Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 21.03.2003 u 14:57:25 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E pa, kao sto rekoh, meni je dosta sranja, evo nesto lijepo.
Jedva cekam album, kao i svi vi, pa bi htio nesto da napisem, za predstojeci album. A mogli bi i vi, da malo brijemo.
Dakle, drvece i rijeke....

MOJ PAS

Moja pas se zove Djuka i pojavio se jedne zime, bilo je minus dvadeset, i nije mogao da hoda. A bio je jako mlad. A ja sam se bojao pasa. I dugo nam je trebalo da se nadjemo i snadjemo, bili smo jako smijesni u pocetku, nijedan nije kuzio ovog drugog. No otad smo postali pravi prijatelji.
Ja svakog dana se setam s njim. Tu, niz groblje, u sumicu, pored skole...
Pa tamo, kod vojne bolnice, ima iza puno grmova sa pticama, a posto on voli ptice mi ih zajedno ganjamo.
I drago mi je da setam s njim, on mi je objasnio mnogo toga. Gledam njega, on prve i zadnje sekunde, zivi isto. On voli ili ne voli. On je tu 100%. Svako njegovo hvatanje ptica je zaozbiljno, on ne mora da razmislja. On mi je pokazao kakva su jutra, kad se narandzasta breskva digne i kad skontas da je pred tobom dan. I to cijeli. On mi je pokazao kakve su nijanse na listovima drveca u jesen. A ja sam mu samo dao hranu. I ljubav.
Moj pas ne laje, ja ga mazim sat vremena dnevno. On zna da ga volim, kao sto i ja znam da sam mu preci od njegovog zivota, sto je valjda ideal srece. Blago njemu...
I on je u raju, ja nisam. Jer ja ne mogu da budem takav, jer kad bi na poljanu stavio njega, nista se ne bi desilo, ravnoteza bi i dalje postojala. A kad bi ja bio, onda bi se sve sjebalo. I zato je on u raju... A ja mogu samo da mu budem zavidan...
Jednom je iz grmlja izletio sa vrecicom chipsa na glavi i onda se sudarao sa drvecem. I ima mali potok, gdje se on igra... I voli vodu. /cudan neki pas, nekad pomislim, ma i on je bosanac/. I tako. Nas dvojica, kad setamo, niko nam nista ne moze.
A obojica znamo da zivimo u kvartu gdje macke tuku pse. Da, da, puno nam problema pravi jedan macor, koji se bas nameracio na nas. Ali ipak mu mi pobjegnemo.
Eto. To je moj pas.

U iducem nastavku:
CRNI GROZNI MAX, SA DNA ULICE.
waiter in his 60s 21.03.2003 u 21:44:30 profil autora
vlado, vlado, kud baš đuka? lol
otkrit ću vam jednu mračnu tajnu, to vam je
moj nadimak ( jer mi je prezimenjak onaj
što pjeva 'hrvatine' lol )
waiter in his 60s 21.03.2003 u 21:57:54 profil autora
:o ( smajli koji kaže "wow!" )
postam ovu pjesmu na poeziju i onda odjednom
skužim da se i u njoj spominju i drveće i rijeka! spooky...

She got out at Raspail. I was left behind with the immensity of existing things. A sponge, suffering because it cannot saturate itself; a river, suffering because reflections of clouds and trees are not clouds and trees.

-- Czeslaw Milosz
vlado 22.03.2003 u 15:25:40 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nemoj da brines, Waitere, ovaj moj Djuka vuce izvorno naziv od dzukela (najblize objasnjenje njegove pasmine, ko je tu sve koga, boga pitaj). A i ne bi svog psa nazvao po... tom pjevacu, mislim, kakvi su ti to jarani? Mislim, da moja mene raja odmilja zove Sheks, ja bi se zapito... ;)))

Inace, volio bi ovdje da spustimo neke misli, citate ili osobne dozivljaje prirode. Vidim da je Waiter vec krenuo...

Kao sto rece slavni slikar Balthus:
"Prezirem moderne intelektualce, jer se tako lako odricu - prirode!"


Izmjenio - vlado u 22.03.2003 15:26:51
waiter in his 60s 22.03.2003 u 16:24:39 profil autora
pa zna se da su najbolji nadimci oni koji
iritiraju vlasnika ;)
dju 24.03.2003 u 11:37:54 profil autora
Možda nije pravo mjesto za ovakav post, al negdje ga moram smjestiti, nadam se da će Vlado tolerirati. Naime, kako samo donedavno bila gadno bolesna (sedam dana horizontala, ništa jela, ništa pila, drmalo me skoro 40 C), baš sam posmislila da bih komotno mogla i umrijeti, a da vas o tome nitko ne obavijesti.
Zapravo, da se nekom od nas šta desi (gluho bilo - što bi rekla pučka uzrečica), ne bismo danima ili tjednima znali. Jedino bi se za Rippera i Oaka znalo odmah.
Ta me spoznaja u toj bolesti dodatno dotukla.
Sad mi je puno bolje, pa se manje time zamaram, ali svejedno bilježim tu svoju paranoju.
vlado 24.03.2003 u 14:21:00 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ne seri, Dju, zvao sam te prije par dana, da vidim kako si, jesil ozdravila, zato nemoj brinuti, da si otegnula papke, odmah bi to bilo na forumu...
STO MU RETORTI otkud ti takve sulude ideje padaju na pamet...
Pazi ti nju... Prava predsjednica razreda... Nju brine sta ce razred... Eh sunce moje...
electro cute 24.03.2003 u 14:28:12 profil autora
da i ja san te smsao jucher.priznajem iz sebicnih razloga, no ipak sam provjerio.znali bi, nekako.iako je nastala frka kad je ono waiter nestao a nitko nije znao di je. i mene je sad frka uatila kako nema trixya al waiter kaže da je zaposlen. samo ne vidim tolkog posla da se nemre pet minuta sedmichno na net.
vlado 24.03.2003 u 14:38:48 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E sad cu napisati: onomad kad je Waiter "otisao", dvije crne kronike nasih najvecih listova imale su moj broj moba da mi jave ukoliko se nesto desi Igoru Cajicu...
Dajte vise dosta o tome...
Sto se tice Trixyja: nastao je kratki spoj u komentiranju spota, i tako... Dajte covjeku vremena, pa... Iako mislim da je zapravo tu cijelo vrijeme.
dju 24.03.2003 u 15:06:30 profil autora
Ne smijem ni malo fobije izrazit, a već se ovi nađu prozvani... ajde, dobro, zvali ste, interesirali se, kapa dolje, ali nije problem u meni, ima toliko ljudi na Forumu s kojima se ni ne vidimo ni ne čujemo, samo se čitamo, pogotovo draga Jelena, Johnny, Zomri, Filip, Goldie... Npr. Ivana iz Bgd-a se ne javlja od topica s Plavšićkom.
waiter in his 60s 24.03.2003 u 19:24:39 profil autora
mama dju i tata vlado... ;)
electro cute 25.03.2003 u 10:01:11 profil autora
lol
čak su i po godinama tu
trixy 25.03.2003 u 10:56:58 profil autora
a ja im onda po godinama dođem nešto kao stric trixy ;o)
vlado 25.03.2003 u 13:11:02 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Znao sam da je tu... Wecome home, uncle Trixy...
trixy 25.03.2003 u 13:16:24 profil autora
it's good to be back!
electro cute 26.03.2003 u 10:08:11 profil autora
welcome back maestro
jelena 26.03.2003 u 22:23:04 profil autora
ovo o fobiji sto dju spomenu je i meni padalo na pamet. i to onih dana kad je waiter nestao. stvarno, sto jest jest. evo, dju, razumijem te skroz ;)
dju 26.03.2003 u 23:52:04 profil autora
barem netko. hvala.
electro cute 27.03.2003 u 14:02:09 profil autora
ma i ja to kuzim. stvarno di je ivana. i posteno da se darko sad javijo da nece sudjelovat neko vrijeme. svakom kat-tad pukne film.
a mi smo ko neka mala obitelj, tak mi se čini.
i neko vrijeme sam se isto pito gdje je filip i gdje je hadžo al zašto odma sve u crninu?ma zanemarite ovaj post, nešto sam konfuzan u zadnje vrijeme.
vlado 27.03.2003 u 14:07:49 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jes vala, pošteno od Darka... Mada je meni malo žao, ali doći će on... Kao što su se vratili i drugi... Jel tako, Waitere i Trixy?
trixy 27.03.2003 u 14:38:55 profil autora
ovisnost je ipak ovisnost...

btw, pišem se s malim t! (to mi je od k.d. lang, naime ona inzistira da joj se ime i prezime pišu malim slovima :o)
waiter in his 60s 27.03.2003 u 19:50:04 profil autora
samo da ne postanemo jedna od onih obitelji
kod kojih se ne moš otić, da oprostite, ni
popišat, a da te neko ne pita: "a di ćeš
ti?" sori, traume it djetinjstva... lol
waiter in his 60s 28.03.2003 u 23:24:22 profil autora
"... bi htio nesto da napisem, za predstojeci album. A mogli bi i vi, da malo brijemo.
Dakle, drvece i rijeke...." (vlado)

evo i jedne ružne sličice iz moje glave:


daleko smo mi od drveća
već smo trupla, debla
u vlasništvu rijeke
dju 29.03.2003 u 09:15:00 profil autora
Gospodnetić mi se javio (valjda ponukan mojim paranojama), bolestan je i hospitaliziran. Nisam pitala za detalje, a nije se ni on gurao ispričati mi povijest i sadašnjost svoje bolesti. Nadajmo se da će nam se brzo vratiti. Držimo mu palčeve!
vlado 29.03.2003 u 13:38:34 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Hvala, Waitere, bar neko obraca paznju na nakanu teme, ali dobro... Ja sve hocu da napisem nesto o crnom Maxu, da nastavim pricu, al kontam da sam otvorio "spajzu" pa ajde...
goldietrickz 29.03.2003 u 15:06:57 profil autora
"ali oni mrtvo hladno napišu da je «album u prodaji». a to je jebena pogreška majstori intelektualci i borci za slobodu i pravdu na vascelom području sjeverne dalmacije. i to nam je medijski pokrovitelj, mila majko"...

Bolje Feral nego stajaznam "Globus"...Koliko bi tek ti gresaka napravili!?:) Ne mislis?
Ne citam vise Feral jer zbog tko zna cega ne dolazi u mjesto u kojem zivim tako da ne mogu komentirat ostalo sto o Feralu napisa.Mozda te novine polako i gube svoj smisao ali ono sto su radili desetak godina nitko ne smije zaboraviti.Treba im biste podic po Hrvatskoj!;)
waiter in his 60s 29.03.2003 u 17:00:05 profil autora
držimo mu palčeve
electro cute 31.03.2003 u 10:19:46 profil autora
drž se gospodnetić!
dju 31.03.2003 u 11:59:03 profil autora
Gospodnetić izašao iz bolnice. To bi trebao bit dobar znak. Moramo ga što prije poslat na preslušavanje Drveća i rijeka. Ozdravljenje zagarantirano.
Filip 31.03.2003 u 13:59:33 profil autora
bash lijepo bi mu doshla jedna pipsi terapija..


On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
trixy 31.03.2003 u 14:58:02 profil autora
gospodnetića u rupu ove nedjelje!