Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
DanMrak 09.11.2002 u 11:18:32 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Koji bi gig Pipsa mogli izdvojiti kao najuspješniji,najupečatljiviji,naj...naj....??? I zašto baš taj?
oak 11.11.2002 u 16:06:40 profil autora
Čudno ti je to.

1. OTV dom; nisam bio, puno slušao, o tom gigu Zoran Lazić pisao...
2. Gavella; legendarna
3. Zagreb gori 1 (Šalata); demonstracija snage, Pipsi nenadjebivi, zasjenili i Haustor koji se posebno okupio za tu priliku (još nastupili Vještice i Psihomodo Pop)
4. Dom Sportova, Zagreb (mala dvorana); četiri dana nakon Porina za Album godine, 18 ljudi na stageu, projekcije by Gonzo na videozidu, svjetski show
5. Tvornica, Fenomenalan dan 2.dio; novo ruho Pjevača; promjenjena zvučna slika benda; Radman,Jura,Pavle. Narko, Bog, Na putu prema dole. Space

? Dječje kazalište Osijek - Fenomenalni dan (zadnji od 8 koncerata); veliki finale turneje osam gradova: Zadar, Split, Dubrovnik, Zagreb, Rijeka, Pula, Varaždin, Osijek. Neprepričljivo (već am o tome pisao na ovom sajtu). Fenomenalan dan!

?? Radio 101 - Velika Dvorana Doma sportova
Na stageu; Ripper-vokal,synth / Šparka-bubanj / Vanja-bas
Set lista; Dan,mrak/Jug/Dinamo
Ilko Čulić u čudu. I mnogi drugi
trixy 13.11.2002 u 08:54:58 profil autora
koncert u Domu sportova ću pamtiti kao najgori na kojem sam ikad bio (ne samo Pipsa). razlog je jednostavan-na koncertu se, jelte, sluša glazba. a razglas je bio tako očajan i nafrljen do daske da sam jedva raspoznavao koja pjesma u tom trenutku uništava moje bubnjiće.
ripper u šoseku je bio zgodan, ali kako je nervozno šetao prije izlaska na stage, mislio sam da će puknut...
Hadzo 13.11.2002 u 17:36:05 profil autora
Onaj u Osijeku u Djecjem kazalistu bio je apsolutno sjajan. Ali i Tvornica, prvo pravo koncetno predstavljanje novoga albuma, u novoj postavi, jebacki dobro je zvucalo.
linda 13.11.2002 u 22:05:48 profil autora
da, ta tvornica ce mi fakat ostat u lijepom sjecanju..kad je se sjetim bas se sva raznjezim..bas mi fali vise tih trenutaka..
linda 13.11.2002 u 22:06:05 profil autora
da, ta tvornica ce mi fakat ostat u lijepom sjecanju..kad je se sjetim bas se sva raznjezim..bas mi fali vise tih trenutaka..
linda 13.11.2002 u 22:06:27 profil autora
da, ta tvornica ce mi fakat ostat u lijepom sjecanju..kad je se sjetim bas se sva raznjezim..bas mi fali vise tih trenutaka..
linda 13.11.2002 u 22:07:29 profil autora
grrrrr..nije trebalo ispast ovoliko puta. sorry, nije do mene
breseta2 15.11.2002 u 19:12:07 profil autora
Osijek je bio zakon!!!!!

Danijel
darko 20.03.2004 u 21:08:09 profil autora
Još sjećam se...
20.3.2000, dakle na današnji dan prije 4 godine Pipsi su svirali u Kerempuhu. Moj prvi gig.


Sanjaš da si zvuk...
darko 06.04.2004 u 18:58:34 profil autora
6.4.2003. Nedjelja, 8 dana prije izlaska D&R, 13:00, Heinzelova, Dado, rupa...

Dinar, Airball, Trixy, Zumbul i darko.

Dobro, Susjedi, Sebastijan (?), Mrgud, Glavom pod vodom, Mak, Vjetar, 2×2 i Trener morskih pasa.

Danas je godina dana.
Definitivno gig za pamćenje...
Hvala!

Sanjaš da si zvuk...
marsovac 10.04.2004 u 21:45:00 profil autora
Ne znam datum, negdje poslije izlaska Boga, koncert u kazalistu.Najgori - Zg open 2003. Uzas.
darko 18.06.2004 u 23:28:09 profil autora
Još jedan GIG za pamćenje:
18.6.2003. KSET - fina svirka, prvi pravi koncert Pipsa nakon formiranja nove postave i izlaska D&R. Prvi masovni susret Forumasha na jednom gigu Pipsa. Tada je sve pocelo...
Danas je godina dana.

Nagradno pitanje: Kol'ko gigova (samostalnih + festivalskih) u godinu dana (18.6.2003. - 18.6.2004.) broje Pipsi?

Sanjin je solidan posao obavio. Uskoro ćemo vidjeti što može magic Angelo

sadrzaj je izmijenio/la - darko u 19.06.2004 u 19:10:08
oak 3 19.06.2004 u 19:38:15 profil autora
u svakom slučaju ne sviramo dovoljno. angelo već djeluje.
osijek 26.06.
vjerujem da će i sanjin pomoći, uvijek kad će to biti u njegovoj moći.
može se puno više. u sloveniji se može svirati, u normalnim uvjetima minimalno jednom u 10 dana, odnosno 35 puta godišnje. naši sjeverni susjedi imaju bogati kulturni život, brinu brigu o studentskom standardu i društvenom životu mladih.
doma uvijek ima prostora za 20 koncerata godišnje. čak i za 25.
europa je velika. nakon londona i dublina, vjerujem da ćemo krenuti put praga, berlina i drugih željenih destinacija.
i to je dobro
zv 19.06.2004 u 21:09:47 profil autora
to do: svaš
a jebote kajjaznam, 21?
svinjče 21.06.2004 u 02:10:38 profil autora
e baš mi se sviđa ovaj putni plan još ću i knjigu o pipsima (new era) napisat'

prag, berlin,može! paris maybe?
oak 3 25.06.2004 u 16:49:07 profil autora
šalata, zagreb gori 1, 02.07. 1996. (nisam siguran da je to bilo na dubravkov rođendan, ali bio je početak srpnja)

set lista;

prvi joint
svaku noć
mala fufica
malena (prije toga je borščaku pukla žica na basu)
rock'n'roll zvijezda (s davorinom bogovićem)
zagreb (s davorinom bogovićem)
subotom uvečer (s davorinom bogovićem)
gume na kotačima (tokom uvodnih taktova dubravko je tražio da se javi onaj tko je izgubio ključeve)
ljubav
dinamo

(interesanto je da na tom koncertu yaya pjeva prateće vokale).

i to je dobro
darko 10.08.2004 u 13:11:42 profil autora
10.08.2001. Baška, otok Krk, klub Porta fortuna . Ulaznica broj 0786 . Nikola Radman - gitara, Mario Borščak - bas, Igor Paradiš - bubnjevi i Dubravko Ivaniš - vokal, melodika...

Iako je objektivno bio sasvim prosječan, meni jedan od najdražih. Tog sam ljeta imao 17.5 godina i ljetovao s parentsima u Crikvenici . Stigao sam u Crikvu jedan dan nakon koncerta Pipsa u Senju. Kad sam vidio plakat "Pipsi u Baškoj ", rekao sam si: buraz, idemo! 4 su opcije:
a) autobusom do Senja pa trajektom do Baške
b) autobusom do Rijeke pa presjedati na autobus za Bašku
c) namoliti mamu i tatu da me voze
d) plivati do Šila pa nekako do Baške (i ovu sam opciju ozbiljno razmatrao)

Moji me, naravno, nisu pustili busom, a nisu me niti htjeli voziti. Uslijedilo je 4-dnevno nagovaranje, prijetnje o bijegu, obećanja da ću biti dobar, isfurati to kao poklon za vrlo skori 18. rodjendan...
Dan prije koncerta moji popuštaju... vozit će me u Bašku.

Nakon 90-minutne vožnje, stižemo u Bašku , slijedi kupanje, razgledavanje grada, sv. Lucija, večera u onoj pizzeriji u kojoj je uvijek gužva...
Nalazim letke po plaži od PC&VC . Raspitujem se gdje se nalazi dotični klub (Porta fortuna)... To vam je 10 kilometara van grada , na zapad prema gradu Krku. Krasno.
Moramo se požuriti (na plakatima piše da koncert počinje u 22h , a ja, neiskusni mulac... ne znam kako stoje stvari u takvim klubovima). Dolazimo pred klub u 22:05, čuje se svirka, svira se Rosita.... OH NE... pa ja kasnim...
Ulazim unutra: tonska proba . Olakšanje.

Pitam kad će početi koncert, kažu mi oko 23:30 . Roditelji ostali u autu, pomalo ljuti na mene, jer je prvotni dogovor bio da se krene doma u ponoć. Novi dogovor: kreće se u 01:00 . Sjedimo u autu, pomalo spavamo, pričamo, opskrbljujem ih mineralnom vodom iz kluba, promatramo ljude kako pomalo kapaju.

23:30 još ništa . Roditelji spavaju u autu, ja nervozno šetkaram okolo... Malo poslije pola 1 dolazi band iz Baške (+Yaya)... u jedan je pokret, kažu mi moji. Neeeeeeeeeeeeeee... Na rubu sam suza (ajme, što sam razmažen). Kažem im da nek' oni idu, a ja ću doći s bandom s kombijem, koji produžuje dalje prema jugu. Naravno da to po njima nije dolazilo u obzir. Svejedno razgovaram s Radmanom , on ne zna niti sam da li ima mjesta, možda bi bilo, kaže.
Zovem mamu i tatu na koncert. Nema šanse.
Ipak ostaju u autu ispred kluba. Spavati.
...
Koncert počinje par minuta prije jedan. 100-tinjak više-manje nezainteresiranih duša se skupilo u ovom, za koncerte takvog karaktera zaista pogodnom prostoru. Uglavnom traže i živnu na Nogomet, Sex u školi, Poštara... Za pjesme s Boga nitko ne mari... nitko osim autora ovog dugačkog posta. "Samo tebi svira band, samo tebi svira band...", osjećao sam kao da Dan,mrak, Narko, Trenera, Rositu, Sao paolo sviraju samo meni. Ispred mene ogromni podij, mjesta k'o u priči, mogu sjesti, mogu leći, nikoga ne poznajem... genijalno. Veći dio koncerta sjedim na podu.
Gig je završio oko pola 3 (nije bilo bisa).
Na kraju sam išao pozdraviti Daddyja ... zagrlio me.

Oko 2:45 napuštamo Bašku, uzimam si plakat. Počinje puhati jaka bura. U 3:30 prelazimo krčki most. Fakat jako puše. Stižemo u Crikvenicu nešto prije 4:30 . Ujutro slušam na radiju "Krčki je most zbog bure od 4:00 zatvoren za sva vozila".

Stvarno gig za pamćenje. Veliko hvala mojim roditeljima . To mi je najlj