Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
zumbula 03.12.2002 u 16:22:08 profil autora
Imate li mišljenje o Dediću starijem. Kakvo? Meni je puno značio u pubertetu a iz njega još nisam izašla pa mi i dalje fest znači.Gledala sam ovaj koncert u Zkmu odličan je... samo Arsen je nekako umoran.
S okusom mora i okusom soli.
dju 03.12.2002 u 19:34:18 profil autora
Djevojka iz moga kraja i Dida moj silno su mi drage pjesme otkad sebe pamtim. Manje kao kompozitor, a jako puno kao pjesnik oduševljvao me uvijek. Bila sam na samo jednom njegovom i Gabičinom koncertu u Lisinskom devedesetih, bilo je prekrasno. Arsen je klasik, dragocjen je, pogotovo u okviru pjesama i tekstova koje je napisao za Gabi.
vlado 04.12.2002 u 00:10:58 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Arsen je definitivno jedan od najvecih... Ponekad ne znam sto cu pamtiti duze: njegove rijeci ili njegovu glazbu.

...a kise su se slile na cvjetove agava...

Izmjenio - vlado u 04.12.2002 0:11:05
waiter in his 60s 04.12.2002 u 03:07:09 profil autora
arsen je, bez ikakve patetike, legenda
gubica, s druge strane, zna iritirati
putovao sam jednom u šibenik u istom busu
s dotičnom i bila je prava p....
ono tipa ja sam mega-star, get the fuck
outta my way

and is it true that devils end up like you
something safe for the picture frame
oak 04.12.2002 u 07:16:44 profil autora
arsen-rundek-ripper

to je neki logičan slijed, nema veze što se arsen dedić rodio u šibeniku.

za one koji nisu neka pokušaju nabaviti pjesmu "na nešto me sjeća ovaj grad" s ploče rade šerbedžije, na kojoj gostuju arsen i rundek, malo me asociralo

arsen je živi klasik ovih prostora
dju 04.12.2002 u 09:02:34 profil autora
Na nešto me sjeća taj grad
tri kuće na trgu i zastave
zvuk neba je topal i jak
a ljudi su sjeli pod hrastove

Budi mi se stara čežnja...

To je prekrasna pjesma, pogotovo kombinacija Rundekovog i Arsenovog glasa. Zapravo cijeli taj Radin album volim, pjeva i Šoljana, Mihalića, Preverta...prekrasno.
electro cute 04.12.2002 u 09:49:02 profil autora
arsen je arsen.
i to je to.
još uvik jedan od najačih.
oak 04.12.2002 u 10:27:08 profil autora
zapravo ako bolje razmislim osim trokuta;
arsen-rundek-ivaniš, biće da je riječ o višekutnom geometrijskom liku. tu svakako treba ubrojiti sachera i mancea.
obojica; genijalci. osobenjaci. buraz. svijetle u mraku.
electro cute 04.12.2002 u 10:51:20 profil autora
da ali...
iako se radi o nešto drugačijem senzibilitetu petorici se moraju dodat još urban i bebić.
velikani muzike.
dinar 04.12.2002 u 18:39:31 profil autora
I Mladen Burnac, obavezno! Sa gitarom, naravno...(nekad nastupa i bez gitare, ali jednako kvalitetno!)
jelena 04.12.2002 u 19:08:10 profil autora
bas sada slusam novu gabi, sto znaci, i arsena... album je odlican.
Hadzo 06.12.2002 u 15:53:21 profil autora
Nikada nisam volio Arsena niti Gabi, ja sam ono kao pravovjerni roker pa ne padam na te salonske fore. Ali posljednji album od Gabi Novak je jebeni zakon! Moguce i najbolji album koji se ove godine pojavio na nasoj sceni (Hm, postoji li jos nesto sto se zove scena?).
Ha, valjda to dolazi s godinama, ne znam...
trixy 09.12.2002 u 16:12:18 profil autora
pošto ja više volim slušat glazbu nego slušat stihove, za razliku od nekih postova gore, više mi se sviđa arsen kompozitor od arsena pjesnika.

mada volim i arsena i gabi, zadnji gabičin album me, mogu reći razočarao, baš zbog euforičnih kritika. ništa posebno, kvalitetno odrađen posao, ali bez imalo duše. previše ziher za malog dedića, pa čak i za gabi koja je uvijek išla na ziher pjesme.
waiter in his 60s 09.12.2002 u 20:02:04 profil autora
'za mene je sreća' s divasicom mi je totalni
crap...
volim samo par njenih stvari:
'pamtim samo sretne dane', 'sve isperu prve
kiše', ona 'kada raste crna voda, kad kapetan
bježi s broda, kako mogu ja ostati' ( ne
znam kako se zove ) i to je otprilike to
ostale su živi davež...

Izmjenio - waiter in his 60s u 09.12.2002 20:04:53
dju 09.12.2002 u 21:16:25 profil autora
A "Sretan put" iz legendarnog filma "H8"?
electro cute 10.12.2002 u 10:34:14 profil autora
h8 najbolji hrvatski film ever. nikola tanhofer. argh, nngh, hiljadu mu darkvudskih bubnjeva. to đurđice. i pisma je super.
dju 10.12.2002 u 10:54:15 profil autora
Samo sam jednom gledala taj film, davno, ali jos se i sad ponekad stresem od jeze koja mi se tad uvukla u kosti. Odlican film.
zumbula 10.12.2002 u 14:37:36 profil autora
Ja sam ga isto davno gledala inače njena najdraža pjesma mi je Pusti me da spavam.Stara stvar.Arsen kao kompozitor i Arsen kao pjesnik fenomenalan je.
zumbula 14.03.2003 u 08:57:27 profil autora
Jeste gledali koncert u Opatiji? Kako vam se čini, meni je klapa Maslina bila izvrsna. I Massimo...i Arsen, umorni Arsen.
cruzer 17.03.2003 u 00:43:06 profil autora
Možete me umiroviti, al ne možete me umiriiiti... - ARSEN
zumbula 20.01.2004 u 15:28:19 profil autora
..da, samo neka ga puste u njegovom nemiru i umoru..pretjerali su
sadrzaj je izmijenio/la - zumbul u 20.01.2004 u 15:29:02
arhimed 21.01.2004 u 22:33:19 profil autora
što je bilo? ko je pretjerao?
trixy 22.01.2004 u 08:54:26 profil autora
a novinari, tko drugi.
u areni su napisali bombastičan članak o njegovoj bolesti.
Hadzo 22.01.2004 u 09:03:58 profil autora
I onda ispod kamena ispuzaše kreature tipa Mladen Grdović pa krenuli u medijsku kampanju da će organizirati akciju prikupljanja novca za Arsenovu operaciju i slično (plus bespla pojavljivanje za sebe i slične u novinama i na teveu, ali to nije rekao), a onda se oglasio i matori Arsen preko novina i manje više ih na lijep način poslao u p.m. i zamolio neka mu se skinu s kurca. Dobro, on je to malo drugačije formulirao, ali bit sam iznio, sve ostalo je celofan. Svaka čast!
Sole 22.01.2004 u 11:29:34 profil autora
E, Hadžo, Hadžo, umjesto da radiš, ti na poslu forum-iraš. Sram te bilo! Reći ću te tvojim kolegama i šefovima. Big Brother is watching you.
svinjče 22.01.2004 u 14:27:50 profil autora
ma, gle.pa nisu sad baš novinari..ako se neko provalio onda je to Arsenov sin Matija. koji je novinaru ispričao pričicu, izjadao se kak nemaju love za operaciju i zatražio pomoć. pa se prije grdovića aktivirao bandić i obećao da će nijebitnokolko love osigurati grad zagreb. čitaj - svi koji plaćaju porez i najveći prirez u državi koji puni gradsku kasicu. ma kako je to sve divno, krasno, te humano.
pa se onda covjek koji preko 20 godina svojim pijančevanjem maltretira svoju ženu i dijete (svaka čast na umjetničkom doprinosu, nema kaj. al nazovimo stvari pravim imenom)obrecne na novinare da kaj ga maltretiraju.
eto.
ako piješ-pazi na jetru.

all animals are equal
but some animals are more equal than others
gorostas 22.01.2004 u 15:10:49 profil autora
A je li ova svinja novinar? Onda mi je sve jasno! Ne mogu vjerovati, koliko bljuzgarija i bljezgarija na jednom mjestu. Ako je i od svinje, previše je. Arsen je najveći!!!
zv 22.01.2004 u 15:41:45 profil autora
to do: svaš
vidim svinjice da razmisljamo u slicnim okvirima. naime gotovo sve su mi njegove dobre pjesme u stilu doso okudžava na peron u perkoviću i onda smo se mi posle toga dobro napili. i totalno mi je bezveze da ko tak veliki boemcina i pijanica sad pred starost mora traziti neku milost... daj stari odi sa stilom! popisaj se na dalekovod! i ako tak oces zakaj te drugi jebeju! steraj sve u kurac momak!
mislim, jasno, tak bi ja to napravio da sam odabrao takav zivot. on nek radi kaj oce i zna, ja ga volim i postujem!

(stalno dopunjavam - dakle mozda ipak ne bi pisal po dalekovodu nego bi se ubil od alkohola u autonomnoj zenskoj kuci dok bi na telefonu imal vedranu rudan i jebo joj majku ugrozenu :)

(mislim, ovo sa rudanicom to tek pod uvjetom da je istina kaj svinjce veli da je maltretiral gabicu, iako se meni uvek cinilo da se oni onak vole takvi kakvi jesu)

sadrzaj je izmijenio/la - zv u 22.01.2004 u 15:45:56
Hadzo 23.01.2004 u 09:43:42 profil autora
Svinjče je u pravu, jer čovjek je pio cijelog života i sad ga je dokačila ciroza jetre. Ali ako mu nije trebala pomoć pri piću, sasvim je ok da je ne traži ni sada kad je u kurcu. Opet se vraćamo na ono da si sam odgovoran za život koji živiš i izbor koji praviš. U ovom slučaju sasvim je u redu što Arsen šuti i ne želi da mu se drugi petljaju u bolest. Vjerojatno je svjestan da si je sam zakuhao juhu u kojoj se sad prži. A tu se postavlja i pitanje moralnosti ovakvih činova prikupljanja novca iz gradskog budžeta, jer nije riječ o bolesti koja ga je iznenada napala i pokosila već o posljedici njegovih životnih navika te bez obzira na njegove nesumnjive glazbene zasluge, pruža loš primjer.
sadrzaj je izmijenio/la - Hadzo u 23.01.2004 u 09:44:47
dulce 23.01.2004 u 11:35:12 profil autora
s obzirom da sam malo udaljena od hrvatske medijske scene, nemam pojma sta su zapravo pisali u novinama, ali kako sam uspjela skontati iz vasih postova - sam arsen nikada nije niti trazio nista niti od novinara niti od poreskih obveznika, tako da mi bas nije jasan cilj ove rasprave.
moralne pridike tipa, arsen je pio cijeli zivot i sta ima sad da se zali su mi fakat bezze. prvo, covjek nista nije ni trazio ni od koga, a drugo bilo bi to otprilike kao eto janica je operirala stitnu zlijezdu, treba joj lova za to, al tko joj je kriv kad ju je stari ionako isforsiro tako mladu, pa je dobila sta je trebala. ha? van pameti. nekom vjerojatno nije za poredjenje umjetnicko dostignuce arsena i sportski rezulutati janice, ali ja tu ipak vidim jednu paralelu. covjek je odabrao svoj zivotni put i ako je sad bolestan, samo on zna kako mu je. mislim, da treba bar imati dovoljno postovanja, pa ga ostavit na miru. osim toga, imala sam profesoricu (mislim, ziva je, al vise nije moja prof), krasnu zenu, koja je toliko toga dala svojim studentima i univerzitetu, bila je strastveni pusac i sad ima rak na plucima. ne bi mi palo na pamet da kazem da je dobila sta je trazila. jbg, nobody's perfect, a meni osobno nije poznato da je arsen ikad ikog maltretirao i ako je bio bas tako grozan, bas me cudi sto ga njegova ogorcena obitelj vec nije napustila?
vlado 23.01.2004 u 14:32:39 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ja bi vas zamolio da ne serete po Arsenu.