Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
Tonci 12.07.2003 u 00:04:53 profil autora
Viva zwei nije bila "oaza za pop sladokusce", nego oaza za indie sladokusce!

Što se tiče t.A.T.u., hejteri bi trebali čuti "Malchik Gay" i potom se duboko zamisliti nad sobom. (U pravilu su im ruske verzije bolje od engleskih, ali ovo je iznimka i najtoplije preporučujem verziju s "200 km/h in the wrong lane")
Tonci 12.07.2003 u 00:11:58 profil autora
Na ovom topicu ima puuuuno stvari za prokomentirat, ali sam dobio ideju i odlučio sačuvat sve to za kolumnu koju ću napisat ovih dana. Dotle, samo da se osvrnem na nešto što je Waiter rekao:

"ma fukaš definicije, a i budale koje će
nešto a priori odjebat samo zbog žanrovske
naljepnice"

Tu se ne slažem... definicije su jako korisne! Nitko od nas ne voli SVU glazbu, i nakon nekog vremena dokučio je kako mu neki žanrovi ipak ne leže. Recimo, da mi ti sad spomeneš neki bend za koji nisam čuo, i ja te pitam kako zvuči, i ti kažeš: "mračno je, tužno i jako lijepo"... ne bi imao puno koristi od tog opsa. Kad bi mi dodao pak da je to neki microhouse, odmah bi pomislio kako bi to vrijedilo provjeriti, a ako bi mi rekao da je to neki post-rock ili jazz, prekrižio bi s popisa jer, nakon toliko puno post rock bendova i džezera od kojih mi se NIJEDAN nije svidio, šanse da će mi se preporučeni bend svidjeti su minimalne. A dan ima samo 24 sati, i valja ih što bolje iskoristiti. Što uključuje i apriori odjebavanje nekih stvari. Zašto bi me takav postupak činio "budalom", meni stvarno nije jasno.
Tonci 12.07.2003 u 00:13:10 profil autora
Ukratko, "jebeš definicije i žanrovske naljepnice" su glupe spike koje treba prepustiti glazbenicima, mi konzumenti se time stvarno ne trebamo opterećivati!
vlado 12.07.2003 u 12:04:40 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ova zadnja ti je dobra.
zomri 12.07.2003 u 19:43:55 profil autora
"Na ovom topicu ima puuuuno stvari za prokomentirat, ali sam dobio ideju i odlučio sacuvat sve to za kolumnu koju ću napisat ovih dana."

a, znaci, tako se crpi inspiracija?! neka, neka ... :))

Vlado, ovaj nas Tonci stvarno zna ubost ponekad, jelda? ;)
waiter in his 60s 12.07.2003 u 21:02:20 profil autora
"A dan ima samo 24 sati, i valja ih što bolje iskoristiti. Što uključuje i apriori odjebavanje nekih stvari. Zašto bi me takav postupak činio "budalom", meni stvarno nije jasno."

razumijem kako odjebavanje o kojem govoriš
može bit korisno nekome tko je već izgradio
svoj glazbeni ukus i ko svaki dan preslušava
hrpetine muzike, ali nismo svi ti. ostajem pri
stavu da je zdravo imati što otvorenije uši
waiter in his 60s 12.07.2003 u 21:11:49 profil autora
" Ukratko, "jebeš definicije i žanrovske naljepnice" su glupe spike "

nisam ni očekivo da će neko ko živi od
razvrstavanja muzike po ladicama imat
drugačiji stav . meni običnijem
konzumentu nije potreban takav
'znanstveni' pristup.

nego, jesi napokon preslušo nove pipse ?


Izmjenio - waiter in his 60s u 12.07.2003 21:16:12
waiter in his 60s 15.07.2003 u 02:28:00 profil autora
" nego, jesi napokon preslušo nove pipse ? "

bio je na forumu, priča s zomrijem o nekom
dizzeeju, ali ovo jednostavno pitanje
ignorira

ccc...
dju 15.07.2003 u 08:04:52 profil autora
Waiter, ne uzbuđuj se, da je Tonči glazbenik, poslušao bi nove Pipse i dobio inspiraciju za neku svoju novu stvar. Pošto je tek glazbeni kritičar, on radije čita forum i slaže si materijal za novu kolumnu.

Cheers, što bi reko Johnny.
Tonci 15.07.2003 u 13:42:46 profil autora
NISAM JOŠ POSLUŠO ZADNJE PIPSE, JEBO VAS BOG DA VAS JEBO!!!!! :)
Ali ajde, kad ste vec toliko zapeli, bio sam na jednom okupljanju kod Holige pred koji tjedan, gdje se Zoran uhvatio discmana. Sjećam se da su pustili jednu stvar za koju su se žalili kako su svi kritičari koji su pljuvali po albumu zato što je pretenciozan rekli da je to najbolja stvar, a to je baš najpretencioznija od svih! Vrtili su još par stvar, ali spori depra-rock+Fridmanijana = definitli nat maj kap ov ti.

Nego, ajde, da ja vas sve pitam: kakvo je VAŠE mišljenje o Ripperovom cameu na "Vrućem partyju" Vrućih kitica? Naime, ja (JA! JA! JA!) sam mu napisao ona četri stiha što ih je otpjevao, pa me baš zanima...
trixy 15.07.2003 u 14:02:06 profil autora
nisam čuo, ali poslije ovog tvog posta neću se ni truditi poslušati, makar znam gdje mogu skinuti
dju 15.07.2003 u 18:40:02 profil autora
ma, tonči, odjebaus!
zomri 15.07.2003 u 18:55:50 profil autora
"Nego, ajde, da ja vas sve pitam: kakvo je VA©E miąljenje o Ripperovom cameu na "Vrućem partyju" Vrućih kitica? Naime, ja (JA! JA! JA!) sam mu napisao ona četri stiha ąto ih je otpjevao, pa me baą zanima..."

evo moro sam ponovo poslusati stvar jer nisam znao o kojim se stihovima zapravo radi (nekom ce i ovo biti dovoljno ;)). enivej, kad bas insistiras mislim kako je gostovanje rippera na vrucem partyju tek nesto bolje od "pa eto fino je i tako nesto cut" egzotike. ukratko, bolje da ste uzeli neki sempl pipsa (recimo iz Svaku noc sam pijan hehehe). tako bi imalo vise smisla.

iako to nisi pitao, da kazem kako mi je stvar sasvim pristojna spram one druge (Pokazi postovanje???). za njom fakat treba vodu pustit kolko je losa.
Tonci 15.07.2003 u 21:57:00 profil autora
Postoji i treća! Zove se "Brz na jeziku", a radi se o seksu i puno je prosta.

(Što, čak ti se ne sviđa ni Lazićev dio u "Pokaži poštovanje"?)
Tonci 15.07.2003 u 21:58:32 profil autora
Moj tekst za Rippera u "Vrućem partyju" je upravo ona vrst dublje, egzistencijalističke romantične lirike u kakvu sam nadao da će se upustiti na "Drveću i rijekama". :(
marsovac 15.07.2003 u 22:38:50 profil autora
Tonci, ako si s mora, daj mi molim te razjasni što je to bura, što jugo. a što maestral i ima li još kakvi vjetar?
Ja znam za još jednog, kod nas je to onaj s plinare :)))
ZeeK 15.07.2003 u 23:47:17 profil autora
meni je onaj refren u partiju vrlooo zarazan . a ripperov dio mi je smijesan. ono, ripper pjeva kako ne moze bez partija, ha,ha,ha.
waiter in his 60s 16.07.2003 u 00:18:57 profil autora
"nisam čuo, ali poslije ovog tvog posta neću se ni truditi poslušati, makar znam gdje mogu skinuti"

a vidi to je tu. možda jednog dana
arhimed 16.07.2003 u 01:17:14 profil autora
meni su vruce kitice posse dobre.

Tonci, Lazicev dio u "pokazi postovanje" je onaj narodnjacki ('kita mi je vruca...'), zar ne?

Izmjenio - arhimed u 16.07.2003 1:18:27
arhimed 16.07.2003 u 01:21:06 profil autora
a nesto mi govori da je i 'inteligentna glazba za inteligentne ljude' isto njegov dio. ne znam zasto to mislim, neka me neko demantira ako nisam u pravu.
zomri 16.07.2003 u 01:23:12 profil autora
mislim da je lazicev dio ono na pocetku: inteligentna glazba za inteligentne ljude - vrijeme je za dzaeeeeeeeez. ako je, onda je pravo glup. pokusava biti ironican, ali mu to zacudo nikako ne uspijeva. smece, kao i pjesma uostalom.

vecini vas fali doooooosta samokritike. drzite se pera brate. tu ste dobri.

"zajebi intelekt, moje nasilne su sake" - ciji je to stih? jako je dobar.

Izmjenio - zomri u 16.07.2003 1:34:23
ZeeK 16.07.2003 u 01:28:14 profil autora
zar ne bi ono 'inteligentna...' mogo bit drazen vrdoljak, ili nesto slicno.
zomri 16.07.2003 u 01:31:27 profil autora
ispravka: citav dio "moje ime je boo razz boo!..." je dobar, najbolji.

koji je tvoj udio u ovom uzasu tonci? (podloga je vjerovatno tvoja)
Tonci 16.07.2003 u 02:26:52 profil autora
Ha ha, trebali ste vidjeti na što je tek ličilo kad sam ja davao Ripperu u studiju instrukcije kako da pjeva (on: "a iz kojeg tona da počnem?"; jako pijan ja: "a šta ja znam, AAAAAAA?!").

Da, dobro ste svi pogodili - Lazićevi dijelovi u "PP" su i onaj narodnjački, i onaj u uvodu (iako mislim da ne skida Vrdoljaka, nego prije Milišića?).

Zomri, dijelovi/lajne koje spominješ pripadaju Boo Razzu a.k.a. Velimiru. Smatram da ponajviše briljira u "Vrućem partiju" (a znam i mnoge ljude koji se tu slažu, uključujući i neke koji ne znaju nikoga iz Kitica osim mene!)... ta dionica mu je totalno genijalna, i ne govorim to samo zato što mi je prijatelj i kolega... "Jer poslije ću mater... da ti je-BEM!"

Moj udio u "Pokaži poštovanje"? Velimir je napravio glavninu podloge (uključujući i sempl Rokera s Moravu), zajedno smo složili melodiju refrena, a ja sam napravio bas-liniju (i izabrao sam GROOOOZAN zvuk za bas, ne mogu danas podnijeti to slušati glasno na dobrim zvučnicima!), plus malo razradio ritam (posebno u hi-hatovima). I naravno, moj rap nakon Zoranovog introa otvara pjesmu!
Tonci 16.07.2003 u 02:29:07 profil autora
bura = najjači od svih vjetrova, veliki izvor jada za ljude što žive uz more
jugo = dosta slabiji, fala bogu
maestral = "romantični" vjetar
ima li još kakvi vjetar? = tramuntana i lahor, recimo!
waiter in his 60s 16.07.2003 u 04:20:44 profil autora
zaboravio si najpopularniji, onaj s dinare


... a di mi je dida, jesu li ga vuci ?
sigurno je baka gubava ko prije...
johnnykola 25.07.2003 u 10:41:55 profil autora
sta je bilo!? reci!
morate samo doci na bascarsijske noci na pop rock koncert mladih bosanskih snaga pa da se prepadnete. ma za njih sviju je onaj sean paul muziku izmislio. mislis, ti si faca, naroljas se i pjevas pjesme u stilu novog vala starog tri'es' godina, sepulture ili rane metallice. hej, mi smo u 2003. godini!!!!! je li tako slovenec andrej?