Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
simon 15.06.2003 u 22:53:26 profil autora
baš mi je marsovac u topicu o poslu zaškakljao jednu temu...
"jebeš čovjeka koji nikad nije htio bit pop zvijezda" - kažu neki.
a vi?
hajde, hajde, pa jebemu, skoro svi smo (a vjerujem da neki još i uvijek) čuvali se/pripremali za mogućnost da jednom stanemo na stejdž ili pred kamere ili na naslovnicu Rolling Stone-a once (or twice) in a lifetime.
Mene ful ful ful zanima kako je to kad ti se spolni organi spuste ispod razine mora u kriptodepresiju kad staneš ispred oveće grupe ljudi koji nešto očekuju od tebe, a ti im nešto moraš/hoćeš reći/pokazati.
Našao sam se par puta u toj situaciji, sa svakakvim ishodima.
Moji više-nego-pop-uzori, kronološki:
Kurt Cobain (jebešga, od njega sve počne, djeco devedesetih, kolko god nam danas to bilo puno manje važno još uvijek znamo sve pjesme i riječi, svi), Eddie Vedder, Jim Morisson, Bono (hahaha), Bob Dylan (previsok sam, a i bolje pjevam:-), Lou Reed, Brett Anderson, Richey Edwards (sjebano).
I onda je završio treći srednje, a ja otkrio mogwai i činjenicu da, šmrc, možda i neću bit pop zvijezda.

Your turn!
waiter in his 60s 15.06.2003 u 23:30:45 profil autora
ja sam bio zvijezda, solist u dječjem zboru.
šta da vam pričam, svijet mi je bio pod
nogama. ali i pritisak je neopisiv. već
na prvoj turneji sam se odao alkoholu i
maloljetnicama i svrših, evo, na dnu.
Hadzo 16.06.2003 u 09:09:33 profil autora
Biti pop zvijezda sucks, previše je to jebade prijatelji dragi, ja nikad nisam htio biti pop zvijezda, oduvijek sam htio biti samo bogat i anoniman. Ovaj drugi dio sam ispunio, onaj prvi još nisam, a kad ću, ne znam...
electro cute 20.06.2003 u 12:07:33 profil autora
pop uzori su thom yorke, chris martin (najnoviji-lik je faca) i naravno, neprikosnoveni kralj indie muzike d van d only jarvis cocker.o da.i luke haines.od starih kurt cobain i nick cave.
ja sam bijo zvezda u svojoj dramskoj grupi.glavni gljumac i recitator.
moj rođak-jedna anegdota.
ima lik recitaciju za dan škole, drugi osnovne.izađe pred ljude, pun školski hol, ono, miljun ljudi, mama tata baka deda i pripadajući ekstremiteti. rođo stane pred mikrofon, pogled u pod i promumlja "mene je sram" i odjuri iza pozornice.dobijo malecki najveći pljesak. i zaslužio ga je.
arhimed 21.06.2003 u 02:51:07 profil autora
od stranih jako mi je simpatican noel gallagher, a u hrvatskoj coco mosquito - vrlo cool persona i po imidzu, i po rjecitosti i po pjesmama.
Tonci 22.06.2003 u 20:34:43 profil autora
Naj strana pop-zvijezda: Shania Twain
Naj domacća pop-zvijezda: Vuco
trixy 23.06.2003 u 09:10:56 profil autora
naravno, sad će i opet reći da se ne zajebava nego da misli ozbiljno...
Tonci 23.06.2003 u 17:23:38 profil autora
I mislim ozbiljno!!!

ok, pretpostavljam da se ovdje traži ŠIRA definicija pojma pop-zvijezda, dakle da ne samo da on/ona radi super mjuzu nego da je i u svakom pogledu kul lik. Shania radi trenutno najbolju mjuzu na svijetu, a iako je poprilično kul takva kakva jest (spotovi za Getcha Good i Kaching, vila u švicarskim alpama, Mutt Lange kao muž, Ramones majica, sluša Abbu i Queen, itd.), priznajem da imam osjećaj da mi izmiče, da mi je navrh jezika neka druga strana pop zvijezda koja je još više kul kao zvijezda, iako ne toliko kao glazbenik...

S druge strane, kod Vuce nema nikakve dvojbe - nema mu ravnog u hrvatskom pop univerzumu, on je jedina istinska hrvatska i pop i rock ikona!
Tonci 23.06.2003 u 17:25:29 profil autora
Toliko o pop zvijezdama za koje mislim da najsjajnije blješte... a što se tiče drugog dijela pitanja (kako sam ja to shvatio), nemam pop "UZORE" - ne vjerujem u idoliziranje pop zvijezda, to mi je totalno glupo i u banani.
waiter in his 60s 23.06.2003 u 19:57:23 profil autora
znam jednog tipa koji je svoju kujicu
( radi se, dakako, o dog bitch ) nazvo šanaja.
ne znam je li i on fan spomenute kič bič
simon 23.06.2003 u 23:03:55 profil autora
pop "uzor" (kako ga ja vidim) je nešto što pripada kategoriji ranog predpuberteta iz kojeg se svatko iskopča u neko vrijeme, netko sa 15, netko sa 17, netko sa 23, netko 35, a netko nikada.
nadao sam se da će netko imati malo egzotičniji izbor svojih pop call-it-whatever od mog, pa tek, eto.
Hadzo 24.06.2003 u 00:42:02 profil autora
Ma ajte molim vas, imate 100 godina a pričate gluposti. Kakav Vuco, kakve hrvatske zvijezde, eno ga u nekoj pečenjarnici gdje pravi ćevape i pljeske i pita se gdje mu je otišla karijera, pa u lijepi kurac, šteta što nije i ranije. Shania je epitom pop zvijezde, i sve je to OK, iako je po meni ona obična kučka s viškom ekstremiteta i manjkom talenta, ali bože moj, pa mi smo muškarci, zar ne? Kad smo se žalili nad činjenicom da objekti naše požude imaju duge noge i velike sise?
trixy 24.06.2003 u 10:08:57 profil autora
ako se misli na pop-ularnu kulturu, onda bi shania i možda mogla proći.
ali, ona je prvenstveno country pjevačica, s tu i tamo nekom pjesmom koja se može provući pod pop. (katching mi je najiritantnija pjesma ikada koju sam čuo, pogotovo zbog - kathcinga)
vuco pop, ma daj, si ikada čuo za turbo-pastirski-kvazi rock-folk?
Hadzo 24.06.2003 u 16:03:17 profil autora
Shania country? Nemoj da te čuje netko tko voli country, ovo bi smatrao bogohuljenjem. Shania je već odavno zaboravila kako to izgleda napraviti country pjesmu, baš kao i Faith Hill npr. Ka-ching je odurno pop smeće koje nije vrijendo plastike na kojoj je tiskano, bezvrijedni komercijalni pop bez okusa, boje i mirisa. Znači, Shania je pop zvijezda par ekselons, što bi rekao Vuk.
Tonci 24.06.2003 u 19:42:49 profil autora
"iako je po meni ona obična kučka s viškom ekstremiteta i manjkom talenta"

Da vise ljudi dijeli njen "manjak talenta", ovaj svijet bi bio daleko ljepse mjesto. (btw, sve pjesme piše s Muttom Langeom, pa to vrijedi i za njega)

"ali, ona je prvenstveno country pjevačica, s tu i tamo nekom pjesmom koja se može provući pod pop."

Vidim da nisi slušao njen zadnji album!
waiter in his 60s 25.06.2003 u 00:28:20 profil autora
Mutt is, like, the kewlest name ever...
s kim će kujica nego s mješancem LOL
Tonci 25.06.2003 u 10:37:52 profil autora
Ustvari, to mu je nadimak (pravo ime: Robert John)
marsovac 25.06.2003 u 10:44:15 profil autora
Madonna je definitivno trenutačno inetrplanetarna i intergalaktička zvijezda s najglamoroznijim sjajem, uz M. Jacksona koji je pokušava pratiti. U zadnje vrijeme i Marylin Manson ide u tom smjeru, no pošto nije odabrao opciju regular gaya trebaće mu više vremena. Moj izbor zvijezde ako bi se mogao zvati tako, celebrity bi bio bolje rješenje je Eric Clapton. svidja mi se jedna njegova izjava kako mu inponira status koji je dobio samostalnom "karijerom" jer u grupi postoji kult frontmana što stavlja u drugi plan ostale članove banda, a kako u većini slučajeva nikome se ne svidja biti u inferiornom položaju, pogotovo ako se kreće od početka, kao primjer uzima pretpostavljam cream, negdje dolazi do pucanja. Što je opet ok, gdje ima malo razumjevanja. Svako ima svoju priču, o samom raspadu i nije bilo previše pisanja niti teških riječi, raspali su se kao odrasle osobe, MUPM, konju jedan imbecilni i sl. je ostalo između četiri zida i nekoliko desetaka tisuća fanova. Što je nakon toga bilo, nekad dobro nekad loše, moglo je i biljo da (ni)je bilo i malo sreće. A još jači razlog, fenomenalno svira gitaru. Da nije to znao ... Znači, imao je ono nešto što radi razliku između običnog smrtnika i t(akov)ih ljudi. Što je to, da ih netko želi slušati?
waiter in his 60s 25.06.2003 u 11:03:17 profil autora
"Marylin Manson... nije odabrao opciju regular gaya"

zanimljiva greškica. iako stoji da m. m.
nije niti običan peder lol
electro cute 02.07.2003 u 12:56:27 profil autora
samo da kažem jednu činjenicu-naslovnice eminentnih pop magazina muzičkih.pogledajte.na 5 jebenih naslovnica-thom yorke.moličuljepo.
od žena bjork, definitly.totalno kul, super muzika.
i thought i could organize freedom
how scandinavian of me.
kako je volim.
cruzer 03.07.2003 u 09:08:35 profil autora
latest q, mozda je u medjuvremenu izasao i novi , čika tome je na coveru. najkul.
Hadzo 03.07.2003 u 09:50:10 profil autora
"Madonna je definitivno trenutačno inetrplanetarna i intergalaktička zvijezda s najglamoroznijim sjajem, uz M. Jacksona koji je pokušava pratiti."

Please...Madonnina zvijezda počela se gasiti i prođa njezina posljednjeg albuma to potvrđuje. A Wacko...Što reći o čovjeku koji svoju nazočnost u medijima zahvaljuje skandalima s djecom a ne glazbom? On je potrošen poput iskorištenog kurtona. Ako govorimo o zvijezdama danas, hebiga, evo nam onaj iritantni Robbie Williams, tu je Eminem, danas je "rapper du jour" 50 Cent. Evo Beyonce Knowles ima solo debi koji će odmah uletjeti na prva mjesta top lista, bit će je u medijima gdje god se okreneš. Svaka čast Maddy na trajanju, ali njezin heyday bile su osamdesete, kao i Wackoa. Devedesete i nulte pripadaju drugim facama...
trixy 03.07.2003 u 10:10:35 profil autora
a ona najnovina "naša" zvijezdica lana koja je u svim novinama samo zato što ju "podržava" najveća zvijezda sjeverina a nitko ju nije čuo kako pjeva?
to je prava pop-kultura na rvacki način!
zomri 03.07.2003 u 11:43:56 profil autora
"od žena bjork, definitly.totalno kul, super muzika.
i thought i could organize freedom
how scandinavian of me.
kako je volim."

hehe, kjut, znas sta kaze laka za bjork? kaze da mu je draga i da ju voli isto ko da ga je rodila :)

kad smo vec kod pop zvijezda, od stranih potpisujem se pod thoma. od domacih laka mi je nenadjebiv. zamislite samo kako izgleda pop zvijezda koja se u javnosti odrzava cestim intervjuima u kojima provaljuje sve zivo i jednom pjesmom godisnje. e to je faca.
waiter in his 60s 03.07.2003 u 23:15:25 profil autora
" a ona najnovina "naša" zvijezdica lana koja je u svim novinama samo zato što ju "podržava" najveća zvijezda sjeverina "

ko je to? seve ima novu ljubovcu?
jelena 04.07.2003 u 01:05:04 profil autora
'od žena bjork, definitly.totalno kul, super muzika.
i thought i could organize freedom
how scandinavian of me.
kako je volim.'

bjork je zakonzakonzakon! :)
trixy 04.07.2003 u 11:25:00 profil autora
"ko je to? seve ima novu ljubovcu?"
lol lol

pojma nemam ko je to, ali glavno da je bila u SVIM dnevnim i tjednim novinama