Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 04.12.2002 u 13:14:30 profil autora
Razmišljali smo organizirati koncerte po fakultetima. Ne trea brkati s brucošijadama, koje se u pravilu organiziraju po klubovima i dvoranama.

Znači kao u spotu Coldplay-a (ovo da dočara atmosferu)"in my place".

Bend svira. Klavir, gitara, bubanj i bas. I poneki gost; čelo, klavijature, eventualno druga gitara. I to je to. Kvalitetan razglas.

Publika sjedi/stoji.

Pipschips&videoclips kao predavanje.

Zašto na fakseve? Tamo ima pametnih i zainteresiranih. Umjesto da ih zovemo u klubove i alternativne prostore. Idemo mi njima.

U Hrvatskoj postoji dvadesetak (!?) fakulteta, vjerovatno i više; u Zagrebu, Rijeci, Puli, Zadru, Splitu, Osijeku, Dubrovniku i Varaždinu. Da li sam što ispustio?

Siguran sam da možemo okupiti na takvim mjestima dovoljan broj zainteresiranih za takve "mamut" koncerte.

Znam znam. logistika. gdje faksevi imaju uopće pogodne dvorane/prostore za svirku?
hoće li dekanat dozvoliti iakvo događanje poput našeg koncerta?
u kojem dijelu dana bi bend svirao? u podne ili tri popodne, uostalom kad je većina ljudi na faksu!?

da li ste poludili? možda.

razmišljanje traži komentare
dju 04.12.2002 u 15:18:22 profil autora
Da! Na Filozofskom u tzv. auli. Ili u dvorani br. 7, najvećoj, u kojoj se inače održavaju promocije diploma, magisterija, doktorata. Dekan bi vjerojatno pristao, on se fura na trendi tipa, koji je u korak s vremenom (iako mu je uža specijalnost srednji vijek). Pouzdano znam da bi veliki dio ljudi sa zagrebačkog FF-a dobro reagirao na Pipse na svom terenu.
oak 04.12.2002 u 15:57:18 profil autora
ma to volim. kada odmah imamo sugovornika.
i još pozitivnog. što više očekivati?

ništa, samo na stotine takvih (skroman sam. nisam rekao tisuće...).
dinar 04.12.2002 u 18:34:14 profil autora
Na ekonosmkom bi bilo genijalno, pogotovo sto imate prostor za takvo sto, kongresnu dvoranu nadaleko i nasiroko poznatu kao izvrstan prostor za razne promocije, govore, cak i predstave...Mesic, EU poslanici i ostali cesto koriste taj prostor. za odaziv bi vjerovatno trebali regrutirati ljude sa FF, ali jebiga...iako se moze desiti i iznenadjujuce dobar odaziv jer sam siguran da izmedju 6000 studenata postoji makar 1% grupacije koji su spremni odsjediti i poslusati PCVC,a da ne moraju cekati potpis. Taman...
Novom deanu ne smeta nista sto se studentima svidja, a bog na faksu je Aisec, studentska organizacija s kojom sam dosta dobro povezan...tako da bi mogao pomoci...toliko!
Na politologiji mi se cini da prostori nisu adekvatni, iako bi odaziv bio sigurno puno, puno veci...
dju 04.12.2002 u 19:42:00 profil autora
Na FER-u isto ne bi bilo loše. Tamo se ionako održavaju njihove brucošijade, dakle prostor trpi takvo što. Inače, mislim da Pipse najbolje puše baš na FF-u, mislim to je taj senzibilitet. Ako se Dinar nudi za Ekonomski, ja sam tu za FF.
oak 04.12.2002 u 20:05:00 profil autora
to se zove networking. ima li nas još?
dinar 04.12.2002 u 22:24:54 profil autora
Na FER-u ima ona dvorana gdje su prosle godine na brucosijadi bili filmovi...cini mi se dobra, a po hodnicima ne znam koliko bi bilo izvedivo tokom dana. Bilo bi pametno staviti ljudima bubu u uho na www.student.hr...ces ti hrastu to uciniti, ili bi se mi, zasada jew i majself, mogli za to pobrinuti?
Ako treba pomoc u organizaciji, siguran sam da ce mnogi pomoci...

sally 04.12.2002 u 23:26:40 profil autora
hm, da, na politologiji sto se tica prostora je blagi uzas.. iako, dvoranu a su ove godine tako sredili da stvarno imas dojam da si na drugoj planeti. razglas, rasvjeta, proooostor... ja sam za.
lollipop 05.12.2002 u 11:53:48 profil autora
good idea, jedino sto su nasi faxevi malo jadni, sto se toga tice (a bome i svega ostalog). Jedino FER dolazi u obzir, iako bi ja rađe, naravno, na mom maticnom - filozofskom (hm, iako sam ja tamo samo u prolazu, al ajd, ipak je ta unutrasnjost vidjela svakakva lica mene). Milsim da ove predlagane velike predavaone otpadaju - oni na dnu, a mi na vrhu?! A i stvarno se ne zelim osjecati kao na predavanju, a svi koji ste sjedili u tim klupama ne mozete osporiti da je to jedan uvjetovani refleks, pa makar mi tamo dijelili kolace....
vlado 05.12.2002 u 18:41:26 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
super ideja!
Josh 07.12.2002 u 17:49:31 profil autora
prokleti kralj
Dubrovnik odusevljeno podrzava ideju! :)
johnnykola 24.12.2002 u 22:47:22 profil autora
sta je bilo!? reci!
e ovo je ideja!!!
kod naske biste mogli na elektrotehniku, pa da svi fino iskrvarimo rezuci se od one zidove pune nekakvih kvrgi. ozbiljno, ovo nije losa ideja moze filozofski ili ekonomija. ili ipak da se vratiom slozi pa da svi riknemo zbog nedostatka zraka...