Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Tonci 24.05.2003 u 19:38:28 profil autora
"Osvrnula bi se samo na Feral zato jer još uvijek zbog nekih starih emocija kupujem te novine. To činim već 10 godina. No,danas su daleko od nezavisnih. Favoriziranje ili kako bi rekla Vedrana Rudan 'ne želim više o Feralu, za mene on odavno ne svijetli i on kao i svi ostali ima svoje kućne ljubimce.' Veliki borci za pravdu grijehe svojih kućnih ljubimaca ne spominju."

Napisala Zumbul u topicu "recenzije". Ovo je vjerojatno najcesca optuzba koja se upucuje Feralu s lijevog spektra, i to optuzba koja redovito biva papagajski ponavljana bez specifikacija.

Dakle, pozivam protivnike (ili ljubitelje sa zadrskom) Ferala da mi konkretnim primjerima konacno odgovore na dva pitanja:
a) koji su to njihovi "kucni ljubimci"?
b) i koje to njihove grijehe kriju?

My two cents: sto se tice ovoga pod a), padaju mi jedino na pamet Mesic i Pusicka - ostali "ljubimci" su pretezno akademici, intelektualci i sl. marginalnog utjecaja na dnevnu politiku. Feral je i dalje ubjedljivo najbolji politicki tjednik u nas, a jedini tragovi "favoriziranja" plod su otvoreno lijevog usmjerenja (osobno mi je draze kad se politicke novine deklariraju na kojoj su strani ograde, umjesto npr. Globusovog toboznjeg privida "neutralnosti").
Hadzo 26.05.2003 u 00:10:24 profil autora
Uh, Feral, čovječe, kupovao sam krajem osamdesetih Nedjeljnu Dalmaciju samo zbog Feralovog dodatka, a kupujem ga i dan danas, više zbog navike nego zato što me jednako oduševljava kao u starim danima. Slažem se s tobom da je Feral najbolji politički tjednik u nas, a to što "Feral više ne svijetli onako kao nekada", kao što vedrana reče, mislim da postoje dva jaka razloga: prvo, izgubili su nekoliko vrsnih novinara istraživača (Dežulović) ili kolumnista (Ćićo, Vedrana), a to se teško nadoknađuje, i drugo, mnogo važnije, okolnosti su se promijenile: HDZ je davao toliko štofa za pisanje, doista, i manje talentiran tjednik mogao je zarađivati za život rasvetljavajući sve skandale bivše vlasti. Ali, nakon 2000. situacija se promijenila: dobili smo nesposobnu vlast, istina, ali ne i pokvarenu, bar ne u onoj mjeri u kojoj je to prethodna bila, i tu je Feral dobrim dijelom izgubio tlo pod nogama. Ne možeš za Račana reći da je pokvaren, iako možeš reći milijun drugih stvari, ali nema tu onog efekta vijesti, senzacije, bisera. Ne znam kako će se Feral iščupati iz ovog gliba (ne želim povratak HDZ fašista na vlast kao cijenu spašavanja obraza jednih novina), ali nastavit ću ih kupovati. A o ljevičarenju, Feral su HDZ-ovci nazivali ljevičarskim jer je njih napadao, no ja bih prije upotrijebio izraz "antifašistički", he he he...Hej, pa Feral zdušno razapinje Račana, Linića, Bandića i ostatak družbe iz SDP-a, a i Mesić je znao dobiti po nosu od njih kad bi se petljao u nešto gdje mu nije mjesto. Mislim da su oni dosta objektivni: pružaju potporu Mesiću i Pusićki jer su na sličnoj valnoj duljini, ali i zato jer oboje pristojno obavljaju svoj predsjednički odnosno zastupnički posao. I već po tomu se razlikuju od 90% šljama koji se diči titulom zastupnika u časnom hrvatskom Saboru ili ministra u Vladi.
zumbula 30.05.2003 u 10:26:05 profil autora
Nek je njima sretnih 10 godina postojanja u kojima su mi pomagali da ne odem u pizdumaterinu. Bez obzira na neke ljubimce koji mi se ne sviđaju. Živili.