Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
dinar 02.12.2002 u 16:18:00 profil autora
Da li kada experimentirate svojim snovima? Ja cesto volim zaspati uz odredjenu muziku i onda ujutro analizirati snove. Nocas, nakon Fatboy Slima, odigravao se igrani film u mojoj glavi, brzi i agresivni...probudio sam se pun volje i zelje za pokretom, savrseno ustajanje...
Nema vise zakaj ja ne volim ponedelek!
Da li i vi to cinite? Drugaciji su snovi uz Rundeka, Pipse, thievery corp, fila braziliu ili pak bob sinclaira...


...ili sam ja mozda malo...
dju 02.12.2002 u 16:37:37 profil autora
Moram priznat da s muzikom nisam probala. Uglavnom sve pogasim kad idem u krevet. Ali, probala sam s ljudima. Odnosno, kad mi netko jako fali a ne mogu do njega, onda prije spavanja intenzivno mislim na tu osobu i tako je prizovem u san. Na taj način sam više odsanjala nego sto su neki odživjeli.
dinar 02.12.2002 u 19:34:19 profil autora
Zanimljivo, jako zanimljivo...moram i to probati...bas sam sada u jednoj takvoj situaciji...hvala, dju...
vlado 02.12.2002 u 21:03:00 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ej, Dinar, jesi probo s Thompsonom?
;)
jelena 02.12.2002 u 23:07:52 profil autora
e, to sa muzikom mi se inace ne desava. niti ikad uspijem da sanjam nesto o cemu zelim da sanjam. ali... kada dozivim nesto sto ostavlja jak utisak, desava mi se da to isto sanjam vise puta i na razne nacine...
inace, drago mi je sto cesto sanjam, ili tacnije cesto se jasno sjecam svojih snova. i kao sto rece dju, cini mi se da sam vise toga odsanjala nego uistinu dozivjela.
dinar 03.12.2002 u 00:40:25 profil autora
Nisam...i ne bih se htio probuditi ujutro bez zubiju i bez 889/890-ina mozga...onaj mali djelic im sluzi za pamcenje rijeci pjesama...


Inace, znate sta je to 200 ruku, 200 nogu i 4 zuba???
Prvi red Thompsonova koncerta!

Mozda je staro, mozda i lose, ali ja cuo neki dan i malo se nasmijao...
electro cute 03.12.2002 u 09:49:28 profil autora
snovi su jedino šta nekad imaš u životu. i samo u snovima ti se ostvare snovi.
bar meni.
lollipop 03.12.2002 u 11:20:45 profil autora
ne znam koliko znate o tome da mozemo sami upravljati svojim snovima, sve je samo stvar treninga. postoje studije o tome, uci se o tome, ja sam to skuzila na svoju ruku da bi kasnije saznala da svijet o tome vec zna. uglavnom mogu skuzit da sanjam pa sve krene mojim tokom. ali ono sto se sece mojom glavom nocu...steta sto se ne moze snimit
vlado 03.12.2002 u 15:07:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E Lollipop to me zaista zanima. Kontrola u snovima, cini mi se da je Castaneda nesto spominjao (koliko se njemu moze vjerovati). Imas li kakvu literaturu, preporuku, nesto iz osobnog iskustva... ?
waiter in his 60s 04.12.2002 u 03:18:31 profil autora
ja prije spavanja slušam isključivo
depresivnu muziku budući da to preko
dana, jer sam sklon suicidalnim mislima,
ne smijem činiti
da npr. u podne zavrtim 'fade out' od
radijoglavaca ili 'dan mrak' ne bi mraka
dočekao
paradoksalno, snovi su mi kad me npr.
p.j.harvey uljulja u sanak divno
optimistični - livadice i proplanci i
sunašca
noćne more dobijem samo od chillija
(pravog, ne mislim na red hotse)

and is it true that devils end up like you
something safe for the picture frame
lollipop 05.12.2002 u 11:59:09 profil autora
vlado: ovo bi mogo bit jako dugacak post, al skraticu ga: pitat cu frendicu za literaturu, ona studira u ameriki medicinu i ona mi je bila prvi glas da o tome uopce postoje knjige, a ona sama je radila neku studiju o toj temi. Tu mi je i rekla da ono sto sam ja sama otkrila je ustvari specifican slucaj, a radi se o sljedecem: ne znam da li kada sanjas da se vozis u liftu pa ili ne mozes pritisnut koji kat zelis ili te nikad ne odvede na taj kat, ali ja sam to dosta cesto sanjala i bas me frustriralo. Onda sam si na javi rekla: ok, sljedeci put kad cu to sanjati, znat cu da sanjam! I zaista mi je tako i bilo, a u trenutku kad zakljucis da sanjas mozes sa snom raditi sta zelis. Toliko puta sam sanjala neke nepristojne snove sto bi mi na javi bio totalni bed, al samo se podsjetim da sanjam i I carry on..... Nedavno sam imala nevjerojatan san sto se tice toga da sam znala da sanjam i jako jako sam se morala koncentrirat da mi ne pobjegne, rado bi to podijelila s tobom, al bilo bi stvarno too long. Dakle, stvar je samo u tome da skuzis sto najcesce sanjas, sve ostalo je practice :)
vlado 05.12.2002 u 18:46:07 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ej, Lolli... Nisam bas sanjo liftove, al cesto sanjam da letim, i sjecam da sam jednom uspijevao 'kormilariti' i bilo mi je super. Ne znam, mozda se i sjecamo samo snova u kojem uspijevamo intervenirati, na ovaj ili onaj nacin... Ako jos sta cujes, javi se...
lollipop 06.12.2002 u 11:55:48 profil autora
ja sam pocela s liftovima, zanimljivo je da ih vise ne sanjam, a onda sam pocela primjecivat razne druge detalje. ne sanjam uvijek da znam da sanjam, to se pogotovo izgubi ako ne vjezbas. cesto imam nocne more s duhovima, pa sad kad je zapoceta ova tema opet cu pripazit tj. obratit paznju na to sto sanjam pa se mozda uspijem izljecit, jer stvano ne volim takve snove. nije mi ova frendica jos javila literaturu, cim dobim, javim.
lollipop 16.12.2002 u 15:40:07 profil autora
eh da vlado, evo stigo odgovor (pejstam)

Pitala si me za knjigu o kontroli snova. Ima taj jedan tip na Stanfordu koji se
bavi time i zove se Stephen LaBerge. Knjiga se zove Exploring the World of
Lucid Dreaming. Ja sam svoju posudila nekome, ali ako te zanima mogu ti ju
kupiti ovdje.
nani 20.12.2002 u 01:14:17 profil autora
Nažalost, ja i kad znam da sanjam ne mogu kontrolirati san.Mogu se eventualno pokušati probuditi. Često sanjam da letim.