Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 ... 3 4 5 6 7 ... 8
 
vlado 01.04.2003 u 15:00:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Johnny, obratimo paznju na SUBOTU, pa da se mejlamo oko tehnikalija.

ZNA LI NEKO POUZDANO MOZE LI SE PREKO HR-BIH GRANICE SA OSOBNOM, TJ. LICNOM KARTOM?
/E Zomri, Zomri..../

Dju, nisam ja spominjo rostiljanje nego Kjut, al ja vec vidim da cu ja morat peci meso. Sta ti je porijeklo!

Markos, nisam strip crtac/scenarist, iako crtam i pisem scenarije (cudno zvuci, ali je tako) vec sam potpuno navucen na strip, te sam buduci prijatelj istih, pokusavam ih progurati u medijima u kojima radim/sam radio. Kako stripaski, tako i personalno, angazirajuci ih za ilustracije.To su odlicne stvari. A ako te bas zanima, onda mozes malo bolje pogledati Bruh. Al ja volim iz sjene... Lakse je za oci ;)
Za internet, hvala.... izlozba je u daljem planu, budemo se kontaktirali. Vi sada imate pametnija posla. Enciklopedija, Gacic?

Electrocute. A sta da ti kazem? Markos, oces ti...?

Izmjenio - vlado u 01.04.2003 15:02:32
dju 01.04.2003 u 15:38:36 profil autora
Vlado, ja uprvo nazvala Veleposlanstvo BIH u Zagrebu i pitala. Nažalost, ne može se preko grane bez putovnice.
Zomri, štas čeko?
markos 01.04.2003 u 16:14:29 profil autora
<offtopic>
Ne, ne mozes iz BiH u HR sa osobnom van "sezone" (1.6-1.10 I guess). Definitivno. Ekipa sa mog sajta se skupila u Makarskoj prije par tjedana i ovi koji su dolazili iz BiH su morali imati pasose.
Sto se Bruha tice, pogledat cu ga pazljivije. Inace strip sadrzaj mi je vise manje bio ok, ali ostalo....:-(((( Bravo za trud, odatle toliko puno ilustracija Kukića, Bartolića, Tice i ostalih u Jutarnjem, ha? Svaka čast!

Inace, ne, ne sudjelujem s Gačićem u poslu oko enciklopedije. Nitko me nije kontaktirao u vezi toga, a ne vjerujem ni da bi pristao jer ja sam vec pokrenuo nesto slicno na svom sajtu, pa bi bilo glupo da sad idem pomagati drugima oko toga, a svoj sajt zapostavim. A i taj projekt mi zvuci kao utopija. Ja sam ti od onih "mani se price, amo radit' ". Osnivanja redakcije, planovi, sastanci? Ma dajte ljudi... Inace s njim se i ne slazem bas oko stavova sto se stripa tice, previse je elitist.

Eh, da, oću ja. Samo šta?:-) Komentar electreocuteu na izložbu stripa u Zagrebu? Pa imaš Crtani Romani Šou svake godine u Zagrebu. O tome sam već napisao par riječi pa ako te zanima, čitaj:
http://www.stripovi.com/ShowArticle.asp?URL=asp/CRS2002_report.asp
</offtopic>




Izmjenio - markos u 01.04.2003 16:15:34
vlado 01.04.2003 u 16:24:54 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"Bravo za trud, odatle toliko puno ilustracija Kukic´a, Bartolic´a, Tice i ostalih u Jutarnjem, ha? Svaka c<caron>ast!"

E srce mi je /sirim ruke/ ovoliko. Ne zaboravimo ni Playboy, a ni Klik. A ni Matakovica u nedjeljnom Jutarnjem. Hvala ti, jebo pare... Razumijes sta hocu reci. E, za Stefa nisam nikad nista sredio, a nije mu ni trebalo. Frajer izrasta u No. 1, svima govorim vec duze vrijeme (moz mislit kad sam cuo za spot "Ultraoptimizam")
A Bruh? Jebiga, znam tocno o cemu pricas. Ja sam brijao da se napravi poligon za mladje, znas ono, prvi susret sa rokovima, (ne)placanjem, odbijanjem i prihvacanjem. I znao sam da je to imalo smisla, ali izdavac (bloody 101) nije imao blage veze o cemu pricam...
Ipak, smisao je postojao, naveo si ga. Hvala.

A CRS?
Nikad necu zaboraviti onaj od prije tri godine (ili dvije) kad smo dobili 8000 kuna za trodnevni festival, a u isto vrijeme "Kraljevi ulice" pazi sad, 225000 kuna... To je toliki kretenizam, da smo umirali od smijeha.
vlado 01.04.2003 u 16:28:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
A i to za Gacica si u pravu... Tu je negdje i Zima.
To je jedna sira tema o generacijskim satisfakcijama, kada se cijela jedna ekipa, 90-ih godina u kompletnim medijima, jednostavno NIJE sklonila, i prepustila mjesto mladjima. Tu je Daddyjeva generacija popushila definitivno, a mi imamo jos malo sanse. Jos malo.

ALI, dragi Markose, bez obzira na sve, enciklopedija stripa je projekt kojeg trebamo obojica "pokriti" koliko mozemo.
markos 01.04.2003 u 17:02:31 profil autora
Bartolić obećava, slažem se. Ultroptimizam je ok spot, ali vidi se da tek počinje radit s animacijama i da je lova koja je uložena u produkciju sigurno zanemariva u odnosu na cifre koje se vani spominju za meni dobro animirane spotove (npr. Gorillaz). Inace, moji osobni favoriti su nazalost pokojni Eddy Biukovic i Goran Parlov. Ali moram priznati da su ostali jako jako kvalitetni, Steta sto su (uglavnom) na marginama (osim npr. Esada ili Dzuke koji rade za amere).
Sto se Bruha tiče, trebalo bi takvo nesto postojati u Hrvatskoj. Tally nesto petlja s tom Striporamom, sad bi trebao konacno izaci treci broj, bilo bi dobro da to zazivi.
Dobro, kad kazes Gacic, to gotovo da znaci "Gacic i Zima", i obrnuto:-) Cuj, ja ne znam sto ti mislis o Flitu, "Divljem oku" i slicno, ali po meni se treba vise radit na popularizaciji stripa u Hrvatskoj, da se klince zapali za to. Mozes mislit kako ce Flit uspjeti u tome. Kako biti alternativa u zemlji gdje nema mainstreama? Ojacajmo mainstream, dajmo klincima miki mausa i zagora, a poslije ce sami doci do Pratta, Hermanna, Millera, Gaimana....

Ali dobro, enciklopedija stripa, naravno, je projekt koji treba pokriti. Zato sam uostalom i pokrenuo stripovi.com

P.S Ove godine je budzet CRS-a bio znatno veci, ako se ne varam. (To se vidilo i po prilicno dobrom katalogu!)

vlado 01.04.2003 u 19:38:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Flit. Ne znam sto bih ti rekao. Nije problem u onome cega ima, vec onoga cega nema.
Sjecas li se razdoblja kad se u Hrvatskoj skoro uopce nisu objavljivali stripovi, ali je zato uredno izlazio casopis za - teoriju stripa?
Flit mi malo smrducka na nesto slicno...

Djeca... E to bi trebalo. Samo, sad ces se naljutiti, ali ja mislim da djeci Zagor i slicni likovi vise ne predstavljaju nista, jer nisu odrasli u kodu "partizani-nijemci", "kauboji-indijanci"...
Dilan Dog i Nathan Never su minimum (kuzimo li karakterni i scenaristicki pomak?).
Naprosto, mislim da djeci nije ponudjena PRAVA stvar, jer da im je ponudjena - oni bi to kupovali.
Njima treba Bone, Akira, Lobo, Hate itd. itd. Pa da vidis...

Jer cijela jebena stvar lezi u odgovoru na pitanje: Zasto su Digimoni bolji/prodavaniji od Pokemona?

E da, markos, slusaj vamo:
Grendel je izasao iz tiskare, preveden! Znas sto ti je raditi, meni su (sto se mojih poslodavaca tice) ruke vezane, jer je strip izdala - konkurencija (sic!). A i mogao bi ga TI predstaviti na forumu ;) kolega!

Sto se tice zadnjeg kataloga za CRS, stvar je ipak u - dizajneru, tocnije dizajnerici.

Ima i jedna interna stvar, ipak smo na sajtu Pipsa: moj prijedlog je bio da Yaya bude u ziriju zadnjeg CRS-a... Nazalost, krivi ljudi su pricali s njom. Nevjerovatno, u isto vrijeme mozes biti odlican crtac i komunikacijski kreten.
vlado 01.04.2003 u 19:41:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sorry, raja, zabrijo sam interno, al sam se oduvijek zelio ispricati Yayi na toj neslanoj i neslavnoj epizodi. A u nedjelju, na gigu nisam imo muda.
Cudno, kad malo bolje razmislim, zbog tog mog crtanja i sl, vecu sam "tremu" osjecao pred Yayom, nego pred gazdom. Znam da zvuci smijesno, ali...
Nadam se da ce Gazda da prenese ispriku.
johnnykola 02.04.2003 u 09:04:43 profil autora
sta je bilo!? reci!
dovla, sad ti to pisem i u mailu, nadam se da se sve odnosi na 12.-13. daddy je nesto govorio da bi onda live act bio u subotu. onda to mijenja stvari? morao bih takodjer poloziti i elektroniku jer mi je drugi rok upravo na datum izlaska drveca.

Izmjenio - johnnykola u 02.04.2003 9:08:33
markos 02.04.2003 u 11:04:52 profil autora
Da, to je to. Stripovi ne izlaze, ali tu je casopis o teoriji stripa. Ma bravo momci:-)

Inace slazem se za DD i NN (naravno da se kuzi pomak - ti vjerojatno to ne pratis kao ja pa nisi citao par novih likova koji izlaze u Italiji i koje ja redovito nabavljam tipa Dampyr i Magico Vento, tu je taj pomak naprijed jos ocitiji, zaista kvalitetni stripovi, dobro (a nerijetko i odlicno) koncipirani i odradjeni, kako crtacki tako i scenaristicki), pod Zagorom sam mislio na Bonelli produkciju, tj. na ono na sto Zima, Gacic i ekipa prezrivo frkce sa "smece, komercijala, sund" (a onda poslije doznas da Zima ima kolekciju Dylan Doga i da je otkacio na njega:-)), ali stripovima koji kod nas imaju tradiciju i publiku. Ipak, zacudio bi se sto se Zagor prodaje triput bolje od Nathana ili Martija, a duplo bolje od Dylana.
Ali evo, Bernard izdaje Torpeda, Usagija i Bone (odlicno), Tally izdaje Spidermana i Xmene (smece, ali klinci se mozda zapale), Akiru izdaje Marketprint i moze se kupit kod nas, ipak se nesto krece nabolje... Inace, totalno se ne kuzim zasto Digimoni/Pokemoni/Teletubbiesi tako dobro idu, niti svu tu frku oko Magic The Gathering karata niti ostalih stvari koje su trenutno u modi.

Da, cuo sam da je Grendel izasao. I da ga je izdao Nacional (?!). Ja vec imam Dark Horse TPB, ali kupit i ovo, cim ga vidim negdje u knjizarama, vjerojatno se pojavio u MC? Nadam se da se nece ponoviti ista prica kao i sa Maurovicevim Kandaulom kojeg se ne moze nigdje naci u prodaji a navodno imaju puno skladiste. Grendel je predivan strip. Jedan od onih koje posudjujes prijateljima koji ne citaju stripove da se 'navuku'. Naravno, ako obecaju da ga nece spremiti u zadnji dzep hlaca, jesti sendvice nad njim ili kratiti vrijeme na WC-u:-))) Zaista lijepo ispricana "vjecna" prica o dobru i zlu, ljubavi i mrznji i jos puno toga sve skupa jako kvalitetno napisano i jos bolje nacrtano (strip je pokupio dosta nagrada u Americi), a sve skupa blisko nama i nasem mentalitetu jer su autori Macan i Biukovic pricu smjestili u postapokalipticni Zagreb pa tako npr. mozete vidjeti scenu pastira kako cuva ovce kraj rusevina katedrale:-). Neizostavno!

Dobro, Melina je CRS katalog odradila vrhinski, ali sam mislio na tisak i plakate. To je vjerojatno kostalo. Nisam znao da je Y trebala biti u ziriju. Ali ne cudim se sto je zavrsilo tvojom isprikom. Ima milion takvih prica vezanih za CRS, ali dobro, ne zelim blatiti ljude, valjda ce naredne godine biti bolje, organizacija im je katastrofalna.

sally 02.04.2003 u 13:38:57 profil autora
onda, sta je s ovim vikendom? kad su svirke? ko ide? putnici?
sally 02.04.2003 u 13:41:04 profil autora
ej, a sta je s boravkom u prirodi? sad jest malo gusto sto se tice vremena, plana i programa, al barem jedan sportsko-rekrativni-a-ipak-kobasicko-debljajuci dan na sljemenu? ha? ono, pinklec na rame, pjevusimo drage nam pjesmice i to? evo, ja cu ponit balun da me neko konacno nauci igrat odbojku..
vlado 02.04.2003 u 15:38:18 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Aj dobro je, i ova se Trnoružica probudila... ;)
vlado 02.04.2003 u 15:39:01 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nema nam Airballa u zadnje vrijeme. Pa gdje je taj basket-killer?
jelena 02.04.2003 u 17:56:55 profil autora
na music.vip.hr, tamo pored omota, pise da je sutra preslusavanje za odabrane novinare, sad u nedjelju za forumase, a meni bi vise odgovaralo sutra, nedjelja nikako, grmh :[
postoji mala vjerovatnoca da sljedecu subotu eskiviram neke obaveze. bilo bi to na moju stetu, al... dacu sve od sebe ;)
Josh 03.04.2003 u 10:45:42 profil autora
prokleti kralj
jedno pitanje za Dubravka, ne znam koliko je na mjestu, ali evo:
zasto se ne svira Baka Lucija?
airball 03.04.2003 u 11:09:05 profil autora
majstore, to ti je ko da pitaš barića zašto ne igra balaban umjesto prše?

čoek te časti probom, a ti bi odma biro playlistu ;-))

e, dudo, jesi nas razmazio...

malo je življe u firmi ovih dana, pa se baš ne javljam previše (a ionako vježbam šutnju kad nemam ništa smisleno za reći), al ne brini, vlado, mali brat vas gleda i prati ;-))

ako bude lijepog vremena, vidimo se u kušlanovoj u nedjelju, oko 16:00!
pozdrav svim haklerima foruma!
electro cute 03.04.2003 u 13:46:35 profil autora
nedjelja u 1600 meni paše, valjda će i sunca. vidimo se hakleri (osim onih koji idu na probu)
namjestit nišanske sprave
dju 03.04.2003 u 14:29:56 profil autora
Dakle, sve još visi u zraku, nije dogovorena petorka koja istrčava ove nedjelje? Trixy je u svoje i Zumbuličino ime molio kasniji termin, Gospodnetić me zvao i izrazio istu želju. Moje je da prenesem. I jesam. Darko nije ništa izvoljevao, on se samo veseli što je "odabran". Tko je peti? Sally?
trixy 03.04.2003 u 15:05:31 profil autora
DINAR!

dinar već dugo pristojno pita i čeka da ga se odabere!!!

a kad ćemo saznati je li u 13,00 početak ili ipak može nešto kasnije. nama nije problem 13, ali bi nam život bio lakši ako bi moglo početi kasnije
vlado 03.04.2003 u 15:49:39 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ja bi samo jedno primijetio:
nije u redu da nas PET odredjuje njima DESETERO kad da ONI sviraju!

Prema tome, nedjelja 13h:
Trixy
Zumbul
Sally
Darko
Gospodnetic

Prve zamjene:
Airball
Dinar
nadopunite me...

Ko ne moze nek kaze odmah!
vlado 03.04.2003 u 15:52:26 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Paznja paznja: GIG U SLJEDECU SUBOTU, DAKLE.

Dolaze Jelena i Johnny. Oni naravno upadaju. Dolaze li?!

A i u koliko sati je u subotu /misim da je napisano, al sam propustio/?
lollipop 03.04.2003 u 16:03:52 profil autora
pretpostavljam da ces ti zbrinut johnnija. treba li zbrinut jelenu? ja se dobrovoljno javljam :)
vlado 03.04.2003 u 16:10:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Mejlajte se, dogovorite se.

A i mislim da bi bilo fino da recimo u taj petak se nadjemo svi skupa kad dodju Jelena i Johnny.

Izmjenio - vlado u 03.04.2003 16:11:37
Josh 03.04.2003 u 16:18:25 profil autora
prokleti kralj
nisam Baric, ali mislim da bi odgovorio da je Balaban ozlijedjen, a Dado jedan od hrv. napadača u ovome trenutku.
je li baka Lucija ozlijedjena, ili je na klupi za zamjene, napeta ko puska, joker s klupe, jer ako se dobro sjecam od 1.1.2002. na Stradunu, odigrala je fantasticnu ulogu. nezamjenjivu kao onaj Sukerov lob Schmeichela
Josh 03.04.2003 u 16:19:46 profil autora
prokleti kralj
trebalo je pisati: jedan od najboljih hrv. napadaca u ovome trenutku. pardon
sally 03.04.2003 u 16:36:46 profil autora
ajde nek ode onda dinar umjesto mene. ja se biljezim za slijedeci gig.
jel moze?
vlado 03.04.2003 u 16:41:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nedjelja 13h:

Darko
Trixy
Zumbul
Airball
Dinar

Cuo sam se s Gospodneticem!
Molim potvde!
johnnykola 03.04.2003 u 18:17:19 profil autora
sta je bilo!? reci!
dakle, ja ulijecem u iducu subotu. juuuuuupppiiiiiiiiiiiii!!!!! hoce li doci i jelena? dovla, cujemo se!!!
cheers!!!
johnny
dinar 03.04.2003 u 18:55:43 profil autora
nakon 2 dana dodjem na forum, broj postova se udesetorostrucio na ovoj temi i od silne nervoze da ne ispadnem iz igre ne stignem procitati sve postove do kraja nego odmah zelim ZAHVALITI TRIXYU sto me cita i prati...
ja bi rado u nedjelju...

a sad idem procitati ostale postove...