Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2
 
daddy 14.11.2002 u 00:14:43 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
DEČKI I CURE! molim vas da nam na ovom mjestu postavljate pitanja u okviru F.A.Q. rubrike. primjetio sam da me s vremena na vrijeme netko priupita nešto što zaista spada tamo, a ne u forum. koristimo blagodati sajta u potpunosti.
unaprijed zahvaljujem!
zomri 15.11.2002 u 16:45:33 profil autora
1. Daddy stalno spominjes kako ce D&R biti jako dobar album. Sta je to po tebi dobar album?
2. Bog je bila ploca sa donekle angazovanim tekstovima. Hoce li isto biti i na D&R? Ima li angazovanost tekstova ikakve svrhe? Moze li se na taj nacin BILO STA promijeniti?

Toliko za sad.

Pozdrav, Mirza
zv 18.11.2002 u 12:21:00 profil autora
to do: svaš
Evo bas smo frend i ja diskutirali:
djeca se igraju
poraza i pobjede
i Bog će je nagraditi

sad, jel to banalna greska pa bi islo i bog ce ih nagraditi ili ipak pjesnik referencira na NJU, pa kaze da ce JE nagraditi.
eto bas nas to zanima!
dju 18.11.2002 u 14:31:20 profil autora
Bog će nagradit pobjedu, šta ne?
vlado 18.11.2002 u 21:35:47 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E ovo su dobre rasprave!
Nagrada je predvidjena, mislim, ipak za djecu... A mozda i za - igru...
linda 18.11.2002 u 22:42:30 profil autora
hm...a ja sam mislila na djecu..
dju 19.11.2002 u 09:30:32 profil autora
ostajem pri tom da se mislilo na pobjedu. ako ne, onda je to vrlo slobodna pjesnička sloboda koja mi je šlampava.

Izmjenio - dju u 19.11.2002 9:30:57
johnnykola 19.11.2002 u 11:05:42 profil autora
sta je bilo!? reci!
mislim da je ovdje sve jasno:
naime, Bog ce nagraditi rositu pedringo.
zv 19.11.2002 u 16:22:49 profil autora
to do: svaš
e super! ja isto mislim da ce bog nagraditi rositu pedringo ili kako se vec cija rosita zove.
neki dan sam slusal slucajno za redom madonu - krumpira, trogse - fuficu i pokse - postara. jel ima netko negdi neki popis koje su sve pobrane pjesme iz belog sveta? i jel zna netko jel dedi sad definitivno odlucio preuzet kreaciju u svoje ruke?
daddy 19.11.2002 u 20:38:13 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
sve si nabrojao. i niz se više neće nastavljati.
ZeeK 19.11.2002 u 21:30:01 profil autora
a kako ste zaboravili 'sve sto vole mladi' i 10x bolji izvornik: Complete control od Clasha.

i daddy: koliko ti danas znaci ostavstina Clasha

Drink in peace
daddy 19.11.2002 u 23:08:31 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
zaboravio sam, da. davno je to bilo. a odgovorit ću ti u faq-u,
waiter in his 60s 21.11.2002 u 09:33:13 profil autora

a šta konkretno to tebe žulja kod spota za 'boga',daddy?
koliki je uopće kreativni udio
članova benda u spotosnimanju u pipsa?
airball 21.11.2002 u 15:50:45 profil autora
čudno da se do sada nije javio nijedan jezikoslovni čistunac..(profešuri, di ste?)

naime, u hrvatskom se jeziku ispravno veli "ju" (kao skraćeno od "nju"), tako da bi gramatički ispravan stih bio "...i bog će JU nagraditi..." (što god to ONA bila)... no, ovo je ionako pogreška koju čini 99% ljudi, pa se nemoj previše gristi, daddy...
sve ovo je ionako samo picajzliranje...
airball 21.11.2002 u 15:54:26 profil autora
kakav je sada sastav banda?
može li se znati tko će sve biti na coveru (gosti?), ili da čekamo objavu albuma, pa se iznenadimo ;-)
zumbula 21.11.2002 u 16:05:41 profil autora
U knjizi dugi vikend u zemlji čudesa piše i Bog će ih nagraditi.
simon 29.12.2002 u 21:50:48 profil autora
Pitanjce:

Da li će biti moguć nekakav mail-order pre-release ploče nešto prije releasa? Majice? Možda kakav stream, ili exclusive mp3ca? Bilo je također u dnevniku i govora o nekakvom dokumentarcu kojeg snima Velimir...DVD maybe? I kad smo već kod dnevnika, how about nekoliko javljanja iz tete Amerike, or something?

Ups, na kraju ispalo cijeli leksikon pitanja, al eto., zanima me.
radovan 3. 30.12.2002 u 00:29:57 profil autora
ovo pitanje definitivno nije FAQ,ali me zanima da li pjesma "vidaj" ima ikakve veze s filmom "broken arrow". znam da je pitanje blesavo, ali u pitanju je oklada.odgovor moze i direktno ovdje
fala
zomri 30.12.2002 u 01:05:18 profil autora
Interesuje me, kao i vjerujem vecinu ovdje, koja je razlika izmedju produciranja i mixanja? Sta ce konkretno biti Daveov posao na D&R?
electro cute 13.01.2003 u 12:41:54 profil autora
evo pitanjca
al ne za daddya nego za gospođu
yayo, ti si slikarica. aj molim te opiši kakav je osjećaj kad se rastaješ od svoje slike.
jer daddy ima muziku i niko mu je ne može odnit, pisci imaju priče i mogu ih svaki dan gledat a ti imaš samo taj jedan primjerak, jedan orginal i moraš se rastavit od njega. opiši pliz!
jelena 13.01.2003 u 13:15:43 profil autora
e, i mene bas interesuje to za slike. mislim da je to stvarno poseban osjecaj.
a jucer sam gledala emisiju sa jednim poznatim slikarom i arhitektom. spomenuo je kako mu je za jednu sliku neki cova nudio ogromne pare, ali on nije htio ni da cuje jer mu je to valjda bila najdraza od svih. bas am razmisljala o tome.
vlado 14.01.2003 u 23:04:28 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Evo ja bih najiskrenije pitao Daddyja: bojis li se tog snimanja? Jel stislo...?
johnnykola 16.01.2003 u 18:44:04 profil autora
sta je bilo!? reci!
negdje sam na sajtu procitao da daddy namjerava stancati unikatne majice koje ce pratitit promociju d&r. e, mene uz to zanima jedna druga stvar: cemu ona prica o trenigu, pa kasnije i o dizajnu za ovitak albuma, a onda nis od tog? zbilja bih volio da se ovo s majicama ostvari i ja se odmah biljezim za tri sa stihovima 2x2 na ledjima. tri m velicine zelim s toga sto me pravo nervira kad majica od prevelikog nosanja po suncu izblijedi. cheers!!!
johnny
nitko 23.01.2003 u 17:59:51 profil autora
bilo bi ok kada bi na ovim stranicama objasnio o čemu govore pjesme s novog albuma. koliko se usudim sjećati, na prošlom albumu mi je to poprilično pomoglo u mijenjanju života i stvaranju jedne nove glazbene ovisnosti koja traje i danas.
vlado 04.02.2003 u 21:26:21 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Evo jedno pitanje, ponukano dnevnikom 04.02.:
Dakle, koji se uvjeti moraju 'poklopiti', ili sto se mora dogoditi, da Pipsi prestanu odrzavat koncerte?
Da li bi u tom slucaju Pipsi cesce objavljivali albume?
simon 05.02.2003 u 10:23:51 profil autora
Da, doista, što bi se trebalo poklopiti?
A moje pitanje glasilo bi (premda sam nešto slično već postavio), pošto album izlazi, planira li se možda uz njega kakav multimedijalni dodatak (bonus multimed. cd/dvd)?

Pitam iz čisto ekonomskih razloga, jer ako je odgovor pozitivan, znači da štednja za mene počinje odmah.

zomri 02.03.2003 u 20:55:55 profil autora
1. U dnevniku si jednom prilikom izjavio kako jedva sastavljas kraj s krajem s finansijama. Koliko te kao covjeka, pa onda kao i umjetnika vrijedja cinjenica da neko sa jeftinim melodijama i jos jeftinijim stihovima uspijeva lagodnije zivjeti od tebe? Gdje vidis glavne uzroke svega toga i sta je po tebi izlaz iz te situacije?

2. Na D&R ce biti nesto veci broj instrumentala nego je to do sada bio slucaj. Zbog cega to povecanje i koliki znacaj pridajes tekstovima pjesama? Mozes li se dovoljno dobro izraziti samo preko melodije?

I jos nesto na sto ne moras odgovoriti u faq-u. Naime vidio sam spisak pjesama sa D&R. Pjesama ima 15. Hoce li D&R biti dupli album kako je najavljivano? Nekako mi po inerciji brojka od 15 pjesama naginje jednom CD-u sem ako se ne radi o mahom 8-minutnim uradcima.
vlado 04.03.2003 u 15:26:10 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Opet picajzliram, ali...

Dakle, koji se uvjeti moraju 'poklopiti', ili sto se mora dogoditi, da Pipsi prestanu odrzavat koncerte?
Da li bi u tom slucaju Pipsi cesce objavljivali albume? - pitao ja.

"A moje pitanje glasilo bi (premda sam nes<caron>to slic<caron>no vec´ postavio), pos<caron>to album izlazi, planira li se moz<caron>da uz njega kakav multimedijalni dodatak (bonus multimed. cd/dvd)?" - Pitao Simon...

Mozda vam je pobjeglo, pa eto...
electro cute 10.03.2003 u 11:32:59 profil autora
evo, baš smo ja i sally nedavno postavljali još jedan spomenik neradu i ljenosti u nsbu i pričali o svemu osim o politologiji. i dotakli se pipsa i pitan šta očekuje od albuma, kako je slušala demo i tako to.i kaže ona da misli da neće moć uživat u tom albumu ko u drugima jer ima osjećaj da ga već devet miseci rađa i sad kad ispadne van onako malen i slinav da ne zna, da će joj bit muka ga slušat jer osjeća da je on dio nje.
e, daddy dis iz d kveščn.
jel ti uživaš slušajući svoje albume.ili je ono ah tu smo mogli ovo drugačije odsvirat, ovo je moglo bit bolje itd.
znan da je pitanje konfuzno i nedorečeno al ne mogu ga ričima izrazit. nadan se da kužiš šta oću pitat.
simon 09.05.2003 u 10:45:43 profil autora
Prvo (što me manje zanima), zbog čega je prestala tradicija chat večeri na sajtu koje su bile podosta 'in' prije nekih, ispravite me, godinu i pol, dvije? Koliko se sjećam bili su neki FAK-ovci gostovali i tako, meni je to bilo super!

I drugo pitanje (koje me jaaaako zanima), hoće li se nešto slično ponoviti, dakle, na te chat večeri mislim, pa to bi bilo FENOMENALNO!!???
Možda u sklopu novog sajta? I, koliko će stranica biti down ili under construction zbog stavljanaj novog sajta?
vlado 09.05.2003 u 14:31:35 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Umjesto da najavljuje/opisuje spot, mogao bi najaviti/opisati sajt...