Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 ... 6 7 8
 
dju 18.04.2003 u 07:32:37 profil autora
Ma, ne znam, nisam se iznervirala kad sam pročitala što veli Horvat. Znala sam. Bit će takvih. A morao je znat i Daddy, ovo nije svidljiv album, nije koketan, nema narodnjački iliti etno štih koji se sad tako nosi, nema šlagerske fragmente, ne uvlači se u dupe. Daj, priznajmo si, pa nije to album za svačije uši. Mogu shvatit da se nekom ne sviđa, ali nikako se ne slažem da je prepisan. Koji jebeni Rundek, pa to već postaje opće mjesto kad se komentiraju Pipsi. Kad nemaš šta nabiti Pipsima na nos, spomeni im Rundeka. Ma, suvišno mi je uopće osvrnuti se na to.
Nastojim se ne uživljavat. Širim dobar glas o albumu, ali isključivo onim ljudima koji znaju da im ne lažem, ne da mi se uzaludno zamarat s onima koji čuju, a ne vjeruju.
duh 18.04.2003 u 08:31:12 profil autora
da, na neki način brinemo o njemu pomalo kao o svom djelu, jer na neki način to i je

ma nemaju veze kritike - kak i dad veli - nebitno

bitno je da je moj mali otkinul na "iz guzice nam viri propeler!"

to je postignuće!

duh
duh 18.04.2003 u 08:31:13 profil autora
da, na neki način brinemo o njemu pomalo kao o svom djelu, jer na neki način to i je

ma nemaju veze kritike - kak i dad veli - nebitno

bitno je da je moj mali otkinul na "iz guzice nam viri propeler!"

to je postignuće!

duh
dju 18.04.2003 u 08:48:18 profil autora
evo sad je neki tip s ugodnim glasom naručio "Mak" na Stojedinici u Phoneboxu.
Ima nas :)

Izmjenio - dju u 18.04.2003 8:48:37
trixy 18.04.2003 u 08:52:38 profil autora
baš sam pročitao leskovarovu kritiku u večernjaku. ne znam, do sad sam se uglavnom slagao s njegovim kritikama, ali d&r je album koji sam u samo 1 tjednu preslušao više puta nego freda i boga zajedno i još ga ne mogu prestati slušati.
lollipop 18.04.2003 u 10:30:02 profil autora
iz ovakvih ili onakvih izvora sam cula da se album u prva tri dana prodao u 1500 primjeraka. jebes onda kritike :)
daddy 18.04.2003 u 11:03:51 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
to je točna informacija.
zumbula 18.04.2003 u 11:56:35 profil autora
Nek pišu ne treba bučiti oko toga. Neko osjeća a netko ne osjeća. Dobri duh Rundeka... pa, kaj?
radovan 3. 18.04.2003 u 12:35:06 profil autora
ma ja kontam da se taj horvat naljutio sto nije dobio cd djabalesku, pa kenja
sigurno mu se zapravo svidja :-)
vlado 18.04.2003 u 16:07:33 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ovo s kritikama je cisti idiotluk, kao i smijesna cinjenica da sve kritike imaju slicne naslove tipa "Pips, Lips & Radioheads"... Stvarno, velika kreativnost (sic!), ali i dokaz o (ne)slusanju albuma.
Vrlo, vrlo, vrlo neugodno me iznenadio Leskovar u Vecernjaku s diletantskim pitanjem: "Sta je Ripper uopce htio reci?" Budale, koji Ripper? Jel netko vidio to ime na albumu? Mislite da je netko od "ocjenjivaca" obratio paznju?
E moj Leskovar, ako ti se ne pise, onda nemoj pisat... A ne ispunjavat normu. A mozda i bolje ovako... Mogo je Glavan nesto napisat.
Btw, Daddy, jel onaj "rijetki crveni" S.S. iz G. na preslusavanju naveo da vise - NE RADI?
vlado 18.04.2003 u 16:07:58 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma ko je taj Horvat, uopce?
simon 18.04.2003 u 20:46:15 profil autora
SOMA I POL KOMADA U PRVA TRI DANA!!!!!?????????
MA TO TE JA PITAM!!!!!!!!!!
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!
dju 18.04.2003 u 20:50:02 profil autora
Moram priznat da sam spržila D&R i poslala u Litvu. Nadam se da mi je oprošteno. Mislim, i onako ću kupit još najmanje jedan original, pa daj bože da svatko na jedan sprženi kupi dva originala.
radovan 3. 18.04.2003 u 22:52:15 profil autora
e ja se stvarno relativno malo kuzim u glazbu, ali ove recenzije stvarno su u kurcu, ne daj boze da bi neki fridmanna posro, jer to bi valjda bilo ko da kazes da jordan ne zna igrat kosarku. dakle, dave je super obavio poso, pa je izvuko plocu koja je zapravo sranje, a jos uz to ispada kao da je dudo naletio na davea negdje na ulici pa su otisli na cugu, pa eto dave se naso u neugodnoj situaciji i reko ajd da smiksam taj vas album kad vec nemam drugog posla...kakvi kreteni
arhimed 19.04.2003 u 00:30:31 profil autora
ja sam procitao recenziju u "glasu slavonije" koju je napisao nikola kuchar i jako mi se svidjela jer je tip sjajno opisao svoj dozivljaj albuma (btw, ocjenjen je s 5 zvjezdica).

glede i u svezi stalnih usporedbi s rundekom: mislim da to nije uvijek zlobna opaska iako sigurno ima i toga. ponekad je posrijedi spontana asocijacija, a u to sam se uvjerio sinoc kad su na hit depou pustili porculan, a moja mama je cuvsi prve taktove pjesme rekla: "joj, pa to je onaj rundek." i pri tom nije nista zlobno mislila. priznajem, i mene je porculan kad sam ga prvi put slusao podsjecao na rundeka, ali meni uopce nije bitno je li pjesma pisana po uzoru na darka rundeka, borisa papandopula ili nekog treceg zato sto mi se svidja sama po sebi, a to je najbitnije.
oak2 19.04.2003 u 16:46:53 profil autora
neka netko copy and paste recenziju iz glasa
slavonije u forum
zv 21.04.2003 u 13:34:10 profil autora
to do: svaš
pa meni je okej dragaseva recenzija.
sve su mi recenzije okej.
ja sam vec prodal tri albuma i niko mi se nije zalil.

ps. cak malo mi vec ide na kurac i riper i pipsi. ono - koju god radiostanicu okrenes koji god tv program stalno nest pipsi ovo pips ono... daj malo oladite :)))
waiter in his 60s 21.04.2003 u 17:23:14 profil autora
aleksandar holiga:
"... Samo da vam još kažem da su Pipsi snimili odličan album (uskoro potražite recenziju), posebno vama koji ih ne volite. Jer i ja sam se ubrajao u takve. Donedavno."

http://moj.hinet.hr/category.asp?cat=51
vlado 22.04.2003 u 17:02:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Daj stavite Ilka Culica, kad smo vec upali u zivo blato, da zatvorimo krug...
Mislim, jesam li ja budala ili...
Ma jesam.
daddy 22.04.2003 u 18:32:55 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ma hoću, samo čekam da na nacionalovom sajtu postane "besplatan" jer je sad friški pa se moraš učipit. inače, ovako legendarnu besmislicu ne želim propustit ni za što.
dju 22.04.2003 u 21:27:58 profil autora
Ma jeste li vidjeli ovog Holigu? Je l mi njega plaćamo? Pa, trebalo bi, jedino bi to zajedljivim pljuvačima objasnilo logiku njegove recenzije.
Za početak, moram Holigu pozvat na famozni doručak u nedjelju s fanovima. Sve upućuje na to da nam neće ponestat tema za razgovor.
waiter in his 60s 22.04.2003 u 21:42:41 profil autora
čovjek je pravi apostol :)
neka samo nastavi širiti dobru vijest

Izmjenio - waiter in his 60s u 22.04.2003 23:43:59
vlado 22.04.2003 u 22:44:43 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ajd nek bar neko radi svoj posao.

... je 'PRAVO' debilna stvar ...
Ovakvu recenicu moze napisat samo bosanac. Dju, ko je taj momak?

Izmjenio - vlado u 22.04.2003 22:49:36
dju 23.04.2003 u 07:28:34 profil autora
Začudo, promakao mi je. Znam mu ime još iz Nomada, ali ništa drugo o njemu. Raspitat ću se. Kad sam se mogla raspitati za Horvata, kako ne bih za Holigu.
dju 24.04.2003 u 11:03:14 profil autora
Bošnjakovićeva recenzija je, ako ništa, poštena. S većinom napisanog se ne slažem, ali mi je svejedno okej. Kao kad vidim zgodnog frajera, ono objektivno znam da je zgodan, ali se meni ne sviđa. Tako nekako.
ZeeK 24.04.2003 u 14:11:14 profil autora
zajednicko svima je da hvale fridmanna, a producente skoro pa i ne spominju :(



Drink in peace
vlado 24.04.2003 u 14:44:04 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E da Zeek, meni to isto nije jasno, ko da je Fridman radio muziku...
trixy 24.04.2003 u 15:41:01 profil autora
stvar je u tome da im se album sviđa, ali si ne žele priznati, jer bi onda prvo sebi pa i svima ostalima trebali priznati da im se i dudo kao autor sviđa.
a jura i pavle su u sredini tog "prepucavanja"
sally 24.04.2003 u 17:12:11 profil autora
Vec sam jednom davno rekla par dobrih stvari o kruni, jos nije napravio neku, po mojim kriterijima, 'nerazumnu' recenziju, bez obzira slagala se ja u potpunosti s njim ili samo djelomicno (al nikad se nije desilo da se skroz NE slazem). Kad slusa album, osim usiju ima spremna i druga osjetila, pritom najvise mislim na ona nevidljiva. zato mi je ok.

Sto se tice d.l-a, nije vrijedan ni ovog monologa, al ne mogu si pomoc.
Naime, ja kao apsolutni glazbeni laik i samo slusatelj (a ne muzicar) vec petnaestak godinica dobrim glazbenim uratkom smatram ono sto me uspije najeziti, rasplakati, nasmijati, potaknuti na nesto dobro (makar se radilo samo o plesu po sobi), jednostavno > NATJERATI DA OSJECAM. Glazba = umjetnost = sirovina (ispricavam se na ovoj rijeci) od koje mozes napravit govno, a mozes i more. Glazba =/= osoba. Iz cega proizlazi: drvece i rijeke =/= dubravko ivanis.
Let me explain. Ljudi uvijek projiciraju sebe u ono sto rade (ako to rade dobro). Naravno. Logicno. Pametan covijek nikada ne poistovjecuje jedno s drugim. Prvo je subjekt, drugo njegova poslijednica, njegov produzetak. Puno meni ruznih ljudi je napravilo jako lijepe stvari. Mr. Leskovaru, vidim da vam jedna tako ocita stvar nije jasna. E, pa, vidite, ni covjek, ni glazba (gle ironije) nisu jednodimenzionalni. Pri tom ne mislim na njihovo stanje u prostoru, nego prostor u stanju. Svatko od nas ima u sebi mora, sunca, drvece i rijeke. Ima prekrasne stvari. A ima i ratove, rane i najstrasnije oluje na svijetu. Nisu odvojive jedne od drugih i u razlicitim se trenucima na razlicite nacine manifestiraju. Netko zna pobijediti sve ratove sam, netko ih dobija uz pomoc malih pomagaca u vidu nota, crtica, boja, rijeci ili pokreta. I bas su ti mali pomagaci najvece bogatstvo u nama. Pretpostavljam da zapravo zelim reci da mozete ne voljeti dubravka ivanisa, i to je sasvim privatna i osobna stvar, vase najsvetije pravo. Al s obzirom da radite to sto radite, i da vas (jao luđaka) za to, pretpostavljem, i PLACAJU, pa jebemu mater, naucite razlikovat jedno od drugog.
Nekomunikativnost albuma? Definitivno moj fejvorit za shit of the month statement. Uzimam si slobodu intepretacije i pogađam da bi svi 'stihopisci' u tom slučaju (metodom hodanja do suprotne definicije – komunikativnog) trebali pisati poput: «..ti si otišla, ja sam plakao, ja sam čašu razbio, jerbo volim te još...».
Jer tu je apstraktna samo činjenica da i takvi pred zakonom imaju ista prava kao i ostali...
Idiote!


=/= ->nasla sm bila i pravi znakic, onaj prekrizeni =, al ispadnu neki brojevi. pih!

Izmjenio - sally u 24.04.2003 17:21:06
trixy 24.04.2003 u 18:40:21 profil autora
kruno bošnjaković reče:
"...i 'Ne igraj se Isusa' najočitiji višak na albumu."

ma mama ti je višak!!! meni je to najdraža pjesma na albumu. vraća me u djetinjstvo i nakon duuuugog vremena opet se osjećam kao dijete, barem tih 5 minuta. sretan sam što postoji netko tko to još može u meni pobuditi
johnnykola 24.04.2003 u 18:43:27 profil autora
sta je bilo!? reci!
potpisujem sve sto je sally napisala, ali ne i ovaj idiotheque dio da me covjek ne bi sacekao s motornom pilom na kolodvoru u zagrebu.
cheers!!!