Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
zomri 16.07.2003 u 00:16:40 profil autora
U Sarajevu od 15.-23. avgusta desice se 9. SFF. Radi se o najvecoj smotri filma u ovom dijelu Europe gdje mozete pogledati masu dobrih filmova i licno upoznati neke zvijezde evropskog i svjetskog filma. Proslih godina gosti su bili Stephen Frears, John Malkovich, Steve Buscemi, Michael Winterbottom, onaj omaleni bradonja sto je rezirao Naked (Mike mu ime), Danis Tanovic, Bono, Ljubisa Samardzic, Mirza Tanovic(najveca zvijezda od svih pobrojanih )...

Oficijelna web stranica nalazi se na adresi www.sff.ba gdje ce se od 2. augusta moci rezervisati karte.

Dolazite li? Eto, nemojte samo reci da vas nisam obavijestio :))

Izmjenio - zomri u 16.07.2003 0:21:11
dulce 16.07.2003 u 09:14:32 profil autora
onaj mali sto je rezirao 'naked' je mike leigh... :-) kad smo vec kod dobrih filmova, prosle godine je na sff-u, izmedju ostalih prikazan i njegov izvrsni 'all or nothing'.

a na SFF se ide svakako... ove godine dolazi neka gomila ljudi odsvakud... vec se radujem dobroj atmosferi...
zumbula 21.07.2003 u 08:53:01 profil autora
Kako me trenutno puca dolazim u grad koji nikad nisam vidjela a često ga sanjam, samo pliz zomri malo informacija o hostelima cijeni karata itd. Dobro o cijeni karata će bit na stranicama više me zanima smještaj.
vlado 21.07.2003 u 16:12:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jel se zna koji su gosti ove godine?
zumbula 24.07.2003 u 08:53:58 profil autora
Jos se ne zna. Bar ja jos nisam nigdje procitala. Od sto glasa glasa cuti nije.Kad Sarajlije sute da pitam tuzemne. Zna li netko kako tamo stoje stvari sa hostelima i opceenito smjestajem. Nisam nista nasla osim hotela. to mi je preskupo.
dulce 24.07.2003 u 09:13:51 profil autora
dobro jutro! evo i gostiju ovogodisnjeg festivala pod slijedecim linkom.
http://www.sff.ba/9SFF/press/novosti/JUL-2003.htm#23072003
frearsu se ponovo jaaaaaaaaaako radujem. sto se tice smjestaja, mislim da bi se moglo raspitati za studentski dom na bjelavama. Tel./fax: +387 (0) 33 201 896. cheers.

Izmjenio - dulce u 24.07.2003 9:14:34

Izmjenio - dulce u 24.07.2003 10:09:03
johnnykola 25.07.2003 u 09:02:24 profil autora
sta je bilo!? reci!
istina je ovo za dom na bjelavama. mislim da je spavanje dvije ili tri marke. dragana mi je to kazal. :))))))))))))))))))) dobro se kod nje jelo u domu. zumbul, kad dodjes u sarajevo nemoj se furat na amomimnost vec se javi da se bondiramo.
cheers!!!
johnny

Izmjenio - johnnykola u 25.07.2003 9:03:29
zomri 01.08.2003 u 17:11:37 profil autora
evo jos informacija o festivalu:

http://www.sarajevo-x.com/clanak/030801004

vise informacija sutra na sff.ba.

smrc...pojedinacne karte poskupile na 5KM...smrc jos samo da ih i bude, oni penzioneri to obrste u osam ujutro :(
danas je izasao kompletan program u dnevnom avazu. zainteresovan sam za nekih 6-7 filmova. nadam se da je meni johhnyju i zumbulici ukus slican da se mozemo utalit za kupovinu karata ;)
waiter in his 60s 02.08.2003 u 19:49:25 profil autora
quote:
oni penzioneri to obrste u osam ujutro


bosni je stvarno krenulo ako vam i penzići
idu u kino

Izmjenio - waiter in his 60s u 02.08.2003 19:49:51
zomri 10.08.2003 u 16:45:13 profil autora
jupiiiii, nabavili smo karte zahvaljujuci dolasku tri sata prije otvaranja box office-a. imali smo srece kupiti sve sto smo zeljeli, pa cak i za premijerno vece iako je bilo tek 100 karata u prodaji. nikola ugrabio zadnje dvije hehe

evo sta ce se gledat:
gori vatra (po najavama novo bosansko remek-djelo, u rangu nicije zemlje),
ken park (novi film onog lika sto je radio kidse, ima i seksa omlad'ne),
slon (od gus van santa, ovogodisnja zlatna palma u cannesu),
sestre magdalene (peter mullan, crkva, zene, opatice, zlostavljanje...;dobar plakat),
svemoguci bruce (novi hit jim carreya),
kajmak i marmelada (djuro iz nadrealista),
roger dodger (izvrstan americki indie filmic),
dogville (nicole kidman, mmmmmmmmm...),
ljeto u zlatnoj dolini (srdjan vuletic, sarajevska urbana drama s naturscicima, kazu nova "dolly bell", muziku radio edo maajka)

za vise se nazalost nije imalo novaca :(

ko ce cekat jos pet dana :((
zomri 14.08.2003 u 00:24:08 profil autora
jos dva dana...

gori vatra, film koji otvara festival imao je veoma veoma uspjesnu premijeru neki dan na lokarno film festivalu i prema mnogim izvjestajima najveci je favorit za osvajanje glavne nagrade. kazu kako su ljudi nakon filma plakali i aplaudirali ekipi dobrih petnest minuta.

jedva cekam da i ja vidim to toliko hvaljeno cudo...
johnnykola 14.08.2003 u 18:34:48 profil autora
sta je bilo!? reci!
i ja zomri.
waiter in his 60s 15.08.2003 u 00:36:45 profil autora
i mi da o njemu čujemo
Filip 15.08.2003 u 11:48:51 profil autora
danas počinje, danas počinje!!! čekamo daily report.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 15.08.2003 u 14:42:24 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
I? Kakav je film?
I jel se moze naci u Sarajevu "Savrsen krug"?
zomri 15.08.2003 u 16:09:33 profil autora
polako ljudi premijera je tek veceras u pola devet. trebalo bi da na htnetu ima webcam iz sarajeva or something pa slinite cccc

inace trenutno u sarajevu kisa lije ko iz kabla. bas steta, jer u tom slucaju nema premijere pod otvorenim nebom, smrc... jebo skenderiju, metalac open air je zakon!!!
vlado 15.08.2003 u 16:25:06 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ajde, ajde, nije bilo ni snijega dan pred Olimpijadu... Al vi se toga ne sjecate, mali ste bili... Na dnevniku prva vijest: Pao snijeg u Sarajevu (dan pred pocetak ZOI!), a moj stari se krsti i govori "Fala Bogu"...
zomri 15.08.2003 u 16:46:33 profil autora
e, u pravu si dovla... evo kisa je stala, jos samo da se razvedri...

sa johnnyjem se nalazim za sat vremena. veceras impresije... stay tuned
zomri 16.08.2003 u 00:55:05 profil autora
heh, bila je ovo noc za sjecanje...

oko sest nadjoh se sa johnnyjem, terrapinom, sennom i dronsom, kafa i malo zujanja po gradu. vidim grad je pun nekih novih faca, dosli ljudi radi festivala pretpostavljam. ima i poznatih. jerga, npr. johnny i ja se dogovaramo da ga uhvatimo ovih dana da se johnnyju potpise na sarajevski marlboro koji jedino ima - poklonila mu raja za rodjendan ;) samo gdje da ti se potpise moj dzoni kad je minja ili ko vec zauzeo citav page svojom jeftinom filozofijom hehe
enivej oko osmice stizemo do metalca, ulazimo senna, terrapin i ja i nalazimo super mjesto za petoricu u sredini (imali smo fakin srece jer je metalac vec ugodno popunjen; neobicno za sarajevo gdje ljudi vazda cekaju zadnji minut, valjda je to zbog festivala), poslije nam se pridruzuju dzoni i dragana. ona je jedna od onih cura koje svaki put ALI SVAKI JEBENI PUT moraju jeboimpasmater zakasnit najmanje petnest minuta. i ovaj put je bilo sve po psu. malo caskamo i cekamo da krene projekcija zakazana za pola devet.

kojih desetak minuta kasnjenja i svjetla se gase. poslije najduzi set reklama koji sam ikada odgledao u komadu izuzmemo li niz jumbo plakata od ilijasa sve do zepca. jebenih petnest minuta to je trajalo. citava vjecnost jebote. no, moram izdvojit reklamu festivala koja je najbolja od svih: frajer se svadja s curom, ide neka zika u pozadini a s curinih usta citas je i be i pickaranje razno. jerfra normalno na to sve slijeze ramenima, pa onda se ukljucuje i malo je falilo da je izmarise. cut. on se vozi autom sa zagonetnim pogledom u daljinu i prolazi pored sff jumbo plakata. uzima mobitel i salje joj poruku. sljedeci kadar: treba uzima mob i otvara poruku na kojoj pise "IDEMO LI U KINO? ;-)". Od uha do uha. ("aaaaaa jes sladaaaaaaak" - komentarise puterica do mene)

e da zaboravio sam rec da je prije reklama prvo bilo predstavljanje ljudi koji su pripremali festival i zvanicno otvaranje.

elem poslije reklama pocinje the movie itself. gori vatra je najnajnajprejebenofenomenfakinskontalistestahocurectastican film. nenadjebivo remek-djelo. snazna, emotivna, mala prica. o malim ljudima i njihovim nevoljama. o imperativu suzivota i tolerancije u bosni. o medjunarodnoj zajednici. o ratu. o zivotu. o bosni...
s druge strane to je film koji na najuspjesniji moguci nacin demantira vejtera ili nekoga s ovog foruma koji je jednom ustvrdio kako bosanci ne znaju napraviti dobru komediju. film naime puca od zajebancije i provala, a opet s druge strane je emotivno snazan i smrtno ozbiljan. jos mi nije jasno kako je zalica uspio sve to. mozda je i do podjele glumaca koja je stvarno fantasticna.
hocete li mi vjerovati ako vam kazem da jedan bogdan diklic u svojoj karijeri nije odigrao bolju rolu ili ga ja nisam gledao u boljoj? ako kazem i da je ovdje pola originalne postave audicije (sasa petrovic, emir hadzihafizbegovic, senad basic) u rolama kao pisanim za njih te najbolje mlade snage bosanskog glumista, hoce li vam biti jasnije o kakvom se Filmu ovdje radi? trebalo bi, znate,... ma nemoguce je to objasnit. kad budete imali priliku obavezno pogledajte. jer je Gori vatra isprican bolje od Lepa Sela Lepo Gore, zajebancije i provala ima koliko u tri epizode Nadrealista, crnjaka vise nego u Nicijoj zemlji i Remakeu zajedno...

je li se to bosni smijesi jos jedan oskar pitate se? to vise i nije bitno, vjerujte. film je sam za sebe ogromno bogatstvo. jebes oskara i nagrade. mada ne bi bilo lose cut kako bi Manijaci i Horde Zla za Pjerovog buduceg oskara sklepali onu ONI TI GA PUSEE DANISEEE, DANISEEEEEE-EEEEE... (Oni ti ga puse Pjeruuuu Pjeruuu-uuuu?? ne ide da ga jebes ;))
zomri 16.08.2003 u 01:08:51 profil autora
evo sad naletjeh i na ovo:

http://www.slobodna-bosna.ba/zadnje_izdanje/kultura352.htm
electro cute 16.08.2003 u 01:32:07 profil autora
ko će sad to dočekat?

a šta zumbulka nije z vami?
zomri 16.08.2003 u 01:37:38 profil autora
zumbulka je dobila naku nagradu samo za zadnja tri-cet'r dana festivala. propustice najbolje. jadnica :(
electro cute 16.08.2003 u 03:17:42 profil autora
mislim boli me k, i za vas i za zumbulicu i za taj bezze festival :) al mogo bi mi poslat cedejove prek zumbulke.pa ču ja to od nje preuzet kad se vratin u zegrab.
vlado 16.08.2003 u 13:57:59 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E ako jos neko negdje spomene przenje cedeova razbicu vas.... Da, da, vas trojicu!
zomri 16.08.2003 u 14:29:03 profil autora
cute dogovoreno onda, saljemo po zumbulici. a ti vlado u cosak, jaci smo od tebe ;)
electro cute 16.08.2003 u 16:11:06 profil autora
da jači? pa jes vidijo ti njega, nema u nj trijest kila.ćut!
vlado 16.08.2003 u 17:32:08 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Tehnika, burazeru, tehnika...
johnnykola 16.08.2003 u 18:46:06 profil autora
sta je bilo!? reci!
jucerasnji dan je za mene poceo zavrsetkom
citanja zaimoviceve knjige 'tajna dzema od malina'.
koji je to BETON!!! posebice naslovna prica, a i
ona posljednja (tj., nazalost, zadnja) bez naslova.
onako iz slucajnosti i ubijanja vremena u jos jednoj
emisiji 'josif i njegova braca' do pada granate
ispaljene 'aleksandrovom' rukom i maka :(((.
elem, sta da pisem? po procitanoj posljednjoj recenici
u pogovoru ozrena kebe doslo mi je da placem.
jer karim je bio savrsen... neki slican osjecaj je
obuzeo i nebo nad sarajevom pa se krenulo smrkavati
kao da ce kraj svijeta. u to me zove sena. dogovor je
u 6 na ceki. ok. legao sam u krevetac i pustio si
pulse disc two. time - beton betona. zove me ado da
se nadjemo i skupa furamo prema gradu. kaze, a i ja
sam to sam procitao na kraju knjige da je zaimovic
poginuo 13.8. te da je u novinama izletilo sjecanje na
njega. od staraca i sestre. ado, you tell me, neka,
da li michelangelova ili da vincijeva misao. uglavnom,
oko nje smo se slozili da je mozes razumijeti na milijun
nacina. onaj koji je meni bio onako najblizi je taj
da je bilo extra imati karima uz sebe pa makar i samo
24 godine... kaze mi ado, takodjer, da nisu bas proglasili
jergovicevu novu knjigu za remek djelo u slobodnoj bosni.
e, tu smo se opet slozili da je trebamo i sami procitati te
donijeti svoj sud. kasnije me naziva i zomri (ili prije
ade?) te mu iznosim informaciju o susretu kod ceke.
u troli mi je ado iznosio nove izvale njegovih working
kolega, a i jednu vezanu za damira nevesinjca. najbolja
je bila ona vezana za eldu koji je veliki prijatelj
s stockom jos od djetinjstva te je konstantno, od jutra
do sutra, pod gasom. elem, tako ti on jedno jutro s televizije
zove hitnu pomoc:
'dolazite, ljudi, brzo! veliki je zulum pred televizijom!'
likovi dolaze s svjetlima i ambulance natpisom da bi im
on pri ulazu u kombi kazal:
'vodite me do prve kafane!!!'
sta ce ljudi, nego odraditi prvu pomoc i fakat ga odvesti
za do malte i tita.
sena mi na ceki prica o novom izdanju elvisove kolumne
u azri. tema: kako na ovom zulumu kupiti novi par markiranih
patika za svoju djecu. zavrsava sa stihovima:

'politicari, na*ebat cu vam se majke
nemam para za djeci kupit
patike marke adidas i najke'

fino smo se ispricali u rajvosa o kubiku pijeska koji treba
pomoci sandru iznijeti na prvi kat sutradan, kao i o tome
kako se dronsa zaljubio na prvi pogled u nerminu, keku koja
vodi odron debatnu emisiju za mlade na fetvi 'za i protiv'.
dronsa je uletio kao volonter na sff te ce zajedno, s nerminom,
takodjer volonterkom, cistiti sale iza projekcija. skontali
smo da je to jako dobar pocetak, jer ih upravo jedinstveni
osjecaj skupljanja ambalaze coca-colinih proizvoda moze dovesti
do bondiranja, koje pak, na kraju moze voditi i sklapanju braka.
nazvah draganu i s njom se dogovorih da cu je jos jednom
zvati kad tacno ustanovim gdje ce projekcija biti odrzana
(uslijed nakupina oblaka over sarajevo city), na otvorenom,
u metalcu, ili u skenderiji. poslije kafe malo smo landarali
po gradu (da, ste i marta - banj, upe &down) te usput ispred
knjizare u kojoj se moze kupit registar
kasa (tako stoji na vratima) u marsala tita vidjeli jergu
crnog ko gar ('aaa, malo se pocrnilo!?' - ado pri susretu
sa sandrovim roditeljima po njihovom dolasku sa silbe) i s majicom
na kojoj je stajalo brijuni (zebre i slonove ispod napisa, na
pejzazu, ne vidjoh). ado mi je rekel da mu je pravo krivo sto nema uza
se sarajevskog malog boru, karivane, a i druge price da mu se pritefteri.
zomriju sam se pohvalio da mi je jerga dalji rod te da mi je odgovorio,
poslije susreta s piscem (njim) u kamernom 55 (na cijem je tavanu
kovceg iz kojeg je izbjegao vampir iz karimove price), da li se
sjeca mene i ivane, da se sjeca. tu me je zomri odmah skresao kazavsi da je
to vjerojatno izjavio eda me ne bi uvrijedio, na sta sam mu ja odgovorio
da bih ipak volio zivjeti u uvjerenju da u jednoj maloj mozdanoj
johnnykola 16.08.2003 u 18:51:40 profil autora
sta je bilo!? reci!
hej, dovla, molim te vidi s gospodneticem za southpark, pliiiiiiiiiiiz!!!
:))))))))))))))))))
electro cute 16.08.2003 u 22:05:31 profil autora
šuti brate, ubićenas svih.jao majko moja evo vlade, sakrivaj me u špajzu da me neubije.kuku kuku jadan ti sam ja.
zomri 16.08.2003 u 23:46:57 profil autora
veceras je na programu bio film Sestre Magdalene. kazu kako je dobio brdo nagrada, izmedju ostalih i glavnu nagradu na Veneciji ove godine.

elem, johnny, dragana i ja nacrtali smo se u osam u metalcu. pola sata sjedenja i predstavljanje gosta festivala Pitera Mulana, inace rezisera M. Sisters i covjeka kojem je ove godine posvecen program Tribute to. cudan i fin neki cica ovaj Mulan. covjek glumio u nekim najboljim engleskim filmovima u devedesetim (Trejnspoting, My name is Joe) i evo sad rezirao isto tako sjajan film. bar tako kazu.
i u pravu su, saznacemo par sati poslije. sestre magdalene je film o tri djevojke poslane u samostan radi iskupljenja grijeha koje su pocinile (uglavnom zbog svaleraja). no, tamo ima svega sem iskupljenja grijeha. jebote koji crnjak: nakon zajednickog tusiranja (aha!) sestre iz samostana ih postroje onako gole (opaa!!!) eda bi birale koja od njih ima najbolje dupe, najvece i najmanje sise i koja ima najobrasliji grm (njammm!!!) pritom glasno se cerekajuci djevojkama. ko je samo pomislio da ima ista eroticno u toj sceni nek prestane ovo citati odmah, molicu lijepo. jednostavno dok to gledate jedino na sto mislite je suzdrzavanje od povracanja. uglavnom film je crnjak zesci.
po mom misljenju ovo je izvrstan film, tek malo nespretan u reziserskim postupcima. mjestimicno tusi i dosadan je, znate. a za mene film smije svasta nesto sebi dopustit sem da bude dosadan.
dzoni je postavio i veoma na mjestu pitanje o svrsi prikazivanja ovakvih filmova sirokom puku i to na open airu.

sutra su na nasem programu Slon od Gus van Santa te Ken Park Lerija Klarka (da to je onaj sto je reziro Kidse).

danas u jutarnjem listu ni slova o sff-u??? mislim mos fulat koridu na manjaci ili sajam sljive u gradaccu (oboje je opsezno predstavljeno u JL proslih godina) ali najvecu smotru filmova u ovom dijelu Evrope - to ne mozes.