Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
lollipop 19.02.2003 u 21:20:12 profil autora
opet ja sa svojim pitanjima:

dju, spomenula si da si ucila slovenski, mozda mi ti mozes pomoci, a i bilo ko ko zna odgovor je dobrodosao.
jes da je ispit sutra, a ja sam sad uzela knjigu (ocito sutra otpada :( ) i naisla sam odmah na pocetku na barijeru – naime, pojma nemam kako se izgovaraju samoglasnici???

pa ovako:

da li ima razlike izmedu izgovora (cijelo vrijeme ce se radit o naglasenim slogovima) dugog i kratkog naglasenog i, a i u, i jel mogu ja za sve to govoriti nase normalne i a u?

slovo E: jasno mi je kako se izgovara dugi zatvoreni e (kao i, jelda?), a kako onda ide kratki otvoreni e (jel on najblizi nasem e?), a vise me muci dugi otvoreni (sa strešicom) i koja je razlika izmedu njega i dugog otvorenog o (kad ja izgovaram, meni to zvuci isto pa se pitam jel nesto krivo radim)

slovo O: kako se izgovaraju sva tri: dugi zatvoreni+otvoreni te kratki otvoreni

i sta je s poluglasom kad je naglasen?

eto, jasno mi je da je malo debilno ovako to pitat kad mi niko ne moze konkretno demonstrirat, but any help is welcomed :)

thanx!
dju 19.02.2003 u 21:27:21 profil autora
lo, ako nećeš sutra na ispit, mogu ti sredit konzultacije s nekim stručnim, možemo se sutra naći na faksu pa se dogovoriti. daj, pliz, javi mi se na moju adresu.