Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zv 27.02.2003 u 14:32:10 profil autora
to do: svaš
nu, ako imate vremena zanimaju me vasi najnaj momenti. sa albuma samo. ono - cista muzika me interesira.
i ono, nemojte preskenerski! (ne sad ono drugi bubanj prvo celo kontraefekt) nego zdravoseljacki da probam poslusat sve te pjesme jos jednom s posebnom pozornoscu na vase favorite. ja ih imam puno dosta.
danas mi je cijeli dan (zato valjda i pisem post) onaj u glavi:
... sve je lako kad te vole, sve je lako kad te tako vole, i kad si zabavaaaaaan (($$##SMJESAAAAAAAAAAAN##$$)) ...

dio oznacen tagovima $$## i ##$$ je ZAKON. mrak mrakova. ne kuzim se bas najbolje ali mislim da se to tico valjda dere. to je tak super. zamisljam da kad se tako deres moras malo poskocit od zemljice.
poskakivati od zemljice je mrak mrakova.
vlado 27.02.2003 u 14:44:15 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sao Paolo - kod "Definitivno moram otići odavde" se naježim. Uvijek...
Bolje - Ne znam zašto, stalno mi je na pameti osjećaj s utakmice Dinamo - Celtic, kad Žuti rola Škote 90 minuta, a cijeli stadion se isfrustrirano dere "Vratite nam Dinamo". Zadnja moja utakmica. Na stadionu.
Trener morskih pasa - Ima nešto strahovito "plovno" u toj pjesmi. Naime, dok crtam samo je stavim na "repeat" i derem. Uopće je ne slušam, ali stvar nosi non-stop.

Eto, toliko od mene za ovaj put. Biće toga...
Filip 27.02.2003 u 17:04:51 profil autora
hmm..
pa nemogu se bash odluchiti.. jer ima puno takvih stvari..
"Bog" ..djeca se igraju poraza i pobjede, i Bog ce je nagraditi, jer nema shto raditi ovaj tjedan..
"Poshtar lakog sna" ..on je chuvar vremena, jahach mokrih valova, kao poshtar lakog sna, on u snove dosurfa... ma chitava pjesma!
"Pjevach Beatlesa & Stonesa" ..ja nikad nikom necu priznat da je volim, samo joj stalno kucam u san pa da je boli, a kad sam propao i sam, to ona jedino skuzhi, plava krv andjela u mojoj ruzhi..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
waiter in his 60s 27.02.2003 u 19:30:48 profil autora
brojalični finale 'dana, mraka' i narkotični 'sanjajući uvijek idem tebi'


johnnykola 27.02.2003 u 19:51:25 profil autora
sta je bilo!? reci!
u rubrici 'gdje je tko' u ALBUMu br. 13. stoji:

Nikola Beslic (1978.)
U Sarajevu pjevusi:
'...i definitivno moram otici odavdje...'

Narko:

'...ja sanjajuci uvijek idem tebi...'

Placi:

'...i dok joj nosis darove, joj nosis darove joj nosis darove...'
tanana nanananana

ljudi, znam je cijelu odsvirati na bassu i to je dozivljaj!!!

vec mi se nekih sedmicu dana vrzma prica u glavi kojom zelim opisati taj dozivljaj. valjda ce skoro izaci iz mene.

'izadji iz mene
izadji iz mene'
simon 27.02.2003 u 23:01:56 profil autora
(Han)Solo u Narko-u, "to je taj tvoj tip kauboja"-pao sam na dupe kad sam prvi put to čuo, onaj kemikal bradrovski dio u sredini Sex u školi, intro u Ljeto '85., bra-tec mar-tin, bra-tec mar-tin...
dju 28.02.2003 u 08:57:10 profil autora
S prvog albuma me i dan danas, nakon toliko godina, naježi impostacija Pjevačeva glasa kad poluotpjeva "krumpira gospođa".
Drugi važan moment: bubnjevi na početku Ljeta 85. Dogode se totalno neočekivano, samo te presjeku, obožavam to. U toj pjesmi volim i refren, zapravo kod "ljeto oooo ooooo", volim upravo to ooooo.
U Rositi Pedringo imam nekoliko dragih punktova, silno je slojevita, genijalni su mi upravo ti šavovi između slojeva. Mislim, meni je ta pjesma zvučni kolaž nekoliko različitih pjesama (mogle su se od nje napraviti tri dobre, a ovako imamo jednu odličnu), i volim upravo te crte, te granice prelaska.
Refren u Motorcycle boy.
Evo, to je ono čega sam se sjetila iz glave. To mi je, što bi Zomri rekao, prvo naumpalo.
Ako bih sad preslušala sve iznova, vjerojatno bih duljinom posta konkurirala onom Lollipopicinom eseju.
ZeeK 01.03.2003 u 00:25:00 profil autora
Pa ovako, ...cijeli 'dan mrak' je fantazija...onda pocetak melodije na 'na putu prema dole', zatim ono smirujuce kad se cuje 'to je vuk' u 'sex u skoli' to bi sluso da mogu 5 minuta, kad se przi na 'placi' i tico pjeva u-u-u-uuuu... pocetak ljeta., uvodni taktovi mafije....trener: vec je negdje drugdje, vec je negdje drugdjeeeeeeeee. Ima ih jos..ali i ovo je dovoljno. I da, dju me podjseti:I daj si sunce , daj si sunce,daj si sunce, daj, sunce...! ....to ja sa ekipom cijelo ljeto pjevam.
I za kraj mali off topic : 'ja sam napiso ilijadu'-to me uvijek vrati u prvi srednje-mada mi prvi srednje nije bio nesto. A i 'joint' je tu nedje J





Drink in peace
vlado 01.03.2003 u 12:42:39 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E znate sta mi je super:
BOLJE -
"Tamo velki decki bacaju koka-kolu"
i onda one klavijature... mrak! Totalni...
Depressed 02.03.2003 u 14:34:18 profil autora
Bog - trenutak kad prvi put kaze kaze "dovidjenja"...obara me s nogu...
electro cute 03.03.2003 u 10:15:50 profil autora
narko-otvaraš prozor za savršen dan, prizor iz holivudskih filmova+sanjajući
plači-ja sam vitez u crnom zamku...
dan, mrak-bratec martin
discofriend-ma hajde možeš ti to, rodi nam puno beba, nećeš valjda na stol, vojske nam fakat treba+tvoja himalaja je sljeme+ja nisam vaš guru
to dju, krumpira gospodja
nacionalni park-kako se niste sjetili kad ste trebali, kako vam se ne diže a baš bi jebali
Dođi vilo dođi
Samo hodaj ponosno
Ispod tvojih nogu
Cijeli dan bi ležao
Pa me štiti
Od svih nevolja i zala
Samo dođi
Vilo moja mala
i čitav pjevač
i trener morskih pasa
i ako se vrati
ti budi pametan
samo joj mahni
već si dugo nesretan
i ako se vrati
znaš, dugo će plakati
ti za to ne mari
tvoje pleme Avari
te čeka...
ma ima toga još, još jako jako jako puno
nitko 04.03.2003 u 09:52:49 profil autora
Slušao sam neki dan motorcycle boy i učinilo mi se da se prepoznajem. U jednom trenutku pjesme svi smo mi bili dupini koje Duobravko postrojava uz obalu. dupini koji vide bez oka, čuju bez riječi, a samo nekoliko trenutaka kasnije ne vide od pijeska.
Bez obzira kako će to nekome zvučati, bio je to jako važan trenutak za moje disanje.
Ostap_Bender 04.03.2003 u 16:45:56 profil autora
Na putu prema dole mornari ti masu, zene te vole... jedino sto trebas, vise nemas.

Izmjenio - Ostap_Bender u 04.03.2003 16:46:43
linda 04.03.2003 u 22:26:03 profil autora
EUSTAHIJE - sad znas da te volim vise od svega, sad znas da te volim vise od sebe
ROSITA - mozda sam izgubio smisao za humor ma sto bi se potrosio nego da malo ostarim i propadnem za rositu pedringo...
MALENA - zatvori vrata malena jer tamo te nitko ne ceka...
LJETO - hajde kreni samnom glupa djevojcice, pustat cemo vjetar i slagirat se
PLAČI - moj je zadatak stvarno lak od potoka joj radim slap
MAFIJA - uvod
SAO PAOLO - i definitivno moram otici odavdje u grad ispod mora s ribama da joj ne saljem pisma a ni poruke tajne jer vise nema smisla draga gotov sam
CIJELI - narko, dan mrak, pjevac b&s, malena, trener, na putu prema dole

...strasno, strasno sta mi te stvari rade...
cruzer 04.03.2003 u 23:19:12 profil autora
Vidaj. Simply su mi najjače one pjesme koje ne samo slusam , nego kad ih slusam stvaram svoju pricu. U biti to je za mene glazba.
vlado 04.03.2003 u 23:20:24 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E, Cruzer, ova ti je dobra...
Filip 05.03.2003 u 00:29:00 profil autora
stvarno! koji filmovi mi se furaju kroz glavu dok slusham "Vidaj".. strashno! (pozitivno strashno.. naravno) :)

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
darko 05.03.2003 u 20:54:52 profil autora
Yes,kad sam se vratio iz Australije, sklepao sam sebi za dušu 60 minuta best-of video materijala i na isti nasnimio muzičku podlogu. I ta "Vidaj" je jedan od najboljih momenata (uz "Ragtime" i "Down Under") što se atmosfere tiče; nekako je najbolje sjela na scenu kad iz džunglovitog vrta polako iz FP-a ulazim u kuću. Naoko trivijalan, čisto bezvezan moment postao je mističan, prepun atmosfere... Vrlo snažan song.