Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
Filip 15.03.2003 u 17:29:29 profil autora izmijeni

s obzirom na tom shto i nema tako puno kvalitetnih kulturnih zbivanja ovde.. filmski festival mi je neshto shto ne bih smio propustiti, chak shto ni festival nije nishto specijalno..
nazhalost ove godine osim festivala imam i ispit za spremit u tom periodu.. pa nemam pojma kako cu uspeti da sve to uskladim..
ali eto..
neznam dali nekog zanima shta ima na ovom festivalu.. ali ja cu pisati.. pa valjda ce biti bar jednog kog zanima to. :)
festival je pocheo juche, a traje do 23.03.. al zbog nekih obaveza nisam imao vremena da idem na otvaranje festivala.. bio je prikazan film "The Pianist" Romana Polanskog...
inache se prikazuju po 5 ili 6 filma na dan osim prve vecheri kad se prikazivao samo "The Pianist"..
tako moja posjeta festivalu je pochela danas..
i eto sad samo shto sam uleteo kuci.. bio sam na filmu "24 Hour Party People", (rezhija: Michael Winterbottom, gl. uloge: Steve Coogan, Shirley Henderson, Paddy Considine)
onda kad sam vec kod filma.. htio bih ispisat par rijechi u vezi ovog filma za one koje nisu ga gledali.. film je stvarno vizuelno inventivan.. to je film o ranoj punk rock sceni u Manchesteru i sve shto ide uz tu scenu.. novinar Tony Wilson nakon koncerta Sex Pistolsa u Manchesteru na kom je bilo samo 42 posetitelja.. on dobija inspiraciju i taj koncert naziva preokret u muzichku povijest..
zajedno s prijateljima osnova producentsku kucu Factory Records i potpisuje dogovore s grupama Joy Division, kasnije New Order, a onda i Happy Mondays..
to je pricha o muzici, seksu, droge, kao i pojavi jednog od najpoznatijih i najvecih dance klubova u svetu - The Hacienda.
vecheras namjeravam otici na josh jedan film, a to je "Rezervni Deli" (rezhija: Damjan Kozole, Slovenia 2002)

ostalo shto ima danas na festivalu:

Lock Up Your Sons And Daughters (rezhija: puno ukljuchujuchi i Billa Taylora)
Open Hearts (rezhija: Susanne Bier, Denmark 2002)
Russian Ark (rezhija: Aleksandar Sokurov, Russia/Germany 2002)
Bloody Sunday (rezhija Paul Greengrass, UK/Ireland 2002)

a sutra na festivalu su sledeci filmovi:

Kedma (rezhija: Amos Gitai, France/Italy/Israel 2002)
Ten (rezhija: Abbas Kiarostami, Iran/France 2002)
Blissfully Yours (rezhija: Apichatpong Weerasethakul, Thailand/France 2001)
Dolls (rezhija: Takeshi Kitano, Japan 2002)
All Or Nothing (rezhija: Mike Leigh, UK/France 2002)

neke preporuke shta bih mogo pogledati sutra?

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...

19.05.2024 u 18:18:50
 
oblikovanje:
sadržaj: