2003 u 19:32:36 profil autora
to do: svaš
inace, neovisno o cisnjenu sobe danas slusam stare pipse. i trazim ono neke vertikalne zakonitosti. naprimjer, veli dedi da je "sex u skoli" "mala fufica" cetri pet godina kasnije. pa sam ja malo sebe zajebavo mislima. dakle na bogu je mala fufica "06. -.mp3" (ja se sklanjam, da, slusam mp3ojke, ali to sam si zakodiral sa SVOJIH cdova! :)). mislim mora bit! sad me jebe jel na drvecu vise nema male fufice (ako je tako, onda bi prije recimo popusil da je bog zadnji album "stare ekipe" zato jer nema vise male fufice nego zato jer je ekipa dosla do limita! :)) ili MOZDA IPAK IMA MALE FUFICE NA d&r. pa sad kombinujem... :)))
dju 18.08.2003 u 20:53:24 profil autora
Zv, ne znam za tog iz O., sestra i ja smo 2 i 3 (mislim čak da je ona 2), dugo sam mislila da je Johnny br 1. Neam pojma.
P. Knezović mi je uvijek išla na živce svojom sveprisutnošću, u gradu i u medijima, a sve zapravo zato što je uvijek neuspješno skakala iznad svojih ograničenja. Ne znam gdje je sad, al mi paše što je nema, dugo je u Jutarnjem pisala članke skoro pa na engleskom, jebote, nemoš vjerovat koliko je ta patila za anglizmima, i još gore - bespotrebno je trpala fakat masu engleskih riječi u svoje člančiće. E, kako mi je to išlo na živce.
zv 18.08.2003 u 22:18:52 profil autora
to do: svaš
e nemos vjerovat koja mi je cronostalgija sad u glavi. osim kaj sam cital stare novine danas, bila je na televiziji i neka zabranjena latinica (derbi hajduk dinamo). emisiju prakticki otvara nas band u svojim prvim izdanjima. jao... pjevaju sviraju crvena kosuljica uredna frizurica borscak opet neprepoznatljiv strasno strasno.
pa onda ciro mladi, najveca jetra zagreba tomislav zidak, pukanic u nekom neprepoznatljivom (supkackom) izdanju... nevjerojatno. i tak mi nekak sad dodje tesko i vjerovat u kojim smo vremenim ziveli. da je netko stvarno, ali STVARNO maril za to kak se zove dinamo. NEVJEROJATNO. prestrasno.

e i jos sam se sjetil (potaknut tim spotom) one stare namrgdodjene "dragi citaoci baga - idite do vraga!" :)

e i jedno pitanje imam za fanove . veli naime riper da kao supermama otvara fred aster zato jer se naslanja na dernjavu. kao da je to ono takva pjesma. i da je to tipicni rip . e sad meni nije jasno rip cega? ako rip uopce znaci da je maznuto. jer mi se cini da smo u jednoj davnoj raspravi nabrojali sve ripove...
vlado 18.08.2003 u 22:45:35 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E jest, i mene ti paralelizmi pjesama zanimaju, negdje su spominjani...
electro cute 19.08.2003 u 00:19:04 profil autora
mislim da je sex u školi rip sonic youtha (iako nisam ful siguran, al mi tak zvuchi).
ps mala fufica je bolja.
kak je neko primetio na sajtu : depra killer!
Filip 19.08.2003 u 00:28:06 profil autora
mogu reći da i meni sex u školi malo zvuči na sonic youth. al stvarno nemam pojma.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 19.08.2003 u 00:30:31 profil autora
i ja sam pogledao zabranjenu latinicu koju je otvorila djv.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
zomri 19.08.2003 u 00:36:06 profil autora
ne znam za sex u skoli, ali mi recimo ljeto 85 taaaaaaaako jebeno vuce na stone rosese da si to jos ne mogu objasnit.
arhimed 19.08.2003 u 02:14:12 profil autora
"mogu rei da i meni sex u skoli malo zvuci na sonic youth. al stvarno nemam pojma."

negdje sam procitao (mislim da je to perkovic napisao u "dugom vikendu...") da je rif za 'sex u skoli' preuzet iz pjesme 'kool thing' sonic youtha.
arhimed 19.08.2003 u 02:18:16 profil autora
"a u drugom broju jinxi imali intervju."

molim te, ako budes imao vremena, prepricaj i taj intervju kao sto si daddyjev. coco mosquito je moj heroj, a jinxi jedan od najdrazih bendova.
electro cute 19.08.2003 u 02:55:03 profil autora
jebote, jel taj daddy ikad napisao nešto svoje :))))))))) i :)
bilo bi bolje da ovo prekinemo prije nego što nas vlado sve pohvata i pojede.
vlado 19.08.2003 u 03:34:26 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa jel iko od nas ikad napravio nesto svoje? A-ha... Svedska pop-grupa...
Zasto misliti da je to svjesno?
Evo, posudih od Trixyja "Druzinu od vjesala" i skontah da sam godinama crtao lubanje, bas onakve, ko u tom stripu... Nesvjesno...
piggy 19.08.2003 u 14:18:47 profil autora
pa kakvi ste vi fanovi!?:))) pa sad drpil ovo, pa sad ono..pa jebentibigulicu..mislim stvarno..a kaj sad s ABBA-om ne valja vladek;))pa zakon su
vlado 19.08.2003 u 14:31:11 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
A ha - svedska pop-grupa
jelena 19.08.2003 u 14:42:18 profil autora
kad god mi je zgodno ja u prici umetnem onako pjevuseci ono ripanje : 'ljudi smo dogovorit cemo se', al uvijek me svi samo tako blijedo pogledaju :( mrzim ih sto ne razumiju! :(
Depressed 19.08.2003 u 16:49:18 profil autora
Kaze lo:A ha - norveška pop grupa. Velika je razlika :)

vlado 19.08.2003 u 17:38:29 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dobro kaze Lo, a potvrdio je i moj stari:
A HA - norveski pop-trio...
dju 19.08.2003 u 18:12:42 profil autora
Jučer u popodnevnim vijestima na 101 za vijest o Tomčićevom komentaru slovenskih reakcija na namjere naše vlade o proglašenju gospodarskog pojasa na Jadranu u off-u su se vrtili "Susjedi", a maloprije, uz vijest o domaćem korumpiranom sudstvu u off-u je išla "Mafija".
Eto, nek se zna.
vlado 19.08.2003 u 18:53:45 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Joj, super...
358 slusatelja 101-ice je sigurno bilo sretno...
piggy 19.08.2003 u 19:57:18 profil autora
ma nije..ima ih bar pol tisućice.;)kako to gordo zvuči.
electro cute 20.08.2003 u 00:46:51 profil autora
e.a ja kad mi neko kaže da pušim kurac odgovorim da sam pokušao i da ne ide-niko ne kuži da citiram k. smitha. il jučer mi na rejdijohedovom ziguratu (njihov chat) kaže da nean pojma onda mu ja odvratin you don't know jesus šta je naslov pesmice od mogwaia i onda lik blene...
pop-reference su u kurcu kad ih drugi ne razmeju.a šta se daddya tiče, on je najorginalniji muzičar na ovim prostorima.ma kolko mi i drugi srali o tome.
inače na knjižici fred astaira pokraj loga koji se pojavio i na dernjavi stoji "orginalna rip muzika".
daddy pliz pojasni (jel to neš ko dan mrak prije dan mraka)
arhimed 20.08.2003 u 01:29:50 profil autora
"dakle na bogu je mala fufica "06. -.mp3""

meni je taj plac kljucni momenat na "bogu" i jedan od najznacajnijih u ukupnoj diskografiji benda, a, usput receno, 'gume na kotacima' mi je najemotivnija pjesma pipsa. u gitarama se bas cuje nostalgija i taman kad bi bila otpjevana na nekom meni nerazumljivom jeziku, znao bih o cemu se u pjesmi radi jer je sama muzika jako sugestivna. sjecate se zavrsnog monologa kevina spaceya u 'american beauty'? e, tako bih mogao opisati osjecaj koji u meni budi 'gume na kotacima'.
waiter in his 60s 20.08.2003 u 06:53:08 profil autora
aj pogodi s kojom jovaniševom pjesmom ja
povezujem ovaj monolog iz ameriknbjuti:

"Ricky Fitts: It was one of those days when it's a minute away from snowing and there's this electricity in the air, you can almost hear it. And this bag was, like, dancing with me. Like a little kid begging me to play with it. For fifteen minutes. And that's the day I knew there was this entire life behind things, and... this incredibly benevolent force, that wanted me to know there was no reason to be afraid, ever. Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, like my heart's going to cave in."

obožavam taj filem. posto sam masu stvari iz
njega u muvikvotsima
goldietrickz 20.08.2003 u 14:34:01 profil autora
kolko kazete 101-ca ima slusatelja?evo zadnjih nekoliko dana imaju i mene posto me odkad sam se vratio iz kroejse necete vjerovat drma neka nostalgija,koji kurac,vise no ikad prije!a preso 30!:)
imaju dobar streaming i evo sad neki iritantni voditelj(stalno neku travu spominje) pusti,uz 1523 stvari od majki i azre,"postar lakog sna" i ode sve u helac!odma sam se vratio nekoliko,ko zna kolko,godina unazad,u onaj mali sobicak u utrinama,los crtez morrisona na zidu,zohari iz svake rupe,i nas dvoje...a jebemti 101 i ovog seljaka voditelja.
arhimed 20.08.2003 u 18:50:48 profil autora
hm. vejteru, koliko puta smijem pogadjati?

prvo sam pomislio da mislis na '2x2', ali nekako mi taj citat ne ide uz tu pjesmu. sad se dvoumim izmedju 'mrgud, gorostas i tat' i 'motorcycle boy'.

'american beauty' je izvrstan film. imam ga na divx-u i, kako mi se zavrsni spejsijev monolog i muzika odjavne spice jako svidjaju, presnimio sam si to na kasetu da mi se nadje pri ruci kad pozelim poslusati.
zomri 20.08.2003 u 19:58:59 profil autora
vejteru garant mislis na vjetar. koja je nagrada? :)
electro cute 21.08.2003 u 00:16:45 profil autora
narko.
darko 21.08.2003 u 01:49:52 profil autora
baka lucija?