Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
vlado 29.03.2003 u 14:24:07 profil autora izmijeni

... A sve je pocelo u cetvrtak kad smo sjedili kod M. i kad smo saznali da je S.-u umro stari... Covjek se samo srusio... Srce. Mislim, doslo je vrijeme kad postane normalno da ides jaranima na sahrane roditelja, al ovo je fakat bilo ono, s neba pa u rebra. Ozalosceni ne zna gdje mu je glava, spremi ga na vlak, daj mu para, zovi buraza mu u Kinu da on ne zove od kuce, nego cemo mi iz firme i tako...
I taako oko podneva sve obavimo, sjednemo na kavu, kad zove - Frazer.

*objasnjenje - Irving Frazer, pisao sam o njemu na forumu, stripas iz Engleske, doselio se u Zagreb (zbog cure!), obozava ga, inace je proglasen najperspektivnijim mladim umjetnikom u Engleskoj, zadnje dvije godine. Radi za Dark horse, DC, Marvel (mislim)... I tako. Gadna stripovska njuska. Fin momak. Nije isprva htio raditi u Hrvatskoj, da ne uzima domacinima kruh (?!) ali taman smo mu objasnili da mi odavno jedemo kolace, a i spremala se neka razmjenska izlozba stripa englezi-hrvati...

Gdje smo stali... Ah da, zove Frazer...
I kaze da ga hoce DEPORTIRATI!
Trebalo nam je malo vremena da utvrdimo sto se dogodilo...

Frazer se javio, kad je trebao, u ponedjeljak (redovni prijavak u MUP), medjutim niko nije znao engleski pa su mu rekli da dodje sutra...

On dodje sutra, a oni ga UHAPSE... I ravno pred sud. Sudija, tajnica i prevoditeljica igraju neobjasnjivu igru, koja rezultira sljedecim dijalogom:

PREVODITELJICA: Frazer, potpisi da se neces zaliti, pa ces biti novcano kaznjen...

FRAZER: Ok!

SUDIJA /lupa cekicem po stolu/: Napustite zemlju do ponoci i zabranjuje mu se ulazak u istu narednih 6 mjeseci...

Frazer zove nas...

Tu je pocela akcija koja je trajala do sbote ujutro...Ne da mi se pisat sta smo sve uradili, ali napisali smo zhalbu, kontaktirali odvjetnike, medije, doticnog sudiju ("pa sta vi hocete, i ko je on uopce da vi mene tu zajebavate" - citiram) I pokrenuli sve...

Naravno, Frazer je morao napustiti zemlju istog dana, smjestili smo ga u Catez, Irving ne zna sto mu se dogadja, frajer je na rubu suza, taman je sredio sve, iznajmio stan...

Vijece koje je trebalo vijecati u petak, da odluci o zalbi, se nije pojavilo, pa ce kao u ponedjeljak, al svi znamo da nece, pa se spremamo na neku upotrebu "veze", jedan telefonski poziv moze proimjeniti sve... Samo da saznamo ko koga treba nazvati.

Decki su jutros (subota) otisli u Catez po engleza da ga odvedu u Ljubljanu, da ga malo oraspoloze, a mi koji smo ostali, kopamo okolo...

Toliko toga se izdesavalo ova dva dana (bili smo svi i na sprovodu u Kutini, u medjuvremenu) da sam napisao samo kroki... Nemam snage za psovke i nimalo bijesa, mozda kasnije... Uzasno mi je zao, osjecam se krivim, zamislite samo kako je tom covjeku...

Ponedjeljak ce valjda donijeti neko rjesenje...

Trebam li uopce apelirati da ako neko moze nesto pomoci, nek me mejla...

Eto, zivot pise drame, ista ona ekipa iz Beograda, koja se onako istulumarila, sada vec dva dana kopa po najsmrdljivijim tunelima ove jadne drzave...

Eto, obavijesticu vas o razvoju dogadjaja, malo sa sjeo, da vam se izjadam... A i javim, prije nego nekom prislonim cijev na celo... Ne brinite, sebi zadnjem.

Btw. pita me ZV jel me frka za nedjelju za Pipse. Ma buraz, jedva cekam da popijem kavu i poslusam nesto normalno...
Happy hour u paklenom tjednu.

Izmjenio - vlado u 02.04.2003 0:45:21

18.05.2024 u 05:56:37
 
oblikovanje:
sadržaj: