Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Filip 10.04.2003 u 02:04:57 profil autora
danas sam pogledao daredevil.. mozhda bi bilo bolje da prodje vishe vremena nakon filma da bi moj komentar bio kompletniji, al pokushacu josh sad da dam svoj komentar..
film je bio okej! sound efekti fenomenalni! moje mishljenje je ipak, da nije moguce vrijednost stripa adaptirati u filmu..
al kad se uporedi ovaj film sa filmom o josh jednom marvelovom junaku - spiderman-u (film koji mi je bio odvratan, bljak!), daredevil ima veliku prednost..
mozhda bi i kasting mogao biti malo bolji, al to je to..

hajde da chujem strip fanatike shto misle o ovom filmu?

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 11.04.2003 u 17:57:28 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E to mi je malo čudno, naime, meni je Spiderman TAMAN!!! Naime, isti je kao strip, a ionako je to bio tinejdžerski strip pa tek onda superherojski. Pa mi je takav i film. Ne znam, stvarno mi je sjeo.
Od stripova u filmovima, najbolji su mi X-meni, definitivno. Zatim Burtonov "Batman"... Dick Tracy je imao doista odličnu scenografiju, ali...
Ma problem je što je sve to "guranje u krivu rupu", jer, nakon što se ekranizira strip, on uvijek ispadne - nepotpun. Zašto? To sam već rekao prije na forumu: kadar u filmu traje 24 slike u sekundi, kadar u stripu - koliko hoćeš!
Mada, postoji nešto što me više sjebe od lošeg filma po dobrom stripu: kad nacrtaju strip po filmu, što je opet "kriva rupa" samo u drugom pravcu. Ono, porez na budale...
Inače, Filipe, spustio sam Ilićev intervju u "Knjige" /nadam se da si ga pročitao/, i najbolja mi je ona spika o Matrixu. Ilić je jednom drugom prilikom rekao da su Star Wars, Terminator i Matrix "uništili" strip. Slažem se.
A, inače, kao po nekom ritualu, NARAVNO da moram pogledati Daredevila...
Filip 11.04.2003 u 20:47:02 profil autora
pa valjda se i ja previshe foliram, jedino neshto shto je meni smetalo u Spidermanu, je bash to shto mi je film bio previshe tinejdzerski..
shto se tiche ostalog.. i ja razmishljam isto kao i ti.. X-Men i meni se jako jako dopao, jedva chekam 5tog mjeseca da izadje drugi dio.. okej.. neshto kasnije u kinima u Skopje, al vredi se prichekati..
Batman je vishe klasika.. o tome nema shto prichati..
Inache.. prochitao sam intervju Ilica, i ja se takodje slazhem s njegovim stavovima..
moram ti josh neshto reci o Matrixu, josh puno puno ranije ima jedan talijanski film u kome glumi Christopher Lambert, zove se Nirvana..
kad smo gledali taj film, drugovi su se zhalili, kao.. rezhiser je ukrao efekte iz Matrixa.. reko sam im samo: film je snimljen pre Matrixa!
morash pogledati to, ako vec nisi.. PREPORUCHUJEM!
mozhda nije prosho tako dobro, jer je bio talijanski film, i iza njega nije bila ona velika americhka mashinerija..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
Filip 12.04.2003 u 02:15:24 profil autora
e jebiga! dovla, nisi bash morao spomenuti X-men! :) nakon tog sam otrchio do DivX kluba.. rentao ga i pogledao, po neznam koji put.. :) stvarno je super..
hm.. da.. posudio sam i jednog filma.. zove se Baraka.. puno ljudi su mi ga preporuchili, al to cu pogledati sutra..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 12.04.2003 u 13:26:22 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
DivX kluba? Eto...
markos 13.04.2003 u 01:34:28 profil autora
Nisam gledao Daredevila. Nekako me ne privlaci. Ionako ne volim americke superherojske stripove, tako da mi nije napeto. Pogotovo ako "glumi" Assfleck. Spiderman mi je s druge strane bio dobar. Mislim ono, film je, jelte, priglup, ali je dovoljno dobro prenio atmosferu iz stripa. Jos da producenti nisu Raimija davili, puno bi on to bolje izveo.
Od strip ekranizacija Burtonovi Batmani su vjerojatno nedostizni ...

I da, kao ni Vlado, ni ja se ne slazem sa Strip->Film i obrnuto konverzijama. Nije to to. Bas sam pre neki bio kod Gorana Parlova, naseg poznatog crtaca koji trenutno crta "Before the rise", prequel za Terminator 3 "Rise of the machines", i samo zbog njegovog crteza i dobrog koloriste to izgleda dobro, scenario mi (bar ono sto sam imao prilike vidjeti, i nije bas izgleao previse uvjerljiv:-(.
vlado 14.04.2003 u 16:20:33 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Majstor je na "Terminatoru", ha? Jebote...
trixy 07.12.2003 u 11:12:55 profil autora
pošto ja sa velikim zakašnjenjem gledam filmove (tek kad ih objave na dvd-u, za kino nemam vremena), pa ih još i na rate gledam, tek sam sada pogledao daredevila.

i - sviđa mi se. doduše, meni je to čisti spoj batmana i spidermana, ali očekivao sam davež akcijskih scena i sve u svemu dosta dobro napravljeno.

strip nisam čitao. ali nisam čitao ni batmana, spidermana i x-mene, ali filmovi su mi zaaakon...