Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
waiter in his 60s 28.06.2003 u 15:27:52 profil autora
"Humor... a sta nam je drugo preostalo, moj Zomri..."
( vlado )

wow, baš sam ovih dana razmišljao o tome!

ako postoji nešto osim ljubavi što može
spasiti čovjeka, bilo od ovog usranog
svijeta, bilo od njega samog, to je definitivno
humor. da mi nije njega, bio bih tako crn
i otrovan čovječuljak da me strah na to i
pomisliti


Izmjenio - waiter in his 60s u 28.06.2003 15:31:41
vlado 28.06.2003 u 15:57:21 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Odselio moj jaran bosanac u Prag...
I tamo je imo neku raju... I tako izlaze oni van i stalno on zove ture, placa... Samo on... A Cesi nista... I tako placa on, da vidi dokle to ide... I tamo, kod cetrdesetosmog puta, kaze on njima: "Pa dobro, dokle cu ja placat? Zasto vi nikad ne pocastite?"
A Ceh, sa jedva primjetnim osmijehom na usnama, ozbiljno odgovori:
"Mi smo u Ceskoj culi da se vi Bosanci naljutite ako ne platite svima pice..."
I jaran zovne jos jednu turu...
Pitam ga "Zasto?". A on kaze:
"Pa kako zasto? Uvalio mi foru, jebiga... Jedan nula..."
waiter in his 60s 28.06.2003 u 16:38:25 profil autora
vlado, ajde baci disertacijicu na temu
'bosna & humor - zašto baš tamo i zašto
baš tako?'
Gospodnetić 28.06.2003 u 18:04:12 profil autora
Gdje ima ljudi, ima i zajebancije.
Mislim da je pitanje "zasto bas tamo" malo nesretno postavljeno. A zasto ne?
A zasto bas tako...o tome bi se vec dalo diskutirat :)
Mislim da je nama u Zagrebu to jednostavno egzoticno.
Ja obozavam bosanski smisao za humor, mnogim dragim ljudima sam se nasmijao do suza. I nije me taj humor nikad facinirao sadrzajem koliko nacinom na koji se izvodi!
To je totalni mrak..
Kad sam ja ovakav zadrti purger dosao u Osijek, ja sam njima bio totalna egzotika...oni su meni rikavali od smijeha, precesto nisam to ni kuzio...kasnije bi mi se otkrilo u razgovorima.
Kad su ljudi normalni, pozitivni, dobronamjerni, razlike su ono sto oplemenjuje njihovo priajteljstvo. Slag na tortu.
Humor tu ima jednu od presudnih uloga.

Filip 28.06.2003 u 18:40:11 profil autora
"I nije me taj humor nikad facinirao sadrzajem koliko nacinom na koji se izvodi!"

apsolutno tačno! prošle godine bio sam na seminaru u bugarskoj i tamo je bilo tri momka iz bosne, jedan iz zenice, jedan iz sarajeva i jedan iz brčkog. ja sam rikavao od smijeha kad bi oni pričali vicevi (i pored tog što sam ih znao) ili kad bi prepričavali nadrealiste (i pored tog što sam ih gledao).
i zato volim bosnu, i obožavam sarajevske priče koje piše johnny. a i priče o sarajevu koje mi priča moj stari, on je služio vojsku tamo.
jednom kažem mom prijatelju: huh, kako volim sarajevo.
a on me pita: bio si u sarajevu?
kažem: ne, al eto osećam ko da sam bio.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
waiter in his 60s 29.06.2003 u 06:09:31 profil autora
" Mislim da je pitanje "zasto bas tamo" malo nesretno postavljeno. A zasto ne? "

ma to ja samo da zvuči efektnije

" Gdje ima ljudi, ima i zajebancije. "

svaka čast svima, ali niko to ne radi
kao oni. ono, siguran sam da su i
poljaci duhoviti, ali ipak nisu u klasi
s česima. tako se i kod nas na balkanu,
a bogami i šire, zna ko je no. 1.
naravno da je tu u igri (pozitivan)
stereotip, ali, jebi ga, svima nam je prvi impuls,
koliko god da se protiv toga borimo,
da ga popušimo. stereotip, dakako lol


Izmjenio - waiter in his 60s u 29.06.2003 6:29:07
waiter in his 60s 29.06.2003 u 06:42:53 profil autora
off topic: filipe, u kolikoj mjeri makedonci
razumiju bugarski? i kako se prosječan bugarin
ponaša prema makedoncu?
naime, jednom sam na icq-u naletio na
jednog bugarskog šovinista koji me pokušavao
uvjeriti da su makedonci samo zapadniji bugari.
odjebao sam ga, razumije se



Izmjenio - waiter in his 60s u 29.06.2003 7:15:57
waiter in his 60s 29.06.2003 u 07:17:49 profil autora
" Gore je tuđe novce brojit nego svoju zenu jebat!! :)

Stara baba.
Mislim da je iz Bosne! :) "

i rest my case
Filip 29.06.2003 u 12:32:43 profil autora
vidi.. uglavnom mi razumemo sve na bugarskom.. možda ne svaku riječ, al skoro sve. a kad bih trebao pričati na bugarskom ja mislim da ne bih mogao izgovoriti jedno jedinu rečenicu. a što se tiče prosečnog bugarina.. ma ima ih svakakvih. pokušavao sam ne pričati s njim na tu temu makedonci-bugari. i dok ne pričaš su sasvim okej, al ako se počne ta tema onda je strašno. čak sam jedan put za vrijeme tog seminara demonstrativno napustio večeru baš zbog te diskusije. a ima ih i sasvim okej. nekih od njih imam na icq , jednoj od njih sam pustio da posluša pipse i bila oduševena!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
waiter in his 60s 29.06.2003 u 13:22:48 profil autora
znači nešto ko mi i srbi. šteta...
Gospodnetić 29.06.2003 u 15:44:53 profil autora
Waiter, ma kuzim te ja...i mene to moze nasmijati upravo ko i tebe :)
Imamo mi jednog decka u klubu kojem je oca ubio grom. Decko iz Sarajeva. I iako je ta prica po svemu zapravo crnjak, kad ju on prica, svi ukljucujuci i njega rikavaju od smijeha! :)
No Waiter, razmisli malo...kojoj si se Bosanskoj komediji nasmijao?
Mislim na filmove...ne na Nadrealiste i sl.
Kolko ja znam, vecini ljudi sa prostora bivse juge su jedini i iskljucivi pojam dobrih komedija-Srpske komedije!! A i Ceske, to si jako lijepo primijetio! :)
Za to postoje i dovoljno kvalitetni argumenti...pa da spomenes samo Balkanskog spijuna, ne bi trebalo vise...a ima toga jos.
Mene nekad bude sram kad skuzim da mi u hrvatskoj nemamo nekaj ni priblizno tako dobro...
A milijardu puta sam se osvjedocio da sam okruzen ljudima sa nevidjeno dobrim smislom za Humor! Ajmo pitat Vladu...jel tebi, pogotovo jos u pocetku dok se nisi naviknuo, nas purgerski govor i humor bio smijesan...egzotican? Drugacije je...
Mene je to fasciniralo i u Osijeku...te njihove spike. Kad nekog uhvate zezat, oni vele da ga vijaju! :)
A i dalmatinski...pa sjetite se samo grafita na utakmici Dinamo-Hajduk, nekon sto je Olic zavrsio u DInamu: Olicu,Olicu-Zdravko Colicu!! :)
I da...sad sam se sjetio...pred par dana kad je Papa dolazio kod nas, na jumbo plakatu ispred Lisinskog osvanuo je grafit: Papa don't preach! :))
Da ne velim da su u Dugavama, kad je prvi put dolazio, izbrisani legendarni grafiti( to je bila vladavina HDZ-a) Dugavljansko mlado Katolicko stado! i
Dugave-satanic state!! :)))

A kad je prolazio u Papamobilu kroz Dugave, ekipica je navijala:
Oj Papa Ivane, proso si kroz Dugave!!! :)))
I dobro si to napomenuo na pocetku ovog topica Waiter...bez humora bi bili totalno u kurcu.

marsovac 29.06.2003 u 15:49:05 profil autora
"znači nešto ko mi i srbi. šteta... "

Ovo mi miriše na nostalgiju :-)



Izmjenio - Marsovac u 29.06.2003 15:50:36
waiter in his 60s 29.06.2003 u 20:28:05 profil autora
ma nije nostalgija...
šta tebi nije šteta i glupost da si zavađen
s prvim susjedima ?
marsovac 29.06.2003 u 21:31:38 profil autora
Meni je žao što je došlo do čega je došlo, mrtvih ljudi, razorenih obitelji, kuća ...
A što se tiče susjeda, odnosi se kvare i popravljaju pa se opet kvare. po svaku cijenu ostati s nekim dobar? Ide to, ali kolko dugo i kome to odgovara? Moglo se ko Česi i Slovaci.
waiter in his 60s 29.06.2003 u 21:35:13 profil autora
" Imamo mi jednog decka u klubu kojem je oca ubio grom. Decko iz Sarajeva. I iako je ta prica po svemu zapravo crnjak, kad ju on prica, svi ukljucujuci i njega rikavaju od smijeha! :) "

to me podsjeća na jedan razgovor koji sam
prije par godina čuo na radiju b&h. nekakav
noćni program, gost liječnik, slušatelji zovu i
žale se na svoje boljke. nazove gospođa iz zenice
i počne se jadat kako pati od 'nekakvog
narkolesija'. doktor objasni da se radi o
'narkolepsiji', neugodnoj bolesti koja se
manifestira u iznenadnim napadima sna.
- ma ja, doktore, pravo neugodno. odem kod
komšince na kafu, zaspim i prolijem se vrelom
kafom, još mi je ruka u zavoju. ali nije to,
doktore, nego ja ću da umrem od moje mame.
voditeljica sluti nevolju, pozdravlja gospođu
iz zenice, ima još slušatelja na liniji,
ali žena se ne da.
- jesilme čuo, doktore, ja ću od moje mame
da umrem...
- nemojte tako, gospođo, nije vam majka
valjda tako teška žena...
- ma ja ću od nje da umrem...
- pa probajte sa njom da porazgovarate, sve
će da bude u redu...
- joj, doktore, pa ona ti je umrla, kako ću s
njom da razgovaram ?
liječnik je zatečen, ni voditeljica nije
pametna.
- gospođo, da se možda vama vaša majka ne
priviđa? da nemate još kakav medicinski problem
osim narkolepsije?
- ma ja, doktore, imam slabo srce ko moja majka.
ona je prije 2 mjeseca umrla od infarkta.


Izmjenio - waiter in his 60s u 29.06.2003 21:56:15
marsovac 29.06.2003 u 21:55:50 profil autora
Išao bih pogledati i budem ako se bude prikazivalo kad odem do Zagreba to pogledati. Od vukmirice "Povijest moje gluposti".
waiter in his 60s 29.06.2003 u 22:00:21 profil autora
"po svaku cijenu ostati s nekim dobar"

pa ko to predlaže? ja sam samo rekao da je
šteta što je ovako kako je
vlado 30.06.2003 u 14:11:14 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Gospodnetic - naravno... jos uvijek mi je smijesno... Ma covjek samo malo ako je otvoren, dozivljava razni humor... Evo, iskreno razmisljam i ne znam sta bih ti rekao: jesul smijesniji Nadrealisti ili Rokeri s Moravu? BTW, znate li da je Boris Bizetic rodjen na Hvaru? Kao mlad otisao u Beograd... Sjeca li se itko serije "Mak i Zak" na SAtv... Johnny, Zomri? Zasto se ovdje nitko ne spominje "Zloceste djece", naravno stare? Sjeti se samo one epizode, direktnog ukljucenja na japanski brod 45 minuta prije napada na Pearl Harbour! 45 minuta pricaju lazni japanski! Milana Blentona? "Ranog" Pervana? Vic ispred Bule je ono... kaos...
Zivot je daleko najveci skec... Sve ostalo su imitacije... Bolje ili losije...
Padaju mi na pamet scene iz Beograda, pratim ove stripase na vlak, subota je, povorka za Djindjicev sprovod i mi idemo na kraju kolone...
Naravno, Smog se nekontrolirano cereka i preglasan je... Govorimo mu da prestane, on ne prestaje. Mi mu velimo jos jedanput, a on veli: "Ne morate mi dvaput govorit!" A mi mu velimo: "Pa vec smo ti rekli dvaput!"...
morsky 30.06.2003 u 14:18:46 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
vlado, jebote..., daj ispričaj taj vic.
vlado 30.06.2003 u 15:20:16 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Koji? Vic o Buli? Nemoguce... Trebao bi neko odavde, zbog zagorskog naglaska...
morsky 30.06.2003 u 15:22:04 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
gospodnetić, čuješ?
trixy 30.06.2003 u 15:22:34 profil autora
ajde vlado, samo ti napiši, naći ćemo si već nekog zagorca da nam ga pročita
vlado 30.06.2003 u 15:23:43 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Rekao sam da je nemoguce... Mislim, meni je nemoguce reproducirati to... A i tesko da se moze napisati...
Gospodnetić 30.06.2003 u 17:39:31 profil autora
Cujem morsky! :)
Al kaj da napravim??
To je cisto glumatanje...da napises ono kaj je izgovoreno, mozda uopce ne bi bilo smijesno... :(
Al znas kaj...obecavam da kad zazivi nasa oazica na Gornjem gradu, imat cemo i to u sklopu video materijala...nabavil bum!!
Nisam ja uzalud radio na OTV-u...
zomri 30.06.2003 u 18:20:54 profil autora
Vlado mislim da govoris o Teversenovim bajkama, preteci Nadrealista. Nazalost, ja sam mladja generacija pa se tako toga ni ne sjecam. Ali znam da je tamo bog i batina bio Mirza Tanovic. To je the genije. Jebote, ako niste znali, to je covjek koji je otac novog primitivizma. On je nafurao neleta, sulu, elvisa i ostalu ekipu (djuro je kasnije dosao; nasli ga na televiziji kao fizickog radnika i zahtijevali od njega samo da statira u jednom skecu, ono jednostavno da prodje kroz kadar. ostalo je, khm, historija...) na tu furku skeceva i ismijavanja mahalske filozofije. Recimo, kakve je taj covjek radio nebuloze: krajem sedamdesetih je u Sarajevu pocela da buja sminkerska scena. Tada je glavno sastajaliste sminkera obucenih u fake rifle iz trsta bio famozni kafe Otomanka u Titovoj (skoro je ta zgrada srusena)koji nije imao dozvolu za bastu. A sminkeri ko sminkeri, dusa im na sunce izac, gusterat se i skenirat prolaznike, pa se jadnici dosjete da vani piju kafu. Tada je to bio opceprihvaceni trend. Nisi mogo proc Titovom a da ne naletis na brdo sminkera naslonjenih na zid Otomanke kako stojecki iz solje piju espresso (do tada je, da ne zaboravim, turska kahva bila mejnstrim). I tu u pricu ulazi legenda Tanovic. Da provali sminkere covjek uradi sljedecu stvar: relacija bascarsija-vjecna vatra-parkusa, gore-dole krugovi, u jednoj ruci (najnormalnije) pljuga a u drugoj - PEPELJARA! Ma tip nije normalan... poslije nekih desetak godinica to isto i rambo radio po herceg novom sve dok mu nisu rekli da je to stari fazon. I znate sta Mirza danas na sve to kaze: "ma to je bilo totalno bezveze". Izvini Mirza, imenjak si mi i sve to, al dzaba je, ti si LEGENDA!

Maloprije ga vidjeh u Ferhadiji sa sinom Omarom (mali ima trinest godina i fura rep; stari ga vodi stalno na koncerte. Moram i ovo ispricat: na koncertu Ede Maajke njih dvojica staju do Cere iz Plavog Orkestra i onako cavrljaju nesto, kad ce najednom Mirza: "Omare, haj'i sine 'vamo, da vidimo pickice (misli na mnostvo curica koje su dosle na koncert op.zomri). Ko jebe Ceru!")... i pomislih da ima nade za Omarovu generaciju.
vlado 30.06.2003 u 18:31:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Hvala Zomri. Ali, ipak ne govorim o preteci Nadrealista, vec o "djecjoj" humorsticnoj seriji sa dvojicom zivcanih i nervoznih tipova... Mak i Zak... Znas ono, jedan najavi virtuoza na klaviru, i sljedeca scena: ovaj drugi, u fraku, mrtav ozbiljan stoji NA klaviru...
Eh da, tad je to bio humor za djecu...
Ma to se te legendarne scene, koje nikad ne zaboravljas i ciju pricu nastavljas...
Sjeca li se netko "smijesnog" pozdravljanja Monthyja Pythona... Cijeli drugi srednje sam se sa frendovima pozdravljo tako...
morsky 30.06.2003 u 18:59:54 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
g.gosodnetić,

držim vas za riječ, mjesto na polici za arhivsku A/V građu smatrajte rezerviranim.

a biti će bogami prilike i za mali igrokaz.
zomri 30.06.2003 u 19:38:50 profil autora
Jesu li Mak i Zak likovi iz Teversenovih bajki stvarno ne znam. Ali znam da je u oboje glumio Mirza Tanovic. Legenda.
vlado 30.06.2003 u 19:49:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Apsolutno ti vjerujem.
marsovac 30.06.2003 u 19:52:20 profil autora
Ne kužim. Ja sam krenuo na šalu Waiter, ti ozbiljno? To je druga tema, ovo je druga.
Tak da ne bi stari išao dalje ovdje (baš sam sad popio 3 pivice i oraspoložio se, u 7 nebu sam ;)
waiter in his 60s 30.06.2003 u 21:23:23 profil autora
erase & rewind