Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
johnnykola 17.08.2003 u 20:06:49 profil autora
sta je bilo!? reci!
jucer sam prvo odletio do denze i prebacio mu
cdee gunsa, tbf-ovaca i rootsa. kahvenisali su kod njega
tj. himbere ispijali jos i tomi, krle i srki.
komunikacija nam je bila vrlo skromna, ali jezgrovita.
ispricao sam im marijeve vicove:
pitanje: kako plavusa pjeva staru dobru od magazina:
ja na koljenima sam?
odgovor: ja na koljenima sam mmmm-mmmmmmmm-mmmmmmmmm
(onomatopejom mmmm simulirate nastavak melodije :)))
kao i:
pitali muju bil' *ebo kravu za hiljadu maraka?
mujin response: ih, da su mi te pare!!!
likovi su se valjali od smeja. nisam htio s njima ulaziti
u zajednicku kontemplaciju vis a vis mind openosti i
zatvorenosti, samo sam im naglasio da me mladen tvrle
svojom odusevljava, na sto je tomi potvrdno klimala
glavom. oko trice sam zajedno sa srkijem i krletom
razgulio ciku po tene i biljeznicu pa put majina doma
da ucim elektroniku. kod schwestern zubic sam stigao
bas na zavrsetak cosby showa (dobise kablovsku), u kojem da li billijeva
kcerka ili unuka (jako je sitna bila) optuzuje svog nevidljivog prijatelja
dzukelica za sve, pasjaluke (sto bi ane, fojnicanka, kazala)
koje ona napravi po kuci. to me podsjeti na adinu pricu o njegovom
frendu s posla koji isto tako ima kida (ne kid a .)))))) bez jednoga
oka) koji se fura da ima virtualnog frenda. sa schwestern zubic se slozih
da je to jedna common thing. poslije predjoh s majci na
ucenje u trpezariju. dobro smo ga zadali. preko amorfnih tijela,
poluprovodnika, germanijarsenida, n i p tipova sve do termistora.
dobro bijese ono bijelo grozdje (je li dz ili dj, majku li mu?) na stolu!!!
oko 6ice trk do sprofonda (trolom naravno - istina po troli nijesam
trcao). ninela u istom (sprofondu) pita gandhi-guissepea zna li
na bendju odsvirati eternal grace, a ovaj replicira da se kod
pjevanja skladbe freedom mora dati sve od sebe, cijelu dusu i
ulijecati s feelingom: o haaaappyyyy dayyyyy, o happpyyyy
dayyyyyyyyyyyy!!! zamijetih da su black people born for that.
postanje izvjesca sa sff-a za 15.8., uvreda dragane za dio zomrijeva
posta (zomri, s njom se dogovorih u 8, a ne u 15 do 8 -
ergo nije kasnila!!! :)))) ). odbojka s ninelom - otpadose mi ruke
od kamen lopte i kosa s draganom, davidom, guissepeom i nakim klincem
koji je za mene predstavljao simbol pobjednickog duha
bosanske kosarkaske reprezentacije - u deset minuta nije ubacio
nijedne lopte u kos, ali onda ga je krenulo te sam ga proglasio
moralnim pobjednikom. malo draganinog nivea dezodoransa pod pazuho
i odlazak na magdalene sisters. jerga, ovaj put u crnoj majici, opet
je tu. start je krenuo, peter je rekal da mu je extra kino
u kojem se moze simultano pusit i pit na sto je sarajevska
publika odrikavala od smeja. ovo nije bilo ironicno :)))).
film odlican!!!!!!!!!! mozda, mi je ipak najbolji pocetak.
jeste, margaret, vidjelo se, silovata si svojom voljom. *ebote!!!
glavna sestra (zove li se nadstojnicom) me podsjeti na kezinu
majku ranku (rima ovo-ono). eternal grace ovog puta na gajdama,
a ne na bendju i u okviru procesije, malo sisanja, malo vjesanja,
uglavnom, crnjak. buraz, gdje si bio cetiri godine? odrastalo se, ha?
kljuc za urce u registar kasi za freedom, ocuvanje punk ideje
uz pomoc oveceg svjecnjaka i svrbez svecenikov jer svo to sranje je trajalo
do 1996. godine!!! DOBAR!!!!!!!!!!!!!! poderana petica. opet pekara, vozdra zomri
(ne vihzdrapo martu :(((((((((), u2, pepsi, zagrliiiiiiiiiii. mada mislim da sam do sad
bio njezan, pokusat cu biti jos njezniji.
danas su slon i ken park.
cheers!!!
johnny
p.s. samo jos nda dopisem da sam danas preko telefona razgovarao s jaranom s faksa, burimom. kaze mi da je isao cetiri godine u razred sa sestrom karima zaimovica, lajlom. svijet je fakat mali.
p.p.s. evo upravo sad na crvenom tepihu u narodno pozoriste ulijece ekipa kajmaka i marmelade s djurom na celu. ne moze somun bez najmanje tri kifle da balansira!!!
zomri 18.08.2003 u 02:37:50 profil autora
nemas ti meni sta odgovarat picka ti materina advokatska. jesmol je jednom ono pred katedralom cekali bezmalo pola sata, i cekali bi je jos tolko da se ja nisam sjetio (koji sam genij, ali znate kak kazu postmodernisti: vazna je ideja a ne rezultat hehe) da ima mobitel i da nas nazove i pita gdje smo. haj reci da nije tako bilo ono onda kad se zapodjela spika za ili protiv Bore Cetni...pardon Corbe tj. kad je Mirnes zagovaro tezu da Bora C. nije cetnik, on je samo malo cetnik?!?

a sad da predjemo na stvar. predjimo na stvar, predjimo na - stvar!!! kad smo vec kod djure johnny nije smogo snage da se odvoji od minjinog maila (ljudi ja vece mailove u zivotu nisam vidio. pa nikola ribarskim rjecnikom receno cim ih vabis?) i kaze Djuri jednom uhhuhhhh ili To legendo ko i svak normalan u blizini. ugledaj se malo na sestru brate, ha ja
e da ne bi ovo preraslo u internu zajebanciju da ja kazem i koju o filmovima koje smo gledali veceras. na dnevnom redu su bili kao sto je vec najavljeno slon i ken park.
odma da kazem kako je ovaj potonji sranje. film je obicna hrpetina svakog moguceg perverznog seksa sa maloljetnicima ili bez njih, polovnih fora iz slina-hraka-izlucevina zanra i svih stereotipa o amerima. kurac. picka. jebanje. pusenje. lizanje. drkanje. incest. nekrofilija. sjebana mladost i te fore. i sve nesto se reziser trudi da vas bilo cim sokira bilo da je to samoubistvo ("fakat se frajer ubi, vidi se i prosuti mozak na kameri. keeeeeeewwwwwwl!!!!"), lizanje picke("joooj sta joj raadi. vidi kako je realisticno i bradavice su joj se ukrutile od miline cak." - "ma jooook, to joj je od silikona"), drkanje ("joj kralja hahaha svezo se hahaha...gulp", "vidi fakat se vidi svrsavanje", "hahaha joj vidi kako mu sperma visi hahahaha"), sado-mazo ("pusti ga bona, usahnuce mu ruke","hahaha hraknu mu u po zvalja hahaha")... ako vas nista od ovog ne sokira, onda ste polozili. diplomu podignite na izlazu. od mene je dobio 4 od deset. i to je puno

slon je puno bolji. osmica od mene. prica se tu o onim tinejdzerima sto kolju svoje kolege u skoli, masakriraju profesore i tak. dobra fora je da asasini pred izvrsenje akta obave zajednicko tusiranje i ono poljube jedan drugog. medjutim, ovo je film koji samo postavlja pitanja i rijetko daje odgovore. nema zaokruzene cjeline. nema kraja filma u klasicnom smislu te rijeci. ne trudi se niti opravdati niti optuziti klince zbog onog sto rade. samo fakti. to mi je malo zasmetalo. enivej pogledajte ako uzmognete i nemojte se zacuditi ako film bude malo peglativan i usporene atmosfere. na kraju sve dodje na svoje.

e, da, vracajuci se sa projekcije vidim Danis, Djuro, Dragan Bjelogrlic i jos dvoje troje ljudi sjede u zatvorenoj basti Dva ribara sami samcati i sibaju nostalgicne fore. pola dva ujutro!!! hadzije!!!

sutra bruce almighty sa jim careyem i djurin kajmak i marmelada. a sad spavanac.
johnnykola 18.08.2003 u 11:25:32 profil autora
sta je bilo!? reci!
kazu da kajmak i marmelada razara.
zomri 18.08.2003 u 15:33:38 profil autora
we'll see...
electro cute 19.08.2003 u 00:38:53 profil autora
jebemu, jel u svakom društvu mora imat neko ko se zove srki. taj nadimak je prava pošast zapadne civilizacije i kao takvu treba je iskorijenit. grožđe se piše grožđe, a ne groždže.i žao mi radi kena smita, a baš sam se nadao da će bit dobar. zomrijev opis scena me nasmijao do bola! samo tako majstori!
zomri 19.08.2003 u 01:18:07 profil autora
tnx cute :)
a sta se veceras zbilo. dupla projekcija, ljudi!!! dupla porcija cev...ovaj smijeha.

okej, prvo bruce almighty. film je, ono, holivudstina do jaja. nista posebno. ono gledo sam dooooosta gorih komedija od ove. spiku filma ste vec mogli pokupit iz kakve trac rubrike a ako ste pametniji i iz naslova. elem, dzim keri glumi psihoticnog tv novinara kome nista ne ide od ruke, sto bi mi u bosni rekli - krenulo ga. a jos i gundjalo da izvines. naporan kakav jest ubrzo je dojadio i bogu i narodu, pa ga je ovaj prvi zovnuo u svoj ofis (kako? e to vec ne bi smio da vam kazem) da bi mu ponudio svoje radno mjesto. ovaj to objerucke prihvati, sto proizvodi niz komicnih situacija itd itd. fun fact: film ima i svoj moment of controversy, odnosno mamac za prosvjede krscanskih svecenika i konzervativnih domacica (koje su vec isfurale skandiranja protiv eminema i marilyn mansona i otkrile novi trend) u cinjenici da boga neuzubilah glumi morgan freeman koji je crnac, da prostite. eto, da vam ja ne bi sad prepricavo film, otidjite i pogledajte ako vas bas bas pale romanticne komedije. naglasak je na ovom drugom.

poslije pauze izlazi sef festivala i zove djuru da najavi film. kako djuro progovara, tako ga prate salve smijeha. a coek ozbiljan 1/1. al sta's. prica on kako je nekad "na ovom igralistu igro lopte, ne kosarke se ovdje igralo." pa malo poslije i rukometa kaze. dobacim johnnyju da bi bas super bilo da sad on odglumi onaj svoj dio iz jesmol sami, a da onda edo maajka izleti i odrepa citavu stvar. da se napravi kakav teferic, jebo filmove. elem nejse
njegov film, kajmak i marmelada, bijase veoma veoma ugodno iznenadjenje. film je to o bosancu-imigrantu (sta mislite ko ga glumi? rene bitorajac??) i slovenki koji prolaze kroz sto bi pametni ljudi rekli egzistencijalnu krizu. djuro glumi bosanca, al onog pravog. i hadziju u isto vrijeme. nista ne radi, zena ga gotivi, gleda utakmice i boli ga kurac.

jest al u kurcu. mozes kako hoces al neces dokle hoces rekli bi nasi stari, a i njegova hanuma (glumi je tanja ribic, djurina zena u stvarnom zivotu). elem, njoj dopizdi tako zivit pa se vrati roditeljima zaprijetivsi mu da se nece vratit sve dok on ne pocne radit. "joooj, sve mu radi al to nemoj" kontam u sebi. i tako djuro se nadje u neobranom grozdju (jesam li dobro ovo reko?? hahahaa) iz kojeg nalazi izlaz u ilegalnim poslovima. a on prava bosanska postenjacina. ostatak filma cete ili izmisliti ili obavezno pogledat kad bude igro gdje u blizini. ima dosta hrv glumaca.
elem, da vam bude jasnije ispada da je ovaj no-budget film bolji od cjelokupne hrvatske produkcije devedesetih sa iznimkom matanicevih filmova (tu su negdje). pogledajte samo radi djure ako nista. (9/10)

eh, sto se tice ken parka (kevin smith je reziser Trgovaca i Dogme cute) moram dodati da se radi o cheap thrills filmicu. eto, ovo sam moro radi sebe. jebiga, nekako mi pametno zvuci ovo cheap thrills... dju, slazes li se? ccc

sad da vas u najboljoj maniri bahe topalbecirevica kad izvjestava sa svjetskog prvenstva u fudbalu ili sa olimpjade izvjestim kako su na sffu sutra i prekosutra za mene slobodni dani. citamo se u cetvrtak kad gledam roger dodger, americki indie filmic. caos.
zomri 19.08.2003 u 01:23:05 profil autora
zaboravih rec i da vrijedi djurin movie vidjet i radi para jako dobrih sisa ribicke i (maznutog) fola zahvaljujuci kome ih vidimo.


electro cute 19.08.2003 u 03:06:57 profil autora
???
aha, pa jebote...
mislijo sam na kena parka, autora klinaca.
al nešto mi se puno kevin smith mota po glavi, nigdje da nađem onaj njegov monolog iz chasing amy.
psihoza brate.
kud će djuro neg sisatu...

e, kako su meni dragi ovi naši bosanci, to je neš strašno.
majke mi, nekad bi volijo da imam ruke dugačke ko u gorile pa da vas vse mogu zagrlit.
johnnykola 19.08.2003 u 13:38:16 profil autora
sta je bilo!? reci!
djurin je beton betona!!! meni ni bruce nije los. napisem opsirnije, kasnije. slone me odusevio, ako ste gledali srecu ne morate gledati ken park. mozda jedino zbog tatea. sad sam htio izbaciti i jednu foru u kojo mi zomri u toku projekcije kajmaka i marmelade nesto kaze (ili ja njemu), a onda se upravo to desi na platnu. moj karime, sve je jedno.... znam...
jelena 19.08.2003 u 14:43:40 profil autora
e sarajlije, imate li kakvih informacija o eventualnim projekcijama u bl? prosle godine mije johnny javio za 'naked' i puno mu hvala. ne bih voljela da propustim takvo sto.
trixy 19.08.2003 u 21:47:45 profil autora
"kako djuro progovara, tako ga prate salve smijeha. a coek ozbiljan"

baš. gledao sam jučer ničiju zemlju, film baš i nije komedija, jelte, ali kad god je djuro bio u kadru, nisam mogao da se ne smijem.
Filip 20.08.2003 u 02:20:44 profil autora
super mi je bilo ono:
došli su štrumpfovi.
ili kako je već reko kad su došli oni plavi šlemovi un-a.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
johnnykola 20.08.2003 u 12:45:56 profil autora
sta je bilo!? reci!
samo par crtica vezanih za protekla dva-tri dana festivala.

sloncek
ocjena: beton
zakljucak: mozda nam u zivotima i treba srkleta da bismo
se imali oko cega sekirati i iznalaziti rijesenja. jer
kad srkleta nema ili ga ima u veoma malim kolicinama
(tipa: kolega iz high schoola me na casovima fizike gadja
mixom kaugume (zvelicne gumi) i prozvakanog komadica papira
iliti parceta hartije) svakakve ideje ti padaju na pamet.
onda sami sebi stvaramao probleme. sto selma muhedinovicka
rekla: nema problema, ljudi prave probleme. ocito nam
trebaju kreteni okolo nas da to i sami ne bismo postali.
podzakljucak: ado, iz svega gore napisanog proizilazi
da ti je pjesma iz ALBUMa koja zavrsava s 'njih' cisti beton.

krap nek
ocjena: korak do odrona
zakljucak: mozda bi mi bio dobar da nisam gledao bolju i
nadasve blazu verziju, todovu srecu. taslacina, krkacina, tarabljenje,
a opet sve s toga sto ne znamo sta bismo sa samim sobom. tate mi je
najbolji, kao i njegov ker legs bez jedne noge. i stari od djevojke
koja voli bondage je takodjer legenda. vrlo dobra usporedba bi bila
ona s kezinom starom rankom. na istom su levelu.

bruce almighty
ocjena: dobar
zakljucak: dosta finih fora i fazona. tri f :). sjetih se po odgledavanju
ovog filma cika rsumovica. jim me samo par puta razocarao. najbolji mi je
u lazljivcu. dobra mi je ona scena s izlaskom majmuna iz zicigu
kao i ona u kojoj se jim fura na mojsija. brza evolucija njegovog kera
vis a vis uporabe wc-a me je takodjer odusevila.

kajmak i marmelada
ocjena: beton
zakljucak: prema djurinim rijecima film je napravljen metodom no budget, ali
razara. jos jedan dokaz da ti je za film potreban samo dobar scenario, kamera
i lik koji je voljan drzati pecaljku. fora ima mali milion. najvise me je
odusevila ona scena kad tanja baca kljuceve u kontejner i odlazi, a djuro s balkona
sjebat pljucne na ulicu. kamera snima samo njega, iza cega on odmahuje rukom
i govori: 'u, oprostite.' beton!!! bjelogrlic razara, a i tanja ima zanimljivu
fleku na joz(sch?)ki. ni rene nije los. maznjavanje odijela je takodjer
extra scena. ma sav je dobar.
podzakljucak: ukini tv, vidis da te truje.

moje ime je joe
ocjena: dobar, tezi ka betonu
zakljucak: peter mullan razara. na ovaj fazon vec sam gledao bruku filmova. najvise
onih leighovih i oni mi bas leze. beton je scena u kojoj jedan od likova
iz nogometnog tima kojeg trenira mullan himself govori:'oduvijek sam bio franz
bekenbauer!!!'. njegov bijes je bio prouzrokovan dolaskom druge ekipe
takodjer u dresovima zapadne njemacke. mullanovi momcovi na kraju igraju gologuzi
jer su gostujuca momcad. na kraju se franz ipak osvecuje zajednickim maznjavanjem
s drugim momcima dresova brazila. iz bijelog franza transformira se u zutog
pelea. budi ponosan!!! tanananana... liam se na kraju vjesa, a da se nije posvadjao
s noelom niti *ebavo onu iz atomica, vec se uglavno lozio na cigarettes i alcohol,
kao i na heroin.
podzakljucak: kao ni gallagher od macgowana, ne mozes ni ti johnny pobijeci od svojih
problema.
podpodzakljucak: lijepo je u filmu preko nekoliko puta cuti:
cheers!!!
johnny

p.s. jos samo dvije crtice vezane za festival. sandro je upao kao volonter, o tom
sam vec pisao, ali ne napisah koji je jedan od njegovih glavnih (ustvari, rijetkih)
poslova. to je skrivanje volonterskih kartica i pljeskanje pred narodnim pozoristem
kako bi se dobio dojam da je, npr. djuru, na premijeru filma (pored crvenog tepiha)
doslo vidjeti bruku raje. a sve su to, uglavnom, prikriveni volonteri.
druga fora je prica o laki. znas, dovla, onaj lik sto smo ti pricali o njegovoj
skladbi 'ti si se upiskila'. e, on glumi u jednom kratkom filmu 'sjever je poludio'.
evo njegovog odgovora na pitanje da li je zajedno s redateljicom aidom begic radio
na scenariju:
'vidite, imao sam jednu scenu u filmu u kojoj mi prilaze nekakva djeca kojima sam se ja
trebao, tako je pisalo u scenariju, obratiti s: 'gdje ste, djeco?' ja sam im reka
zomri 20.08.2003 u 15:04:03 profil autora
kad prenosis prenesi kako valja. evo posto sam ti ja isprico to za laku osjecam se duznim da ispravim gresku.
novinarka: laka, ovo je prvo tvoje glumacko iskustvo. kako je bilo?
laka: uhhh, jooooj bolje nego prvo seksualno. znas, pravo sam se dobro snaso, cak sam i scenarij ispravljo.
n: ???
l: pa, evo, recimo ima tamo jedna scena gdje se ova naka djeca vracaju iz nije bitno odakle i sad je po scenariju trebalo rec 'gdje ste to vi djeco bili'. meni ta recenica nije nikako mogla izac iz usta pa sam ja to prepravio u 'dje ste to bili'.
johnnykola 20.08.2003 u 19:33:55 profil autora
sta je bilo!? reci!
alene oprosti!!! bitna je poanta, a ona ostaje ista: laka je legenda!!!
zomri 20.08.2003 u 20:06:33 profil autora
nemoj ti meni tu oprosti... jebo te gibonni da te jebo :))

zumbulice javi se ako dodjes u sarajevo.
electro cute 22.08.2003 u 19:46:03 profil autora
juče u slobodnoj na duplerici reportaža iz sarajva.uglavnom se sve svelo na nabrajanje filmova i režisera.malo o bogdanu dikliću za kojeg se govori da mu je ovo uloga života, malo o djuri (za kog piše da je ljubljančanin porijeklom iz sarajva...) i tako.uglavnom sve pozitiva.
zomri 22.08.2003 u 19:46:04 profil autora
e raja evo mene ponovo. nakon par dana pauze citate izvjestaje sa sff-a

daklem, pocnimo od... od pocetka. danas je ekipa pojacana zumbulicom i njenom prijateljicom isla na projekciju dva bosanska filma: jedan dugi (ljeto u zlatnoj dolini) i jedan kratki (sjever je poludio). odma da kazem, posto to posve sigurno necete imati prilike gledati da je ovaj kratki film jedino znacajan i bice zapamcen po tome sto je onako bas cool te da je u njemu svoju prvu glumacku predstavu ostvarila legenda - laka himself (glumi drogerasa; "dje ste to bili?" - legendalegendalegenda). jebo majku bas super glumi. bolje od onih naturscika u ljetu, koje je projekciju imalo prije njega.
a ljeto... me impresioniralo svime osim te jebemjojmater jedne stvari - neuvjerljivi naturscici. onaj debeli (kemal cebo)jos i nekako (drzo je rolu cvrsto u svojim rukama tek na momente praveci greske), ali onaj mali mrsavi (haris sijaric) sto glumi fikreta jednostavno nema talenta za ovaj poso (cujem da se sprema za prijemni na glumi, moje saucesce mali). isto vrijedi i za zanu marjanovic koja glumi otetu djevojku sa manje zara nego one stuhe po sapunicama. kako li ona prodje do druge godine na glumi?!? elem, shvatili ste - gluma tri lika na kojima se bazira radnja dobrano je podbacila. emir khm kusturica bi napravio bolji poso.
e kad smo vec kod emira khm... mora se reci da se glava (srdjan vuletic, reziser ljeta) opasno priblizio njegovom senzibilitetu. te naturscici, te prica o urbanom sarajevu, te hip hop kao izvrstan soundtrack (stvari koje se cuju u filmu doslovno otkidaju, jedva cekam strack sa novim edinim stvarima) te neki nadrealni fellinijevski kadrovi (srebrni avion koji s vremena na vrijeme nadlijece zlatnu dolinu), te islamski motiv kao tema filma (see also: dzenaza zadrtog komuniste u dolly bell)...

scenarij, kostimografija, svjetlo, kamera, montaza (posebno montaza), fotografija,...sve amabas sve odlicno sljaka u filmu sem te glume naturscika. no i uprkos tome ovo je film koji ce jako dobro proc na festivalima na kojima je prica puno bitnija od toga kakvu dikciju imaju glumci. no i to cemo uskoro vidjeti jer je internacionalna premijera ovog filma u torontu za koji dan. srdjane sretno!

scena za sjecanje: fikret ulazi u granap deruci se "daj pare! vadi pare vamo! daj pare!!!!" a granapdzija (glumi ga genijalni sasa petrovic) namjesta kofol ozbiljnu facu i pita ga
"sta? jel ovo pljacka?".
"jest. vadi pare!!"
"dobro brate, tako, fino nam reci. da znamo. da se mozemo pravit da smo se prepali".
Antologija!!!

sinoc smo gledali i rodger dodger low budget nezavisni filmic. meni se nije pretjerano svidio. johnny ce vam vise rec o njemu jer njemu se pravo haman svidio.

sutra je zatvaranje kada gledamo fontrirov dogville.
cheers!!!
zomri /(c) Johnny/
electro cute 22.08.2003 u 19:46:10 profil autora
juče u slobodnoj na duplerici reportaža iz sarajva.uglavnom se sve svelo na nabrajanje filmova i režisera.malo o bogdanu dikliću za kojeg se govori da mu je ovo uloga života, malo o djuri (za kog piše da je ljubljančanin porijeklom iz sarajva...) i tako.uglavnom sve pozitiva.
johnnykola 22.08.2003 u 20:55:35 profil autora
sta je bilo!? reci!
ukratko:

odjednom, argentinski
do pola se raspada, a od pola i nije toliko los.
na moju opasku (koja je trebala biti humoristicna)
na samom kraju dobivam pasku (daklen, opasku bez
o ;) ): kihnula sam, kretenu. poslije lud i glup
valjda je to jos jedna rijec na koju moram uzvratiti
s jos vecom njeznoscu. ja nisam srkletly covjek i
zbilja se ne zelim svadjati. to je nesto najlakse
(mislim, svadjati se). a ima istine i u onoj staroj
bosanskoj: ko se ljuti, uleti mu kruti. izbor mi je bio dobar.
jer izmedju dva filma bilo mi je SUPERISKA!!!
;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
SUPERISKA se nastavila i na:

minimalnim pricama, drugim argentinskim za jednu noc
prica odlicna i najljepsi krupni planovi koje sam
gledao i na jednom filmu do sad. ciku sam se vratio pjehe
sa dovorom koji se momacki (prema njegovim rijecima,
nisam nazocio samom aktu) posral na grbavici
nakon sto smo otpratili drago do sprofonda. u putu smo
pricali o musko-zenskim odnosima.

roger dodger, amerikanski
bijase mi dobar. svaki muskic (ako sam nije dodger)
ima svojega rogera kao i nicholas na platnu. zomri, tako,
ima mirnesa, a ja kezu. zivjeli!!! nekad, ali mostly
uvijek, znaju nas dobro nasmijati. poslije filma smo,
ovaj put u novom sastavu: drago, zomri i ja naklapali
o musko-zenskim odnosima.

ljeto u zlanoj dolini, nash
odgledah ga s jedno 20 ljudi koje poznajem. medju njima
bijase i ramona s rodjakom ivom sto mi je bilo narocito
drago. film ima fantasticnu pricu pa mislim da se mogu
oprostiti nevjestosti u glumi naturscika (slazem se sm mirzom da debeli jos i sljaka, ali mrsavi je odron *dobro, malo se popravlja pred kraj)). sale opet odlican
kao i 'zajebana igra' (ovako ga pisem jer mu uvijek u odsutnom
trenutku zaboravim ime :) ). fantasticna spustanja, regularno,
svima u bosni, od policije, vlasti... u globalu, zivotinjama
koje su pobjegle iz zoo-a pa su sad na polozajima.
BETON!!! gledati...
pusa iz nase predivne vukojebine i iz srebrna aeroplana
sa suzama u ocima...
p.s. ah, da, 'zajebana igra' je glamocak.
terrapin 22.08.2003 u 21:52:28 profil autora
Evo ljudi da se i ja javim.Ne bih da vas previse davim,ali sve ovo sto su rekli Zomri i Johnny je cista laz i nista vise nego laz.Ali u tome je draz gledati covjeka u oci i neslagati.Naravno sve to podrazumijeva dugotrajne pripreme.Kao sto vidite momci su se pravo pripremili jer su gledali Ken park pa zbog istog nisu mogli citave dvije noci spavati obuceni.Jednostavno i corava koka nabode na svoj kljun koju pogacu.Toliko od mene.Bok.Mozda lijevi ili desni.
terrapin & sennaaaaaaa, KONTASSSSSSSSSSSSSSSHHHHHHH?
terrapin 23.08.2003 u 02:37:52 profil autora
pa sad kad napokon dodjoh mogu poceti sa pricom,jel tako? dugo nisam zapalio joint,par mjeseci.veceras netom prije filma milosa radovica "mali svet", u kojem su glavni pro/ta/gonisti:miki manojlovic,lazar ristovski,branko djuric-djuro,bogdan diklic i keka irena sa dva prezimena,dadoh se u tu necasnu rabotu vis a vis joint-a.kako sam danas vecinu vremana u krugu narodnog pozorista,glavne tacke sarajevo film festa,ostah gladan k'o vuk.stara kuci pravila snicle pa da ja malo sad predahnem.haj bujrum.fala pekari za hljeb,kruh,panju itd,fala cika mesarima sto su pobili neduzne krave i ostale zivotinje,fala majci sto se pridruzi gore pomenutim insanima.meni je super ovaj film,ma znate kako kazu? nema dalje.fala i vodovodu sto nam odvrnu pipe i imamo vodu i za banjanje i za pice.bogdan diklic extra odglumio ulogu milicionera tipa "volim samo sebe.....". i tako zavrsio film,ja lagano kontam na konercijalu,kad sipak.ja na vrata "zute bestije" vozac ubire lovu i djeli karte,dajem pare,kaze on "karta je dvije marke, nemam vise ustrijeli me," sta cu ti ja sto nemas, i ja tako razgulim pjeske kuci.i sad u mraku istraznog zatvora sjecam se rijeci rahmatli babe atifa: sine veli,ko igra za raju,zanemaruje taktiku,zavrsit ce karijeru u nizerazrednom vratniku.super je sto cu ja vazda igrat za raju,kojima ovo prilikom porucujem svakako pogledati film"MALI SVET". toliko od mene,pa u zdravlje i zivili.
zumbula 23.08.2003 u 12:42:40 profil autora
Pozdrav iz Sarajeva..samo kratko jer prekratko je i vrijeme koje ću provesti u ovom divnom gradu...pogledala sam ljeto u zlatnoj dolini...tako će vjerojatno i ostati jer smo gori vatra popušili a ne postoji film za koji bi odstajala 2 sata bez obzira na sve sad ćemo ka Ilidži..sa dečkima smo se vidli...to je to bok
Zumbul je zaboravila reci koju o slikanju na crvenom tepihu.Bio je to mali korak za čovječanstvo,ali za nju...
Pozdrav,Iva
jebo tepih rezerviraj mjesto kod ferhatovića
trixy 24.08.2003 u 09:34:22 profil autora
javila se i iva!
a mogla bi se i uključiti na forum, jelda? led je probijen!
sadrzaj je izmijenio/la - trixy u 25.08.2003 u 20:36:59
johnnykola 24.08.2003 u 18:41:05 profil autora
sta je bilo!? reci!
u ovoj poruci, samo da zahvalim dragani, zomriju, adi, sandru, seni, davi, sestri, ivi, zumbulici, stefanu, fabioli, davoru sto su sa mnom gledali filmove na ovom sff. bilo je extra!!! sutra malo vise o dogvilleu i danu poslije. koji odroni...
dulce 25.08.2003 u 15:21:06 profil autora
ja bas i nemam namjeru niti vremena davati iscprne izvjestaje kako su to cinili moji prethodnici. SFF je i ove godine pokazao da kvaliteta festivala zadrzava uspinjuci trend i da od iduceg desetog, jubilarnog SFF-a mozemo ocekivati jos vise nego ove godine. karte su bile unaprijed rasprodate, bilo je oko 100.000 gledatelja, atmosfera u gradu je bila super. helem, meni "gori vatra" i nije bas najgenijalniji film, ima previse elemenata TV filma, sto me je pomalo nerviralo. takodjer zadnja scena gdje se cetiri vatrgasca zagrle pod motom "bratstvo i jedinstvo" mi je malo za povracanja. izgleda mi suvise jeftino. do tada je drzao realnu crtu, tako da mi je taj kvazi happy end izgledao sasvim nepotrebno. soundtrack sase losica je genijalan, mada je u biti koristio dobri stari bregin fol: nemoj se dzaba muciti i praviti novu ziku, nego fino iskopaj sta staro i prevedi na neki egozoticni jezik, npr. turski i talijanski, i bit ce to sasvim ok. jasna zalica me je najvise odusevila kako s glumom tako i sa glasom. ono sto mi narocito ide na zivce u bh. kinematografiji je sto su sve zene bademe. ukljucujuci i lik ane vilenice, koje se otac na kraju odrekne zato sto hoda s kriminalcem, kao i vise idiotskih scenaristickih poteza vuletica u zlatnoj dolini. zene ili cmizdre, ili su lakog morala, ili ih se samara bez narocitog razloga. katastrofa. fakat mi je vise muka od tog sranja. osim toga, ljeto u zlatnoj dolini mi je katastrofa! pored muzike, kamere, ideje i nekih drugih stvari koje bi i mogle proci, scenarij i glumci, dvije najbitnije stvari u flimu, su mi iritirajuce losi. ne znam fakat gdje nadjose onog harisa. od prve scene s onom djevojcicom na krovu, nisam mogla vjerovati da je to neko fakat snimio i sad pusta u kinu?! oni ne glume, vec recituju. njegov debeli friend je fakat bio puno bolji. ona zana je isto disaster. a scenarij?! veze s vezom. jbg, kad radis film, bilo bi lijepo kada bi odredjeni postupci likova imali neko objasnjenje kod publike, npr. zasto ona kidnapovana dopusti debelom da joj lize pupak? i to sama se ponudi?? nemojte molim vas pisati kako joj se svidjao ili tek onako, veze s vezom. dalje, zasto se lik svetozara cvetkovica na kraju ubije kad vec dobije lovu i kada on jedini ima pistolj uperen u ostale?? kao proradila mu savjest?! daj ba, get a life. onda zasto emir h. uopce slaze da mu je stari duzan 50.000 KM??? tek onako? i ko je on uopce, kako se naso na toj dzenazi? filmski jezik je svakako drugaciji od zivota, ali neke stvari se ne mogu uzeti zdravo za gotovo, tad imam osjecaj da scenarista potcjenjuje inteligenciju publike. i jel neko skontao zasto ona uopce spava s njim? eto onako, sazalilo joj se? napusili se? fuk manje ili vise, njoj je to ionako svejedno? jesus. fakat trivijalna spika. dijalozi su beskonaco glupi , tipa: "ja sam sada zaista najnesretniji covjek na svijetu!"... give me a break. ima dobrih fazona tipicnog bh. humora, to je fakat, ali to ne spasava film. meni je licno najbolji onaj kad emir h. kaze : nema u sarajevu vise gospode. sada ako sastavis svu diplomatiju i simfonijski orkestar, neces naci pedeset leptir-masni u SA."
inace moji favoriti na SFF-u koje preporucujem su:
sestre magdalene, dalek (turski, genijalan film), u pet poslijepodne (o zivotu u afganistanu nakon pada talibana), slon (meni genijalan, ako ste voljeli bowling columbine, onda vam ovo dodje kao aneks), onaj koji ce ostati neprimjecen (simpa cro filmic sa puno poezije u sebi, mnogima dosadan), ken park (meni izvrstan), sirocad (takodjer od mullana, istovremeno smijesan i tragican), kajmak i marmelada (tipicno djurin film, shega, ali ne ocekujte vise, uglavnom se igra sa stereotipima), mladi adam, osama (o zenama u afganistanu za vrijeme talibana, izuzetno jaka prica, iako film ima vise propusta). super dokumentarci: casting (beogradskog rezisera gorana radovanovica) i autobus 174 (brazilski, bolji od bilo kakvog fiktivnog trilera, vjerujem da ce biti ozbiljan kandidat za oskara).
dulce 25.08.2003 u 15:22:16 profil autora
hehehe, prva recenica u zadnjem postu mi fakat ima smisla nakon sto sam vidjela koliki post ispisah. valjda ce neko imati nerava i da ga procita. :-)
johnnykola 25.08.2003 u 18:30:44 profil autora
sta je bilo!? reci!
za 50 000 koje trazi emir, to sam skonatao. decko je kockar. krivo mi je sto ne pogledah ostale pobrojane. od strane dulcice.
cheers!!!
johnny
electro cute 26.08.2003 u 01:20:46 profil autora
vjerujem da se film zvao bowling for columbine.
a kad već spominješ brazil, a bogami vidim da si upučena u svet filmske ideje daj mi molim kaži jel znaš kad će onaj brazilski film o kom su svi govorili, koji prikazuje život u favelama i ulične bande, ima nekakve veze s rajom. (raj, ne raja).i onak nemoj mi reč da sam to propustio.
zomri 26.08.2003 u 03:25:31 profil autora
ne kjut nisi to propustio. bar ne ove godine jer je bio jedan slican film prosle (ako je to onaj sto se u kliku o njemu pisalo 99% sam siguran da je igrao na 8.SFF kao i Bowling for Columbine uostalom).

@dulce

OK, prvo o Ljetu u Zlatnoj dolini. Kazes kako ne kontas tu neke stvari, probacu ih pojasnit.
1) Slazem se sa ocjenom da je gluma onih troje prvoboraca sa djelimicnom amnestijom debelog katastrofalno losa. Stvarno sam iznenadjen kako je Glava dozvolio sebi onakvu fulu. Izgleda da nije imao srca da im u po posla otkaze povjerenje. Haris nea blage s glumom. Najbolje to ilustruje vec spomenuta scena na krovu i ona kad se on iz petnih zila dere na svog daidzu pritom se ne micuci s mjesta a sto izgleda, ono, krajnje amaterski. Zana je isto katastrofa zesca, onaj monolog kad se ona vraca da pomogne onoj dvojici u belaju trebao je da odslika promjenu u motivaciji njezina lika a ispalo je ko da recituje Maka Dizdara u najmanju ruku. Dakle, gluma je fakat zakurac (da dodam kako je Aco Seksan ponovo briljiro kao i u Remakeu i Gori vatra; Emir H. je ovdje prilicno blijed i neuvjerljiv za razliku od Vatre),
2) Jos smo kod Emira H. Pitas koja je njegova uloga u filmu. Odgovor ti je dao vec Johnny – on glumi zagrizenog kockara koji ne preze ni od cega, pa ni od laganja na dzenazi nepoznatog mu covjeka kako bi dosao do kojeg dinara koga moze poslije ulozit za kockarskim stolom. Prilicno labavo ali ipak drzi vodu.
3) Zasto ona dopusti da joj debeli polize pupak (ali ne i sisu)? Pa fino ju je zamolio (nije se ona ponudila kako ti tvrdis) Mozda cisto iz sazaljenja ili sto ju je zasvrbilo, a mozda i da "musku svinju" napravi budalom tako sto ce mu se posrat u cejf (nece mu dat sise). Zasto je spavala sa Fikretom? Pa, zasvrbilo je
Sad da ja tebe pitam: sto se sutradan nije htjela poljubit s njim??
4) I posljednje zasto se Ramiz ubio iako je imao situaciju u svojim rukama? Ovaj dio filma itekako smrdi i prilicno je lose odradjen. Ali recimo da je jedino sto reziser potencira cijelo vrijeme u vezi s ovim likom to da on cezne za velikom lovom ali ne zna sta bi s njom (za razliku od Seksana koji ce odma otvorit frizeraj zeni, moderan, svjetski). Mislim kako bi to moglo bit razlog sto se onako sve zavrsi. Prilicno mutno, ali i ima nekog smisla. Mada oko ovoga moram jos malo razmislit posto nisam ni sam sebi dovoljno ubjedljiv. :)))
To je barem moje misljenje.

Sto se tice Vatre, tu si mi nekako nejasna. Sta ti uopste znaci ono da film "nije bas najgenijalniji"? Po argumentima kojima potvrdjujes tu tezu mi se cini da je to ista ona spika koja se povlacila po novinama nakon sto je Tanovic dobio Oskara: kao ono "dobro je sto je dobio Oskara al film u sustini i nije nesto".

I da, mozes li barem malo pojasnit zasto ti se Ken Park toliko svidio?