Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 ... 7 8 9 10 11 ... 12
 
vlado 15.04.2008 u 15:36:48 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Pišeš li svoje pjesme na način da sjedneš pa napišeš pjesmu ili zapisuješ kad ti nešto padne na pamet pa kasnije uobličiš zajedno s bendom?

- Imao sam jednu blokadu od 1993. do sada."

Goran Bare u interviewu na T-Portalu
čumandra 15.04.2008 u 17:11:50 profil autora

Fakat proza.
vlado 22.04.2008 u 00:19:25 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Stvari su izlizane ako ih ne uzimamo ozbiljno. Problem je, naravno, u nama - u tome što mi svoj jezik ne osjećamo, ne bavimo se ozbiljno njime, kao ni kulturom, uostalom. Svojim studentima pokušavam izbiti iz glave potrebu da budu originalni, jer smo svi na originalnost osuđeni tako što smo svi apsolutno jedinstveni. Jer, nikad nitko neće govoriti našim glasom, u našem ritmu. Glupo je truditi se oko onoga na što ste osuđeni. Tada im obično govorim kako nema i ne može biti ljepšeg pozdrava od 'dobar dan'. Onog momenta kad se nekome zaista obradujete, kažete dobar dan - ozarite se i vi i on, ozari vas jezik."

Dževad Karahasan, "Metro"
matea 25.04.2008 u 22:05:49 profil autora
puki 28.04.2008 u 09:33:24 profil autora
Old rabbits die hard
Fools are the only folk on earth who can apsolutely count on getting what they deserve.

Stephen King

-----------
smiješni mali ljudi igraju se svjetala na stropu
sve je dobro..
gogolj 28.04.2008 u 11:35:16 profil autora
"Cantona was a Godsend, if not a God himself!"
-neki tamo na jutjubu

Link
TOMO ŠIMEC 29.04.2008 u 00:08:53 profil autora
lepota & otpor

ZLATAR - Bil je pijan do kraja, kak majka božja zemla. Rekao je to jučer na zlatarskom Županijskom sudu svjedok Franjo Kovaček o okrivljenom Ivici Culeju (41) iz Belca, koji je optužen da je 26. ožujka 2005. godine u Belcu pokušao ubiti sumještanina Stjepana Puklina (44) prislonišvi mu pištolj na čelo i opalivši.

Srećom, Puklin se izmaknuo te ga je ispaljeni metak iza uha lakše ozlijedi. Puklin je vozio 11-godišnju kćer Moniku na večernju misu, a do sukoba s Culejom došlo je kada on nije htio zatvoriti vrata na svojem automobilu da Puklin prođe. Prema pričanju očevidaca, Culeja su tog dana vadili iz grabe gdje se prevrnuo s autom.

Iz jednog Jutarnjeg lista

gogolj 29.04.2008 u 10:51:09 profil autora
:D
TOMO ŠIMEC 05.05.2008 u 17:51:34 profil autora
lepota & otpor

Um je poput padobrana – funkcionira jedino ako je otvoren.

Albert Einstein




TOMO ŠIMEC 06.05.2008 u 23:57:05 profil autora
lepota & otpor



"Uspela sam, dakle, premrzla i uplakana, da za nekoliko sati prelistam sve te stranice koje se odnose na njega. Nisam imala pojma o vremenu. Da li sam u toj ledenoj biblioteci vec čitav sat ili je napolju već zora? Bila sam, velim, sasvim zaboravila na vreme, na mesto. Hitala sam da zapišem što više podataka o svom ocu, kako bih mogla da imam, u časovima očajanja, neki dokaz o tome da njegov život nije bio uzaludan, da još ima na svetu ljudi koji beleže i vrednuju svaki život, svaku patnju, svako ljudsko trajanje. (Uteha, makar kakva da je.)
Odjednom ugledah, negdje pri poslednjim stranicama koje govore o njemu, jedan cvet, jedan neobičan cvet, za koji mi se u prvi mah učini da je tu utisnut kao vinjeta ili shematski prikaz neke biljke koja se našla u svetu mrtvih kao primerak izumrle flore. U objašnjenju, međutim, pročitah da je to osnovni cvetni motiv na slikama mog oca. Uzeh drhtavim rukama da precrtavam taj neobičan cvet. Bio je najvećima nalik na neku golemu oljuštenu i raspuklu pomorandžu, ispresecanu tankim crvenim linijama poput kapilara. Na trenutak sam bila razočarana. Dobro sam znala sve crteže koje je moj otac islikao u dokolici po zidovima, daskama, flašama i kutijama, ali nijedan nije bio sličan ovome. Da, rekoh u sebi, čak i oni mogu da pogreše. A onda, precrtavši tu golemu ljuštenu pomorandžu, pročitah poslednji pasus i vrisnuh. Probudila sam se u goloj vodi. Tada sam zapisala sve što sam zapamtila iz tog sna. I evo sta je od svega ostalo..... Znate li šta je pisalo u tom poslednjem pasusu? Da je DJ.M. počeo da slika u času kada se u njemu pojavio prvi simptom raka. Da se, dakle, njegovo opsesivno slikanje cvetnih motiva poklapa sa razvojem bolesti.
Kada sam pokazala taj crtež doktoru Petroviću, potvrdio mi je, ne bez čudjenja, da je sarkom u utrobi mog oca izgledao upravo tako. I da je efloracija trajala bez sumnje godinama."

Danilo Kiš, Enciklopedija mrtvih
gogolj 07.05.2008 u 15:20:50 profil autora
ne daj da te zavara sjaj u očima žene jer to je samo svjetlo što prodire kroz njenu šuplju glavu.

sveprisutni nikola tesla
vlado 07.05.2008 u 16:18:57 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jebote, svi znaju za ovu izjavu, a nitko ne zna nabrojati ni 10 posto njegovih izuma.
dju 07.05.2008 u 16:47:20 profil autora
zato marš svi u tehnički muzej, gdje je odnedavno otvoren odjel na kojem se možete, o neuki puče, informirat o djelu nikolinu. ima se vidjet i uživo predavanje simpatičnog nekog profesora, te demonstracije teslinih otkrića.
moja su djeca i ja smo bili oduševljeni, a jedino je muž sve razumio.
dju 07.05.2008 u 16:48:39 profil autora
osim toga, tesla je govorio da on nije izumio, nego samo otkrio ono što je i onako već postojalo. bio je naime vjernik.
gogolj 07.05.2008 u 17:01:01 profil autora
meni je jure nedavno rekao tu njegovu izjavu i prvi put sam to čuo...i još neke einsteinove i tak to
a što se tiče tesle...imaš ti pravo, pa čovječe ja znam samo za električnu žarulju i trofazni elektromotor a to biće nije ni 10posto, sad me sram
a znam i malu štoriju koju nam je u srednjoj profesor jamičić ispričao o teslinom prezimenu.
kao "tesla" im je bio nadimak zato jer je cijela obitelj imala vrlo široke prednje zube, isturene i valjda su sličili na drvodijelnju sjekiru, tako nekako.
svratićemo kad dođemo do zg i do tehničkog muzeja, hoćemo, da, da
TOMO ŠIMEC 07.05.2008 u 17:01:33 profil autora
lepota & otpor

Iz ovih stopa idem da naučim tih deset odsto Teslih izuma, pa ću da budem glavni badža u društvu kad započnemo diskusiju. I inače drugari i ja često diskutujemo o nauci.
Nego, je l' i kada citiram nekoga pisca, moram nejpre da pročitam deset odsto njegovih dela? Ili recimo ako citiram Miloša Šestića moram da igram kao jedna desetina njega?
vlado 07.05.2008 u 17:03:24 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nemoj citirat Šestića, matere ti.
Daj Nikolu Nikića.
Naprimjer,

"Neka, ljudi, ja ću da platim."
Nikola u avionu, nakon obroka
gogolj 07.05.2008 u 17:10:58 profil autora
inače taj moj prof jamičić je bija kralj... ne znam tj ne sjećam se jel on to nekog citirao al jednom je rekao "znanost nije demokratska." ...a koje je samo fore imao...jamičić, legenda!
TOMO ŠIMEC 07.05.2008 u 17:20:05 profil autora
lepota & otpor
Daj mi deset odsto misli i dela tog Jamičića, ako budem hteo da ga citiram u pauzi između debata o Tesli i Pupinu.
sadrzaj je izmijenio/la - TOMO ŠIMEC u 07.05.2008 u 17:20:28
gogolj 07.05.2008 u 17:49:41 profil autora
ha ha ha :)))
DanMrak 08.05.2008 u 00:51:05 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
"Biti sam postalo je nekakva sramotna bolest. Zašto svi bježe od samoće? Jer ona prisiljava da se misli. Danas Descartes više ne bi napisao: "Mislim, dakle jesam". Rekao bi: "Sam sam, dakle mislim". Nitko ne želi samoću jer ona ostavlja previše vremena za ramišljanje. A što više misliš, to si pametniji, dakle to si tužniji."

Frederic Beigbeder
sadrzaj je izmijenio/la - d_m_girl u 08.05.2008 u 00:57:08
vlado 08.05.2008 u 19:24:45 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"- Mediokriteti su normalne, ali ne i nužno štetne pojave svakog društva. Znaju biti opasni kad imaju poziciju za to jer ugrožavaju napredak zajednice, ispoljavanje individualizma unutar nje i generalno su parazitske prirode. Zaziru od novih ideja i drže se zajedno kad su u opasnosti. Postoji i benigna vrsta koja samo želi redovna mjesečna primanja i s nostalgijom se sjeća svih propuštenih prilika u strahu od sutrašnjice. Puni su predrasuda i površni, uglavnom bez osjećaja odgovornosti. Žive i nastanjuju se svuda. Jedu sve i jebu koga mogu. Mene ne. Muzika je put do srca."

Dino Šaran u Feralu
vlado 10.05.2008 u 20:10:21 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Da bih povjerovao u zavjere nedostaje mi, na žalost, ključni element: vjera u inteligenciju ljudske rase; vjera da se par ljudi može organizirati, a da nitko ne zajebe; vjera da itko na ovome planetu stvarno zna što radi."

Darko Macan
TOMO ŠIMEC 10.05.2008 u 21:27:19 profil autora
lepota & otpor

Hvala Bogu što nisam upoznao deset odsto dela tog Macana, ali nakon ovakve izjave nekako mi se čini da ni neću.
vlado 10.05.2008 u 22:02:23 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Istina ne postoji, samo vjera u nju. I nada, možda ljubav. Tko god je od toga trojstva sačinio Boga, nije bio glup"

Darko Macan
TOMO ŠIMEC 10.05.2008 u 22:18:15 profil autora
lepota & otpor

Nemamo vere u ljude, imamo vere u istinu, možda postoji ljubav... Ja sam verovatno ona najgora svinja koja ne razume sve te bisere, tako olako prosute i pred mene, kao što ni ne razumem potrebu da se neko tako okrutno pozabavi ocenjivanjem celokupnog čovečanstva. Zato valjda i jesam malo mače, kad već nisam macan.
vlado 10.05.2008 u 22:20:38 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
TOMO, prošetaj oko zgrade, zaviri u kaslić, prodrmaj klackalicu...
svijet je prekrasan.
TOMO ŠIMEC 10.05.2008 u 22:28:12 profil autora
lepota & otpor

Ne znam. Macan kaže drugačije. Komu sad da verujem?
vlado 10.05.2008 u 22:42:45 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Dostojanstvo čovjeka je u njegovu izboru."

Max Frisch
TOMO ŠIMEC 10.05.2008 u 22:46:09 profil autora
lepota & otpor

E ovo me nasmeja!