Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
dinar 04.12.2002 u 18:42:14 profil autora
Nisam jos bio, ne mogu ni veceras...propustam li sta? Je li bio tko? Ce ici tko sutra na Welsha, Radakovica i ostale...i Blaskovica?
To cu makar dozivjeti...
dju 05.12.2002 u 08:52:01 profil autora
ja ne. bila sam na više tih fakova i konačno to odlučila odfakofirati iz svog života. mislim, taj njihov umišljaj da populariziraju književnost, približavaju pisca čitateljima, sve je to drek. dobra književnost nikad nije bila popularna. i obrnuto. čast izuzecima, ako ih ima, ja se nijednog ne mogu sjetit.
dinar 05.12.2002 u 10:36:31 profil autora
Slazem se da masovnost smrdi i da je sve masovno, tj. popularno, lose...ali bijah prosle godine na faku(prvenstveno zbog pipsa) i odusevio se pricama Djermana(pogotovo Picigin) i ostalih koliko sam ih slusao prije koncerta, a i dobra mi je bila atmosfera...tako da cu sigurno veceras navratiti do kaptol centra...ionako sam u nekom stadiju mirovanja i ucenja...
electro cute 06.12.2002 u 11:21:20 profil autora
ja se ne bi složio da masovnost smrdi. mislim da među nama još uvijek kruži taj nekakav stav da pravi umjetnici ostaju nepoznati, da žive u siromaštvu i da ostaju neshvaćeni do kraja života a nekad i dulje.
meni je to glupo.
zašto netko ko je kvalitetan pisac/muzičar/slikar/kipar...ne bi moga u ovom našem svitu živit od svog rada.
fakovci su stvorili propagandnu mašineriju da ih proda, inače bi jako mali krug ljudi čuja za njih, vjerojatno bi ostali nepoznati. jesu li tim izgubili išta od svog "umjetničkog integriteta"? ja mislim da nisu. ne podilaze masovnoj publici (za razliku od jebenog aralice koji je čisto smeće) i jebiga, kvalitetni su.
inače mislim da bi se kampanja fakovaca, isto ka i medijska kampanja leta 3, trebala predavat u marketinškim školama. nek zarade ljudi, jebemu mater.
lollipop 06.12.2002 u 12:00:32 profil autora
bravo kjuti. istina, rijetko se potrefi, al ponekad stvarno netko jako vrijedan bude i jako koristen, a to ne znaci da automatski mora biti pljuvan zbog exponiranosti. na kraju, da je istina da ljudi pisu, stvaraju "samo za sebe" (kao sto se voli tvrditi), cemu onda trud da to izdaju, prezentiraju?
dinar 06.12.2002 u 12:19:50 profil autora
Ja osobno ne mislim da bi pravi umjetnici trebali ostati anonimni i siromasni do kraja zivota i onda posthumno biti dignuti u nebesa...samo sam rekao da masovnost u danasnjem svijetu smrdi. I dalje stojim iza toga, dajuci primjere Coelha, Thompsona, Potocnjaka, itd...ima ih koliko hoces! Cim ih masa obozava i konzumira, a masa je neki prosjek pod kojim mislim da nitko tu sa foruma ne spada(inace, diskusija je prava sto je to masa, ali nadam se da me razumijete...), imam predrasudu da je to lose...

A FAK je odlican, ja obozavam fakovce i njihovo razmisljanje, djela, nacin zabave...oni imaju i taj poduzetnicki duh koji inace umjetnici, kao nemaju...
jucer je bilo fino, prostor Kaptol Centra odlican(!)...Radakovic mi nekako ne pase kao pisac ozbiljni, bio je neki jednostavni istrijan i Welsh kojega inace obozavam. A na kraju Franci Blaskovic, fenomenalna osoba, na koncertu(i inace, in evridejs lajf) staklen od alkohola i takav jako pametan i provokativan. Muzika mi nekako ne ide, ali taj show sa redikulima iz istre koji su ga dosli poslusati, njegovom troclanom bandom na instrumentima(svi redom face koje se rijetko vidjaju) i pjesmama cije rijeci su napisali fakovci se ne vidja cesto...
electro cute 06.12.2002 u 12:33:51 profil autora
e, kad si već kod francija blaškovića, tip uskoro nastupa u močvari sa gori ussi winetou. tip je zakon, naša verzija franka zappe samo još više maknuta.
istra ti materina!!!!
zumbula 06.12.2002 u 14:42:05 profil autora
Jel izašao Merak za fak album Francija Blaškovića? Meni osobno su ta događanja ok. iako povlače puno snobovske raje jer su fakovci trenutno in ali to mi ne smeta nešto posebno Đermano Senjanović je stvarno izuzetno duhovit čovjek. Bio mi je uz Rudanicu jedan od dražih kolumnista u Feralu(nego što se događa s Feralom zna li se puno dobrih novinara je otišlo).Ako ljudi imaju muda i dobro čitaju svoje stvari nek to rade. Nije to još uvijek masovka ali možda nebi bilo loše da postane mada pitanje je razumije li više od 20 % ljudi ono što neki od njih čitaju. I Štulić je mislio da ga slušaju a ljudi su samo pratili modu. Inače sviđa mi se kako piše Ferić.
oak 06.12.2002 u 15:12:34 profil autora
I mi smo nastupili na zadnjem fak-u u gjuri.
o ukusima nije lako raspravljati. meni među fakovcima ima odličnih pisaca; ferić, tomić, edo popović, rudanica. radaković mi je baš super tip; i kad piše i kad prevodi. nekad i pretjera. ali tko od nas ne?!
Masovno ili ne. Važno je da se događaju kvalitetne stvari. Veseli ako to ima i odjeka. Od 100 šminkera koji dođu tamo, netko već čita, a netko će i posegnuti za knjigom.

kad je fak išao u beograd izdao je knjigu. s kurtonom i našim cd-om. i nije mi krivo. nek' se čuje naša pjesma. i neka vijori

umjesto crno bijelih podjela, uvijek mi pada na pamet stih videosexa; sivo siva jesen je tu
dinar 06.12.2002 u 22:52:51 profil autora
CD je navodno izasao, a jucer je bila promocija...kao sto vec rekoh, na cedeu mu pjkesme napisali fakovci. Ima neka riba-vjeverica od Lokotara...hehe, nije lose...
Drago mi je da su fakovci in, in nek' budu jos iniji...
supernova 26.12.2002 u 13:27:58 profil autora
bok.
evo ja samo bila na FAK-u u Gjuri i moram reci da je bilo stvarno dobro..dok je bilo u Gjuri. Zadnji dan u Kaptolu nije uopce bila FAK-ovska atmosfera.. sve je bilo uštogljeno ( čak su svi imali mjesta na stolicama pa nas nije bilo po podu :) ). svejedno, bilo bi mi žao da nisam bila :))