Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Janjko 17.03.2003 u 02:01:59 profil autora
Kako se vidim ovdi volite-mo djelit, da ja nesto postam.

Imam jednog frenda s faksa, i dodjem do njega jednom i slucajno donesoh 10-tak cedejova (u daljnjem tekstu "moja djecica") moje muzike (mp3ojke). I mislim si ja kaj da mu sad ponudim da slusamo dok ucimo, znam da su sanse da mu se svidi nesto malene. On inace slusa MTV stvarcice. I mislim i mislim, i dam mu Mercury rev, Deserters songs. Mislim si, ako to vole svi oni sa pipsovog sajta, i moj buraz cak poslusa ponekad valjda ce mu se svidjet. Ali pustim ja to, a njemu sve to malo kenjkavo, onaj glasic nekaj pjevucka i tak. I odmah kaze "meni je to bezveze" i stavi si neki U2 koji je slusao 100 puta. Pa kaj se ne moze malko potrudit, prije sam mislio i snimit sve te cedejove i dat mu pa nek se polako uci kak sam i ja, ali vidim ja sad da bi on njih pobacao drugi dan. Pa mi dodje zao.

A kad on dodje do mene, a ja bi slusao neke malko teze probavljive stvari tipa Butthole Surfers, The Fall, i takva sranja, on bi valjda kolutao ocima i napucio usta ko beba kad podrigne. Kako, oh kako da ga naucim? I nije on jedini, ima ih dosta koje sam ja voljan uciti, ali sto im prvo pustiti da se ne prestrase? Koji slijed ide od MTV-a do moje djecice?

Mozda kronoloski? Da mu pustim Pink Flojde, oni su probavljivi (da ne govorimo o ummagumma ili atom heart mother) ili da pustam neke Flaming Lipse, ili kaj? Mora biti mirno, ne preglasno, a opet puno pop izricaja, veselih gitarica i tih sranja. A opet dobro. Mozda 80-te? Ima neko iskustva u preodgoju?
electro cute 18.03.2003 u 10:42:17 profil autora
ja sam prijatelja preodgojio. počni sa brit popom-suede, blur, even čak i oasis da se osjete malo gitare lagane. šibni teenage fanclub il nešt slično. pa malo po malo ubaci r.e.m. i nicka cavea njih svi vole. pa nakon toga moreš probat sa starim radiohead stvarima sa bendsa i pablo honeya pa će past i mercury rev. tako je moj prijatelj sam sebe preodgojio jer ja nisam ima namjeru, ma nek čovik sluša šta oće, jel tako.tako je!
zomri 18.03.2003 u 14:36:38 profil autora
Ma najbolje ti je napravit mu neku kompilaciju gdje ce bit 80% muzike koju on vec voli, a onih 20% pazljivo izbalansiraj sa stvarima koje ga nece odma otjerat da pritisce dugme skip. Kad bude slusao takvu kompilaciju vremenom ce se naviknuti i na zvuk koji si mu ti provukao, i ako budes imao srece trazice ti jos.
Kao dodatni materijal podaj mu par muzickih casopisa pa mozda se nalozi kad procita dobru recenziju za primjerice mercury rev. I molim te pazljivo sa Nomadima ako mu dajes. Tamo zna svega bit, pa bi se moglo desit da umjesto na pulp prijatelj otkine totalno na eminema, britney ili destiny's child :)
Ono u globalu ne postoji neki recept za preodgoj, ali je sigurno da je to tezak i mukotrpan posao. Kljucno je u svemu ipak da on ima zicu, osjecaj za takvu muziku. Dzaba ti je davat Becka nekome ko nema dvije cuke u glavi ili nije na "ti" sa engleskim.
Sretno!!!
vlado 18.03.2003 u 14:44:18 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nema preodgoja, samo budi pravi jaran i sve ce biti OK. Najveci apsurd prijateljstva /a bogami i braka. Dju?/ je taj da se ONAJ DRUGI pozeli mijenjati pozitivno, tek kad tog drugog JA prihvatim onakvog kakav je. A ne kad JA pozelim da se on mijenja pozitivno. Znaci, do mene je...
vlado 18.03.2003 u 14:44:36 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
---

Izmjenio - vlado u 18.03.2003 14:45:03
Janjko 19.03.2003 u 02:16:28 profil autora
Hvala,

Bojim se da je najveci neprijatelj preodgoju to sto on vec ima gomile muzike, u mp3ojkama i cedejevima, pa su sanse da uzme nesto sto mu se od prve ne svidja malene. Ali kaj ces, tak je kak je. I nigdar nebu da nikak nebu. Ali Cave, Blur i slicni britovi su dobra ideja.

Vlado imas pravo, razmisljao sam i ja o moralnosti mojeg htjenja da ga preodgojim. Ali svaki put kad bi on rekao "kaj ti slusas?" a ja pocnem govorit "ma puno cudnih stvari, nemos to nigdje cuti", cak sam sebi zvucao lagano pretenciozno. Zato sam htio njemu pocet priblizavat tu muziku e kako bi moje izjave zvucile vise kao "slusam xxx, to ti je slicno yyy-u, ali malo zesce". Samo sam mu htio malo pribliziti taj dio svojega uzbudljivog zivota. Ali male su sanse, to sada vidim. Jednostavno cu morati svoj svijet muzike drzati podalje od njega. I nekolicine drugih ljudi koje takodjer hocu preodgojiti. Ali ja samo hocu da oni vide! Da progledaju, vide svjetlo i pocnu se trest nekontrolirano u ritmu rifova sa distorzirane gitare i skurenih bubnjeva one prve stvari sa Soft Bulletin-a! (R)iper

Preodgojiti sam uspio samo svoga miloga brata dugotrajnim mucenjem metodom "Pusti ga da slusa". Nije da on sad stalno to slusa, ali rezultati su i vise nego vidljivi, zna raspoznati Pink Floyd, cak i njihove faze, i vise ne mjenja Bowie-a i Nick Cave-a.

Hodimo velikim koracima naprijed i slusajmo braco moja i sestre, slusajmo zvuke vjetra sto bruji kroz krosnje visokih jablana i jela! Slijedimo nase vodje i stupajmo u ritmu sto stupaju noge njihove! (U pozadini jeche gitare oh tako poznate nam melodije i tutnje bubnjevi sto pozivaju na revoluciju protiv.)
waiter in his 60s 19.03.2003 u 07:08:33 profil autora
stupajmo mi ipak svojim ritmom i putem,
makar svako malo i zastranili ;)
Janjko 19.03.2003 u 15:32:30 profil autora
Pa nećemo totalnu anarhiju, oćemo vođu! Blagoglagoljivog pritom, molim.
waiter in his 60s 19.03.2003 u 18:09:16 profil autora
nećemo ni totalitarizam :)
ako si janje, ne moraš biti ovca ;)
( no offense, šala mala, itd. )
Janjko 20.03.2003 u 01:56:47 profil autora
Ako si konobar, nemoraš biti u šezdesetima!
(Nema šale, mislim ozbiljno bla bla.)

Ma, ko da je važno, totalitarizam i demokracija, to sve ide u isti kos, bio ti slobodni kipar ili kipar koji klesa naprsja i poprsja svojih vladara, opet si ti samo kipar! Sto zelim ovime reci?

Nego, evo bas sam bio sa ocem u Lisinskom, slusao klasicnu glazbu. I cuh jednog kompozitora, Paula Hindemitha (1895.-1963). Ja dakako nisam nikakav poznavatelj klasicne muzike, ali kad sam cuo njegovu Simfonijsku metamorfozu na temu C. M. von Webera, ja sam cuo nesto "drugo", cuo sam jedno igranje glazbom, ne neku pretjeranost nekih velikih simfonija neke devete Betovnove i kajtigajaznam, nego jednu.. ne znam. Zaigralo mi srce i utroba nekoliko puta.

Eto, i da mi sad frend kaze, ja sam ti veliki zaljubljenik u klasicnu glazbu, idem na sve koncerte, pa ja bi objerucke prihvatio taj vid zabave, odlazio bi s njime na koncerte, opere cak! Jer znam da tu nesto ima, samo mi se neda to poceti istrazivati. Preodgoji me maskirani neznanche! (jesam presao granicu?)

A moj prijatelj, jok. "Meni ti se to bas ne svidja". I deri po ketchup song ili kako se to vec zove. Al nemos se ljutit na njega kad slozi neku blentavu facu dok to slusa. Cak i oponasa onaj ples, ruka na bedro, glava lijevo desno i tako to.

A da ne govorim o filmovima, knjigama, i sve to. Jesam ispao pretenciozan? Oh da Janjko, jesi, i znas zasto? Jer si spominjao klasicnu glazbu, kaj ti je to trebalo?! Pa ti si na sajtu rock sastava! Postuj to, nemaj drugih bogova!
vlado 20.03.2003 u 13:39:29 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Čuj njega, rokenrol site... Ma u klasiku se isplati uložiti napor, samo naprijed, da, da, utroba ti zaigrala...
waiter in his 60s 20.03.2003 u 18:16:58 profil autora
očito se baš nismo skužili. nisi
pretenciozan, samo mrvu konfuzan.
nadam se da je ipak problem samo u meni,
nije lako skužit vas klince kad čoek prevali
60-u ;)
Janjko 20.03.2003 u 18:53:11 profil autora
Ovo cu reci samo jednom!

Ma konfuzija je moj stil, nema frke. Ako se itko ikad osjeti povrjedjen mojim postom, neka ne bude, nema potrebe, a opet mozete i mene vrjedjat, imam visok prag boli. Or so I think.
waiter in his 60s 20.03.2003 u 19:03:25 profil autora
nadam se da ti je jasno da meni uopće nije
bila namjera vrijeđati te...
ja sam ti uglavnom krotak ko janje ;)
Janjko 20.03.2003 u 22:37:29 profil autora
Ma naravno da mi je jasno, mene zivcira ono ispricavanje poslije, ma derni ti meni sto oces, samo nemoj poslije ono, sala, nije ozbiljno, :)))) ;) :) i tako, jer to onda zezne salu. Ja bi najvise volio da si rekao "pa ti nisi janje nego koza!"
Makar se nekad krivo protumaci, ali ja bi i pod cijenu toga ne stavljao smajlice. Na kraju ce svi znati ko tu koga i zasto!

eto, to je moja filozofija. Dakle od mene ne ocekujte ispricavanja (osim kad nesto gadno zeznem), ali ne ocekujte ni vrjedjanja.
electro cute 21.03.2003 u 13:18:30 profil autora
e, čoviče da i ja nešto reknem.
inače vid dalmatinske zajebancije je vrijeđanje. tragedija je kad nisi iz dalmacije točnije srednje dalmacije ne vidiš vrijeđanje kao zajebancije nego kao vrijeđanje. meni je svaka druga jebote. i nikad ne rečem ne slažem se, kažem ti si glup. i ondak se ljudi na me naljute. a uopšte mi ne bješe namjera ljude vrijeđat već samo izrazit svoje neslaganje. pa zašto na taj način, pobogu? zato jer takav je doli živalj, uvik napadaju ad hominem a ne ideje tog hominema. kužite? i želijo sam se prominit al nemrem. opet mi je svaka druga jebote. i zato ako vam koji put opsujem nešto (pogotovo ako sudjelujemo u športskim natjecanjima) molim ne ljutite se na mene, ne želim vas vrijeđat, to mi je navika.uostalom previše važnosti pridajemo ričima, kao da su riči važne, važni su osjećaji i misli koji stoje iza riči. riči su osobne i proizvoljne, a ne apsolutne, to je i razlog pogrešnih interpretacija (jedan od)
eto.
electro cute 21.03.2003 u 13:18:42 profil autora
e, čoviče da i ja nešto reknem.
inače vid dalmatinske zajebancije je vrijeđanje. tragedija je kad nisi iz dalmacije točnije srednje dalmacije ne vidiš vrijeđanje kao zajebancije nego kao vrijeđanje. meni je svaka druga jebote. i nikad ne rečem ne slažem se, kažem ti si glup. i ondak se ljudi na me naljute. a uopšte mi ne bješe namjera ljude vrijeđat već samo izrazit svoje neslaganje. pa zašto na taj način, pobogu? zato jer takav je doli živalj, uvik napadaju ad hominem a ne ideje tog hominema. kužite? i želijo sam se prominit al nemrem. opet mi je svaka druga jebote. i zato ako vam koji put opsujem nešto (pogotovo ako sudjelujemo u športskim natjecanjima) molim ne ljutite se na mene, ne želim vas vrijeđat, to mi je navika.uostalom previše važnosti pridajemo ričima, kao da su riči važne, važni su osjećaji i misli koji stoje iza riči. riči su osobne i proizvoljne, a ne apsolutne, to je i razlog pogrešnih interpretacija (jedan od)
eto.
electro cute 21.03.2003 u 13:18:45 profil autora
e, čoviče da i ja nešto reknem.
inače vid dalmatinske zajebancije je vrijeđanje. tragedija je kad nisi iz dalmacije točnije srednje dalmacije ne vidiš vrijeđanje kao zajebancije nego kao vrijeđanje. meni je svaka druga jebote. i nikad ne rečem ne slažem se, kažem ti si glup. i ondak se ljudi na me naljute. a uopšte mi ne bješe namjera ljude vrijeđat već samo izrazit svoje neslaganje. pa zašto na taj način, pobogu? zato jer takav je doli živalj, uvik napadaju ad hominem a ne ideje tog hominema. kužite? i želijo sam se prominit al nemrem. opet mi je svaka druga jebote. i zato ako vam koji put opsujem nešto (pogotovo ako sudjelujemo u športskim natjecanjima) molim ne ljutite se na mene, ne želim vas vrijeđat, to mi je navika.uostalom previše važnosti pridajemo ričima, kao da su riči važne, važni su osjećaji i misli koji stoje iza riči. riči su osobne i proizvoljne, a ne apsolutne, to je i razlog pogrešnih interpretacija (jedan od)
eto.
vlado 21.03.2003 u 14:11:23 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E jes vala, Cute.
Kod nas, moje raje, je razvijeno vrijedjanje, jer je to jedan od vidova samodiscipline. Mislim, ne mozes se ljutit na kuma jer te zajebava. To je dobro, a i skrece paznju s rijeci. Covjek se uci komuniciranju, a ne slusanju rijeci. Kad bi se limitirali na rijeci, svi bi popizdili. Ta zajebancija te na neki nacin uci cvrstini. I uslijed najgorih verbalnih napada, moj mozak je hladan i procjenjuje. Ja nisam onaj koji ce nastaviti "zapjenjeni" krug.
Evo, naprimjer, kad budemo na kosarci, ako Cute nesto zajebe, ja ga malo podbodem sa: "Ajde pjesnik, sta se stiso?", a on se ne ljuti, nego mi kaze: "Ne seri, bosanac".
A ne da se ponasamo ko neke ba... ba... ba... drugarice i drugovi pioniri, BABE!
Jel tako?
vlado 21.03.2003 u 14:11:52 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
- - -

Izmjenio - vlado u 21.03.2003 14:12:48
Janjko 21.03.2003 u 20:10:23 profil autora
Takoe!
waiter in his 60s 21.03.2003 u 21:04:09 profil autora
dragi moj janjko,
ja ti stavljam smajlije koji u danom trenutku
najbolje dočaravaju moju facijalnu i ostalu
ekspresiju. kad se zajebavam, onda se cerim.
ako ga ikad zaslužiš, budi bez brige da ću ti
napisat i smajlija koji ti pokazuje srednji
prst
waiter in his 60s 21.03.2003 u 21:07:47 profil autora
istinu zbori e-cute, dalmoši su stvarno puno
oštrijeg jezika. ko što reče jedna moja
kolegica odozdo: "ode u zagrebu su ljudi
cili mlaki, uopće se ne znaju svadit, pari
pizdeki" lol
Janjko 22.03.2003 u 14:05:51 profil autora
M nisam ni ja za neko pretjerano vrjedjanje, to mi bas nijepo volji. Mora sve biti u granicama. Ja jako malo vrjedjam, gotovo nikada. Ali kad netko mene vrjedja na zezanciju, onda me jos vise zivcira smajl nakon toga, kako nebi ja pomislio da me on to za istach zeza. Kao oni kaziprst i srednji prst obje ruke kad skakucu u zraku tvoreci nesto slicno navodnicima. To je bezveze, jel tako?
vlado 22.03.2003 u 15:19:20 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Naravno, ne vrijedjanje, vec zajebancija, koja ukljucuje inteligenciju.
waiter in his 60s 22.03.2003 u 16:16:03 profil autora
tako je. ajmo zaključit