Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
zomri 07.07.2003 u 23:09:24 profil autora
Cesto se u raspravama cija je tema muzika moze cuti izjava tipa "uh, to je onaj sugavi/ljigavi pop ie. to je smece". I tu diskutant obicno staje sa raspravom kao da je rekao apsolutnu istinu, argumenti za potvrdu takve teze kao da nisu potrebni.

Mene interesuje sljedece: je li i vama vecina onog sto se emitira na MTVju, Vivi, i stajaznam kojem mejnstrim mediju a sto se vrlo cesto naziva popom (ma...znate vec na sta mislim), u stvari muzika na koju ne treba obracat paznju i koja ne vrijedi ni kalorija potrosenih na njezino slusanje. Ukratko: je li moderni pop smece?
Odgovor obrazloziti.
waiter in his 60s 08.07.2003 u 00:09:13 profil autora
nije baš sve smeće, ali bar 85 % onoga što
se vrti je. ja mislim da nemam predrasuda
prema mainstreamu, svakom dajem the benefit
of the doubt
zomri 08.07.2003 u 00:12:54 profil autora
znaci i ti si pobornik one cuvene teze kojom je jedan mudrac odgovorio na tvrdnju da je vecina techna smece: "to je istina. 90% techna je smece, ali je i 90% produkcije bilo kojeg muzickog zanra smece."

no, vrijedi li to onda i za turbo-folk?
waiter in his 60s 08.07.2003 u 01:11:05 profil autora
neam blage, o tf-u znam kolko i o eskimskim
borbenima
Hadzo 08.07.2003 u 09:31:38 profil autora
Moja frendica ima na kablovskoj MTV2 s podnaslovom pop, i ono što se vrti na tom programu je za sjest' i plakat'. Naravno, to ovisi o tome što voliš ili ne voliš, kao osoba koja voli nekakav recimo rock, ja niti jedan glazbeni kanal ne mogu naći koji bi me zadovoljio 100%. Plus, oprostite, ali one kučke t.a.t.u. su doista smeće, kako god da okreneš, a njih su puni programi. A tu je i pravo na vlastito mišljenje, svi mi imamo pravo reći za nešto da je smeće, ne kao apsolutnu istinu već kao naš stav. I nije moje mišljenje ništa važnije ili značajnije od tvojega, samo je...moje, ne?
Gospodnetić 08.07.2003 u 12:59:07 profil autora
Postoji problem neimanja dovoljno vremena. Preko pola dana delam i onda ni ne stignem pratiti takve stvari. Od kad imam kablovsku poceo sam tu i tamo pratit MTV, Vivu i VH1. Po pitanju Vive, tamo mi je fakat 90 posto toga odvratno, no postoji jedan Show koji ide svaki dan, rijec je o Fast forwardu i legendarnoj Charlotte, i to fakat valja. Nikad ni na jednom satelitu nisam vidio bolju emisiju tog tipa, naravno, ponajvise zahvaljujuci fenomenalnoj voditeljici koja je inteligentna i zabavna, i sto je najbitnije, osjeca se da iskreno voli svoj posao i da se trudi i slusa jako,jako puno glazbe.Kod nje sam u gostima vidio i Lipse i Badly drawn boya i Schneider TM(to najtoplije preporucam svima, posebno zadnji album-Zoomer) i njeni intervjui su fakat genijalni. Osjeca se i da je njima svima bio gust pricati s njom. Po pitanju MTV-a, debela vecina mi je sranje, no primijetio sam da dosta kasno u noci postoji Chilout zone, e tamo sam vidio I Lambchop, i Mercury rev i Wilca...stvarno me iznenadila koncentracija glazbe koja je moja omiljena. Nedavno sam vidio spot od Mercury reva za pjesmu Godess on a highway, pjesma je super a spot me po atmosferi neodoljivo podsjetio na Placi!
Problem je, naravno, taj sto to obicno pocinje oko 2 sata iza ponoci.
Jos jedna stvar. Kaj je uopce definicija popa i kaj po vama spada u to? Ja moram priznati da ja to sve manje kuzim...te razlike u muzickim zanrovima i definicije istih. Brijem da smo generacija koja je povlastena, jer nam je dostupno apsolutno sve sto je ikad ispjevano, i brijem da se u devedesetima pocela desavati revolucija u glazbi. Ne u smislu da se stvara nesto novo po pitanju harmi i sl, nego ono za sto je Beatlesima trebao milion funti, danas je moguce snimiti u svojoj sobi za puno, puno manje love. Mislim...za onu vrhunsku kvalitetu zvuka i danas je potrebna lova, daddy to zna sigurno bolje od svih nas, no opet...puno puno manja lova nego prije 30 godina. Mislim da to znaci da se vrtoglavo povecava broj ljudi koji u glazbi imaju kaj za reci, i to prilicno kvalitetno ako govorimo o uvjetima produkcije. Prico mi je frend iz Londona da je ovaj klinac iz The Streets taj album napravio doma u jedno ljeto kad su mu starci otisli na more. Mene u glazbi upravo odusevljava taj spoj sviranja i svega onog sto ti kompjuter moze ponuditi. To je upravo predivno, i sve mi je manje jasno kojim bi to glazbenim zanrom mogao definirati.
Tonci 08.07.2003 u 20:04:48 profil autora
Mislim da ni ne moram odgovarati na pitanje iz otvaranja topica, jel tako? Svima je jasno već dosad na kojoj sam strani. Što se definicije popa tiče:
- šira: sve sto je popularno (drugim riječima: pop nije specifičan žanr, nego oznaka za glazbu koja dopre do izvjesnog broja ljudi. Kad neki rock ili trance postane popularan, on istovremeno postaje pop)
- uža: sve što je popularno ne samo u gradskim središtima, nego i izvan njih
waiter in his 60s 08.07.2003 u 20:20:20 profil autora
ma fukaš definicije, a i budale koje će
nešto a priori odjebat samo zbog žanrovske
naljepnice
simon 08.07.2003 u 21:01:41 profil autora
Pročitajte post iznad i...
eto nam definicije popa!!
Dakle, ključna rijec je "sviđa".
Zasto bi uopce trebali staviti pop pod zajednicki nazivnik?
Ili, zasto bih ja uspoređivao svoj pop sa waiterovim i slično?
Waiter, u tvom svijetu Tori Amos je pop, u mojem (o njoj neinformiranom) ona je zenska kantautorica, poprilično bijesna sa nekonvencionalnim liriksima.
U mom mikrosvijetu trenutno su pop Radiohead, Beyonce, Jay-Z i Luomo.
Meni zastaje dah na spot Crazy in love i nakon petog gledanja.
Smatram recimo Oooops, I did it again fenomenalnom pjesmom.
Također smatram apsolutno genijalnom činjenicom da je waiteru, po njegovim riječima, Alanis i Jagged little pill bila zakon u pubertetu!! Pa kud ćeš veći pop!
dju 08.07.2003 u 21:30:19 profil autora
Mogu ja o radiju kao mediju koji meni u uši posreduje pop-muziku?
Petljam se između frekvencija 101, Otvorenog, i Plavog. Ovaj zadnji vrti najgoru moguću mujziku. Neki dan sam kod njih čula superkretensku pjesmu Prljavog kazališta "Radio Dubrava" - pjesma koja dokazuje da uvijek kad misliš da su pali na dno, postoji još niže. Otvoreni vrti ono što, pretpostavljam, dominira na MTV-iju, Vivi i Vivi Zwei. Svaka deseta pjesma mi je okej. Dakle, ta kakti popularna muzika meni nije po volji.
Priznajem, kad sam T.a.t.u prvi put čula, bilo je to u Ukrajini i Poljskoj prije godinu i pol, pjevale su na ruskom i meni je to zgodno zvučalo. Na engleskom mi je čiiip.
Kad mi se sluša moja muzika, zavrtim si neki cd. Sve ostalo je nježno silovanje. Bez agresije, ali i bez strasti.

Izmjenio - dju u 08.07.2003 21:31:16
Gospodnetić 08.07.2003 u 23:17:34 profil autora
Imas pravo Simon!
U svakom se radja njegov pop!
Nisam ja badava studiro teologiju... :))
waiter in his 60s 08.07.2003 u 23:40:55 profil autora
"Također smatram apsolutno genijalnom činjenicom da je waiteru, po njegovim riječima, Alanis i Jagged little pill bila zakon u pubertetu!! Pa kud ćeš veći pop!"

i još mi je zakon. alanisino buntovništvo
i 'pissed off young woman' imidž možda
jesu bili trendy i svaka cool pičkica
je jednostavno morala imat 'jagged l p',
ali alanis ima glazbeno pokriće, dobre
tekstove i nevjerojatno snažan vokal
i ni u kom slučaju nije jeftina, ako si se
to usudio pomisliti

p.s. i radioheadovci ti cijene alanis,
'96-e ( 'jagged l p' era ) su joj bili
supporting act na američkoj turneji


Izmjenio - waiter in his 60s u 09.07.2003 0:01:58
waiter in his 60s 08.07.2003 u 23:54:41 profil autora
"Priznajem, kad sam T.a.t.u prvi put čula, bilo je to u Ukrajini i Poljskoj prije godinu i pol, pjevale su na ruskom i meni je to zgodno zvučalo"

nas ne dogonjat, nas ne dogonjat ! lol
jelena 09.07.2003 u 00:18:02 profil autora
meni su te tatu-ske totalne bezveznjace. ne razumijem toliku pomamu za njima. dobro su si smislile uloge, al' lose glume.
waiter in his 60s 09.07.2003 u 00:56:14 profil autora
slažem se, premalo se drpaju lol

ma curičice...
waiter in his 60s 09.07.2003 u 02:11:32 profil autora
"Waiter, u tvom svijetu Tori Amos je pop"

tori o 'popovitosti' svoje muzike:

"...
I just don't understand why some people get
so angry when I sing songs about God getting
a blow job, or about being a kid and
masturbating in your bedroom while your
father is downstairs preaching ( otac joj
je svećenik ). OK, so I'm a classically
trained pianist and I use pretentious words
and I'm into exploring the dark side of
human nature, but it's all just good old
pop music. People may call me an artist,
but when I'm on the stage I'm just this
hooker who is squealing for your entertainment,
just a little pop tart. There's no difference
whatsoever between me and sweetie-cunt Britney."

Izmjenio - waiter in his 60s u 09.07.2003 2:13:16
waiter in his 60s 09.07.2003 u 02:30:03 profil autora
p.s. tekst stvari u kojoj masturbira
dok joj otac drži misu je u 'poeziji'
Josh 10.07.2003 u 20:44:03 profil autora
prokleti kralj
kako ti waiteru znaš što nas interesira :) :) :)


ozbiljno, ovaj citat je super
waiter in his 60s 10.07.2003 u 20:54:05 profil autora
ispričavam se svima koje smo tori i ja
uvrijedili

*tori i ja smajliji s aureolama iznad glave*
arhimed 10.07.2003 u 22:07:02 profil autora
"Otvoreni vrti ono što, pretpostavljam, dominira na MTV-iju, Vivi i Vivi Zwei."

viva zwei nazalost vise ne postoji, a dok je trajala bila je oaza za pop sladokusce zato sto su na njoj u prime timeu emitirani spotovi koji se na MTV-ju i slicnima zavrte ili nikad ili jednom u 10 dana i to u ranim jutarnjim satima. sva sreca da fast forward jos uvijek postoji. rijetko kad ga pogledam, ali drago mi je da je jos uvijek tu.
mislim da takodjer i na HTV-u fali emisija kao sto je bio 3 Plus na kojem se moglo vidjeti i sonic youth, i gus gus, i smashing pumpkins i jos puno toga zanimljivoga.
i, btw, prizeljkujem da i ovog ljeta bude 'later with jools holland' kad vec ne moze biti preko cijele godine.

Izmjenio - arhimed u 10.07.2003 22:11:04
waiter in his 60s 10.07.2003 u 23:22:56 profil autora
"viva zwei nazalost vise ne postoji"

ma mani ti dju, iako mlada mama, ona ti je
već ko stara bakica, ni tv ne posjeduje
waiter in his 60s 10.07.2003 u 23:33:50 profil autora
p.s. dju, kako krešo podnosi nedostatak tv-a ?
pitam zato što pretpostavljam da si ti ta
koja je odbila nabaviti / izbacila tv iz
kuće, ipak si ti šefca
arhimed 11.07.2003 u 00:28:18 profil autora
dju, ja mislim da bi tebi stvarno trebao nekakav cyber bodyguard jer te napadaju na vise frontova (vidi: recenzije; a velika je vjerojatnost da postoji jos neki topic na kojem je sasuta paljba na tebe).
waiter in his 60s 11.07.2003 u 07:11:09 profil autora
ne boj se ti za nju, zna dju džudo
dju 11.07.2003 u 07:26:19 profil autora
arhimede,
ne mogu mi oprostiti što sam se udala :)
ne vidim drugog razloga za te napade (samoljublje mi zakriljuje pogled :))


Waiter, odluka o povijesnom "ne" televiziji bila je pojedninačna i datira iz vremena kad smo živjeli odvojeno - ni on ni ja nismo imali tv u stanu. Kad smo shvatili koliko nam paše jednadžba "minus tv plus mi jednakon sex na kvadrat" sporazumjeli smo se da nećemo to smeće pod naš krov.
Hadzo 11.07.2003 u 09:33:10 profil autora
Wow, evo rješenja za moje sexualne tegobe: izbaciti tv iz stana! Kako se toga ranije nisam sjetio...Hvala na prosvjetljenju, odmah ću to napraviti.
dju 11.07.2003 u 09:58:25 profil autora
ej, ja se ne zajebavam, bez tv-a imaš vremena napretek, pogotovo navečer, sami ste, uvijek se nađe neka buteljica, suho voće ili sir, upućeni ste jedno na drugo a ne na tu kutiju u kojoj se vrte mali ljudi, slušate muziku po svom izboru i sve vas vodi samo jednom cilju...
okej, ne morate se baš svaku večer ševiti, dobra knjiga isto može pružit zadovoljstvo.
pa, ko voli.
morsky 11.07.2003 u 11:11:04 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
daj, dju,

pusti knjigu.., za poslije ševe, a ne umjesto.
waiter in his 60s 11.07.2003 u 19:59:53 profil autora
seksomani ! kako vas nije sram, pa u braku
ste, zaboga !
marsovac 11.07.2003 u 21:05:55 profil autora
Dju, apsolutno te podržavam i dijelim tvoj/vaš stav o neimanju TV uređaja, iako nisam 100 % siguran koliko dugo bi izdržao bez slike koja prati ton u kutiji.
Jednom prilikom mislim da je bilo 7 dana, bez TV-a, novina, radija, i nije bilo loše dapače bilo je to poprilično ugodno iskustvo.
arhimed 11.07.2003 u 21:46:31 profil autora
<offtopic>
jucer sam ustanovio da je web stranica velikog prezira napokon proradila nakon vise mjeseci pa idite pa vidite velikiprezir.cjb.net i ukljucite zvucnike da cujete predivan uvod u predivnu "revoluciju" koji svira na sajtu.