Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zv 26.02.2003 u 17:23:10 profil autora
to do: svaš
ne bi nikad, stvarno ne bi, da nije receno: "ili kao u pjesmi dinamo ja volim - i u nebo s njim i u pakao." gotovo citat.

radi se o pismu reagiranja zeljka kruslina u jutarnjem listu. joj kako je to smjesno... povod je njegova prekorasna inteligentna britka himna (ne svidja mi se pa necu vise o tome) posvecena zlatnim rukometasima. on ih zove PAKLENIMA. meni se to isto nije svidilo ali nisam puno o tome razmisljao. dr. zivko kustic (pop kolumnist u jutarnjem) je razmisljao o tome pa je nasao shodnim reci da to nije u redu. spajati pakleno i sport valjda.

otvoreno pismo zeljka kruslina je vrhunsko stivo. humoreska. brije kao da vodi onu emisiju sta ide na radiju "govorimo hrvatski". kaze "tu govornom jeziku koji svi svakodnevno prakticiramo, pakleno nema samo vjersku konotaciju, nego je metafora za nest mocno, snazno, silovito. nisu li to atributi nasih rukometasa? cesto i kazemo - 'na utakmici je atmosfera paklena' ili 'netko od necega bjezi ko vrag od tamjana'. da usput podsjetim kako navijaci belgijske reprezentacije svoju momcad isto zovu 'crveni vragovi', a u pjesmi 'dinamo ja volim' stoji tekst 'i u nebo s njim i u pakao'" ((doslovan citat))

eto toliko da vas uveselim i pitam: sto vi mislite o upotrebi rijeci pakleno u svakodnevnom govoru? sto mislite o 'pjesnicima' koji u dnevnom listu objasnjavaju svoju 'pjesnikovitost'? mislite li da rijeci u pjesmama 'stoje'?
waiter in his 60s 26.02.2003 u 19:17:50 profil autora
ti baš svašta čitaš, prijatelju
waiter in his 60s 26.02.2003 u 20:11:37 profil autora
ja 'dinamo' nikad nisam smatrao ozbiljnom
pjesmom, a kamoli poezijom, osobito dok sam
živio u šibeniku i mislio da ste svi vi
purgeri napuhani ljigavci :P
waiter in his 60s 26.02.2003 u 21:53:10 profil autora
'79. nisam dalmatinac, starci su mi
slavonci i nisam cijeli život živio u ši
vlado 27.02.2003 u 11:12:25 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Problem je sto u megalomaniji nakon odredjenog vremena pocne nedostajati rijeci...
Na istoj liniji:
"Neka pati koga smeta..."
Jel iko konta beznadje ove izjave?