Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zv 23.04.2003 u 13:58:44 profil autora
to do: svaš
bio sam naime jucer s vladom. blabla super sve, ali nakon sto smo rastali se uocio sam jednu strasnu kontradikciju. hm, uvod:
bosanci su svi jarani. svi jebeni bosanci koje ja znam su dobri dobri ljudi. bratstvo. drugarstvo. pravi jarani. pravo dobri. multietnicki. bosanke su sve ko ona bagaricka. pravo narodne. (uostalom na koga vas podsjeca dju?) ruku u vatru imam osjecaj da bi bosanac dao za ______ (upisi sto zelis). iskreni su do jaja su iskreni. pricas s njima ko da su ti rod (iako mi na forumu i jesmo rod). ali... zaplet...
kako to da se u njihovoj drzavi vodio najveci masakr u proslom desetljecu???
molim.
waiter in his 60s 23.04.2003 u 19:20:17 profil autora
"bagaricka"

lol jedva čekam djuinu reakciju
dju 23.04.2003 u 19:57:34 profil autora
Takve smo mi u Bosni zvali alapačama. Ovdje su nazvane valjda kokoškama, tukama, kako već.
Zv mi je rekao da sam klišeizirana faca s piskutavim glasom. Sad mi je prišio i Bagarićku. Nisam se od njega boljem ni nadala.
waiter in his 60s 23.04.2003 u 20:11:57 profil autora
( oću neću oću neću
ajde ipak oću. čak i po cijenu da se pomisli
da se preseravam )

daklem,

ovakva trik - pitanja znaju postavljati naši
profesori iz socijalne psihologije

ovako bi ja odgovoril na ispitu:
to da su svi bosanci 'jarani' je stereotip.
pozitivan, ali nažalost ipak samo stereotip.
pored toga, ima i jedna stvar koja se zove
psihologizam. radi se o shvaćanju da se
psihologijom mogu najbolje objasniti sve pojave
koje se tiču čovjeka i zbivanja u društvu.
to ( na veliku žalost psihologa ;) ) nije točno.
znači, ni kod bosanaca nije opravdano generalizirati
sa razine pojedinaca i njihovih 'psiholoških profila'
na razinu društvenog fenomena (rat).

znam da zvuči suhoparno, ali kad nema romantičnog
odgovora

----

dju, lol
dju 23.04.2003 u 21:38:27 profil autora
Vidiš ti Waitera kako on to suvislo i koncizno. I, što je najbolje, ispravno. Svi Bosanci raja, svi Srbi duhoviti, svi Zagrepčani pederi...
To su površne klasifikacije kojima pribjegavaju jednostavni umovi koji se ne vole zamarati upoznavanjem Drugih, a brane svoju nezainteresiranost uvriježenim etiketama koje su kreirali njima slični.
Bosanci su samo možda nešto otvoreniji ljudi, ništa više.

A navodno su i glupi :)

P.S. Waiter, kako se od točkica i zagradica kreira pusa? Poslala bih ti jednu kad bih znala.

Izmjenio - dju u 23.04.2003 21:39:52
johnnykola 23.04.2003 u 21:47:06 profil autora
sta je bilo!? reci!
rat se mogao desiti svakome, a sve je ocitije da ce se upravo mnogima i desiti. ne mora niti biti u onom smislu granatiranja, snajpera, ovo-ono. jedino je pitanje hoce li ti ta ogromna budalastina jednom kad zavrsi otvoriti ili jos vise zatvoriti oci.
cheers!!!
trixy 24.04.2003 u 09:15:48 profil autora
nadam se da se dju neće naljutiti, ali...
pričam sa zumbulom na telefonu, usput gledam tv, na tv bagarićka nešto priča, i ja kažem, jel vidiš bagarićku, tako ti nekako dju izgleda, ono, simpa, komunikativna, + što je još i zgodna, pametna... ;o)
dju 24.04.2003 u 10:31:04 profil autora
vi ste me fakat odlučili dotući.
trixy 24.04.2003 u 11:46:28 profil autora
al' đurđa, ti nas voooliš...
(tu si pjevaj onu pjesmu Tata ti me voliš...)
vlado 24.04.2003 u 14:29:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
ZV, daj mi dan. Dugo ovo već čekam.
jelena 24.04.2003 u 17:12:26 profil autora
eh, im'o si srece s bosancima dosad, zv ;)
dinar 24.04.2003 u 19:14:41 profil autora
ja cekam da vlado kaze...iako bi to sve radje uzivo!
waiter in his 60s 24.04.2003 u 19:30:14 profil autora
e, stvarno, kako se piše poljubac?
sally 24.04.2003 u 20:06:37 profil autora
:-*
waiter in his 60s 24.04.2003 u 20:20:52 profil autora
lol fala :-*
zv 24.04.2003 u 21:17:57 profil autora
to do: svaš
napijo sam se ko isus sinoc pa sam razmisljo o svojem pitanju.
mislim da je to klasika kokos-jaje.
zv 24.04.2003 u 22:12:58 profil autora
to do: svaš
[q]eh, im'o si srece s bosancima dosad, zv ;) [/q]

ma koje mrtve srece?!?!? da vidis samo sta dju radi nasamo...

(reci cu samo da bi radije bio mamac za ribe u onom fericevom romanu nego da ovo opet prozivljavam...) :(
vlado 25.04.2003 u 13:23:42 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"kako to da se u njihovoj drzavi vodio najveci masakr u proslom desetljecu???"

Znas ZV, svasta sam htio napisat, ali to je fakat bespotrebno. Jer i sam naslucujes kakvo si pitanje postavio. Pa otprilike odgovori ti meni ovo:

a) KAKO TI NE ZNAS ZASTO? Jesi li ti svjestan koji se uzas krije u tvom pitanju. Po mojoj procjeni, kao stanovnik Hrvatske, to bi morao znati. Ali, i ti si ocigledno u crnoj rupi... Da ti osvjezim pamcenje: vojnik sa oznakama TVOJE drzave stoji na hidroelektrani Bochac pokazuje na sklopku i govori: "Ako ovdje pritisnemo, Banjaluka ostaje bez struje"

b) KAKO TO DA U TVOJOJ DRZAVI NIKAD NIKO NIJE ODGOVARAO ZA - RAZANJ (da, lutko, dobro si procitao) RAZANJ U LORI?

c) KAKO TO DA SU TVOJOJ, MITTELEUROPSKOJ I KLASISCHESTYLE DRZAVI, MINISTAR OBRANE (da, onaj) I SVITA ISLI NA - SAFARI SA ZIVIM LJUDIMA I JEBANJE SA MALOLJETNICAMA IZ RUSIJE (gojko je htio one ispod 15 godina).

d) ZASTO JE TVOJA VLADA DALA SILNE PARE ZA USPOSTAVLJANJE ISTE ONAKVE PARADRZAVICE IZ KAKVE SAM JA MORAO POBJECI?

e) Majke ti, koliko ti Bosanaca znas uopce?

Eto, nadam se da sam postavio GLUPLJA pitanja od tebe...

Eto, ZV, jel ti neugodno, osjecas se glupo?
E isto sam se tako i ja osjeco kad sam procito tvoje pitanje...
Nemoj da se ljutis ;)
zv 25.04.2003 u 21:06:25 profil autora
to do: svaš
nit se osjecam glupo nit mi je neugodno jer sam postavio pitanje iz perspektive da smo svi mi bosanci. ma koliko to cudno zvucalo. prozivanje mene preko MOJE drzave uopce ne prihvacam jer nisam prozvao ni bosance preko njihovih entiteta ili kako to vec funkcionira.
i vlado tvoja pitanja zvuce ko da sam JA rezucko srbe nozicem ili dizo dzamije u zrak. u najmanju ruku ko da sam JA glaso za hdz. dalje, ja kad dodjem u split mogu najebat. ja mogu najebat i u zadru a bogami i u zagrebu mogu najebat. u kaficu i na razgovoru za posao mogu najebat. zbog mrcih faca nego sto sam ja vidio bosanskih. hrvatske face su ono klasicno (iako to ostro negiram!!!) jalne. ljubavi ni u korjenu. ljubav kao pozdrav sam poceo upotrebljavati tek s dvadeset i jednom godinom. jebena teta u menzi se naduri na mene kad ja primjetim da nije fora stavit przene lignje isti dan kad je pomfri na vegetarijanskom meniju. jer me onda (s cim drugim da jedem jebene lignje?!?) rucak kosta trostruko. ona se naljuti. okej zivela hrvatska. mene u hrvatskoj ne cudi da se poteze noz na srbina. cudi me za bosnu. ja iz bosne znam samo jarane. ko dusa svi.
srbi hrvati i bosnjaci.
tijo sam samo rec da je paradoksalno da su se tako jako tukli a da su tako dobri. rat je u kurcu. i cinjenica je da se ta istina po meni najbolje vidjela u bosni. to je to. ja sam mislio da cemo na toj liniji raspravljat.
a jebo ja loru...
a) ja mislim da znam zasto. ZASTO JE PROBLEM PITATI I CUTI DRUGO MISLJENJE? pogotovo ako je razlicito. oznake i sl. ne pusim. ja imam bolje misljenje o bosancima nego o hrvatima daj citaj s usana...
b) probali su ali nije islo. konji.
c) takve gadosti cak i nisam znao. sramota. ali pazi gojko susak je moj koliko je i zapadna strana mjeseca. ja i gojko susak NEMAMO NIKAKVE VEZE.
d) zato jer u vladama rade budale.
e) neznam desetak. i svi su jarani.
"nema glupih pitanja..." blabla...
i jos jednom na kraju: ne osjecam se glupo. opet si me krivo kapiro. glupo bi se osjeco da kazem da ne bi bas znao s kojeg je otoka vesna parun jer ne pratim domacu estradu.
johnnykola 26.04.2003 u 11:27:40 profil autora
sta je bilo!? reci!
zv - ovo iz milijunasa je bilo beton!!! ma vazno je drugarstvo. sta se uopce prepirete. bolje da odete s doktorom dzemidzicem na jednu pivu!!!
cheers!!!
vlado 26.04.2003 u 12:55:16 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma pusti Johnny, mi volimo da se prepiremo. Održava nas budnim. Al kad se vidimo ko braća smo.
Ma mene, moj ZV, nervira što su nastale granice tamo gdje ih nikad nije bilo...
Evo naprimjer, apsurd:
Znaš koji je najpoznatiji film u - Kini? Valter brani Sarajevo!