Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
vlado 18.07.2003 u 19:04:33 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Pa ne ljuti se, Dinar...
Samo ti privlacimo paznju...
Javi se...
trixy 19.07.2003 u 15:22:48 profil autora
nestrpljivo čekam izvještaj!!!
poppins 21.07.2003 u 12:41:25 profil autora
p
dinar 22.07.2003 u 20:23:01 profil autora
Kali mera!

Danas se desio diplomatski incident. Mislim, da se zna, ameri stvarno jesu, sto se po njihovski kaze, ignorant! Npr., moj cimer nakon cjelodnevnog posjeta okolici i obilazenja par manastira pita u zadnjem i najvecem:”a koje su grci vjere? Mislim ono, vecinski?”. Tako da me danasnji incindent I nije previse iznenadio. Sutra predstavljamo svatko svoju zemlju, desetak minuta, kultura I nesto povijesti, sto manje politike. I pri danasnjem izvlacenju, papiric po papiric, na jednom pise – Serbia, Montenegro I KOSOVO. Srbi protestuju, organizatorica se brani granicama UN-a (??), a ja joj samo u grubo pojasnjavam, gospodjo, to je kao da zajedno prezentiraju - Izrael i Palestina. U grubo, ponavljam. Uzgred, neki od nasih na seminaru su strasni nacionalisti. Ide mi strasno na zivce pometati za njima pizdarije koje izvale, Tudjman heroj i pravi demokrata. Ne zele bas pricati sa istocnim nam susjedima, ma zapravo, dovoljno je reci da se druze s - amerima.
Vikend je bio nikad odsanjana java. Nakon uobicajenih peripetija iznajmljivanja auta u tudjoj zemlji pri cemu niste dovoljno stari (moras imati 25g) sa isteklom vozackom (ne meni, bugarkinji!) krenuli smo na Phalassarnu, najzapadniiju plazu na Kreti. Cisto more, nas 10 od cega 8 nacionalnosti i prazna veeeelika pjescana plaza. I windsurf. Ma kakvi Karibi, kreta, kume. Nedjelju smo posjecivali samostane i vozili se po unutrasnjosti otoka. U malom seocu smo stali da se Jagodinac pobljuje i to je bio potez dana. Gostoljubivi grci (iako smo na otoku!) odmah nas pozvali na rakiju, fetu, pomidore…
Ovisan sam o feti. Jedem je 4 puta dnevno.
Isprasili smo tur amerima u kosarci. Priznajem ,zvijezda tima bio je Turkoglu, ali ni moj doprinos nije bio nezamijecen. Jos jedna gajba pive.

Adio…


vlado 22.07.2003 u 20:37:04 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Donesi nam fete...
dinar 22.07.2003 u 21:32:56 profil autora
I jos jedna povijesna zanimljivost...ima tu jedan maltezan. Super decko. Usred svih nas zatrovanih politikom prica on pricu o oslobodjenju malte od engleza. Znate koliko je maltezana poginulo u tom "gradjanskom ratu"?

4


tj, ustrijeljeni su, nije siguran da li su poginuli...


i jos nesto...ovaj vikend idemo u druga dva velika kretska grada, rethymnon i heraklion...u rethymnonu bi trebali naici na malo grckih keskica. Zna Vlado o cemu pricam...veselje svoooo...



Izmjenio - dinar u 22.07.2003 21:51:52
Filip 22.07.2003 u 21:58:47 profil autora
majstore, nadam se da si probao tzatziki. to je to!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
waiter in his 60s 23.07.2003 u 02:32:25 profil autora
"prica on pricu o oslobodjenju malte od engleza. Znate koliko je maltezana poginulo u tom "gradjanskom ratu"?

4"

slovenski sindrom
dinar 28.07.2003 u 01:20:00 profil autora
Probao tzatziki, kako ne. I boureki(vrsta lisnatog tijesta punjena sirom, ribljom pastetom, spanacem ili necim sasvim sestim). I souvlaki(gyros). I sve je fino. Jako, jako fino. Ali feta, e toga se ne mogu zasititi.
Nego, htio sam spomenuti kako je prezentirana nasa zemlja. Uvod: malo klapskih pjesama, citiranje Gundulica. Zaplet: osnovne informacije, kravata, Slavoljub, pocinje “Dobro”. Taman negdje kod 1:30 nakon pocetka pjesme (vrhunac) prica se o rakiji i ulece gitara i fus. Nazdravimo za svih (donio sam krcku rakiju od rute da se kusa) I udri pjesma da se zvucnici tresu. Gledam 120 ljudi oko sebe, vecina glava se klati. Slusaju pjesmu, ulovili su ritam. Rasplet: poslije sam dobio nekoliko narudzba za cede.
Decko i cura iz Srbije su prezentirali Teslu kao srbina. Ponovo dipl. incident, meni smijesno. Javna isprika slijedi. Nikad sladje nisam nekog zajebavao kao Jagodinca tu vecer.
Vikend odlican, posjet Rethymnonu, Iraklionu i Knososu.

Vise o tome kad se naspavam.

Kalinihta


Izmjenio - dinar u 29.07.2003 22:41:47
murda 28.07.2003 u 10:29:45 profil autora
i mi bi malo grčki fetaki
dinar 29.07.2003 u 22:35:01 profil autora
Zdravo!

Potegli smo staru temu na nekom drugom postu. O tome ne bih ovdje, samo bih spomenuo da su cjenjeni (glavati) profesori politicke filozofije sa Georgetown university-a kao jedinu svjetovnu, demokratsku, legitimnu borbu protiv necije hegemonije, presije (ili kakvog oblika drustvene
ignorancije!!!) naveli ono sto je u dnevniku bilo zapisano nakon pocetka rata u Iraku. Ono sto radis, radi najbolje sto umijes. Jedan od uvjeta za razbijanje kruga.
Nego,
Pretpostavljam da ce mi ovo biti jedan od poslednjih javljanja pa sam htio pojasniti kako je tekao i kako zavrsava akademski dio ovog programa. Nakon sto su postavljeni filozofski i ekonomski temelji demokratske ideje, drugi i treci tjedan bavio se nama sa politickog aspekta, zbog cega smo, usotalom, i svi mi ovdje. Imali smo 3 predmeta: political science, conflict resolution
i intellectual history. Prvog predaje americki zidov, jedan od vodecih mislilaca neo-konzervatizma. Vjerujem da s ovime sto slijedi necu reci nista sto vec niste znali, ali nek se kaze. Neo-konzervatizam je doktrina koju je uveo krug
oko Busha mladjeg, ista ona ekipa koja je odrastala uz Busha starijeg, bogatija za iskustva demokrata u medjunarodnim konfliktima. Za razliku od staromodnih konzervativaca (izolacionizam kao glavna odlika), ovi novi zagovaraju bezuvjetnu vojnu intervenciju na konfliktim podrucjima, uz izgovor sirenja demokracije, a sve u svrhu stvaranja americkog imperija. Bez
obzira na UN. Bitno je da su izuzetno mocni, imaju iza ledja vojnu industriju, medije, a djeluju za interes teksaskog naftnog lobija (pare su u zidovskim bankama). I jos nesto, da. Nakon 11.9. stvorili su si novog neprijatelja (islamske fundamentaliste-prije toga su bili sovjeti do 1989 pa 10 godina bez neprijatelja) kojeg koriste da bi ujedinili naciju i opravdali svoju internacionalni intervencionizam.
Fino je zapravo graditi svoje stavove oprecno od takvog predavaca gdje je svaki njegov argument meni svojstveni kontraargument. On je naceo polarizaciju nas studenata (pro i anti-american), a debela dobricina specijalizirana za rjesavanja konflikta pokusao nas je ujediniti pod okriljem humanosti I UN-a. Upoznali smo se sa slucajem genocida u Ruandi i UN-ovom neintervencijom. Do ove tocke bio sam uvjeren da je ovaj program cista americka propaganda. Onda je jucer ujutro u predavaonu usao grk sudanskog porijekla i odrzao najupecatljivije predavanje u mom zivotu. On je jedan od savjetnika odvjetnika koji su ovih dana tuzili Blaira, specijalist za anglo-americku politiku bliskog istoka. Ma sta da se kaze, sve sto mediji nikad nece napisati, on je rekao, podupro cinjenicama, ostro kritizirao, nudio druge solucije. Bez rupe u smislu. Danas je odrzao predavanje o gulf war 2, sutra je na redu road map.
U petak su testovi. U ponedljeljak idem za Atenu pa na Paros, jednu od evropskih meka wakeboardera.

Pozdrav narode, gdje bili...
dinar 29.07.2003 u 23:01:47 profil autora
Danas smo pricali o bliskoistocnim diktatorima (ja slusao, libanonci i sirijci pricali) i moram vam reci da mi se mnogo svidja onaj Gadafi! Jeste li znali da on na internacionalne konferencije uvijek nosi svoj sator jer ne spava u hotelu?! Tjelohranitelji su mu samo zene-padobranke, izmislio je svoj kalendar (promjenio imena mjesecima!) koji postoji samo u Libiji, gdje se svaki mjesec zove po nekoj revoluciji...
I jos mnogo, mnogo toga za rubriku - vjerovali ili ne...
zita 31.07.2003 u 20:10:21 profil autora
alo cobrinjo,eto i mene malo pred monitorom nakon duuugog izbivanja...ma namam nista za komentirat kad se vidimo za koji dan pa ce da usljedi pricica...ma mnogo ti je lepo tamo!!!ekipa se iz vuna vratila...hehe smijehi...dovidjeeeeeeenjaaaaaaaaa!!!!!
vlado 31.07.2003 u 20:31:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sestra? Strina? Tetka?
dinar 31.07.2003 u 23:57:54 profil autora
rutvica
vlado 01.08.2003 u 18:07:00 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
;))) Kad se vracas? Mis mo u Krovovima 7. sa Filipom, pa...
dinar 01.08.2003 u 19:38:10 profil autora
11og....steta...
suseda 02.08.2003 u 04:04:17 profil autora
sestra,tetka,mama...pa odlucih besramno popuniti rubricicu Username svojim identitetetom!!(kad je vec bal...)!!za svako javljanje ti bravo sebo,a nadam se da su vam i dionizije jednako zanimljive!ma necu ti nista ni pisati,cika rambo ti nosi referat u utorak...liki zdrav ti ljem!!
vlado 02.08.2003 u 04:14:45 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Osvjezila si mi jutro...
dinar 02.08.2003 u 09:58:46 profil autora
hehehehehe....suseda, co, kade si ca? Se dobro? Ima kega na Jadranu? Ja ne znan kade mi glava as san metaxe se nakramal cera...
Gren sad na neki izletic, neko vozilo i neka plaza...
Ozvjezi malo i ostale topike....i ubaci koji razmak iza interpunkcije...

tvoj sused
suseda 02.08.2003 u 13:56:11 profil autora
Jadran jos vavaek plav...osim ca ponekad nabaci neki zeleni pramenovi tu na Sablicevu!a razmak co,to stara navika..jos mi Marganka skakala po glavi zbog tega(valjda sam zato i ostala mica..)!nis,poveselila se odgovoru pa se odma onlajnirala,hehe..sad gren malo na lift ogulit dupe i protrest gace(uspjela sam odvozit metar..a danas sam si za cilj zela dva..malo po malo,pa do prvog zavoja)!zivio co...