Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 29.03.2003 u 14:24:07 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
... A sve je pocelo u cetvrtak kad smo sjedili kod M. i kad smo saznali da je S.-u umro stari... Covjek se samo srusio... Srce. Mislim, doslo je vrijeme kad postane normalno da ides jaranima na sahrane roditelja, al ovo je fakat bilo ono, s neba pa u rebra. Ozalosceni ne zna gdje mu je glava, spremi ga na vlak, daj mu para, zovi buraza mu u Kinu da on ne zove od kuce, nego cemo mi iz firme i tako...
I taako oko podneva sve obavimo, sjednemo na kavu, kad zove - Frazer.

*objasnjenje - Irving Frazer, pisao sam o njemu na forumu, stripas iz Engleske, doselio se u Zagreb (zbog cure!), obozava ga, inace je proglasen najperspektivnijim mladim umjetnikom u Engleskoj, zadnje dvije godine. Radi za Dark horse, DC, Marvel (mislim)... I tako. Gadna stripovska njuska. Fin momak. Nije isprva htio raditi u Hrvatskoj, da ne uzima domacinima kruh (?!) ali taman smo mu objasnili da mi odavno jedemo kolace, a i spremala se neka razmjenska izlozba stripa englezi-hrvati...

Gdje smo stali... Ah da, zove Frazer...
I kaze da ga hoce DEPORTIRATI!
Trebalo nam je malo vremena da utvrdimo sto se dogodilo...

Frazer se javio, kad je trebao, u ponedjeljak (redovni prijavak u MUP), medjutim niko nije znao engleski pa su mu rekli da dodje sutra...

On dodje sutra, a oni ga UHAPSE... I ravno pred sud. Sudija, tajnica i prevoditeljica igraju neobjasnjivu igru, koja rezultira sljedecim dijalogom:

PREVODITELJICA: Frazer, potpisi da se neces zaliti, pa ces biti novcano kaznjen...

FRAZER: Ok!

SUDIJA /lupa cekicem po stolu/: Napustite zemlju do ponoci i zabranjuje mu se ulazak u istu narednih 6 mjeseci...

Frazer zove nas...

Tu je pocela akcija koja je trajala do sbote ujutro...Ne da mi se pisat sta smo sve uradili, ali napisali smo zhalbu, kontaktirali odvjetnike, medije, doticnog sudiju ("pa sta vi hocete, i ko je on uopce da vi mene tu zajebavate" - citiram) I pokrenuli sve...

Naravno, Frazer je morao napustiti zemlju istog dana, smjestili smo ga u Catez, Irving ne zna sto mu se dogadja, frajer je na rubu suza, taman je sredio sve, iznajmio stan...

Vijece koje je trebalo vijecati u petak, da odluci o zalbi, se nije pojavilo, pa ce kao u ponedjeljak, al svi znamo da nece, pa se spremamo na neku upotrebu "veze", jedan telefonski poziv moze proimjeniti sve... Samo da saznamo ko koga treba nazvati.

Decki su jutros (subota) otisli u Catez po engleza da ga odvedu u Ljubljanu, da ga malo oraspoloze, a mi koji smo ostali, kopamo okolo...

Toliko toga se izdesavalo ova dva dana (bili smo svi i na sprovodu u Kutini, u medjuvremenu) da sam napisao samo kroki... Nemam snage za psovke i nimalo bijesa, mozda kasnije... Uzasno mi je zao, osjecam se krivim, zamislite samo kako je tom covjeku...

Ponedjeljak ce valjda donijeti neko rjesenje...

Trebam li uopce apelirati da ako neko moze nesto pomoci, nek me mejla...

Eto, zivot pise drame, ista ona ekipa iz Beograda, koja se onako istulumarila, sada vec dva dana kopa po najsmrdljivijim tunelima ove jadne drzave...

Eto, obavijesticu vas o razvoju dogadjaja, malo sa sjeo, da vam se izjadam... A i javim, prije nego nekom prislonim cijev na celo... Ne brinite, sebi zadnjem.

Btw. pita me ZV jel me frka za nedjelju za Pipse. Ma buraz, jedva cekam da popijem kavu i poslusam nesto normalno...
Happy hour u paklenom tjednu.

Izmjenio - vlado u 02.04.2003 0:45:21
Filip 29.03.2003 u 15:28:30 profil autora
strashno! :\
stvarno bih htio pomoci nekako, al ne mogu.. nadam se najboljeg! vlado, razvalite ih!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
goldietrickz 29.03.2003 u 15:31:50 profil autora
citao sam o decku,mislim u globusu,i divio mu se.ne mora zivjeti dolje,a zeli!
ali ne kontam...pod kojom izlikom ga zele deportirati?ono sorry sto ja ovako ali zbilja mi nije jasno zbog cega?ptu mater im jebem smrdljivu i alla fall...
vlado 29.03.2003 u 15:35:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nema izlike. Jedna od sutkinja mi je rekla da je u povijesti tog suda na slican nacin izbacen jedino nekakav Kurd, bez papira i vize... I Frazer.
waiter in his 60s 29.03.2003 u 17:12:06 profil autora
ovo je da se prekrstiš... i lijevom i desnom,
prvo rukom, pa onda i nogom

samo kod nas...
vlado 29.03.2003 u 17:35:31 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Zaboravio sam napisati da je Frazer u ponedjeljak otisao u MUP sa ugovorom o najmu stana i potvrdom o prihodima!!!
dju 29.03.2003 u 19:11:08 profil autora
ej, pa to zvuči tako poznato, i sama sam upadala u takve crne rupe, isprva ne vjeruješ da se događa, izbezumljen si i sluđen, plačeš, zoveš prijatelje, psuješ državu, sustav. A ondak ti se razbistri u glavi, nemoćno konstatiraš da Kafka nije izmislio Jozefa K. nego ga je znao, i žalosno pomisliš da tvoja priča nikad neće postati motivom još jednog tako dobrog romana.
Možda tvoj stripaš od tog napravi svoje remek djelo. Svako zlo za neko dobro. (dobre nade nikad dosta!)

Izmjenio - dju u 29.03.2003 19:11:53
daddy 29.03.2003 u 19:25:41 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
nema veze, glavno da je dariJo (nije tipfeler) srna centriro, al mu nije uspjelo pa je zabio gol. e, moj frejzeru, di si ti po značaju od tog vasionskog trenutka....jebem ovoj državi usranu majku!
dju 29.03.2003 u 19:36:15 profil autora
Nije li jebač JFK rekao: Ne pitaj se što je ova država učinila za tebe, nego što si ti učinio za nju?
Dakle, nek se stripaš upita. A ne bi to ni nama bilo zgoreg.
Ljudi, treba se oslobodit iluzija, pa nije država izmišljena za naše dobro, zaboga.

P.S. Daddy, nemoj da tebe i svirače ponese nacionalni zanos, pa sutra umjesto na svirku, odete gledat kako Cro Cop rastura Sappa.



Izmjenio - dju u 29.03.2003 19:39:41
trixy 30.03.2003 u 10:23:19 profil autora
ne mogu vjerovati!
a baš sam sa zumbulom sinoć pričao o nemoći pojedinca pred državnim/pravo/sudnim aparatom
ispada da ovdje samo ako lažeš/kradeš/ubijaš/siluješ možeš mirno spavati jer ti ne mogu ništa
goldietrickz 30.03.2003 u 14:50:49 profil autora
"Nema izlike. Jedna od sutkinja mi je rekla da je u povijesti tog suda na slican nacin izbacen jedino nekakav Kurd, bez papira i vize..."

Ne mogu vjerovat!!!Zbilja...Za takvo sto NIKAD u zivotu nisam cuo,a vjerujte mi imam iskustva sa protjerivanjima;)
Svasta.Koliko znam obicaj je svugdje u svijetu da te o protjerivanju ili necem slicnom izvjeste dva ili vise tjedna prije samog cina.Koja usrana drzava...I Dju nije stvar u onome DRZAVA.Svaka drzava na svijetu protjeruje,zatvara i sl.(bez razloga cesto) ali za ovakvo sto stvarno nikad nisam cuo.
Nevjerojatno!
electro cute 31.03.2003 u 10:50:42 profil autora
prijatelju,čuli se jučer i to.sramota jebote.
dođe lik u hrvatsku, oće radit, radi vrhunski, potiraju ga. izađe sunce posli mjeseci teške zime, oni hopa, miču stolice i stolove sa ulica. al ka šta će se stolovi i stolice vratit na ulice, tako će se i frazer vratit vamo. osim ako ne utekne doma, jer onda se nikako neće vratit.
pa jebemu mater i sistemu.
vlado 31.03.2003 u 12:26:20 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Nije li jebač JFK rekao: Ne pitaj se što je ova država učinila za tebe, nego što si ti učinio za nju?
Dakle, nek se stripaš upita. A ne bi to ni nama bilo zgoreg.
Ljudi, treba se oslobodit iluzija, pa nije država izmišljena za naše dobro, zaboga."

Ej Dju...

1. Ne vuci me za jezik.

2. Šta je to Goce Sedloski (Filipe, nema veze s tobom) napravio za ovu DRŽAVU? Pazi, pazi, pa taj Goce će još da igra za Makedoniju, pa da nam zavali gol!!!! Goce, van! Šalim se...

3. Konačni užas nastupa onda kad mi ljudi repliciraju sa "E, ali, ne znaš ti kako Englezi istjeruju." Što je ORDINARNA glupost i neznanje. Sjeća li se tko npr. Igora Masnjaka, našeg supertalentiranog dizajnera? Radi u Londonu... Istekla mu dozvola... Nazvali iz njegove firme ministra... Čovjeku je odmah produžen boravak, uz ispriku za njegovo izgubljeno vrijeme, koje je potrošio dok je boravio u ministarstvu...

4. Ne postoji pakleni plan, ne postoji DRŽAVA (ona o kojoj, Dju, pišeš). Ovdje postoji nekontrolirani podivljali polu-organizam polu-dinosaur, pun SKENERA (Daddy, tamo su, nisu na forumu) kojima ako se DIGNE kurac, istjerat će te. Dizanje kurca je jedini razlog. A od svakog poreza MENI uzmu svoj dio.
Nije isključeno da je neko popizdio kad je vidio prihode tog... tog... stripaša.

5. Kome nije jasno, ja ću ovdje da napišem:
JUČER PAKISTANCI, DANAS FRAZER, SUTRA CIGANI I PEDERI, A PREKOSUTRA JA.

5 1/2. Dju, u tvom postu se računa na logiku. E pa, NEMA LOGIKE I PRAVILA.

6. I na kraju, Dju... ne vuci me za jezik.
Možda je ono bilo napisano s ironijom, ali ja stvarno nemam živaca... Ponedjeljak je, podne, a mi se nismo mrdnuli ni milimetra.

Ništa još ne znamo. Javim vam.
dju 31.03.2003 u 19:17:35 profil autora
Vlado me telefonski upozorio na ovaj svoj antidju post, pa sam mirna. Naravno, zaboga, da je moj gornji post ironičan. Zar moram crtat? Zar moram, ko u drami, dodavat didaskalije svojim iskazima.
Dju (ironično, s podsmjehom): Nek se stripaš zapita što je učinio za Lijepu?
Vlado i ja se znamo godinama i uvijek se svađamo, ali to nas (kao ni naši brakovi) ne sprječava da se volimo.
vlado 31.03.2003 u 20:56:58 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E pa...

NABIJEM VAS NA KURAC, STOKO BIROKRATSKA. DABOGDA VAS ZATVORILO U TE VASE TUNELE I NIKAD IZ NJIH NE IZASLI. JEBO VAM MOJ PAS MJESANAC CIJELU RODBINU, DABOGDA VAM OCI ISPALE. DABOGDA VAM CEVAPI I BURECI UVIJEK BILI ZARAZENI SALMONELOM. DABOGDA VAS NEKO ZATVORIO U PROSTORIJU I 24h PUSTO NA USI (MAX. VOLUMEN) "BRENDONA I BRENDU" (daddy, nista osobno)

Uf, malo sam olakso dusu, ovu prostu bosansku...

Dakle, elem, avaj... I sta je sa Frazerom?

Zove SLOVENAC iz Ljubljane oko 16h i pita me: "Jel istina da je Frazer u Sloveniji?" Ja ga pitam ZASTO?. A on kaze: "Pa da ga ugostimo, culi smo da bi zivio tu negdje, a nase ministarstvo kulture bi mu dalo stan i atelier!"

??????????????????????

Drama, uzas... Obrana teritorija!
Frka! Panika! Zovu telefoni!
NE DAMO FRAZERA! I TO JOS SLOVENCIMA!

I onda... I onda...

Sjedimo izgubljeni, a Crnom (mozgu cijele akcije) taman dolazi majka iz xxx, da stvar bude veselija...

I tako mi sjedimo na kavi, dolazi zena i njen sin joj se jada o cemu se radi. Cita papire, spominje imena...
Kad odjednom mama pita:
"Je li a kak se zove ta zenska, glavna na sudu?"
Kaze Crni:
"Ime Prezime"
A mama, ko iz topa:
"PA JA SAM S NJOM U SKOLU ISLA!!!!"

I onda JEDAN JEBENI TELEFONSKI POZIV, malo kokodakanja, a direktiva je jasna:
"Daj posalji malog na Kenedijev trg!"

Mi se gledamo ne mozemo vjerovati, Crni odmah odlazi.

I odjednom... nema problema, ta mamina jaranica ce sve srediti, zena se ufatila za glavu kad je procitala spise...

Sutra bi se sve trebalo srediti, a Frazer je do kraja tjedna u ZG!!!!!!!!

I mi mame za trku imamo!

I zato, molim vas, danas ili sutra, meni za merak, nazovite te svoje mame i pitajte ih kako su?, jel im sta treba?. To su fine zene. Spasile su nas stotinu puta dosad, i jos ce stotinu puta ako treba!
Volite mame!

E pa... jos jednom...

STA JE SELJACINE DILBERSKE, KONACNO SMO VAM DOHAKALI.

E a kad Frazer dodje... Dernek, i to dvodnevni...

Odo se napit!

Izmjenio - vlado u 02.04.2003 0:46:12
Depressed 31.03.2003 u 21:45:54 profil autora
Ne mogu vjerovati, ovog nema u knjigama, bome bizarno.
idem nazvat mamu :)
lollipop 31.03.2003 u 21:47:56 profil autora
gledah ovog gore dok je tipkao i pridruzujem se izrecenom.
frazer mi tolko priraso srcu da bi se i ja s vama isla opit. al neka, popicemo doma u njegovo zdravlje; prenesi mu pozdrav!
waiter in his 60s 31.03.2003 u 21:58:14 profil autora
majku im janezovsku, viš kako oni mam
reagiraju... samo nam se čini da su odmah
preko sutle, ti su ljudi od nas udaljeni tisućama svjetlosnih godina...

super što je uletila ta mama, ali kako je
jebeno jadno što neko slučajno poznanstvo
ima presudnu ulogu u jednom procesu kojeg
vodi država

fuj, koje smo mi zatucano pleme...
Filip 31.03.2003 u 23:09:37 profil autora
prenesi pozdrav i u moje ime! bash mi je drago!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
vlado 31.03.2003 u 23:23:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Irving Frazer ce osvanuti u FC, pa makar mi bilo zadnje. Hik!
dinar 31.03.2003 u 23:59:31 profil autora
Sve je dobro kad se dobro fini...samo ce nam vlado malo krace zivjeti...
Zivjele mame i njihove mame!
electro cute 01.04.2003 u 10:43:57 profil autora
živio vlado!
i ekipa.
živio strip!
vlado 02.04.2003 u 00:48:48 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Malo objašnjenje:
morao sam iz prethodnih postova izbaciti ime čovjeka najzaslužnijeg za ovu akciju, jer se bavi sličnim poslom kao ta gamad, a izgleda da smo uboli u osinje gnijezdo, pa ne bi baš da on ostane bez posla. Sorry, ne biste vjerovali ko sve čita ovakve stvari...

Izmjenio - vlado u 02.04.2003 0:49:23
jelena 02.04.2003 u 17:49:04 profil autora
samo citati stignem u zadnje vrijeme :(
ma zivio vlado!
electro cute 03.04.2003 u 13:53:53 profil autora
e, a čitam danas u jutarnjem da su frazera deportirali na šest mjeseci. pa dobro koji sad kurac...
vlado 03.04.2003 u 16:20:22 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Moj Cute, njihovi refleksi su sporiji od kornjacinih.
No da malo objasnim
/nikad dosta tracha/:
Kad je Jutarnji poslo dopis, digla se frka. Jucer. A trebali su cekati zajednicku akciju. I onda je ona mamina jaranica nas htjela odjebat kad je dobila dopis. Pa smo intervenirali da nikom sluzbeno ne stanemo na zulj, jer tako necemo vratit Frazera.... jer zaigrali smo "privatnu" igru, a ovi su se upleli "sluzbeno". Eto, ovi nam stalno obecavaju da ce rijesiti pitanje Frazera, al jos nisu. Dodje mi da pocnem ubijati okolo, al bojim se da to nece vratit Engleza.
A sad ponovo procitajte tekst u Jutarnjem. Ili mozda bolje ne.
electro cute 04.04.2003 u 12:32:48 profil autora
isuse kriste!
pa ovo stvarno počinje prelazit granice normale. a kad se ljudi nađu u takvoj situaciji izlaz najčešće traže-nasiljem.
revolucija?
pa u pičku materinu
vlado 04.04.2003 u 15:46:19 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Joj, ako prodjemo bez PTSP-a, nakon ovoga, bit ce dobro.

Razgovor, jucer, oko 16h:

VEZA: "OK, izvukli ste se ovaj put za tekst u Jutarnjem, al neko nas je nazvao komunistima na radiju?"

MI: "Joj, dobro (jebem ti mater, kravo!) gospodjo, pa nemojte (pushi kurac glupaco glupa!) tako nismo mi (najebem ti se mame!) htjeli (kurac nismo, samo da se vrati, onda cu ti lec na kosti!) znate...

VEZA: "Al sta meni to treba? Mislim ko je taj Englez!"

MI:"Nemojte tako (stoko neobrazovana!) gospodjo (kravo!), mi smo mala zemlja (i neko treba odavde, ti ili ja, azdajo!), dobra nam je reklama! (ha ha ha)

VEZA: "Al, decki, ja sam zvala engleskog veleposlanika, i on je rekao da radimo sto zelimo. Njima je rat, i Frazer ih sad najmanje zanima!"

MI /opca zgranutost, brzo smo se sabrali/: Ali gospodjo (kravetino!) pa necemo se (sve karte na stol!) ponasati kao ti... protestanti (bravo Crni!) Englezi (majstore!). Pa oni su (ne prezamo niodcega!) prijatelji (nema Crni nazad, ispljuni to!) Srba! (urlik tribina!)

VEZA: Imate pravo! ...

/to be continued/

Izlazimo iz neke zgrade nepamtljivog imena.
Crni: "Cuj, bolje bi se osjecal, kad bi se oglasil u oglasniku i prodaval svoje telo za 100 marki!"
Ja: "Koliko je to u eurima?"

Deset godina zivota manje. Optimizam. Danas.
vlado 08.04.2003 u 15:37:38 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
O da, leshinari i paraziti koji su oduvijek zivjeli na racun posljedica su se javili, te je Stankovic pito Bandica nedjeljom u dva, te su imali temu dana na 101 pa pricali sa Frazerom, pa je zvao Puhovski iz HHO da sta se dogadja //kreten/, i tako... Posljedice kao smisao zivota i profesije. Hijene imaju vise obraza, znate ono, kako to da smo istjerali Engleza, ma jebem ti majku, sta ste radili dosad...

A kad tamo...

Stvar je zapravo rijesena, prethodno rjesenje je ponisteno, ali, molim paznja, NIKAKO DA POSALJU JEBENO RJESENJE FRAZEEROVOM ADVOKATU.
Eto, igrokazu nikad kraja, ali strpit cemo se svi, kad smo vec ovoliko...

Mi medjusobom vise i ne pricamo o tome, nemamo snage.

Gorak okus nije prava rijec...