Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
waiter in his 60s 22.05.2003 u 19:18:46 profil autora
prava životinja.
imaju li ž-nje pravo na prava?
cruzer 22.05.2003 u 22:44:55 profil autora
waiter jel ti to bacaš parodiju na -vot juz tu bi- I'm gay topic (što je baj d vej skakanje sam sebi za vrat , al vi lav ju enivej). LOL
waiter in his 60s 22.05.2003 u 22:50:10 profil autora
ma nije nego su svuda po gradu oni plakati
životinjozaštitara pa me inspirisalo
cruzer 23.05.2003 u 00:23:41 profil autora
To je kod vas u zabregu, tu kod nas nisam susrela al ni obraćala special attention. Neka se čuje i glas životinja. Imaju i one pravo glasa..... nje nje
Depressed 23.05.2003 u 09:55:40 profil autora
Ja bih im dao pravo na postojanje, time bi se politika koja vodi izumiranju pojedinih vrsta mogla osuditi kao krsenje zivtinjskih prava. Dao bih im i pravo na zivot, buduci da ce se sunke uzgajati u laboratorijskim uvjetima, klonirane od neke prasvinje...
Mozda, ako takva proizvodnja bude ekoloski prihvatljiva ja pocnem ponovo jesti meso :) u svojoj 50oj :)
zv 23.05.2003 u 11:56:35 profil autora
to do: svaš
nemaju.
zv 23.05.2003 u 11:58:28 profil autora
to do: svaš
tijo bi samo rec da je to s pravima zivotinja totalno u kurcu i da se jebeni glumci, pjevaci, whatever bore samo za ove fine male mucave zivotinjice. mackice i psicice. nisam nikad vidio ikakvu akciju za neku recimo specificu ribicu.
i tak sve u kurcu. onda je bolje da nema nijedna zivotinja nikakvo pravo!
svi na razanj!
vlado 23.05.2003 u 14:50:10 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dodji mi doma, pa reci to mom psu, majstore... Pa da vidim koliko ces koraka napraviti poslije toga! Salim se!
Ma jebe se zivotinjama za prava...
Sigurno nam se smiju u sebi, kad nas vide... Nas, koji se pitamo, imaju li oni prava?!
Ljudi bi trebali biti malo manje oholi, pa da otkriju zivotinjsku mudrost. Oni su u ravnotezi... A vi?
airball 23.05.2003 u 15:27:02 profil autora
majstore, svaka čast!

"oni su u ravnoteži.. a vi?" beton!!!
vlado 23.05.2003 u 15:38:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma ne, to je vrlo jednostavno. Pretpostavimo:
Livada. Sve je ok. Dodaj konja. Sve je ok. I psa. Sve je ok. Ma dodaj i macku. Sve je ok. Ptice su vec tu. Sve je ok. Bube plaze. Sve je ok. Drvece i cvijece ;) Sve je ok.
E a onda zakoraci na tu livadu. Ode sve u ...
Ma otkud NAMA pravo?
Sjecam se, kad je moj punac otisao da vidi sta mu je ostalo od rodne grude u srednjoj Bosni, vratio se sav sjeban...
Pitam ga, sta je?
A on suti i suti i samo kaze:
Pa tamo ni ptica nema. I one su pobjegle...
airball 23.05.2003 u 15:57:14 profil autora
ma nije to tako strašno, samo što smo se s njima prije puno više družili...
u ta vremena i čovjeku je život bio jednostavniji...

ko nam je kriv što smo otkrili kako se pravi vatra ;-))
Josh 23.05.2003 u 17:28:18 profil autora
prokleti kralj
i u tome druzenju se znalo kada se kolje svinja, a kada krava, prirodni zakoni
lollipop 23.05.2003 u 21:04:01 profil autora
"Livada. Sve je ok. Dodaj konja. Sve je ok. I psa. Sve je ok. Ma dodaj i macku."

Dobro da si stavio drvece na tu livadu, da macka ima kamo pobjec kad ju pas ugleda :)))

(ovo je moja tema, ali bojim se upustit...da ne odem kvragu)(ili da ne bi morala pisat 23 stranice cija bi poanta bila da.... ;) )
waiter in his 60s 23.05.2003 u 21:56:50 profil autora
"Oni su u ravnotezi... A vi?"

jesu. u ravnoteži međusobne koljačine lol
na toj tvojoj romantičnoj livadici čim
mi okrenemo leđa pas se lati žnjopanja
konjetine, a maca ufati zlostavljat slatku
ptičicu lol

ja sam za to da se životinje ne muče, ali
ne i za ekstremni vegetarijanizam.
odrasli mogu bit vegetarijanci, ali djeca
nikako zbog esencijalnih aminokiselina iz
mesa koje su nam, je li, esencijalne za
rast i razvoj.
uostalom, znate li da nam se mozak nikad
ne bi razvio do nivoa do kojeg jest da
nismo počeli jest meso drugih životinja?

sad će vlado sigurno reć da bi nam bilo
bolje da nam se i nije razvio lol

Izmjenio - waiter in his 60s u 23.05.2003 22:18:38
lollipop 23.05.2003 u 22:56:28 profil autora
ne razumijem...
a zasto se onda zivotinjama nije razvio?
i one jedu meso drugih zivotinja...
(i to one koji su po konstrukciji svejedi, ko i mi, ne mislim na mesozdere)
waiter in his 60s 23.05.2003 u 23:07:30 profil autora
razvio se, kako nije?

mesojedi i svejedi su inteligentniji od
biljojeda

lollipop 24.05.2003 u 01:53:33 profil autora
pa da, nisu li od uvijek i bili (morali su bit, inace bi biljojedi njih pojeli, hehe)
a puno je desetaka stoljeca proslo od kad covjek jede meso, pa mu se nesto sporo taj mozak onda razvijao, ako na tome baziras teoriju. jer bi se onda, po tome, i u drugih zivotinja jednako tako trebao razvit.

bas sam danas na otv-u ulovila nesto malo neke rasprave - predsjednik udruge za zastitu zivotinja je pricao i neki čiča u vojnickom sakou s nekim brosevima po njemu (??). ono sto me je u tih par minuta gledanja iznerviralo je to sto, iako je decko na svako pitanje dao argumentirani odgovor, nakon sto ih je sve tamo zgazio, nas uniformirani debeljko, raskravljen na onoj sjedalici (samo sto ruku u hlace nije zavuko!), samo se smjeskao, onako samoljubljivo, slavodobitno, smjesak starog macka, koji zna sve i kojem nemas ti tu sta pricat o svojim pederastim pomodarijama. argggh!
oprostite me, ali danas sam se sa toliko čičica druzila, a svaki mi je uljetao biserima od teza....favorit dana, tema civilna vojska: (na to kad sam ja rekla da sam svom decku rekla da se vise ne bi druzila s njim kad bi on iso u pravu vojsku, a nakon njegovog da on smatra da je civilna vojska za pedercice i svadi se sa svojim necakom kojeg tjera u pravu musku): ITEKAKO bi se ti druzila s njim, itekako, jos bi ga i VISE CIJENILA da je isao u pravu vojsku!
e tad sam ostala bez rijeci......
Josh 24.05.2003 u 10:42:06 profil autora
prokleti kralj
svakako sam za civilnu vojsku, i općenito nepostojanje vojnoga roka...ali se isto tako moram upitati sto ako ponovno dodje do rata kao otprije 10tak godina? gdje smo onda? profesionalna vojska? hm, ne bi bilo dovoljno za obranu cijele drzave.

jeste li spremni uzeti pusku u ruke i stati na crtu?
vlado 24.05.2003 u 14:11:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Waitere, otkud ti to da bi pas napao konja, a macka jadnu pticicu?
Sto se tice civilne vojske, bio sam u njoj i iznimno mi je drago zbog toga.
Civilna vojska traje osam mjeseci, od cega sam tri mjeseca bio u Dubravi u Centru za osobe sa specijalnim potrebama (srednja skola), a potom sam ostatak na Cvjetnom stavljao invalide u krevet... I pomagao im da obave ostale stvari prije spavanja... I nije bas da mi se zeludac nije vrtio prvih tjedan dana... A onda u jednom trenutku, iz navike, mozak jednostavno NE PERCIPIRA hendikep... I gledas ih kao i sve ostale... Iako su potpuno nepokretni. Oni se na svoj racun nezamislivo zajebavaju. Npr. zovem ih na kavu, a jedan govori: "Eh, bas bi mogo malo sjest!" Poanta je u tome da ne mice iz kolica, i moze samo da glavu mice.
I, naravno, susretao sam se s tim macho-misljenjem da "nisi musko ako ne ides u vojsku." Redovito takve stvari nisam komentirao (zamislite samo!), jer budale ne znaju da bi u ovoj jadnoj zemlji ljude trebalo nauciti kako da "nekog spreme u krevet, nakon sto mu obrisu dupe", a ne ih ucit "kako da pucaju iz puske".
Ne, Josh, spremnost za obranu nema veze sa sluzenjem vojske.
Osobno, nisam spreman ni za koga, ni za koju drzavu, ni za sta na svijetu zeti pusku i stati na prvu crtu. I necu VISE NIKAD ni biti. Spucajte mi metak u glavu, ali ja, ono, NE PUCAM.
waiter in his 60s 24.05.2003 u 16:08:44 profil autora
"jeste li spremni uzeti pusku u ruke i stati na crtu?"

ako je baš nužda, naravno.
waiter in his 60s 24.05.2003 u 16:17:56 profil autora
"a puno je desetaka stoljeca proslo od kad covjek jede meso, pa mu se nesto sporo taj mozak onda razvijao, ako na tome baziras teoriju. jer bi se onda, po tome, i u drugih zivotinja jednako tako trebao razvit."

nije to moja teorija nego elementarne činjenice
iz biologije, fiziološke psihologije i zoopsihologije...
ljudski mozak se i je razvijao jako brzo, to je
istraženo i dobro dokazano.
naravno da u toj priči (razvoja mozga)
papanje mesa nije jedini faktor, ali je jedan od njih


Izmjenio - waiter in his 60s u 24.05.2003 16:21:10
waiter in his 60s 24.05.2003 u 16:19:15 profil autora
"Waitere, otkud ti to da bi pas napao konja, a macka jadnu pticicu?"

u djetinjstvu mi je mačka pojela papigu lol
waiter in his 60s 24.05.2003 u 16:24:34 profil autora
" budale ne znaju da bi u ovoj jadnoj zemlji ljude trebalo nauciti kako da "nekog spreme u krevet, nakon sto mu obrisu dupe", a ne ih ucit "kako da pucaju iz puske". "

slažem se. i za ono prvo treba puno više i
hrabrosti i vještine
lollipop 24.05.2003 u 17:42:30 profil autora
pa stvrano, vlado, kad si ti zadnji put bio na nekoj livadi? :)
meni macak svako malo (tj. srecom ga je to izgleda proslo) dovlaci miseve s polja. to je njemu igracka, cak ga ni ne pojede. a i pas i macka uzivaju u natjeavanju pticica koje skakucu okolo. neki dan sam sanjala da mi macak zvace pticicu abortus (to zato jer sam ih par nasla pred kucom pa sam se pitala jel imam macak sta s tim) koja jos cvrkuce cvrkutom nekog kog upravo macak zvace :)
sally 24.05.2003 u 19:28:37 profil autora
"u djetinjstvu mi je mačka pojela papigu lol"
LOL? fin neki gazda...
zamišljam te kako sjediš okružen prijateljima i pričaš im kako je "..mačka prvo sadistički kandžama škakljala jadnu papigu ispod krila, čupala joj zubima perje i na kraju joj pregrizla vrat, ahahahahahahaha..."

:-))))))
waiter in his 60s 24.05.2003 u 19:42:05 profil autora
taj sam *sado smajli*

ko klinjo sam jednom prijanu skoro zatuko
hrčka autićem zato što mi se rugo da on
ide u vrtić, a ja ne LOL
electro cute 26.05.2003 u 10:58:45 profil autora
isuse kriste!
waiter!
bože!
sutra će nam pričat "i tako drže moji prijatelji moju mačku širom raskrečenu, a ja joj sa smješkom, guram upaljenu petardu u anus"
joj.
electro cute 26.05.2003 u 11:00:09 profil autora
ja i mama i teta jasna smo,kad sam bijo mali,spašavali male lastavice koje bi ispale iz gnijezda.
životinje su lijepe
al to me neće spriječit da ih jedem.
vlado 26.05.2003 u 14:05:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"pa stvrano, vlado, kad si ti zadnji put bio na nekoj livadi? :)"

Kao i svaki dan, jutros. Dapace, da bih dosao na livadu, moram proci kroz sumicu...
Da, imate pravo, macka ce zaganjati pticicu, pas macku itd.
SAMO NIKOM OD NJIH NECE PASTI NA PAMET IZBETONIRATI SEBI DIO SPOMENUTE LIVADE!!!
johnnykola 26.05.2003 u 16:11:23 profil autora
sta je bilo!? reci!
svaka cast, dovla za ono civilno sluzenje!!! i ja sam ga izganjao i libo me tuki za one machisticke price. pogledaj full metal jacket i sve ti je jasno. jel' tak'?
Hadzo 26.05.2003 u 17:02:04 profil autora
Hm, ja sam odjebao služenje vojske i u bivšoj JNA i u hrvatskoj vojsci. Ni ja neću ni za koga uzimati pušku u ruke (što je čisto fair od mene, jer bih nespretan kakav već jesam pobio cijeli svoj vod, vjerojatno). A životinje? Ne volim ih, ali neka žive. Neka one ne diraju mene, neću ni ja njih. Na tanjuru ih volim, naravno, pa iz Osijeka sam, zaboga, kod nas je vegetarijanstvo hereza, he he he...